Jump to content


Photo

Vrtnarjenje - nasveti & izkušnje


  • Please log in to reply
333 replies to this topic

#321 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 August 2020 - 02:48 PM

Paradižnik smo pokrili, ampak ocitno prepozno, ker si foter ni dal rect. A poln oa ful. Se mi oa zdi, da ima soseda ze skozi pokritega pa ji je ravno tak ratal rjav.

Mislim, da bo treba orhideje tudi malo presadit ko odcvetijo. Ena je cisto neka mini in bolj bogo zgleda. Za eno rožo pa sploh ne vem kaj je. 😅
Se dobijo kje ti plasticni loncki za roze? Bauhaus mogoče?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#322 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2020 - 04:00 PM

Tasika, kako je pa z vlažnostjo zemlje? Paradižnik ne mara premokrega, jaz sem enega balkonskega utopila, je skoraj vse listje porumenelo. :/

Misliš plastične lončke za orhideje? Te prozorne? Bauhaus najbrž ima, ja, jaz kupujem v Eurogardnu sicer, ker mi je ravno pri roki.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#323 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 August 2020 - 04:20 PM

Kaj pa vem, vlage je bilo kolikor je bilo pac dezja. Prejsnji teden smo pokrili, tako da od takrat pa torej malo manj.

Prozirne za orhideje ja, bo kalsno treba najbrz v kaj vecjega dat. Eurogarden sploh ne poznam, bom preverila Bauhaus ob priliki.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#324 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2020 - 04:58 PM

Pri tašči je vodovod puščal in je imela potoček pod gredo s paradižniki. : ) Potem so to sanirali in lani so bili na bolj sušnem, pokriti in so res lepo uspeli, bogata letina.

Pardon, ravno gledam, da Eurogardnov v Sloveniji ni prav veliko, sem mislila, da jih je več (jaz hodim na Brezovico oz. Dobrova je tisto, pri Ljubljani).

https://www.eurogarden.si/
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#325 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 August 2020 - 09:55 AM

Še eno vprašanje, kje kupujete te palčke za oporo orhidejam/rožam? Bauhaus na svoji spletni strani ni imel kaj pametnega, mogoče kak Tedi?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#326 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 05 August 2020 - 10:58 AM

Jaz sem dosedaj porabila kar tiste, ki so bile poleg cvetov že ob nakupu rože. Vprašaj v kakšni cvetličarni. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#327 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 August 2020 - 10:59 AM

Sem šla včeraj v OBI in Bauhaus in sem dobila tako opore kot lončke. Sicer sem vzela samo en lonček fi12, da testiram, ker nimam pojma kako velike potrebujem. Je bila pa kar slaba izbira številk teh lončkov, sicer pa zdaj še tako cvetijo, tako da bo treba še malo počakat s presejanjem.

 

Paradižnik se bo kot kaže zanekrat uspel izmazat, sem ga 3x pošpricala. 

 

Buče maslenke pa katastrofa. Razrasle so se sicer čez pol vrta in dol po škarpi, za pobrat pa ne vem če bo kaj. To kar je bilo na gredi je vse zgnilo, tisto kar leze po škarpi sicer nekaj zgleda, se jih je pa ful kar orumenelo in zgrbančilo. Pa sploh ne zorijo oz se barvajo na oranžno. Mogoče je napaka, ker je blizu posajena ena navadna zelena bučka, da bi se kaj mešale. Tako da to kar je zeleno zrastlo sploh ne vem ali porabit ali kaj.  


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#328 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 14 August 2020 - 10:05 PM

No, fajn.

Za buče velja pa kako že - če ne grenijo, so užitne?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#329 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 15 March 2022 - 12:56 PM

Na balkonu imamo ob ograji že vgrajeno betonsko korito. Notri bi nasula zemljo in začela gojit vrtnine. Kako pa bi preprečila pojav mravelj?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#330 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 15 March 2022 - 01:38 PM

S pastmi najlažje.


  • 0

#331 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 March 2022 - 03:19 PM

Jap.
Jaz sem imela na balkonu v prejsnjem stanovanju precej rastlin, pa nikoli mravelj. Vec je bilo drugih zuzkov.
  • 0

#332 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2023 - 09:27 AM

Ima katera samozalivalni sistem za balkonsko rastlinje?


Planet, ti je uspelo kaj natuhtat?
Letos bi probala bolj ornk zrihtat vrt na balkonu, predvsem pa bi se najprej rada rešila konstantnega zalivanja in nošenja polne zalivalke iz kuhinje, ker ne pridem nikamor tako, cev direktno speljat pa ne gre. Balkon je obrnjen na J in vanj sonce močno nabija.
Gardena ima zanimive rešitve, tud s solarnim polnjenjem, elektriko sicer imam na voljo.

Nincha, kako boš ti imela urejeno?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#333 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 May 2023 - 12:53 PM

Ja dobro vprašanje, midva sva se dosti že pog o tem, ampak nisva prišla do nobenega pametnega zaključka. :D A maš pipo na balkonu? (Edit: sori, neumno vprašanje, vidim da si napisala, da nosiš iz kuhinje :D )

 

Midva sva drugače bolj razmišljala o tem kapljičnem sistemu, da bi imela nekje neko posodo z vodo, ki bi potem po cevki iztekala po dolžini balkona. Nisem pa še nobene proper raziskave naredila, ampak kaj na to foro:

 

https://www.mimovrst...za-100077167209

 

https://www.mimovrst...-evolution-8054

 

Nimam pojma, kako se to v praksi obnese sicer. Najin balkon je obrnjen na sever, tako da ni tako kritično in sva do zdaj poleti zalivala vsak drug dan, ampak t&t sta pa na jug in morata zalivat zjutraj in zvečer, drugače jima vse požge. Kaj imaš pa zasajeno?


  • 0

After all this time?

Always.


#334 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2023 - 10:41 PM

Podobno pri nas kot pri tvojih t&t. Mi imamo na balkonu na ograjo nasajeno/vgrajeno polkrožno betonsko korito. Lani sva se vselila in sem z balkonskim vrtičkanjem bolj ko ne samo zaštartala, brez znanja - nasuli smo zemljo, uspele so mi redkvice in nekaj začimbnic, ampak dokler smo konstantno zalivali, kar je bil pain in the ass.

Letos bi poleg zemlje nasula po plasteh drenažo, zastirko, da vse skupaj več vlage zadrži, posadila kakšen okrasen iglavec, ti so baje tud za vročino. Sicer pa razen paradajza in začimbnic bi ostalo težko uspevalo. Imam tudi jaz idejo, da bi imela zalogovnik vode na balkonu in speljan nek čimbolj simpl samozalivalni sistem, po možnosti pa ne bi ful denarja vrgla v to.

Če dobiš še kaj informacij bom vesela delitve, sicer pa mogoče kaka fb skupina ali vrtni center bi bil najboljši naslov.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users