Jump to content


Photo

Kontracepcijske tablete


  • Please log in to reply
4119 replies to this topic

#41 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28973 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 03 June 2005 - 07:41 AM

QUOTE(espea)
Hvala sonchika. Po moje bom res kmalu zamenjala. Kje pa je ta zdravstveni dom? A za bezigradom na Kardeljevi?  :oops:


na aškerčevi, prec zraven filofaksa.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#42 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 June 2005 - 07:45 AM

Ja, na Aškerčevi. Samo ne vem, ali sprejemajo nove pacientke. Moraš vprašati. Pa ne se pustiti napoditi sestri (je tak zmaj).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#43 Barbi

Barbi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 06 June 2005 - 01:23 PM

Ko smo že ravno pri temah o tabletkah... Jaz sem pred kratkim začela jemati LOGEST. Pojem prvo škatlico in med premorom 4-dnevna krvavitev (kot menstruacija), sedaj imam premor med drugo in tretjo škatlico. Ali bo sedaj moja menstruacija redna na datum? Vedno istega v mesecu? Hvala. By
  • 0

#44 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 June 2005 - 01:48 PM

Menstruacija ne bo vedno istega v mesecu, ker mesec ima 30 ali 31 dni, menstruacija je pa na 28 dni. Dobila jo boš pa vedno na isti dan v tednu.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#45 ROMANA20

ROMANA20

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 13 July 2005 - 08:34 PM

jemljem tabletke logest že skor 2 leti..in zdj se je pojavil velik problem:( spravljene imam v denarnici in ne vem kako se mi je zgodilo vendar mi je ena padla iz paketka in tega nism opazila..tko da en dan je nism uzela...se vam je to že kdaj zgodilo?! strah me je da sm zanosila..do menstruacije pa mam še 14 dni:(( ..
  • 0

#46 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 13 July 2005 - 08:46 PM

O tabletkah je blo že veliko govora na tem forumu. Sicer pa, ena tabletka te ne bi smela spravit s tira. Bolj je kriza, če jih pozabiš vzet več. Uporabljaj zraven še kondom, pa bo. Ampak mislim da ena tabletka še ni vzrok za preplah. Tud jst sm jo enkrat pozabla vzet, pa ni blo nič problemov.
  • 0
IPB Image

#47 ROMANA20

ROMANA20

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 13 July 2005 - 09:12 PM

ja sam js sploh ne vem kir dan sm jo pozabla uzet kr mi je padla u denarnco in sm jo včerej najdla.to je problem, kr če jo nasledni dan uzameš ni panike, ma js je nism..me čaka dolgih 14 dni predn bom ugotovila če je use ok
  • 0

#48 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 13 July 2005 - 09:19 PM

Ok, sam ne se preveč ubadat s tem, da ti ne bo na koncu res menstruacija izostala - pa verjetno ne zarad tabletke, ampak zarad stresa. Tko da, mirno kri.
  • 0
IPB Image

#49 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 14 July 2005 - 12:52 AM

ja ma res :!: ne zdj razmišljat neki,kr neki.Jz sm ful raztresen človk in zlo zmedn povrh in,ne boš vrjela,meni se je že zgodilo to...in ne 1krat! večkrat!pa ni bilo nič...Zgodil se je pa tud to,da sm jih vzela po 2 na dan...(čiiist pozabljiva...k stara koka....)ampak,no,res ni pene
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#50 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 July 2005 - 06:07 AM

Če jih jemlješ že 2 leti, res ni panike. Ne paničari, ker bo vse v redu.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#51 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28973 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 July 2005 - 09:06 AM

zaradi živčnosti in napetosti ti bo po vsej verjetnosti izostala menstruacija. preverjeno, se mi je že parkrat zgodilo. itak pa imam sama še zmeri zlo 'čuden ciklus' (včasih, ko je poleti zelo zelo vroče, mi kak mesec kar izostane in potem spet priteče ... ), ne jemljem tabletk. romana, nč se preveč ne sekiraj, vse bo v redu. wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#52 Kate

Kate

    sramežljivec

  • Člani
  • 81 posts
  • Location:Domžale

Posted 14 July 2005 - 09:49 AM

Najhitrejše se bos pomirila, če skočiš v lekarno, si kupiš preventivni test in skrbi bo konec v minuti. Je pa res, da ne bi smelo biti nič narobe. Škoda je trpeti še 14 dni. Ko sem se jaz nazadnje tako sekirala, sem mislila da me bo konec.

Upam da sem ti pomagala.
  • 0
Don`t give up!

#53 ROMANA20

ROMANA20

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 14 July 2005 - 01:43 PM

ste me mal pomirile, sam... ker me ful glava boli, pa vrti-mord si js sam to domišljam kr vem d sm jo pozabla..ne vem..kaj ni ta test ko ti že zamuja menstruacija? tko pravjo..prej se nism s tem nč ubadala kr za kej tazga rabi še par let počakat! tku d sm zdj mal šokirana.
  • 0

#54 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 14 July 2005 - 04:27 PM

Romana to dela sam domisljija brez skrbi,kar lepo se pomiri,vse bo vredu!
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#55 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 18 July 2005 - 07:48 AM

Romana pozitivne misli, vlečejo pozitivo, negativne negatvo 8) Torej - ne se sekirat prehitro 8) Se boš potem če jo res ne bo wink.gif

LP

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#56 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 18 August 2005 - 01:32 PM

no, js bom kr tuki neki vprasala...
sicer ne glede kontracepcijskih tabletk ampak glede unih hormonskih, k ti prestavjo menstruacijo..
zdj grem na maturanca pa mi bi blo bedn met menstruacijo in razmislam o teh tabletkah..ene mi pravjo da nj jih vzamem...druge so mi pa rekle, da majo lahk ful stranske ucinke..in ne vem ka nj?
ma kira ze kake izkusnje s tem?
ne bi rada mela pokvarjenga maturanca zarad menze..sam ce so pa res taki stranski ucinki, pol pa bols da sm pac vsako uro na wc-ju pa menjam tist bedn tampon smile.gif
plis, nasveti smile.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#57 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 August 2005 - 01:45 PM

Jaz sem jih enkrat jemala, pa ni bilo problema. Tistih nekaj dni hitro mine (če so že kakšni stranski učinki).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#58 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 18 August 2005 - 02:45 PM

tnx, sj mene tud ne skrbi..sam pol pa cujem ene, kk nj bi blo bedno itd..

mas sicer prav da hitr mine..sam takrt bom na maturancu in tud najmanjse tezave lahk postanejo najbolj neprijetne... ermm.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#59 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 18 August 2005 - 06:12 PM

Js sm jemala hormonske tablete letos na morju, pa ni bilo nič narobe...

Sam se mi je pa zdej tako izšlo, da bom tud js mela menstruacijo na maturancu...
Spet bi rada uporabila iste tabletke...
A mislite, da bi bilo kej narobe, če sm jih nazadnje jemala dobr mesec nazaj???
  • 0

#60 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 August 2005 - 06:22 PM

Ne, ni problema.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users