Jump to content


Photo

Pralni praški, mehčalci & ostala čistila


  • Please log in to reply
370 replies to this topic

#81 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 08 March 2009 - 09:15 AM

Moram povedat, da uporabljamo iste praške pri meni doma in pri mojem lubiju, pa naše perilo obledi, njihovo pa ne. Pa ne sušim na soncu ... po TV-ju sva slišala, da se to lahko dogaja zaradi trde vode ...
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#82 Tinček

Tinček

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 11 March 2009 - 08:46 AM

Jaz pa že skoraj dve leti uporabljam pralno kroglico in sicer TOLE, saj je sin alergik in po praških in mehčalcih takoj srbeče izpuščaje dobi. Odkar pa imamo to kroglico pa jih nima več. Nam je njegova zdravnica rekla, da morem nehat mehčalce uporabljati. Meni je ta kroglica super, zelo lepo opere, če je perilo zelo umazano pa dodam malenkost praška.
Pralne oreške pa moreš takoj ven vzeti, ko perilo opereš saj drugače puščajo madeže down.gif Pa belo perilo hitro posivi. Meni niso všeč.
  • 0

#83 AndrejBiz

AndrejBiz

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 21 June 2009 - 06:06 PM

Pri nas že nekaj časa uporabljamo Biowashball pralno kroglo. Je prašek in mehčalec obenem. Odlično ohranja barve, saj v bistvu ne gre za kemijsko čiščenje ampak ionsko. Ni pa to dobra rešitev za zelo umazano perilo. Skratka, če so doma otroci, pralna krogla ni najboljša rešitev.
  • 0

#84 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 28 May 2010 - 03:43 PM

Mi mamo zdej ta mehčalec, Ecover (samo, da ma rumen pokrovček).
IPB Image

· Koži prijazno zahvaljujoč rastlinskih surovin.
· Brez barvil in optičih belil.
· Primerno tudi za vegane.
· Produkt ni testiran na živalih.


Ker praktično nima vonja, da pa mami not še par kapljic eteričnega olja, fuul lepo diši perilo potem!
  • 0

#85 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 May 2010 - 07:06 AM

PJ, Kje pa ga kupujete?
  • 0
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.
Ralph Waldo Emerson

#86 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28999 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 May 2010 - 10:08 AM

po mojem bi se ga dalo dobit v Kalčku ali pa prek spleta (TM shop, npr.).
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#87 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 29 May 2010 - 10:22 AM

QUOTE(Fergie @ 29. 5. 2010 - 8:06) View Post

PJ, Kje pa ga kupujete?

A veš, da ne vem. Bom vprašala mami. Kalček bi znal met, ja.
  • 0

#88 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 May 2010 - 08:55 PM

No, ker sliši se obetaven biggrin.gif Hvala za odgovor in namig wink.gif
  • 0
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.
Ralph Waldo Emerson

#89 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 May 2010 - 10:52 PM

Mi imamo tudi zdej na novo tega rumenega Ecover, ga je ravno par dni nazaj mami kupla (matr, ko da bi se zmenli za isti timing biggrin.gif) in je super, bomo verjetno kar pri njem ostali.
Aja, pa meni se sploh ne zdi, da praktično ne bi imel vonja, jaz čisto lepo voham in tudi perilo lepo diši, je pa res, da itak nisem fan agresivno parfumiranega cotovja - pač da je mehko in ima vonj po svežem.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#90 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15464 posts
  • Gender:Female

Posted 30 May 2010 - 06:57 PM


Z mami sva ga u Merkatoriju kupli.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#91 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 May 2010 - 08:51 PM

Še lažje in bližje biggrin.gif
  • 0
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.
Ralph Waldo Emerson

#92 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 30 May 2010 - 08:55 PM

Jap, ravno vprašala (sori k je trajal)-mi tud v Merkatorju.
  • 0

#93 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 15 June 2010 - 02:35 PM

QUOTE(sonchika @ 9. 8. 2007 - 18:30) View Post

Uporabi kis in eterična olja. Žlico kisa, ne več.

Koliko kapljic eteričnega olja pa? Ker ponavadi nimam ravno občutka za razmerja smile.gif A to nič ne zamaže oblačila, glede na to, da je to le olje?
Verjetno bi blo tut to ok, če bi žlico kisa kar med mehčalec dala, ane?


Jaz uporabljam kar Perwol - za barvna in za bela oblačila. Zeeeelooo lepo diši! Glede na to, da ponavadi perem manjše količine (ker perem samo zase in za fanta) kar združim barvna oblačila s črnimi ali belimi; odvisno kolk intenzivna barva je - če je neka rumena ali pa recimo nežno vijola, dam kar med belo pa ni nič narobe.

Se pa trudim prati pri nižjih temperaturah, da še jst mal prispevam k okolju smile.gif Sem delala neke raziskave na faksu in zasledila, da že s samo 10-imi stopinjami razlike, če recimo namesto pri 40-ih pereš pri 30-ih stopinjah, prihraniš dovolj energije za vsako četrto pranje.. (vsaj meni je bil to zanimiv podatek).

Mehčalca pa ne uporabljam redno, ker že pralni detergent zlo lepo diši. Če pa ga uporabljam, je pa to ponavadi Lenor; tist z vonjem mandljev zlo lepo diši.
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#94 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 05 July 2010 - 01:22 PM

Mene pa zanima, če obstaja kak antibakterijski pralni gel/prašek?? hmm.gif


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#95 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28999 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 November 2010 - 10:05 AM

QUOTE
Te Intimissimi brezšivne gate imajo bombaž samo na tistem predelu, ki se dotika genitalij. Tiste, ki jih imate, jih perete na roke, tako kot je označeno na etiketi, ali kar strojno?


sem citiram Marmeladino vprašanje, ker me zanima, s čim na roke perete tiste kose spodnjega perila, ki naj bi se jih pralo na roke? zaenkrat na roke perem čipkaste kose, gladke iz microfibre pa dam kar v stroj. na roke ne perem s kakšnim posebnim sredstvom, ampak kar z milom. a je treba na roke slučajno prat s kakšnim posebnim detergentom, namenjenim prav za ročno pranje? hmm.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#96 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 14 November 2010 - 10:14 AM

Na skor vseh stvareh od intimissimi piše, da je za na roke prat. Sem zadnjič pojamrala, da mi je to ful odveč, pa je rekla prodajalka, da ona skos vse pere na 30 in en program za občutljivo perilo, pa da modrčke da v tisto vrečko pralno in da se ji še nikol ni nič uničlo. Jaz zdej tist njihov body tut mirne duše vržem kr med ostale stvari pa se res ni nič raztegnu/uniču kakorkoli. Tiste njihove gate brezšivne je pa drugo, so se mi pa ful raztegnle, ampak jaz mam tiste od lanskega leta, ki so cele bombažne in nej bi se tut kao na roke prale.
Perem pa vedno vse z normalnim praškom, tut, če perem na roke.
Se mi zdi, da detergent redko poškoduje perilo, bolj odvisn je od tega kok kvalitetna je stvar.
  • 0

#97 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30814 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 November 2010 - 10:55 AM

Jaz sem bodi iz Intimissimija do zdej (o)prala na roke; sam to pr men zgleda tako, da naredim v škafcu milnico iz gela za pranje (trenutno imamo Dash) in mlačne vode, pol pa pustim stvari, da se mal namakajo, vsaj ene 3 ure, pol mal pomučkam, splaknem in posušim.
Na roke perem še moje CK modrce, ker se mi zdi, da se vseeno dlje časa ohrani oblika košaric, če jih perem tako. Poleg tega v stroju mi ne peremo nič na 30 stopinj, tako da na 40 mi ga je pa mal škoda prat,
  • 0

#98

  • Guests

Posted 14 November 2010 - 11:05 AM



QUOTE(Špela @ 14. 11. 2010 - 10:05) View Post

sem citiram Marmeladino vprašanje, ker me zanima, s čim na roke perete tiste kose spodnjega perila, ki naj bi se jih pralo na roke? zaenkrat na roke perem čipkaste kose, gladke iz microfibre pa dam kar v stroj. na roke ne perem s kakšnim posebnim sredstvom, ampak kar z milom. a je treba na roke slučajno prat s kakšnim posebnim detergentom, namenjenim prav za ročno pranje? hmm.gif


Js vse perem v stroju. na 30, program za obcutljivo perilo, ce ne pa tistega za volno pa je. Nikol se mi se ni nic unicilo.

  • 0

#99 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28999 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 November 2010 - 11:42 AM

evo, mami mi je tut rekla, da če sm blesava, da bi to na roke prala. laugh.gif oprala bom na 30 na volni/občutljivem programu na minimalni centrifugi temne pa svetle posebi pa brisače al pa pižame bom nabasala še v stroj, da se ne bo 3/4 prazen obračal. še ene par vrečk za modrce prat bom nabavila pa je.

hvala!

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#100 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22450 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2010 - 12:03 PM

Sem šele zdaj videla, da je bilo moje vprašanje kopirano sem. biggrin.gif No hvala za odgovore. Si bom zdaj kupila še kaj iz Intimissija, zdaj imam samo ene spodnje hlače, več jih nisem hotela, ker se mi ne da prat na roke. Dala pa bom tudi jaz na 30 stopinj in na program za volno. Mogoče bom prej še malo namakala v vodi, ampak najbrž ne.

Če pa kaj perem na roke pa delam enako kot _M_. Dam toplo vodo in noter malo običajnega detergenta za pranje in pustim, da se namaka. Potem pa še malo na roke zdrgnem, zraven uporabim kar navadno milo za roke.

Kje pa se dobijo pralne vrečke za modrce? Na koliko stopinj in na kateri program perete modrce v tej vrečki? Jaz sem jih do zdaj prala na roke (namakanje nekaj ur in potem še malo zdrgnem). Moja mama doma namaka potem pa mislim da da še v stroj, brez kake vrečke. Baje to ni priporočljivo.

Drugače pa pri fantu zdaj uporabljava tekoči detergent Persil Gold in je fajn. Vsakič zraven uporabim še dodatek za barvna/črna oblačila (Perwoll ali pa Woolite, ostalih še nisem probala). Kako ve to uporabljate? Date samo ta detergent za pisana/črna oblačila + navadni detergent, ali samo tistega za pisano/črno?
Pa še to me zanima...ko date tekoči detergent direktno v boben a se ga da v tisto plastično posodico, ki pride včasih poleg detergenta ali se ga kar zlije na cunje? Nisem namreč še nikoli probala.

Doma mehčalca sploh ne uporabljamo, pri fantu pa ga, ker je on tako navajen in se potem jezi name, če ga ne dam, ker kao ne dišijo cunje. rolleyes.gif Meni je vseeno, če ne diši ful, za brisače pa imam itak raje, da so malo bolj grobe ne pa čisto mehke. Ga pa pri njemu dam malo, ko pa dam svoje spodnje hlače prat pa ga nikoli ne uporabim.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users