Jump to content


Photo

Nakupovanje pohištva


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 Katka

Katka

    sramežljivec

  • Člani
  • 16 posts

Posted 28 December 2004 - 01:30 PM

Malo ven iz splošne debate na tem forumu...

Trenutno z možem opremljava stanovanje. Gledala sem cene za kopalniške omare na internetu (konkretno OBI Nemčija) in so cene več kot pol nižje kot pri nas. A mogoče kdo ve, kakšno je stanje v Avstriji?
Ali pa tudi v Nemčiji?

Hvala in lep pozdrav,
Katarina
  • 0

#2 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 28 December 2004 - 02:00 PM

Hmmm...pr nas ponavadi kupujemo pohištvo v Avstrijski Kiki pa Ikei. Se mi zdi da so najbol v trendu pa seveda cenej je kot pri nas rolleyes.gif ...priporočam pa Ikeo v Gradcu wink.gif
  • 0
user posted image

#3 Ajša

Ajša

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 177 posts
  • Location:Maribor

Posted 28 December 2004 - 03:38 PM

Mi smo tut včasih vsi v Ikei kupovali, zdaj več ne poznam nikogar, ki bi kupoval pohištvo preko meje, vsi kar pri nas.

Ne vem, jaz še nisem tak daleč, tak da nimam kaj dost pojma. Samo pa dost folka poznam, ko si rihta stanovanje, pa moji stari si vikend rihtajo in to, pa nihče ne hodi več v Avstrijo nič nabavljat.
  • 0
1, 2, 3 come party with me!

#4 sanci

sanci

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts

Posted 29 December 2004 - 07:09 AM

Midva si tudi opremljava stanovanje, ampak si stvari izdelujema po naročilu. Imava mansardno stanovanje v zgornji etaži hiše in je skoraj nemogoče kupiti pohištvo ki bi pasalo. Jaz sem iz Koroške tu pri nas se to splača, baje pa da, tk mi pravijo kolegice, se to v ljubljani in na Gorenjskem ne splača. Pozanimaj se malo.. Drugače pa seveda priporočam tudi Ikeo - so v koraku s časom in še poceni, sploh kakšne drobnarije za finish opreme dodatki ipd. tongue.gif

Veliko sreče!
  • 0

#5 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 29 December 2004 - 03:51 PM

hm...kaj pa lesnina?......zdej majo neke akcije...jst kupla pred tednom dni klubsko mizico za dnevno za 9 jurjov...prej je bla pa 15....
nevem...pozanimaj se....

lp,
kimSkorNovoletna

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#6 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 29 December 2004 - 10:55 PM

Ikea ima definitivno najugodneše cene in najbolj celovito ponudbo. Pa ful dobro zapakirane stvari, tako da jih resnično zlahka pripelješ domov. več kot polovico ceneje kot npr akcija v Rutarju.
Identičen zložljiv kavč kot sem kupla v Ikei (gradec) in zanj plačala 220 evrov, so v Harvy Normanu prodajali po 160 000sit. Mojega smo zložili doma in ga pripeljali z avtom, drugi pa... razlika je bila zgolj v barvi prevleke. Kovinsko ogrodje je identično.
poglej si njihovo stran.
  • 0

#7 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 30 December 2004 - 01:21 PM

Mene pa zanima oprema kopalnice in ploščice. Kje imajo veliko izbiro in ugodne cene? Po možnosti na naši stani Alp.
  • 0

#8 Katka

Katka

    sramežljivec

  • Člani
  • 16 posts

Posted 30 December 2004 - 02:15 PM

...veliko izbiro in ugodne cene...
Jaz sem nad to kombinacijo pri nas obupala (skoraj). Ali je klasika in poceni ali pa lepo in moderno pa drago. Sem pa zasledila, da je pri Kranju velik salon Dolnov, ampak še nisem uspela do tja. Pohvalijo pa tudi eno prodajalno s keramiko malo pred Vrhniko (iz Ljubljane).

Če boš kaj šla, sporoči, kakšna je ponudba.

A ni to iskanje full zamudno? Pa po vsako stvar moraš v svojo trgovino, ker ni res dobre ponudbe na enem mestu (jaz se prav zato zanimam za Avstrijo). In preden vse to uskladiš! Jaz imam včasih občutek, da nikoli ne bomo prišli do konca.

Veliko sreče pri iskanju!

Katarina
  • 0

#9 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 01 January 2005 - 08:24 PM

QUOTE(Katka)
...veliko izbiro in ugodne cene...
Jaz sem nad to kombinacijo pri nas obupala (skoraj). Ali je klasika in poceni ali pa lepo in moderno pa drago. Sem pa zasledila, da je pri Kranju velik salon Dolnov, ampak še nisem uspela do tja. Pohvalijo pa tudi eno prodajalno s keramiko malo pred Vrhniko (iz Ljubljane).

Če boš kaj šla, sporoči, kakšna je ponudba.

A ni to iskanje full zamudno? Pa po vsako stvar moraš v svojo trgovino, ker ni res dobre ponudbe na enem mestu (jaz se prav zato zanimam za Avstrijo). In preden vse to uskladiš! Jaz imam včasih občutek, da nikoli ne bomo prišli do konca.

Veliko sreče pri iskanju!

Katarina


ja res je utrudno. mi zdej kuhno rihtamo pa smo gledsal mal u herviyu pa u gu8renju pa so zlo visolke cene ermm.gif ermm.gif ermm.gif kdo puzna kej cenejšga po možnosti u sloveniji al pa u avstriji
  • 0

#10 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 January 2005 - 08:27 PM

Kaj pa drugače mislite, da se bol splača kupit kuhinjo ali jo dat delat po naročilu?
  • 0

#11 sanci

sanci

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts

Posted 02 January 2005 - 11:40 AM

Jaz mislim, da je odvisno od tega kar si zelis in kaksno stanovanje imas, ce ni težav z merami in pašđe noter delana kuhinja, potem se sevda kupi pač malo pogledaš kaj je kje tudi znižano. Če pa hočeš nekaj samo zate in da po meri sodi v prostor si jo daš delati. Midva imava vso pohištvo delano po meri, malo zaradi vrste stanovanja, pa tudi na našem koncu so te cne dokaj ugodne. pač treba je najti kakega lokalnega mizarja in ne dat kuhne delat nekomu znanemu ker je tam že ime drago.

Za ploščice pa bi jaz če ti ni predaleč pogledala v tovarniški prodajalni gorenja, cene so ugodne, pa majo kar veliko izbiro.
  • 0

#12 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 02 January 2005 - 09:56 PM

QUOTE(mishka)
Kaj pa drugače mislite, da se bol splača kupit kuhinjo ali jo dat delat po naročilu?



odvisn kašnega "mojstra" maš in kam daš delat....moji starši prenavljal kuhinjo lai poleti....hm....blazno veliko kuhinjo z napo in pomivalnim koritom sta dobila tok pocen da nemoreš verjet....en fant jima jo je izdelu za 1/3 cene kuhinje ki bi ju pršla v trgovini....

tko da pomoje tud odvisn kašen "tišler" ti jo dela

lp,
kimMačkasta
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#13 Katka

Katka

    sramežljivec

  • Člani
  • 16 posts

Posted 03 January 2005 - 08:23 AM

Kje pa je ta tovarniška trgovina od Gorenja?
  • 0

#14 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 03 January 2005 - 02:42 PM

QUOTE(Kim)
QUOTE(mishka)
Kaj pa drugače mislite, da se bol splača kupit kuhinjo ali jo dat delat po naročilu?



odvisn kašnega \"mojstra\" maš in kam daš delat....moji starši prenavljal kuhinjo lai poleti....hm....blazno veliko kuhinjo z napo in pomivalnim koritom sta dobila tok pocen da nemoreš verjet....en fant jima jo je izdelu za 1/3 cene kuhinje ki bi ju pršla v trgovini....

tko da pomoje tud odvisn kašen \"tišler\" ti jo dela

lp,
kimMačkasta


aqm pa je kvalitetno? a bi lahko dala naslov od tega mojsta? wink.gif
  • 0

#15 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 03 January 2005 - 05:02 PM

kuhna je kvalitetna in lepa....predvsem pa po želji moje mame....ker take v trgovini gvišn neb dobla.... hm....morem ti povedat da je fant star okol 28 let:))
in ni mojster ampak to dela doma za hobi smile.gif
vem da se čudn sliš...ampak je "genij"
...
naslov lahko....morem mamo prašat...
naj ti pa povem da je tip iz savinjske doline

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#16 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 January 2005 - 05:58 PM

Ubistvu ni fora v tem, da bi jo hotla met po meri narejeno, ampak tudi cenovno me je zanimalo...
Prosim Kim praši za naslov... wink.gif
  • 0

#17 sanci

sanci

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts

Posted 08 January 2005 - 02:37 PM

Tovarniška prodajlna gornja je vvasi, ki s imenuje Gorenje nen par kilometrov od Velenja. Brez zajebancije... tongue.gif
  • 0

#18 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 08 January 2005 - 05:17 PM

[quote=Kim]kuhna je kvalitetna in lepa....predvsem pa po želji moje mame....ker take v trgovini gvišn neb dobla.... hm....morem ti povedat da je fant star okol 28 let:))
in ni mojster ampak to dela doma za hobi smile.gif
vem da se čudn sliš...ampak je "genij"
...
naslov lahko....morem mamo prašat...
naj ti pa povem da je tip iz savinjske doline


ja dej prosm upraši pol pa piši laugh.gif wink.gif
  • 0

#19 Katka

Katka

    sramežljivec

  • Člani
  • 16 posts

Posted 10 January 2005 - 08:39 AM

Sanci, hvala. Imam ugledano eno kopalnico od Gorenja (omare) in se bom res pozanimala, kakšna je cena pri njih. Spotjo bi pa mogoče še kaj drugega tam kupila.
  • 0

#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 March 2007 - 07:49 PM

Mene pa zanima kakšne izkušnje imate kaj z kvaliteto pohištva kupljenega v Lesnini?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users