Jump to content


Photo

Podražitve


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#1 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 02 October 2007 - 09:45 PM

Baje se bo zdaj podražila še čokolada - kar za 80%! ohmy.gif cry.gif

Tudi sama opažam, da za osnovne stvari porabim v trgovini veliko več denarja kot včasih.

Vzdržujem se sama, zato bo tole kar hud udarec za moj žep. sad.gif


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#2

  • Guests

Posted 02 October 2007 - 10:03 PM

80%?!!??


Pa saj so nori!!
  • 0

#3 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 03 October 2007 - 07:05 AM

Hm, bomo pa majn jedl laugh.gif .

Verjetn se pa pr plačah ne bo nič poznal, da bi šle kaj gor. Pa že tko imamo drago hrano, če gledamo naše plače.
  • 0


#4 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2007 - 07:20 AM

To, kar se zdej dogaja, je noro.
Plače pa itak ne bojo šle gor.
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 October 2007 - 10:00 AM

Največji hec je pa bil, ko je včeraj v poročilih ena ženska rekla, da to itak ni problem, ker imajo v EU še višje cene. blink.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 October 2007 - 10:42 AM

QUOTE(sonchika @ 3. 10. 2007 - 11:00) View Post
Največji hec je pa bil, ko je včeraj v poročilih ena ženska rekla, da to itak ni problem, ker imajo v EU še višje cene. blink.gif

Ja, očitno je pozabila povedati, da imajo tudi višje plače.
Jaz imam sorodnike v Nemčiji in so se že prej zgražali predvsem nad cenami hrane, kako imamo visoke. Ni jim šlo v račun, kako lahko ob tako povprečno nizkih plačah sploh preživimo. Zdaj, ko spet pridejo naslednji mesec, pa bo jih tak kap. Ko greš malo v svet, komaj vidiš, kako pravzaprav "revni" smo od večine in kakšno draginjo mamo, plače so pa dobesedno stagnirale nekje daleč zadaj. Moja sestrična je zdaj dobila službo s povprečno plačo za Nemčijo, pa je rekla, da si bo lahko plačevala precej kvalitetno in precej veliko stanovanje sredi Stuttgarta - najemnino + stroške, hrano in vse, pa še ji bo po njenih izračunih kar nekaj ostalo. V Sloveniji si človek težko privošči s povprečno plačo zgolj stanovanje v Sp. Dupleku, kaj šele v centru Ljubljane.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#7 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 03 October 2007 - 10:45 AM

QUOTE(sonchika @ 3. 10. 2007 - 11:00) View Post

Največji hec je pa bil, ko je včeraj v poročilih ena ženska rekla, da to itak ni problem, ker imajo v EU še višje cene. blink.gif

slap.gif ja, pa tudi enkrat višje plače! Urna postavka za študentska dela se pri nas gibljejo od 3 do 4 €, v Belgiji je kolegica rekla, da je delala za 8 €- neki je barvala (lahko fizično delo)


  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 October 2007 - 11:30 AM

Ja, sej moja teta iz Londona tudi pravi, da imajo tam precej nižje cene hrane. V Londonu. Pa v centru. Potem vam je lahko vse jasno.
Pa ne bi o tem, kako je pri nas kakšnih 3-5x nižja plača. Presneti lojzi. Gremo se neko Evropo, potem pa dvignejo cene, dviga plač si pa tako ne moremo privoščiti. in zakaj ne? Ker imamo toliko davkov, da bi 3/4 firm propadlo, če bi zdaj dvignili plače za 100 ali 200%. Toliko, kolikor bi jih pal morali, če bi se šli Evropo.
Jaz delam v proizvodnji in vem, da plač ni mogoče dvigniti niti za 10%, ker bi to znatno vplivalo na naše cene. In potem bi se lahko poslovili od večine kupcev - rezultat - propad.
Da ne govorim o kakšnih večjih proizvodnih podjetjih.
Tako da so želje sindikalistov čisto utopične. PLAČ NI MOŽNO ZVIŠAT. Pa naj jim bo to jasno. Če bodo pa dosegli 5% povišanje, so pa naredili točno nič. Še vedno bo hrana dražja in ne bodo pokrili tiste razlike med povišanjem cen hrane in plačami. Samo proti vetru pljuvajo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2007 - 11:52 AM

Joj... kam gre ta svet? cry.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#10 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 03 October 2007 - 12:02 PM

Jaz plačujem za hrano v najinem gospodinjstvu in zadnje čase dam 50 evrov, stvari pa toliko kupim da gredo vse v 2 vrečki - pa se ne preseravam, mogoče včasih kupim kakšen dražji izdelek (pač ne od Mercatorja ali Spara).

Res so grozne cene, kam to šele pelje?

Jaz ne razumem kako lahko preživi družina z recimo dvema otrokoma, starša sta pa neka navadna delavca. cry.gif Meni včasih niti ni težko, ker grem vsak petek službeno v GO, pa se ustavim pri starših in babici, pa dobim veliko domače zelenjave, sadja (kadar je sezona, se razume), itd., ampak družine z dvema delavskima plačama.... sad.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#11 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 October 2007 - 12:20 PM

ČOKOLADA 80 % ?!?! Da se nisi ti zatipkala blink.gif

Pa Nutella je fuuuul šla navzgor, grozno.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#12 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2007 - 12:47 PM

QUOTE(Coco* @ 3. 10. 2007 - 13:20) View Post

ČOKOLADA 80 % ?!?! Da se nisi ti zatipkala blink.gif


Sej ne vem... tule je cel članek/posnetek: KLIK

  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#13 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23582 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 October 2007 - 01:19 PM

QUOTE(sonchika @ 3. 10. 2007 - 12:30) View Post

Ja, sej moja teta iz Londona tudi pravi, da imajo tam precej nižje cene hrane. V Londonu. Pa v centru. Potem vam je lahko vse jasno.


OK, tole je pa za moje pojme malo za lase privlečeno. Bila na Irskem letos in me je skoraj kap kako draga hrana je tam - London lahko samo predvidevam, da je še dražje.

Primer iz enega centra (ala srednje velik Spar ali Mercator) v nekem zakotnem mestecu: 3 žemlje, 10 dag sira in 10 dag salame (oboje vakumsko pakirano) in 1 liter navadne vode = 10 € blink.gif
Pizza margarita (veliko manjša kot pri nas) = 9 -10 €
1 meni z dodatnim burgerjem (ali MCdonald ali Burger King in vsa ostala sranja) = 9 -10 € (pri nas za isti obrok cca 5€, pa se mi zdi full drago)

Cunje in ostale stvari (kakor sem sploh uč vrgla) imajo kar podobne cene kot pri nas, hrana je pa RES draga (in nisem za brez veze 14 dni skoraj samo McDonaldes in Burger King jedla - dejansko si za 10€ dobil tolko, da sta se dva najedla). Vse ostalo je bilo še dražje.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#14 Felicity

Felicity

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3216 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2007 - 01:59 PM

Ja grozno zares, kaj delajo s temi podražitvami. mad2.gif

Še malo pa ne bomo imeli niti za kruh in mleko. Kaj šele kaj drugega.
Zares, ti "vrli možje" ne vedo kaj delajo, me že prav skrbi ...

Edino kar je dobro, da živimo blizu Italije, kjer že nekaj časa nakupujemo jestvine (sedaj bomo še mlečne izdelke). In ful me jezi, ker pravijo da tudi druge dražave članice EU dražijo hrano, za Italijo to ne drži, jaz nisem opazila dviga cen.

Za naše "vrle može" rpg.gif spank.gif sniper.gif whip.gif 2guns.gif jagr.gif lart.gif

Lahko njim z nekaj tisoč € plače. evil.gif



  • 0

#15 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 October 2007 - 05:39 PM

Eh, jaz itak planiram živet v tujini, tko da me (hopefully) ne bo več v Slovenijo down.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#16

  • Guests

Posted 03 October 2007 - 05:47 PM

Kami, eno je hpripravljena hrana zunaj, ce hoces jest v restavracijah je res fuuul drago, se mc donalds in to sranje, kava je 3 funte, pivo 4 (1 funt je 1,5€). Samo ce pa kupujes v trgovinah, pa ni take razlike. Js sm bla zdaj v Londonu pa sm kr neki kupovala... najbrz sicer odvisno od trgovine, ampak tut oni majo take fransize, kot sta pri nas mercator in spar. Recimo Sainsburys, super trgovine, cene so mogoce 5% visje kot pri nas, kar pri 200% visi placi ni nic.
Lahko dam tut primere: 2 pakirana velika angleska sendvica, recimo s srimp cocktail alpa lososom, sirom in kumarami (vse sveze, vsak dan na novo pakirano) sta 1,50 funta, popoldan pa to ceno znizajo na pol, torej 0,75 funta, kar je mal vec ko en evro. Obicna mlecna cokolada med 0.80 in 1 funt, jogurt 0,60 funta, liter 100°% pomarancnega soka 1,20 funta, skatla kvalitetnega crnega caja (100gr) 1,80 - clo manj kot pri nas, ko je normalna cena v trgovini 3€.
No, da ne bom zdaj tolk nastevala... govorla sm z eno slovenko ki dela v Londonu v enem hostlu.. zasluzi 8 funtov na uro, stanovanje in stroske placuje precej drago, kr fajn drazje kot pri nas, ampak pravi, da se vedno prispara ful. Anglija je za turiste res draga, sam ce zivis tam in ne hodis glih vsak dan na pir in v gostilno na kosilo, pa vseeno ne zapravis tk grozno. Pri nas pa delas ko nor, pa zasluzis tolko, da shodis skoz mesec, ostane pa vecinoma nic ne. sad.gif
  • 0

#17 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11533 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2007 - 07:40 PM

QUOTE(crna @ 3. 10. 2007 - 18:39) View Post

Eh, jaz itak planiram živet v tujini, tko da me (hopefully) ne bo več v Slovenijo down.gif .


Kam pa greš?
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#18 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 October 2007 - 07:48 PM

Kjer me bodo hotli biggrin.gif .
Ja, vem, ful si rožnato predstavljam vse skup, samo sem slišala od mnogih kolegov da so imeli raznorazne ponudbe, samo se jih večina ni odločla "tvegat" in "pustit znanega za seboj".
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#19 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 06 October 2007 - 12:06 AM

Te podražitve so grozne. In tudi jaz sem spoznala enega angleža, smo se zadnje čase malo družili, in mu ni šlo v račun. Rekel je, da nas občuduje, kako se lahko s takim razmerjem cene/plače sploh lahko še smejimo. Model si je kupil tunino Rio mare in se mu je zdela tako draga, da je sploh ni pojedel in jo je prejšnji teden, ko je šel nazaj v Anglijo, nesel kar s seboj za spomin na "the most expensive tuna I've ever purchased...this is fucking crazy!"

  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#20 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2007 - 10:01 AM

Ja, podražilo se je definitivno. Za eno bogo srednje veliko vrečko hrane sem dala €25! blink.gif
Kupila dve vrsti sira (edamec, livada - vsak 20dkg), polnozrnat in navaden toast, 2 polnozrnati žemlji in 2 kajzarici, 8 navadnih jogurtov, mleko, 2 Milki, 2 vanilijeva pudinga in nekaj sadja (banane, jabolka, mandarine).
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users