Jump to content


Photo

Filozofska fakulteta Maribor


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#1 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16148 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 09 June 2008 - 10:38 AM

Ustvarila sem novo temo, ker se mi zdi da je prihajalo do zmede, ko smo v temi za LJ FF spraševali še za Maribor.
Če se moderatorjem tema zdi nepotrebna pa naj jo zaprejo.

No, našla sem predmetnik za bolonjske programe. So na DVD-ju, ki smo jih dobili na informativnih. Samo da nekam čudno funkcionirajo. huh.gif

PREDMETNIK ANGLEŠČINA S KNJIŽEVNOSTJO - DVOPREDEMTNO

1. semester

Glasoslovje angleškega jezika
Razvijanje jezikovne zmožnosti 1a
Uvod v književnosti v angleščini
Vodeno pisanje v angleščini
Izbirni predmet 1

2. semester

Oblikoslovje angleškega jezika
Razvijanje jezikovne zmožnosti 1b
Branje in razumevanje književnih in drugih besedil v angleščini
Osnove ustnega sporočanja v angleščini
Izbirni predmet 2

Nabor izbirnih predmetov

Zgodovina angleškega jezika
Ameriška angleščina
Britanski dialekti
Jezik in spol
Raba angleščine v sodobnih medijih
Jezikovne spremembe
Uvod v otroško književnost
Književnost in fantastika
Afroameriška književnost
Sodobna ameriška drama
Književnost severnoameriških Indijancev
Vrste proznih pripovednih besedil


Britasnki dielekti in zgodovina angleškega jezika, fajn.
Kako je s temi izbirnimi predmeti? Predstavljam si da greša na par predavanj in se nato odločiš kaj boš vzel.


PREDMETNIK ZGODOVINA - DVOPREDMETNO

1. semester

Historiografski praktikum
Zgodovina zgodnjih civilizacij
Grška zgodovina
Rimska zgodovina in slovenski prostor v antiki
Predmet iz starejše zgodovine*

2. semester

Zgodovina slovenskega prostora v srednjem veku
Neevropska zgodovina srednjega veka
Evropska zgodovina srednjega veka
Starejša zgodovina (proseminar)






  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45412 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 June 2008 - 10:49 AM

Tukaj še je ena koristna povezava za vse študentke FF MB: Pravilnik o preverjanju in ocenjevanju znanja na Univerzi v Mariboru
  • 0

#3 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 09 June 2008 - 10:51 AM

Jst ti lahko povem sicer izkušnjo glede FF LJ, da kar maš na izbiro, nikakor ne greš na par predavanj in si zbereš, ampak se na začetku zagrebeš za uno kar ima najboljši urnik, čeprav ti ni čisto jasno, za kaj se gre.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#4 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16148 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 09 June 2008 - 10:58 AM

Kaj si ti vzela za izbirni predmet?

  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45412 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 June 2008 - 11:03 AM

tašika, pri tem bodo mislim da ti izbirni predmeti vredni vsak neko določeno število točk in ti boš pač mogla izbrat določeno št. točk s temi predmeti. Ti pa predlagam, da raje kot da na blef izbereš se prej pozanimaš pri višjih letnikih kakšni so profesorji in kaj se splača vzet. Da ne boš pol javkala, če si boš izbrala najbolj debilne stvari z najbolj zajebanimi profesorji. Pri zgodovini v zimskem semestru tak ne boš rabla hodit na Zgodovina zgodnjih civilizacij, Grška zgodovina in Rimska zgodovina in slovenski prostor v antiki, če bo te predmete še predaval Marolt. wink.gif
  • 0

#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 June 2008 - 11:06 AM

Tašika, kje pa si dobila podatke za te predmete? Mene zanima za mednarodne študije angleščina in sociologija, oboje dvopredmetni.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 June 2008 - 11:13 AM

QUOTE(tašika @ 9. 6. 2008 - 11:38)  
No, našla sem predmetnik za bolonjske programe. So na DVD-ju, ki smo jih dobili na informativnih. Samo da nekam čudno funkcionirajo. huh.gif



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 June 2008 - 11:16 AM

Sem spregledala, pardon. Tašika, a lahko še za mene prosim napišeš, jaz nimam tega.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#9 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 June 2008 - 11:23 AM

tašika zgodovina angleščine ni fajn, ker jo ima ena čohjena profesorica iz Hrvaške, ki ne zna nič slovensko, angleško govori ful grozno, sicer slovnično pravilno in tekoče, ampak zelo trdo in smešno. Pa na predavanjih bere iz skripte. Predmet je pa srednje zanimiv, je se ga tečno učit, ker je fuuul slovničnih pravil, ki se jih moraš na pamet naučit.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#10 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16148 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 09 June 2008 - 11:32 AM

Pri ANG so vsi izbirni vredni 3 ECTES točke, za ZGO pa ni navedenih izbirnih predmetov. Kdaj pa si to sploh izbiraš. Takoj oktobra ko začneš s predavanji ali kasneje?

MEDJEZIKOVNE ŠTUDIJE - ANGLEŠČINA

1. semester
Slovenski jezik in kultura 1
Medkulturne študije 1
Glasoslovje angleškega jezika
Pisno sporočanje v angleščini
Izbirni predmet**

2.semester
Uvod v študij jezika
Angleško besedotvorje
Lektorat iz angleškega jezika 1
Ustno sporočanje v angleščini
Izbirni predmet**

3.semester
Slovenski jezik in kultura 2
Jezikoslovne teorije – razvojni vidiki
Medkulturne študije II
Skladnja angleškega jezika
Lektorat iz angleškega jezika II
Izbirni predmet**

4.semester
Uvod v prevodoslovni študij
Elektronska prevajalska orodja in informacijski sistemi
Sodobna angleška dramatika
Kontrastivna leksikologija
Lektorat iz prevajanja – angl. v slov. I
Izbirni predmet**

5.semester
Slovenski jezik in kultura 3
Teoretsko in uporabno prevodoslovje
Angleško besediloslovje I
Lektorat iz prevajanja – angl. v slov.II
Uvod v simultano in konsekutivno tolmačenje
Izbirni predmet**

6.semester
Sodobna ameriška dramatika
Angleško besediloslovje II
Lektorat iz prevajanja – slov. v angl.
Angleški glagol v prevodu
Izbirni predmet**

Izbirni predmet
Temeljni koncepti filma
Temeljni koncepti drame in gledališča
Vrste proznih pripovednih besedil
Branje in razumevanje književnih in drugih besedil v angleščini
Branje in interpretacija književnih in drugih besedil v angleščini
Uvod v dramski prevod


SOCIOLOGIJA - DVOPREDEMTNI

1.semester
Obča sociologija
Socialna psihologija
Sociologija družine

2.semester
Sociološka metodologija
Sociologija mladine
Uvod v znanstvenoraziskovalno delo

3.semester
Socialna antropologija
Teorija države in politične ureditve
Sociologija spolov

4.semester
Sociologija kulture
Sociološke teorije
Izbirni predmet I.*

5.semester
Sociologija vzgoje in izobraževanja
Izbirni predmet II *
Slovenska družba


6.semester
Sociologija religije
Izbirni predmet III.*
Diplomski seminar

Oddelek ima pripravljeno listo izbirnih in nabirnih predmetov, ki jih študenti v skladu z individualnimi študijskimi željami samostojno izbirajo.






sade hvala za info. Kak pa so kaj Britanski dialekti? To se mi zdi ful zanimivo.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 June 2008 - 11:37 AM

Hvala, Tašika!
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 June 2008 - 12:08 PM

Britanskih dialektov pa mi nimamo, ker jaz nisem v bolonjskem sistemu. Mi nimamo nič izbirnih predmetov. Na primer zg. angl. imamo mi letos, v 3. letniku za obvezni predmet. Se meni tudi sliši zanimivo, samo stvari niso vedno take, kot se zdijo (posebno ne na naši fakulteti)smile.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 July 2008 - 02:52 PM

Jaz imam polno vprašanj. Kakšna točno je fora bolonjskega študija? Soseda me je ful prestrašla, ker je rekla, da če pri bolonjskem ne narediš recimo enega izpita v 2. letniku in pač padeš, potem moraš it delat od začetka, torej še enkrat prvi letnik (ki si ga že naredil) in potem drugi. Mislim, WTF, tega totalno ne verjamem, kej tak blesavga še nikol nism slišala. Pa kao da se ne da pavzirat in kup drugih zadev. Torej, česa me mora bit strah?

Pa še eno vprašanje. Tole sta moji prvi dve želji:
  • medjezikovne študije angleščina + sociologija
  • medjezikovne študije angleščina + angleščina književnost

MŠA vem da sem sprejeta (ni omejitve), pa tudi pri AK ni omejitve, je pa omejitev pri sociologiji. Torej jaz se vedno bolj nagibam k temu, da nočem it študirat sociologije. laugh.gif Kaj če sem jo sprejeta - lahko vseen napišem prošnjo, da bi šla raje MŠA in AK, namesto MŠA in sociologijo? Imam potem kaj šanse, da mi to dejansko odobrijo?


  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 18 July 2008 - 03:07 PM

Kolikor jst vem, je tko, da če si na eno sprejet, se ne da več premislt in zamenjat smeri. Sej, če je pr sociologiji omejitev in ne prideš gor, prideš potem na AK, glede na to, da tam ni omejitve.
Pomojem se ti najbolj splača kak mail poslat al pa poklicat na fakulteto in tam vprašat.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45412 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 July 2008 - 03:20 PM

Pokliči referat in se pozanimaj o tem ali to gre ali ne. Tel. centrale: +386 2 229 38 40

To kaj pa je tvoja soseda izustla je pa čista bedarija. Izpiti, ki jih boš naredila se bodo enako šteli kot sedaj. Razlika bo le v tem, da bo vsak ocenjen z nekimi točkami in za napredovanje boš moral zbrati določeno število točk (nadomestek za pogoje). Pa tudi neke miniaturne spremembe so v poimenovanju predmetov in v samih predmetih. Za kaj več pa boljše da se obrneš na koga, ki je bolj informiran glede bolonjca kot jaz.


Mene bolj skrbi, da sem jaz ravno prva generacija, ki ne bo več mogla vpisat starega podiplomca. rolleyes.gif
  • 0

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 July 2008 - 03:21 PM

No sej, bom ukrepala potem, ko bom točno vedela pri čem sem.

One more thing - a na FF zdej vsi študiji trajajo samo 3 leta? Kok pa to? Kaj pa na drugih fakultetah?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45412 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 July 2008 - 03:23 PM

3 + 2 je zdaj ves študij. Bolonja. Povsod je enako.
  • 0

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 July 2008 - 03:32 PM

Tri leta je pol 'navadni' študij, kaj je pa pol še dve leti? oops.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 July 2008 - 03:37 PM

QUOTE(DiLeMa @ 18. 7. 2008 - 15:52)  
Jaz imam polno vprašanj. Kakšna točno je fora bolonjskega študija? Soseda me je ful prestrašla, ker je rekla, da če pri bolonjskem ne narediš recimo enega izpita v 2. letniku in pač padeš, potem moraš it delat od začetka, torej še enkrat prvi letnik (ki si ga že naredil) in potem drugi. Mislim, WTF, tega totalno ne verjamem, kej tak blesavga še nikol nism slišala. Pa kao da se ne da pavzirat in kup drugih zadev. Torej, česa me mora bit strah?

No, jaz sem v bolonjskem, pa nič od tega ni res.
Pa dvomim, da bi kakšen faks mel takšna brutalna interna pravila.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 18 July 2008 - 03:38 PM

Magisterij. A ni tko?
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users