Jump to content


Stroški


  • Please log in to reply
1333 replies to this topic

#21 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 11 October 2012 - 09:05 PM

-imava talno gretje, tako da ni stroškov s kurilnim oljem


Kaj pa je vajin vir ogrevanja?

Jaz HB prišparam vsaj na bencinu, za 60 € točim vsake 3 tedne oz. po prevoženih 1000 + km.
  • 0

#22 riddle

riddle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 355 posts
  • Gender:Female
  • Interests:vse po malem :)

Posted 12 October 2012 - 08:49 PM

Kaj pa je vajin vir ogrevanja?


Voda
  • 0

#23 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 13 October 2012 - 09:10 AM

Ja, to itak, v napeljavi talnega gretja je voda, ampak s čim jo ogrevata?
  • 0

#24 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 posts
  • Gender:Female

Posted 13 October 2012 - 09:32 AM

Midva sva pri meni, imamo ločeno gospodinjstvo. Za stroške prispevava cca 50€ mesečno, včasih več, odvisno koliko nama ostane konec meseca.
Za hrano zapraviva nekje 150-220€ mesečno,
bencin ponavadi nanese tam okrog 300€, raje več kot manj (jaz se vozim vsak dan 170 km, do njega domov in nazaj je prav tako 160 km)
mobitel 17 € (zame, njemu plačuje fotr preko trajnika)
vzajemna 28 € (zame, on ima še status)
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#25 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 13 October 2012 - 10:08 AM

Ja, to itak, v napeljavi talnega gretja je voda, ampak s čim jo ogrevata?


Mogoče imata toplovod.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#26 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 13 October 2012 - 10:31 AM

Midva bova v hiši ogrevala na pelete (preko talnega gretja); me prav zanima, kako se bo to obneslo, ker vsi tako hvalijo in poročajo o majhnih stroških.
Namen sva imela postaviti sončne kolektorje na streho, vendar se je fant zapičil v neke posebne, ki za delovanje ne potrebujejo sončne toplote, ampak samo svetlobo in so ubitačno dragi. Zato bo to počakalo še nekaj časa. Je pa to res "zastonj", sonce ne izstavlja računa, sam investicija je pa blazno draga... :huh:
  • 0

#27 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 13 October 2012 - 10:53 AM

Pri fantu imajo to in dajo 3x manj za ogrevanje na leto kot mi, ki imamo na olje. Sicer ne vem kako je, če ogrevaš na talno, ampak verjetno so stroški tam-tam. Drugo leto bomo pa delali toplotno črpalko.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#28 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 13 October 2012 - 11:34 AM

^^ Mi smo tudi letos dali to, se pozna, ful. Zdaj imamo kombinacijo drva + pelete, zraven pa še peč na nafto.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#29 riddle

riddle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 355 posts
  • Gender:Female
  • Interests:vse po malem :)

Posted 13 October 2012 - 07:13 PM

Ja, to itak, v napeljavi talnega gretja je voda, ampak s čim jo ogrevata?


Joj, zdaj ne vem, če bom prav povedala. Skratka, imava en ogromen bojler, pa nek krmilnik...Tako da ogreva se na elektriko, bi jaz rekla...haha, res ne vem točno, kako to poteka, nimava pa nič za drva ali pelete...ja, tako je, če imaš hišo samo v najemu :ph34r:
  • 0

#30

  • Guests

Posted 02 December 2012 - 09:01 AM

Evo končno še jaz:

T2: 27 €
Elektro: 30 - 40 €
Komunala: 13 €
Zarja: 12 € (ampak pričakujem, da se bodo ti stroški povečali)
Plin: 6 € (s tem, da sva na začetku že plačala ful vnaprej plin, tako da ne vem koliko točno je mesečno, teh 6 € predstavlja samo stroške dostave, upravljanja, ipd.)

Potem pa je tu še mobitel okoli 20 € mesečno, za hrano in podobno pa zapraviva okoli 50 eur na teden (skupaj); čist odvisno, kakšen teden kupiva ful na zalogo, pa potem neki časa samo "manjše pritikline". Za bencin porabim okoli 50 - 100 € mesečno.

Kako pa kaj plačujete, enkrat ve, enkrat vaš partner, ali kako? Midva imava vsak svojo kartico na skupnem računu, na katerega vsak mesec položiva določeno količino denarja. S to kartico potem plačujeva vse skupne stroške: položnice, trgovina, večerja, zadeve za stanovanje, skupna darila, ipd. Kar nama ostane porabiva za avto (servisi in to).
  • 0

#31 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 02 December 2012 - 12:27 PM

jaz živim sama, moji stroški so:

kredit za stanovanje; 450
še en kredit:80 ( ta mi poteče februarja)
elektrika: 30
T2: 40
vzdrževanje stanovanja(to zajema tudi plin) : cca. 100
voda: 15
rtv: 13

torej samo za te stroške; 828 evrov,
potem je tu še mobitel: 42 e
pa vzajemna, pa če prištejem še ostali luksus; fitnes karta, kozmetičarka 1krat mesečno,benzin,hrana
za hrano meni ne gre več kot 100evrov na mesec, kosilo jem večinoma pri starših
  • 0

#32

  • Guests

Posted 02 December 2012 - 04:56 PM

Uf, a ti ostane potem še kaj? Sicer pa, normalno, večino ti odplačevanje kredita pobere - imaš pa vsaj svoje stanovanje. V kolikem času pa planiraš odplačati celoten kredit?
  • 0

#33 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15068 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 02 December 2012 - 05:07 PM

.


  • 0
 

#34 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 December 2012 - 02:47 PM

Midva sva zdaj na svojem, v mojem stanovanju, ki sem ga podedovala od babi, torej najemnine ni, plačujeva stroške, ki si jih deliva na pol.
- amis paket trojček = 52 eur
- elektrika = 20 eur do 25 eur
- plin = 50 eur vsake 3 mesece
- standom = poleti 60 eur , pozimi 100 eur

Hrano sva si razdelila, da večje nakupe opravi on, jaz imam čez manjše tedenske.
Gospodinjska dela imava neuradno razdeljena, ne zato, ker sva se zmenila ampak, ker sva se tako navadila.
On kuha, odnaša smeti, več ali manj ima čez posodo.
Jaz brišem prah, sesam, imam čez kopalnico, itd., itd., ...

Ko je flat umazan pa nimava tega, aha, ti maš čez smeti, tak, da jih odnesi, pa pospravi posodo... komot vse on pospravi in jaz ležim, ko krava na kavču 3 tedne zapored ali obratno.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#35 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 04 December 2012 - 04:29 PM

Ojej, kak priden fant. Fovš.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#36 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 04 December 2012 - 04:40 PM

rea, oprosti, res se ne spomnim če si kdaj omenila, ampak.... tvoje babice ni več :cry:?
  • 0

#37 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 December 2012 - 04:41 PM

Mislim, da sem omenla, ko sem bila na ta dolgem tripu, nisem pa 100%.
Ja, babi je še vedno, samo telo je zapustila, ju ju juhuhu! She needed god connection
.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#38

  • Guests

Posted 06 December 2012 - 06:20 PM

Tudi jaz nisem tega zasledila. Iskreno sožalje Rea. Čeprav, na srečo tega ne dojemaš kot nekaj žalostnega, lepo. Ko bi le bila tudi jaz sposobna razumeti to na ta način, ko bo čas za to. :/

Kar se tiče gospodinjstva ponavadi konec tedna konkretno pospraviva, pobriševa prah, ipd., s tem da ima on čez dnevno in kopalnico, jaz pa kuhinjo in spalnico. On potem še posesa, jaz pa pomijem po tleh. Imava tak dogovor :) Kuham večinoma jaz, včasih tudi on, kar se pa pospravljanja tiče je pa čist odvisno, recimo če imam jaz kakšen teden ful drugega dela, ali pa sem preprosto lena, on pospravlja (pač te sprotne zadeve), če je on v tej situaciji potem jaz pospravljam, tako da je na koncu zadeva kar enakovredna in se s tem tihim dogovorom oba strinjava. Aja perem in likam seveda jaz.

Mene le še to moti, da pušča nogavice po sobi, grr, to ga moram še odvadit. Ampak počasi, korak za korakom, zadnjič sem ga učila kako ravnati s hlačami, ki jih namerava obleči še naslednji dan. Lekcija 1: hlač ne puščaj v dnevni, ampak jih odnesi v spalnico. Lekcija 2: hlač ne vrzi na tla, ampak jih vsaj položi na posteljo. Lekcija 3: ponavljam: hlač ne vrzi na tla, ampak jih vsaj lepo položi na posteljo. Lekcija 3: ponavljam: hlače LEPO položi na posteljo. Lekcija 4: ponavljam: hlače LEPO položi na posteljo. Demonstracija postopka. Taaadaam, učne ure uspešno zaključene. :closedeyes: Ah ti fantje...
  • 0

#39 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 06 December 2012 - 08:58 PM

Btw, _M_ + Felicia, sem šla prav brskat, če in kje bi lahko zapisala kaj v zvezi s tem in sem našla. Felicia, celo sodelovala si v debati, hehe.
V forumu Lepota od znotraj - smrt- razdelku.
Se odmikam z o.t.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#40

  • Guests

Posted 06 December 2012 - 10:11 PM

Pa res, sedaj se vse spomnim kaj smo takrat pisale, ne da bi šla vse brat - samo pozabila sem, da se je šlo takrat zate. Hvala, da si poiskala.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users