Jump to content


Photo

Veganska in vegetarijanska prehrana


  • Please log in to reply
3250 replies to this topic

#1 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 01 July 2005 - 04:54 PM

Opažam, da je ful ljudi, s katerimi se družim vegetarijancev. Da enostavno ne jejo mesa, kar se meni zdi čist nepredstavljivo. Sama imam namreč ful rada meso, sploh pa kakšne salamce, itd. Vsaj ene 3krat na teden moram jest meso. No in potem rata problem, ko gremo recimo skupaj na kosilo in si hočemo razdelit (npr.pizzo) ali smo skupaj na morju in se moramo prilagajat... štala smile.gif no torej, zakaj ste (tisti, ki ste) vegetarijanci? Da je to bolj zdravo, vam ne verjamem preveč!
  • 0

#2 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 01 July 2005 - 07:01 PM

Hm ... ,okol mene jih je tudi kar nekaj. Skratka je zdravo...ni res,da ni 'preveč'. Jesti meso prevečkrat(da je na jedilniku vedno in, da si ne predstavljajo-nekateri-menija brez mesa...cccc)pa je nezdravo.
Z mano je tko...vedno manj mi paše meso.Ne ugaja mi enostavno ne vem kako preveč..vsaj zadnje čase.Nemalokrat se mi takoooo zeloooo zagravža,da je joj.Kar kislina mi gre gor in....bljak.No,ampak v hambičih in tko pa ni te scene.Tko,da jz očitno nam nikol veg.,sam prou zagrizena mesojedka pa tud nisem več(ko sm bla mal manjša,mi je blo važno samo, da je dosti mesa,...magar 2 šnicla,pa nič krompirja in tko... wink.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#3 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 01 July 2005 - 08:22 PM

Tud jst nism vegetarijanka, ampak jem bolj malo mesa. Jem samo belo meso, ostalega v bistvu sploh ne maram. Glede tega sm kr zbirčna. Pa mi stara mama pravi, da ko sem bla majhna, sem jedla vse po vrsti, zdej pa nč več. Ja, to je res.
Sicer pa, vegetarijanka pa verjetno nikoli ne bom. Se mi zdi, da je meso prav tako pomembno za telo kot zelenjava. Seveda ne v ogromnih količinah, ampak dvakrat na tedn pa že. Tko da bom kr ostala pri mesu z zelenjavo, ne pa samo pri zelenjavi. biggrin.gif
  • 0
IPB Image

#4 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 July 2005 - 08:23 PM

Kaj pa vem, enostavno mi ne paše in ga ne pogrešam. Po eni strani, ker ne potrebujem take hrane, ker ne prelagam vreč cementa, pa tudi okus mi ni simpatičen.
  • 0

#5 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 01 July 2005 - 08:24 PM

Preprosto: iz usmiljenja do živali. Ne zdi se mi potrebno, da bi mogle živali umirat, samo zato da bi bla jaz sita.

Ja, saj vem rastline so tudi živa bitja, pa zaradi mene nič majn ne umirajo živali....bla bla...taki in drugačni argumenti padajo vsak dan na mene.Kar mene zelo razkuri, ker jaz nikomur ne gnjavim ker je meso, meni pa vsaki drugi gnjavi ker ga ne jem.To je stvar odločitve....jaz obožujem živali, ampak ne na krožniku.
  • 0

#6 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 01 July 2005 - 09:48 PM

QUOTE(Blondi)
Ja, saj vem rastline so tudi živa bitja, pa zaradi mene nič majn ne umirajo živali....bla bla...taki in drugačni argumenti padajo vsak dan na mene.Kar mene zelo razkuri, ker jaz nikomur ne gnjavim ker je meso, meni pa vsaki drugi gnjavi ker ga ne jem.To je stvar odločitve....jaz obožujem živali, ampak ne na krožniku.


joj to gre tudi meni tko na jetra, pa čeprav nisem vegetrjanka. Poznam pa ljudi, ki ko srečajo vegetrjanca na dolgo in široko razlagajo take bedariije in jim mahajo s salamo pod nosom (dobesedno :!: )

Grrr... :violent1:
  • 0

#7 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 01 July 2005 - 10:09 PM

QUOTE(redkvica)

in jim mahajo s salamo pod nosom (dobesedno :!: )
Grrr... :violent1:

hehehehehe,kako si to rekla biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#8 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28942 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 July 2005 - 11:44 PM

mela sem periodo, ko nisem jedla nič mesa, pa so mi šle kile drastično dol in mi je zdravnica svetovala, da naj vsaj belo meso ali/in ribe jem in je pri tem ostalo. poznam dost ljudi, ki niso 'samo' vegetarijanci, pač pa tudi vegani (ne jejo ničesar živalskega izvora, ne jajc, ne mleka in mlečnih izdelkov, ne medu, ipd ... ). mislm, mene nč ne moti, naj ljudje jedo, kar jim paše, vendar naj s svojimi navadami ne težijo drugim. mam par znancev, ki so totalno zateženi vegiji in vsako priložnost izkoristijo za širjenje svoje obče koristnosti in 'better than you' odonsa do sveta. me zlo pogreje takole početje. bi se strinjala z blondie, da se pač nič na širnem svetu ne bo spremenilo zarad tega, ker ona ne je mesa (istega mnenja sem tut jaz), pa saj to niti ni point. no, nekaterim, ki se pač morjo silno dokazovat mogoče že, men se zdi predvsem pomembno, da je počiščeno na lastnem podstrešju, v kakršnemkoli smislu že. wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#9 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 01 July 2005 - 11:49 PM

Meni brez mesa za živeti ni. IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 July 2005 - 09:54 AM

Jaz imam meso izredno rada, vendar mi je dovolj, če ga jem dvakrat na teden. Mi niti ne bi pasalo bolj pogosto, ker imam raje bolj lahko hrano. Kadar jem meso, po navadi pojem zraven samo še zelenjavo, če bi še kakšne ogljikove hidrate, bi mi bilo preveč. Drugače pa meso ... sploh kakšno belo meso v omakcah, pečeni piščančki ... njamzi!! biggrin.gif 90% pojem belega mesa, rdečega ne maram najbolj, razen v obliki kakšnih čevapčičev in pleskavic na piknikih. Salam pa ne jem kej dosti ... mi ni.

Kar se tiče pa solidarnosti do živali ... res je neumno, da jih toliko pomre na tako okruten način, ko pa bi dejansko lahko čisto lepo preživeli brez mesa. Ampak mislim, da je mesojednost tako ukoreninjena v nas, da se je ne da več iztrebit, pa tudi zdravo je pomoje kdaj pa kdaj pojest kakšen kos mesa, če ne zaradi drugega že zato, da je hrana bolj raznolika.
  • 0

#11 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 02 July 2005 - 01:05 PM

QUOTE(Jenna)
Meni brez mesa za živeti ni. IPB Image


Hvala ENAKO!
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#12 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 03 July 2005 - 12:34 PM

QUOTE(redkvica)
QUOTE(Blondi)
Ja, saj vem rastline so tudi živa bitja, pa zaradi mene nič majn ne umirajo živali....bla bla...taki in drugačni argumenti padajo vsak dan na mene.Kar mene zelo razkuri, ker jaz nikomur ne gnjavim ker je meso, meni pa vsaki drugi gnjavi ker ga ne jem.To je stvar odločitve....jaz obožujem živali, ampak ne na krožniku.


joj to gre tudi meni tko na jetra, pa čeprav nisem vegetrjanka. Poznam pa ljudi, ki ko srečajo vegetrjanca na dolgo in široko razlagajo take bedariije in jim mahajo s salamo pod nosom (dobesedno :!: )

Grrr... :violent1:


:thumright:
  • 0

#13 Kr_ena

Kr_ena

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 28 August 2005 - 03:29 PM

QUOTE(Blondi)
Preprosto: iz usmiljenja do živali. Ne zdi se mi potrebno, da bi mogle živali umirat, samo zato da bi bla jaz sita.

Ja, saj vem rastline so tudi živa bitja, pa zaradi mene nič majn ne umirajo živali....bla bla...taki in drugačni argumenti padajo vsak dan na mene.Kar mene zelo razkuri, ker jaz nikomur ne gnjavim ker je meso, meni pa vsaki drugi gnjavi ker ga ne jem.To je stvar odločitve....jaz obožujem živali, ampak ne na krožniku.


Ja enako.
  • 0
Just me;)

#14 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 28 August 2005 - 06:53 PM

jah vegeterjanka sem postala predvsem zaradi živali. Imam tudi odpor do mesa in ga sploh ne morem jesti in si ga tudi ne želim. Sej mislm v mesu je pol tok dodanih sestavin(edin če nisi na kaki kmetiji), misl če bi meso kr tk pustu brez dodanih konzervansov, barvil, kemikalij itd. bi postalo zeleno-sivkaste barve ermm.gif In to res ne more bit zdravo. Mislm sej okus bi bil isti če bi enga človeka ubil in ga speku... Nič nimam proti vsejedcem oz. mesojedcem ampak pol pričakujem da mi ne bojo začel težit da je z mano neki narobe, da ubijem rastilo, kaj pol sploh jem itd.
  • 0

#15 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 28 August 2005 - 07:15 PM

QUOTE(Marjetka)
QUOTE(Jenna)
Meni brez mesa za živeti ni. IPB Image


Hvala ENAKO!


jaz tud ne bi preživela brez mesa.
  • 0

#16 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 28 August 2005 - 08:08 PM

meni se je meso gnjusilo in ga pol kar neki časa nisem jedla. v bistvu ni mi dišalo in od nikoli nisem marala kakih mesnin, ki spominjajo na dele živali. v glavnem pol ene 7 let nisem jedlla in pol mi je zadišal kebab in sem včasih sam to jedla in pol še počasi druge stvari.
v glavnem mesa niekako nisem jedla zaradi predsodkov in zaradi taga, ker se mi je zdelo oz mi ni bilo dobro.

se pa mi zdi, da lažje bolj urejeno jem, če jem meso.
  • 0

#17 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 28 August 2005 - 11:48 PM

QUOTE(Ka)

se pa mi zdi, da lažje bolj urejeno jem, če jem meso.

ne zastopm. kako bolj urejeno ješ?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#18 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 29 August 2005 - 08:57 AM

QUOTE(urša)
QUOTE(Marjetka)
QUOTE(Jenna)
Meni brez mesa za živeti ni. IPB Image


Hvala ENAKO!


jaz tud ne bi preživela brez mesa.


To pravte zdaj samo če bi probale bi vidle da ni tako nemogoče biggrin.gif
  • 0

#19 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28942 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 August 2005 - 11:24 AM

QUOTE(JAGODA)

To pravte zdaj samo če bi probale bi vidle da ni tako nemogoče biggrin.gif


seveda je mogoče, sam ni ga čez udobje .... (eden izmed 'brihtnejših' komentarjev, ki sem ga bila deležna od mesojedcev ... )biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#20 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 August 2005 - 02:26 PM

Jaz nisem rekla, da ne bi preživela brez mesa. Jaz sem rekla, da mi brez mesa za živeti ni. In res je. Zelenjava in te reči..... saj so dobre. Kot PRILOGA zraven mesa. biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users