Jump to content


Photo

Nega mešane in / ali mastne kože


  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#1421 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 November 2018 - 09:38 AM

Sem sla pogooglat - vsebuje adapalen, ki je tako v Belakne kot v Differinu. Je pa res, da slednjega ni vec za dobit, od kdaj naprej tocno pa ne vem - kakih 10 let mogoce ze, 15 se mi zdi pa malo dolga (razen, ce so imeli v nasi lokalni lekarni takrat kaksne bajne zaloge za porabit, ker sem ga v srednji soli se komot dobila). 

 

Podgana, pa uporabljas kaksno vlazilno kremo? Ali pa kaj od nege za kozo proti gubicam ali kaj od tega, kar je trenutno popularno na forumu?


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1422 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 28 November 2018 - 09:40 AM

Takrat se je Differin predpisovalo (mogoce so celo se patent drzali takrat). Potem nekaj let nismo imeli, od 2013 pa Belakne. Ima tudi dovoljenje od takrat.

Samo umivam in vcasih tretinoin. Vecinoma spomladi in poleti pa se soncna.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1423 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 November 2018 - 09:44 AM

Ok, si bom zabelezila, pa te pocukam za rokav, preden bom kaj nabavljala :).


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1424 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 28 November 2018 - 10:18 AM

Jina, žal se Sebium Global na dolgi rok ni obnesla. :/ Sem dobila mozoljčke po njej. Nujno rabim vlaženje in matiranje v kombinaciji s salicilno.
Preverim še pri LRP.
Danes sem malo brskala po lekarni in ima npr. Vichy Normaderm, s salicilno in matiranjem, motita me silikon in alkohol zgodaj na seznamu. Ma povsod je nekaj, bleh.

Anouk, potem si čisto brez kreme za obraz? Olj moja koža ne prenese, se pore kar razcvetijo.

Ja, jaz bi tudi nekaj “čudežnega”, vlažilnega, antiage in za razširjene pore. *sigh*
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1425 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 November 2018 - 10:29 AM

Drzi, trenutno ne uporabljam nobene. Zadnje case malo razmisljam o cem, ki vsebuje witch hazel - magari toniku ali cem res lahkim oz. z manj sestavinami. Menda naj bi bilo fajn tudi za razsirjene pore (kar pri meni sicer ni tako izrazito, ampak ok). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1426 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 28 November 2018 - 10:30 AM

Meni drugače ful ful pomaga mandelična kislina. Topi kot salicilna in lušči kot glikolna. Trenutno je nimam, ampak z njo res lahko kolikor toliko čiste in ozke pore vzdržujem. 1x do 2x na teden sem dajala 20% za 5 minut. Ne vem pa kako učinkoviti so nižji procenti.

Je manj agresivna kot glikolna in ne tako izsušujoča.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1427 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 28 November 2018 - 10:37 AM

Jaz se kar izogibam česa bolj agresivnega (da bi mi npr. luščilo kožo). :/ Občasno uporabim en lotion z iHerba z 8 % AHA, naredi super mehko kožo, ampak, če ga uporabim dvakrat v enem tednu, se mi že pojavijo mozoljčki.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1428 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 28 November 2018 - 11:05 AM

Podgana, katero mandelično pa imaš?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1429 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 28 November 2018 - 11:28 AM

Sr-skincare. Iz Anglije je.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1430 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 November 2018 - 01:06 PM

Planet, mislila sem vlazilno iz te linije. :) Ceprav s salicilno jo bos tezko nasla, bo treba plastit.
Jaz sem tudi rabila celo vecnost in predvsem veliko vztrajnosti, da sem nasla ustrezno nego, ampak se je splacalo in zdaj ze tri leta uporabljam iste stvari, vcasih glede na potrebe in zeljo po preizkusanju novega samo kaj dodam ali odvzamem za dolocen cas. Kar se tice problematicne koze pa kot da bi odrezal pri 25., prej pa od 11. leta mozolji, bolj ali manj hudi (vecinoma hormonski) izbruhi.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1431 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 28 November 2018 - 01:09 PM

Preverim, hvala. : )
Sicer bi raje vse v enem, so že obstajale takšne kreme, a jim prej ali slej spremenijo sestavo in sem spet na začetku.


Edit: tole preizkusim, ima tudi salicilno: https://bioderma.si/...um-mat-control/
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1432 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22282 posts
  • Gender:Female

Posted 28 November 2018 - 04:55 PM

Meni drugače ful ful pomaga mandelična kislina. Topi kot salicilna in lušči kot glikolna. Trenutno je nimam, ampak z njo res lahko kolikor toliko čiste in ozke pore vzdržujem. 1x do 2x na teden sem dajala 20% za 5 minut. Ne vem pa kako učinkoviti so nižji procenti.
Je manj agresivna kot glikolna in ne tako izsušujoča.

Sem šla prav pogledat. Zanimivo, torej lahko imaš samo mandelično kislino in naj bi bil enak učinek kot pri glikolni in salicilni skupaj. Na The ordinary pa recimo piše, da več kot 10 % ni potrebno. Mogoče jo bom kdaj v prihodnosti preizkusila.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1433 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 December 2018 - 11:33 AM

Jaz še vedno čakam mojo Derma-E in pojma nimam, kdaj jo bom dobila. V vmesnem času pa bi potrebovala neko nadomestilo, ki se kupi v naših trgovinah, je "dobra", a ne predraga. Lepo prosim za nasvet!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1434 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 06 December 2018 - 04:04 PM

Kami, jaz sem na iherbu na black friday narocila, pa sem danes dobila, tako da bo verjetno tudi tvoja zelo kmalu ;)
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1435 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 December 2018 - 09:21 PM

No, to je pa dobra novica!
Bom zelo vesela
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1436 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22282 posts
  • Gender:Female

Posted 06 December 2018 - 09:46 PM

Jaz pa tokrat že vec kot en mesec čakam na dostavo kreme iz Azije, ki sem jo naročila na ebayu. Ne vem, če sem že kdaj tako dolgo čakala. Zdaj uporabljam vse možne testerje, ki jih še imam doma. :D
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1437 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 December 2018 - 08:51 PM

Jaz še vedno čakam mojo Derma-E in pojma nimam, kdaj jo bom dobila. V vmesnem času pa bi potrebovala neko nadomestilo, ki se kupi v naših trgovinah, je "dobra", a ne predraga. Lepo prosim za nasvet!

 

Jaz to klinčevo kremo čakam od 23.11. Teden prej sem naročila nekaj drugega (kar rabim manj nujno) in je seveda že zdavnaj prišlo. Tako da sem si za vmes v DM-u kupila mini embalažo Alverde vrtnične kreme. Mi ustreza, ampak nisem merilo, ker mi trenutno vse kreme. Je pa za suho kožo. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1438 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16075 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 December 2018 - 09:33 PM

Jaz v takih primerih kar Balea Tagescreme vzamem.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1439 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22282 posts
  • Gender:Female

Posted 13 December 2018 - 07:10 AM

Jaz bom očitno tudi morala za vmes kupit nekaj majhnega in poceni, ker pa po skoraj 2 mesecih še vedno nisem dobila kreme, ki sem jo ne ebayu naročila.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1440 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 December 2018 - 07:43 AM

Dobila kremo 😁
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users