Jump to content


Čudna menstruacija


  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 22 July 2005 - 11:35 AM

Ojla!

Tole se mi je zgodilo prvič in me zanima, če se je še kateri.
Pred dvema tednoma sem imela normalno menstruacijo (se pravi ob pravem času). Potem sem se pa prejšnji teden full slabo počutila, bolel me je trebuh, mozolje sem dobila na bradi (pa jih drugače sploh nikoli in nikjer nimam in mi je mami že takrat rekla, da so to hormonski mozolji), bolele so me prsi (sploh se jih nisem smela dotaknit!) in danes zjutraj - presenečenje, spet mensturacija! Še nikoli je nisem imela 2x v mesecu ... Aja, pa ne jemljem tabletk ali kakšnih drugih zdravil ali česa podobnega. Kar naenkrat so mi hormoni čudno podivjali. Kakšna ideja, kaj bi to bilo? Malo me skrbi, sem bila pa ravno prejšnji mesec pri ginekologu in ne bi rada spet tam strašila ...
Help! biggrin.gif
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 July 2005 - 12:18 PM

Hm... to ni dobro. Nekaj je s hormoni narobe. Počakaj, da ta menstruacija mine in če se ponovi, nujno pojdi k zdravniku.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 22 July 2005 - 05:51 PM

to se je meni enkrat zgodilo, tri leta nazaj. par dni pred potovanjem se mi je ciklus za tisti mesec zaključil in sem se vsa vesela odpravila na pot ... potem pa me, kar iznenada, po približno treh tednih, sredi potovanja, preseneti menstruacija ... verjetno je bila kriva vročina, zdravnica je rekla, naj se ne sekiram, da če mam že tak al tak bolj neredno (da ne bo razumljeno narobe: dobim jo vsak mesec, a mi vsak mesec sem in tja kak dan, včasih tut kak teden zamuja, še posebej, če sem v kakem obdobju spolno aktivnejša), da se pač zgodi. nisem se kaj dost sekirala. se mi je pa tut že zgodilo, da je en mesec sploh nisem imela, naslednji mesec pa je bilo že vse po starem. tut js ne jemljem KT. pri meni je blo to tut mal s prehranjvalnimi navadami povezano, ker sem se do nedavna dost neredno prehranjevala in mi je teža mal nihala.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 July 2005 - 06:02 PM

Samo Katie piše, da ima probleme s hormoni - mozolji in vse drugo, kar spada zraven.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 22 July 2005 - 06:21 PM

Čimprej pojdi h ginekologu. Sicer pa če mene vprašaš, ni nič hudo narobe, na to lahko vpliva veliko stvari (stres, vročina,.....).
Jaz imam ravno obratno od tebe, se pravi vsak drugi ali pa vsak tretji mesec (nimam tako od zmeraj), ginekoliginja mi je rekla, da ni nič narobe, pač tako imam. Jaz tudi ne jemljem KT.
  • 0

#6

  • Guests

Posted 22 July 2005 - 09:24 PM

Sem že mislila, da ste mojo temo kar izbrisali, ker je nisem našla pod "zdravje in rekreacija". biggrin.gif Ker dejstvo je, da verjetno z mojim zdravjem res ni čisto vse v redu, ker so se mi čez dan pojavili še hudi glavoboli in omotica. Bom prespala tole in če bo jutri slabše, moram romat k zdravniku.
Ja, se malo tolažim, da je zaradi vročine itd., ampak tole s hormoni, mozolji in ostalimi nevšečnostmi ... Mi je prijateljica rekla, da se je njej zgodilo podobno, ampak je šla na potovanje in je spremenila klimo in vse. Hecno se mi zdi, da se mi je to pojavilo ob polni luni in po tem, ko je bila koncentracija ozona povečana ... Ma, ne vem.
Drugače pa hvala za odgovore. So me malo pomirili in upam, da bo tudi pri meni odšlo tako hitro, kot je prišlo ...
  • 0

#7 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 19 December 2005 - 06:47 PM

Zdaj sem se jaz znasla pred problemom in sicer z menstruacijo.Ko sem prvic zacela KT jemat je bilo vse ok.Po treh mescih sem nehala k jih nisem vec zelela.Pred nekaj mesci sem zacela spet in se mi je menstruacija zmanjsala (iz 7-8dni na 4-5).Ker sem zelala KT menjat na yarino sem logestke prenehala jemat in sem imela enomesecno pavzo.Pojedla sem eno skatljico yarine in sem imela 2dni mestruacijo...predvcerajsnjim do danes in to je to.Zdi se mi nekam premalno al pac?Nja grem do zdravnika al je to normalno?
Mogoce pa samo panicarim in vam zgubljam cas z bedarijami..? oops.gif
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 December 2005 - 07:55 PM

Mislim, da je normalno. Pri vsem tem menjavanju tablet in delanju premorov, se je telesu utrgalo. Počakaj še en mesec, pa potem pojdi k zdravniku.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 19 December 2005 - 08:44 PM

Saj vem da je totalno brezodgovorno in stupid delat to telesu..samo skodim si ermm.gif Meni se je tud vtrgalo ocitno.Freak.
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#10 teta_iva

teta_iva

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts
  • Location:LJ

Posted 20 December 2005 - 11:51 AM

Za Katie.
Jst sm imela podobne težave pred leti. Vsi so mi govorili da je to čist normalno in da se bo slej ko prej uredilo, ampak se ni. In sm tolk dolg težila da sm šla na preiskave. Na koncu so ugotovil da imam policistične jajčnike, ki so mi porušili hormonsko ravnovesje. No samo nasvet: naj ti ginekolog z ultrazvokom pogleda jajčnike da se prepriča da res ni ničesar. Dostikrat ti ginekolog reče da ultrazvok pa res ni potreben ampak ti kr vztrajaj. Lp
  • 0

#11 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 01 July 2013 - 01:27 PM

Se še kateri dogaja, da vedno, ko kam potuje, dobi menstruacijo cel teden prezgodaj?  :wacko:

 

Meni se je to zdaj zgodilo že 3x. 

 

Vsa vesela ugotovim, da bom dobila menstruacijo šele, ko bom prišla nazaj iz potovanja, potem me pa sredi vsega preseneti menstruacija, ki prehiteva za en teden ali še kak dan več! 
Ko pridem domov, je naslednja menstruacija spet redna in nič ne prehiteva.  :shock:

 

Sem razmišljala, če ima to morda kaj veze z letali ali spremembo okolja, prehrane... ampak ne vem, če je to to... 

 

Edit: vidim, da je zgoraj že Špela pisala o podobni težavi... 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#12 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 01 July 2013 - 01:33 PM

Ja, moja kolegica ima vsako poletje težave s tem. Ženske smo pač hormonalna bitja :lol:

 

Jaz sem dobila menstruacijo ko:

1. sem čakala na let v ZDA

2. zamujala mi je 12 dni, potem sem jo dobila 2. dan na morju

3. ko sem pakirala za v Rusijo

4. 1 dan pred potapljanjem v Egiptu

 

...pa verjetno bi še kaj našla :D


  • 0

#13 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 July 2013 - 01:45 PM

Nope, moja je vezana na koledar in do sedaj sem imela se vedno to sreco, da se je z ali brez planiranja menstruacija pojavila nekaj dni po potovanju. Si pa predstavljam, da lahko sprememba okolja ali same priprave vplivajo na ciklus.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#14 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 July 2013 - 01:45 PM

Meni se tudi to dogaja.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#15 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 01 July 2013 - 02:30 PM

No super.. sem že mislila, da je kaj resno narobe z mano, da se mi takšne bedarije dogajajo. :lol:

 

Imam pa sicer popolnoma redno menstruacijo - do dneva natančno in mi je tole prav neverjetno, da se mi dogaja. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#16 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 01 July 2013 - 05:02 PM

Moji mami se dogaja isto, poleg tega je M ko pride iz morja, oziroma tista po morju, vedno, vsako leto, brez izjeme, že odkar ima menstruacije :lol: najbolj močna, kar lije iz nje...

 

No jaz teh težav nimam, imam srečo če menstra sploh je, če pa že je pa traja pet dni ,je rdeče barve in brez kosov in ni močna :D


  • 0
 

#17 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 31 July 2013 - 06:59 AM

Boleca menstruacija (komentarji pod videom so tudi zanimivi)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#18 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 October 2013 - 09:47 AM

Jaz sem bila pa včeraj na pregledu in sem pojamrala, da imam od operacije naprej M na 20 - 22 dni in traja 5-7 dni, če je to OK.

In me pogleda in reče, da je vse od 21 - 35 dni v meji normale in da sem jaz pač zelo na robu normalne.

Ja FILEN DANK za razlago!!!! seveda njih nič ne moti, če jaz  menstruiram po 14 dni na mesec!!!!!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#19 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 17 October 2013 - 10:53 AM

Kami, moja mami je imela po drugem porodu (torej po meni) menstruacijo na 21 dni, trajala je 7 dni, ponavadi je bila ful močna ...Za primerjavo - šla je iz Lj, si tik pred odhodom namestila največji tampon in nočni vložek. Ko je prispela na domače dvorišče (1h vožnje), je imela flek na sedežu. In tako 25+ let.

 

Vem, da te s tem nisem potolažila, ampak ja - je v meji normale... :unsure:


  • 0

#20 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 October 2013 - 11:00 AM

hvala, je že to tolažba, da dejansko ni bila G lena, ampak da take stvari res obstajajo. Jaz vsaj močne/boleče nimam več!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users