Jump to content


Photo

Dexter


  • Please log in to reply
740 replies to this topic

#701 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 September 2013 - 07:48 AM

Žalujem. :cry1:


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#702 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 24 September 2013 - 07:52 AM

Jaz tudi, prav prazno se počutim .... težko razložim drugi, ampak ve me razumete. :(

 

Sem pa tudi malo razmišljala, in ja, konec mi je všeč. Happy end bi bil res sranje, predvsem pa nerealen, sociopati in serijski morilci pač ne dočakajo srečnega konca.

 

Zadnji prizor je simboličen: Dexter in njegov dark passenger. Njegov pekel. Njegov duševni zapor.

 

 

526928101519976286539491.jpg


  • 1
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#703 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 24 September 2013 - 09:35 AM

^ Ja. 

 

Naj posnamejo film.  :woot:


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#704 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 24 September 2013 - 10:41 PM

Jaz sem zelo zadovoljna z zaključkom, čeprav mi nobeden izmed razpletov ni v veselje. Pomojem sem si podzavestno želela neprijeten konec :D Edino za Deb mi je res žal, ona si nikakor ni zaslužila takega konca :( Pa cel čas je bila samo nesrečna in zdaj je kar mrtva, ne no. Med gledanjem sem bila samo šokirana, potem sem se pa danes skoraj malo zjokala za nazaj :D Se je dalo pa že kar vmes ugotovit, kam pes taco moli. Mislim, da smo vsi vedeli, da bo moral bit prikazan še poslednji spopad med Dexterjem in Saxonom, čeprav sem jaz pričakovala daljšega, ampak je po eni strani fajn, da niso zgubljali cajta s tistim tisočkrat videnim polivinilom in sliko od Deb. Za njo mi je blo kar malo jasno, da bo umrla, ko sem videla tisti prizor, ko sta se poslovila, in kako je ona na koncu zaprla oči, enako sem vedela, da se s Hannah ne bosta nikoli več videla, ko sta se poslavljala tam pred busom, ker je bil res tak čustven objem. Odličen prizor mi je bil tudi, ko sta Batista in Quinn spustila Dexterja, čeprav sta vedela, da je Saxona namerno ubil. 

 

Sto na uro sem hvaležna, da so se nas usmilili in nas niso posiljevali s Harryjem v tej zadnji epizodi, ker sem ga imela res že poln kufer, se mi zdi, da se je izpel že par sezon nazaj, pa da so bli v bistvu zelo milostni s flashbacki. So pa Masuko čisto zignorirali? 

 

 

Za celo sezono nazaj bi edino še pokomentirala, da so mi šli RES na jetra s tem Hannah scenarijem, kao ultra iskana serijska morilka na begu, ona pa se kar šeta naokoli, niti malo se ni zakamuflirala, niti kape ni dala na glavo, pa kar šla pred bajto na piknik, v hotel, še ko je vedela, da ji uni detektiv lazi okoli bajte, se je kar šetala mimo oken in se glasno pogovarjala z Deb. Da ne govorim o tem, da ob vsej njeni iskanosti niso prišli na idejo, da bi njo predhodno urgentno kam prepeljali in bi tam počakala. Neee, obvezno it skupaj, čeprav ju je že pol sveta sumilo, prav debilno. Še najbolj neumen argument mi je bil pa Dexterjev, da je noče izgubit - ja pol pa malo bolj pazi, ne pa da jo za roko vlačiš s sabo, res neumno no. 

 

Drugače pa dobra zadnja sezona in odličen zadnji del! 


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#705 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 September 2013 - 10:47 PM

Pa cel čas je bila samo nesrečna in zdaj je kar mrtva, ne no.

 

Ja. : ( Tudi jaz menim, da si ni zaslužila takega konca, ampak če malo pomisliš - bi bila res sploh
kdaj srečna, če bi ostala živa? Ob katerem koli scenariju? Najbrž ne. Se mi zdi, da je njena usoda
bila, da je bila nesrečna. Tako da je po eni strani tak konec bil za njo najbolj ''human''.
Mater, kakšna filozofija, hehe ... ampak meni je ful fajn razpravljati o serijah poglobljeno.

 

Se strinjam drugače z ostalim, kar si napisala - dobro napisano! :thumbup: 


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#706 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 September 2013 - 12:55 AM


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#707 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2013 - 08:50 AM

Ja. : ( Tudi jaz menim, da si ni zaslužila takega konca, ampak če malo pomisliš - bi bila res sploh

kdaj srečna, če bi ostala živa? Ob katerem koli scenariju? Najbrž ne. Se mi zdi, da je njena usoda
bila, da je bila nesrečna. Tako da je po eni strani tak konec bil za njo najbolj ''human''.
Mater, kakšna filozofija, hehe ... ampak meni je ful fajn razpravljati o serijah poglobljeno.

 

 

Ja, meni se zdi, da bi lahko bila srečna (pač realistično srečna, zadovoljna, kakšne magične filmske sreče v Dexterju hvalabogu ni bilo). V zadnji sezoni je splezala res iz totalnega dna do točke, kjer je odpustila sebi in Dexterju, imela je dejansko voljo do življenja, šla je nazaj na delo, spet je prišla skupaj s Quinnom ...Popoln lajf seveda ne bi bil, ampak jaz sem v zadnjih epizodah res videla spet tisto njeno energijo. Jaz si vsekakor lahko predstavljam Deb, kako se pobere, pač živi z bolečino, ampak še vedno polno in zadovoljno življenje, in se mi zdi ta smrt bolj rop kot pa milostna evtanazija. Besede razjarjene fanice :D


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#708 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 September 2013 - 11:38 AM

Ja, jaz sem tudi nekaj takega pričakovala za Deb, da se bo rešila okovov Dexterja in vsega ostalega, kaj vse se ji je zgodilo. Cel svet se ji je sesul, ko je ubila LaGuerto ... prav privoščila bi ji nekaj dobrega. :(

 

Se vam je zdelo, da je bil konec nekako simboličen, da je Dexter nekje, kjer ga okolje spominja na Debro? Ne vem, kako bi se izrazila ....


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#709 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2013 - 11:46 AM

Malo bolj razloži to povezavo z Debro, jaz nisem niti razmišljala v to smer. 


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#710 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 September 2013 - 11:49 AM

Pač da je nekje na samem, na kraju, kjer bi bilo Debri všeč. Ona je bila taka preprosta punca. Sem imela občutek, da bi se ona tam lepo imela, stran od vsega. :D

 

Pa še nekje v hribih je bilo, mogoče se nanaša na njeno vprašanje zakaj niso šli nikoli v hribe.

 

Vem, da nisem najbolj jasna. :D


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#711 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 25 September 2013 - 11:53 AM

Jaz sem najprej pomislila na to, da se tam verjetno obilno preklinja :lol: Mogoče imaš prav, to s hikingom bi znalo bit povezava, zanimivo. :)

 

Jaz sem sicer najprej vlekla vzporednice z razkosavanjem dreves in trupel, ampak se nisem jemala preveč resno.


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#712 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 September 2013 - 11:55 AM

Hehe, saj tudi tvoji teoriji sploh nista napačni. :D

 

A obstaja kje kakšna kompilacija vseh Debrinih kletvic? Fucking password, se spomnite? :D Kakšne legenda. Hihi.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#713 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 September 2013 - 12:09 PM

Jaz sem edino razumela simboliko, da je Debra bila njegova zadnja žrtev in jo je zato vrgel v morje. Na nek način zaključek

njega kot takega - serijskega morilca. Zadnjič je vrgel truplo v morje - truplo svoje sestre. Dosti razmišljam o koncu, priznam. :cry1:

Lahko pa samo ugibamo ali je dejansko hotel narediti samomor in po nesreči preživel (najhujša kazen)
ali pa je hotel le izginiti. Se nagibam k prvi teoriji.

 

Meni še vedno zmaga tale njena: Shit a brick and fuck me with it. :hooray:


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#714 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 September 2013 - 11:45 PM

Torej, končno mi je le uspelo pogledat konec. Nad zaključkom nisem razočarana, ne bom pa trdila, da mi je razplet všeč. Definitivno so ubrali pot, ki je nisem pričakovala kar jim štejem v plus. 

 

Debrinega lika mi je ful žal. Ko je že zgledalo, da bo končno našla srečo, da se bo končno znebila Dexterjeve sence, je še enkrat več "najebala". Podobno kot Hevei, se tudi meni zdi evtanazija rop... Se pa še enkrat izkaže, da Dexter ne more iz svoje kože in ubere zanj "lažjo" pot. Opcija, za kat da bi skrbel za Debro - rastlinico in čakal na čudež ni bila v njegovem stilu. 

 

Kar me je pri tem delu najbolj zmotilo, je bilo to, da je izgledalo, da lahko v Miamiju pred tropsko nevihto počneš karkoli, pa ne bo nihče opazil... ko je Saxon hodil naokrog ves krvav, ko je Dexter brez problema odnesel mrtvo Deb na čoln, Hannah brez krinke paradira po Miamiju itd...   Ampak ok, kot zvesta oboževalka jim to lahko odpustim.

 

To, da je Dexter preživel in živi v osami pa se mi zdi kot neka vrnitev na začetek. Ko smo ga spoznali v prvi sezoni je bil samotar, podoben kot ga prikaže zadnji prizor. Razlika je le v tem, da je takrat nosil krinko in se trudil biti normalen, v zadnjem prizoru pa je deloval razgaljen... kot da se je vrnil h koreninam ko je kot fantič ubijal živali. 

 

  • 0

#715 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2013 - 07:47 AM

 

To, da je Dexter preživel in živi v osami pa se mi zdi kot neka vrnitev na začetek. Ko smo ga spoznali v prvi sezoni je bil samotar, podoben kot ga prikaže zadnji prizor. Razlika je le v tem, da je takrat nosil krinko in se trudil biti normalen, v zadnjem prizoru pa je deloval razgaljen... kot da se je vrnil h koreninam ko je kot fantič ubijal živali. 

 

 

 

Ful fajn, jaz sem podobno razmišljala, s tem da se meni zdi konec kot zrcalna slika začetka - na začetku Dexter živi "sanjsko" življenje, ima prijatelje, sestro, punco, ampak do njih dejansko ne čuti ničesar in so mu v bistvu drugi ljudje samo del krinke, ki jo rabi, da lahko ubija. Na koncu pa je Dexter v bistvu sam, ampak živi s tono čustev do ljudi, ki jih je izgubil zato, ker je ubijal :) In je v bistvu ta samota maska za njegovo bolečino in občutek krivde. Kot da bi njegov dark passenger namesto serijskega morilca postal prejšnji Dexter, nekako.

 

Glede tistega, da si lahko vse privoščijo - človek bi si mislil, da smo se skozi 8 sezon navadili, ampak meni je šlo tudi še vedno na jetra. :lol:


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#716 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 September 2013 - 10:12 AM

 

Ful fajn, jaz sem podobno razmišljala, s tem da se meni zdi konec kot zrcalna slika začetka - na začetku Dexter živi "sanjsko" življenje, ima prijatelje, sestro, punco, ampak do njih dejansko ne čuti ničesar in so mu v bistvu drugi ljudje samo del krinke, ki jo rabi, da lahko ubija. Na koncu pa je Dexter v bistvu sam, ampak živi s tono čustev do ljudi, ki jih je izgubil zato, ker je ubijal :) In je v bistvu ta samota maska za njegovo bolečino in občutek krivde. Kot da bi njegov dark passenger namesto serijskega morilca postal prejšnji Dexter, nekako.

JA!


  • 0

#717 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 September 2013 - 10:01 PM

Kalypso, lepo si napisala, kako je Dexter na koncu spet na začetku, v bistvu. :) Lepo so to prikazali, simbolično, krog je zaključen. Serijski morilci pač ne dočakajo srečnega konca.

 

Malo sem pa še vedno vznemirjena zaradi Deb, pa tako je kazalo, da se bo pobrala, še rekla je: I love you, Joey. :(


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#718 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 September 2013 - 10:06 PM

Saj zdaj smo že itak vsi pogledali ... malo za spomin ... :cry1:

 

1016603_10153127145760271_1390151684_n.j

 

1095051_10153107799830271_829541165_n.jp

 

23755_10152395608750271_1260233986_n.jpg

 

551633_10152395608535271_721073705_n.jpg

 

60909_10152381407150271_264253972_n.jpg

 

28008_10152395608915271_1969858128_n.jpg

 

409571_10152395609065271_697083875_n.jpg

 

386608-dexter-season-8-spoilers-final-se

 

tumblr_mszvl85fnH1qivx8yo1_500.gif

 

 

1011926_10153302050355271_601164022_n.jp


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#719 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 September 2013 - 10:07 PM

Super slike, Doakes. :D

 

Zadnja je pa: :(


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#720 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 September 2013 - 10:11 PM

Ja ... jaz sem kar žalostna, no, unlol. :cry:

 

 


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users