Jump to content


Photo

Speed Dating - hitri zmenki

zmenkarije druženje

  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25699 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 01:49 PM

Jaz sem šla preko Dogodkov za samske npr. na "Miza za 6" in na bowling. Se mi je zdel bolj "fajn" način spoznavanja novih ljudi. Tistih "5 minut" mi ne diši. Spoznala sem enga tipa, s katerim ni preskočila iskrica, imava pa po enem letu še vedno stike, tip se je navdušil nad golfom, pred kratkim je naredil izpit in greva kmalu tudi kakšno igro odigrat...
  • 0

#22 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 August 2012 - 01:53 PM

Hehe, Michelle. :)


Hja, način spoznavanja ljudi se spreminja, to vemo vsi. Naši starši so se spoznavali na vaških veselicah in sindikalnih izletih, sedaj se pa vedno več ljudi
spoznava preko spleta in preko hitrostnih zmenkov (no, ne vem ravno kako uspešna je ta metoda). Zakaj in kakšni ljudje hodijo na te zmenke? Mislim,
da jih ne moremo stlačiti samo v eno skupino, kot sem se prej pohecala. ;)

Evo, Ančka je dala lep primer in potrdila mojo tezo od prej ... mogoče pa spoznaš prijatelja. :)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#23 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23470 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 20 August 2012 - 01:57 PM

ko sem jaz mojega spoznala (jaz 20, on 26), mi je prvo šlo čez glavo; kaj točno je pa s tabo narobe, da nimaš ene normalne, resne punce v življenju in se s smrkljami ukvarjaš (mojo malenkostjo). Še kolegici sem razlagala, da mora biti nekaj hudo narobe z njim. No ni (oz. kot bi on rekel - JE, ker je toliko let z menoj).

Jaz sem preko takratnega Irca in podobnih klepetalnic spoznala precej ok ljudi, ki so bili s takimi ali drugačnimi razlogi tam gor.
In jaz tudi o tem forumu ne razlagam, saj bi si veliko mojih prijateljev mislilo, da je z menoj kaj hudo narobe, da imam ene "namišljene prijatelje" katerim povem več osebnih stvari, kot njim. Pa v življenju tudi slučajno nisem sramežljiva, tiha, zaprta oseba.

In vsakič, ko grem s puncami ven, se dva dni pri mojem crkljam in se zahvaljujem, da ga imam; ker imam občutek, da so zunaj na preži samo še "bedaki"; pa sem sigurna, da niso.

Res smo si različni in meni se zdi dobra ideja - za tiste, ki iščejo kaj takega.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#24 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 02:56 PM

Si pa tudi mislim, da so verjetno punce na takih zadevah čisto okej, tipi pa morajo biti katastrofalni.


Tipi pa verjetno mislijo, da so tam normalni moški in same ene zmešane ženske :lol:


Načeloma se mi ideja ne zdi slaba, zakaj pa ne.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#25 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15448 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 02:57 PM

Men se tudi tale speed dating zdi simpatična pot, da spoznaš nekoga.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#26 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25834 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 02:59 PM

Tipi pa verjetno mislijo, da so tam normalni moški in same ene zmešane ženske :lol:


Ehe. : ) Ne vem, zakaj bi bile tam kaj bolj ali manj normalne zenske kot moski?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#27 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25699 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 03:05 PM

meni tudi ni jasno...to je Michelle rekla :D
  • 0

#28 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82431 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 August 2012 - 03:07 PM

Drugače pa bi znale te hitre zmenkarije izpasti čisto OK, kot sem rekla, ni nujno, da najdeš partnerja, vseeno pa mogoče lahko
kakšno sorodno dušo, prijatelja, nekoga, ki ima isti hobi kot ti ...

Enkrat ko si malo starejši (recimo nad 30) ti ostane vedno manj in manj priložnosti, kjer lahko spoznavaš nove ljudi, sploh
ko si enkrat v službi. In bi znala biti recimo to ena zanimiva popestritev samskega življenja. :) Konec koncev lahko vse vzameš
kot zabavo. ;)


Se strinjam, imam enega znanca, ki je šel, star je nekaj čez 30 (šel po 10ih letih narazen s punco, res v redu tip). Najprej se mi je zdela res bedarija, ampak je potem tam spoznal eno fajn punco. Mislim, da se sicer ni izšlo,
ampak sem spremenila mnenje glede tega, da se tam zbirajo sami taki, ki v vsakdanjem življenju ne dobijo partnerja. Prej se mi je to zdelo bolj forsiranje, kot kaj drugega.
Sigurno ima človek, ki ga tam spoznaš, vsaj približno enake želje in pričakovanja, kot ti, drugače pač ne bi bil tam. Možnost spoznat koga takega v vrsti za kruh ali na Petrolu pa je bolj slaba.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#29 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25834 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 03:07 PM

S P. sva se spoznala preko IRCa in dolgo casa je malokdo vedel za to, ker so ljudje gojili podobne predsodke kot jih danes morda gojijo do speed datinga.
Glede "cudnih "starejsih" samskih" - vcasih sem razmisljala podobno kot Kami, ko je spoznala svojega fanta, danes vidim, da ti zivljenje lahko prav na hitro spodnese tla pod nogami in se cez noc znajdes med "cudnimi "starejsimi" samskimi". Torej, nic vec predsodkov.
Za konec se misel moje prijateljice: zakaj bi se morala ti pocutiti kaj bolj obremenjeno s tem, kje si spoznala svojega fanta kot jaz, ki sem ga spoznala .. za sankom? :lol:
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#30 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25834 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 03:09 PM

meni tudi ni jasno...to je Michelle rekla :D


Vem, vem. : ))
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#31 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 03:19 PM

meni tudi ni jasno...to je Michelle rekla :D


Saj imate prav, si v bistvu čisto z lahkoto prestavljam, da so tudi ženske verjetno kakšne zagrenjene tečnobe. :D Saj se hecam.

Moje mnenje sicer bolj leti na razne internetne strani s tako vsebino (ona-on, frendi&flirt, urgenca - to je šele ogabno), ker pri tej SpeedDating zadevi se navsezadnje moraš predstavit, pokazat in gredo verjetno tja ljudje, ki mislijo resno, je vseeno čisto drugače.
  • 0

#32 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 August 2012 - 03:23 PM

Meni so te "hitre zmenkarije" čisto super stvar. Zdaj najbrž še ne bi poskusila, čez nekaj let pa zakaj ne (če bi bila samska). Sama dam dosti na prvi vtis in če mi je neka oseba všeč, mi je. Tako da je že 5 minut dovolj, da se "poštekam" z osebo in jo želim še bolje spoznat.
S tem, da so tam sami čudni ljudje in zakaj je nekdo pri 30 še samski in da je ziher čuden se nekak ne strinjam. Saj ne veš zakaj je tako. Lahko je tako kot je Jina rekla, šel po 10 letih narazen s punco, pa je drugače ful super fant. Pač razlogov je lahko nešteto.

Jaz sem preko takratnega Irca in podobnih klepetalnic spoznala precej ok ljudi, ki so bili s takimi ali drugačnimi razlogi tam gor.
In jaz tudi o tem forumu ne razlagam, saj bi si veliko mojih prijateljev mislilo, da je z menoj kaj hudo narobe, da imam ene "namišljene prijatelje" katerim povem več osebnih stvari, kot njim. Pa v življenju tudi slučajno nisem sramežljiva, tiha, zaprta oseba.

In vsakič, ko grem s puncami ven, se dva dni pri mojem crkljam in se zahvaljujem, da ga imam; ker imam občutek, da so zunaj na preži samo še "bedaki"; pa sem sigurna, da niso.


S tem prvim odstavkom se ful strinjam. Jaz sem spoznala precej ljudi prek interneta in moj fant jim pravi "namišljene prijateljice", čeprav se zdaj že poznamo v živo. Jaz nikomur ne razlagam o forumu in o tem koliko ljudi sem spoznala ipd. Najbrž bi si mislili da je z mano nekaj narobe, da ne znam navezat stika v živo. Pa ni res, ful sem družabna, ampak mi je tudi internet en način kako koga spoznat.

Pa tudi z drugim odstavkom se zelo strinjam. :D
  • 0
Viens, reste ici!

#33 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25699 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 03:23 PM

jaz pa poznam par parov (tudi poročenih), ki so se spoznali na ona-on. Itak hitro vidiš, kdo je skuliran, kdo forsira, kdo je fejk in kdo player.
  • 0

#34 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25834 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 03:36 PM

Aja, mene nihce od bliznjih cudno ne gleda, ce omenim forum, so jim blizu virtualne reci. Mi je pa znanec z IRCa enkrat rekel, naj ga ne pozdravljam v druzbi njegove zene, ker ona nima razumevanja za tovrstna poznanstva/ji bo tezko razlozil, od kod me pozna. Je sicer skupni znanec, P. in moj.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#35 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25834 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 03:39 PM

S tem, da so tam sami čudni ljudje in zakaj je nekdo pri 30 še samski in da je ziher čuden se nekak ne strinjam. Saj ne veš zakaj je tako. Lahko je tako kot je Jina rekla, šel po 10 letih narazen s punco, pa je drugače ful super fant. Pač razlogov je lahko nešteto.


Tocno tako!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#36 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 August 2012 - 04:03 PM

na takih zadevah pa se zbirajo samo kaki obupanci, fukfehtarji in folk s črvom v glavi.


Si opisala obiskovalce KMŠja in podobnih zadevščin. :lol1: (malo heca)

Drugače se pa tudi jaz strinjam, da so pač različni razlogi zakaj je nekdo recimo pri 30ih še samski. ;)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#37 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82431 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 August 2012 - 04:34 PM

:lol:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#38 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28971 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 August 2012 - 04:58 PM

meni se zdijo hitri zmenki, miza za 6 in ostalo čist kul ideja, nisem (še) probala. ravnotako nimam predsodka do internet dejtinga, sem tut sama na dveh teh portalih (mam sicer taka specifična profila, da se res zakačijo samo taki, ki jih mam potem namen/željo tut v živo spoznat) in sem spoznala že full res v redu tipov tut po tej poti. tm od 2004 sem mela resna razmerja s tipi, s katerimi sem se spoznala prek neta. pa ne jemljem teh portalov smrtno resno, moj namen ni dobit tipa, ampak spoznavat različne ljudi, se z njimi podružit, če se pa v tok zaštekava, da obstaja možnost razmerja, pa še tok boljše.
sej ti je zlo hitro jasno, kdo fejka, men je internet dejting res zakon.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#39 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2012 - 05:29 PM

Jaz se kar strinjam z napisanim. Tudi meni se ne zdi slaba zadeva, prej dober način spoznavanja novih ljudi in mogoče potencialno tudi oseb, s katerimi bi lahko imel razmerje. Seveda je razlika, če imaš kakšne posebne namene z udeleževanjem takih dogodkov, definitivno pa se mi ne zdijo vsi po vrsti, ki se poslužujejo takega načina spoznavanja "obupanci, fukfehtarji in folk s črvom v glavi".
Tako kot ste napisale, ljudje imajo različne razloge, da so samski pri 30ih (kot da je to nekaj slabega?) Jaz tudi poznam par, ki se je spoznal na IRCu in sta danes poročena, pa sta imela nemalo napadanj in predsodkov s strani okolice, češ da "po internetu ni varno" in da tam spoznavaš same čudake. Ergo, nimam predsodkov s takim načinom spoznavanja ljudi, sama bi mogoče v preteklosti tudi kdaj šla za hec, zdaj pa mi to ne diši več.
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#40 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25265 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 August 2012 - 05:54 PM

Jaz tudi nimam predsodkov, čeprav se sama verjetno ne bi udeležila (mi je internetno spoznavanje vseeno bližje, prav tako ustvarjanje/prepoznavanje prvega vtisa preko istega medija - v živo bi bila gotovo precej bolj živčna in posledično pretirano uradna (prisežem, da se mi to redno dogaja), vse skupaj bi mi delovalo bolj resno - kot kak šolski test).

V bistvu me je že zdaj po malem groza razgovorov za službo in podobnega, ker pač ne poznaš profila tistega, ki te intervjuja, in težko prilagodiš način komuniciranja.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users