Jump to content


Photo

IKEA


  • Please log in to reply
460 replies to this topic

#41 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 26 February 2009 - 08:31 PM

Skoraj dam roko v ogenj, da ne bo razpadla. tongue.gif


V glavnem od mojga sestra ima take ful fancy - vgrajene lučke zgoraj pa to ... meni se zdijo zlo moderne, pa veliko gre not (niso pa tiste klasične minimalistične, ki imajo tako malo prostora za garderobo). Po moje si gledala kaj podobnega, ker je ona tud dala okrog 400 €, če se prav spomnim.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#42 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2009 - 12:32 AM

Nila, imajo kvalitetne reci, edino kar pazita je sestavljenje, tisti leseni zatici pa vijaki, da ne bosta prevec groba. Pa vec kot ene 3 jo trezko sestavis, se navoji unicijo. res pa je da v tem primeru kupis novo ogrodje, ki pa ni drago.
Drugace so pa res fajn omare, s predalcki in temi recmi res veliko not spravis plus da je zelo pregledno.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#43 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 27 February 2009 - 08:28 AM

Firbec me, kakšna je kaj Ikea v Celovcu pa primerjava s tisto v Gradcu. V Ikei se kar najdejo reči, ki so kvalitetne, uporabne in cenovno sorazmerne. Kolikor poznam Ikeine izdelke pa tudi zanje velja, zlasti za kvalitetnejše, da niso nič kaj cenejši kot pri drugih proizvajalcih, kajti tekoči meter kuhinje stane toliko in toliko, meter usnjene sedežne garniture pa ni cenejši od primerljivih artiklov pri recimo Natuzziju. Se morda dosti motim?
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#44 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 27 February 2009 - 09:16 AM

Za kuhinjo lahko povem, da je cenejša v Ikei. Moja mini kuhnca (brez tehnike) bi bila pri Gorenju malo pod 3.000 €, v Ikei pa je bila malo pod 2000€, pa nisem najcenejših front izbrala. Bomo pa videli, kako s bo obnesla kvaliteta skozi leta. Zdaj jo imam eno leto in je o.k.
Pa mene tudi zanima, kakšna je Ikea v Celovcu v primerjavi s tisto v Gradcu.
  • 0

#45 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2009 - 09:55 AM

Baje da so kavci na splosno cenejsi v ikei, prav za usnjene pa ne bi vedela.
Kuhinje so pa baje tud fajn in cenejse plus da imas okol 10-15 let garancije.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#46 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2009 - 12:29 PM

QUOTE(Errol @ 27. 2. 2009 - 8:28)  
Firbec me, kakšna je kaj Ikea v Celovcu pa primerjava s tisto v Gradcu. V Ikei se kar najdejo reči, ki so kvalitetne, uporabne in cenovno sorazmerne. Kolikor poznam Ikeine izdelke pa tudi zanje velja, zlasti za kvalitetnejše, da niso nič kaj cenejši kot pri drugih proizvajalcih, kajti tekoči meter kuhinje stane toliko in toliko, meter usnjene sedežne garniture pa ni cenejši od primerljivih artiklov pri recimo Natuzziju. Se morda dosti motim?






Skoraj identična! imajo enako robo, malo se razlikuje po postavitvi. v celovcu je še bolj "surovo", nedodelano (sploh stropi, okolica,... no, vsaj decembra je bilo tako).

drugače pa all in all je vse enako!


  • 0

#47 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2009 - 01:10 PM

Meni se zdi da je manjsa, za kako cetrtino. No, sej tisto v grazu bodo baje povecali.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#48 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2009 - 01:54 PM

ne vem. v grazu sem stalna stranka že dolgo vrsto let vsaj vsaka dva meseca. v celovcu sem bila pa enkrat do sedaj. in nisem opazila neke hudo bistvene razlike. je pa res, da skozi ikeo samo še tečem, kupim kar rabim in se ne ukvarjam kako je kaj zloženo ali postavljeno.
  • 0

#49

  • Guests

Posted 28 February 2009 - 03:31 PM

No, sva šla v Celovec in izbrala omaro z drsnimi vrati (ena vrata imajo ogledalo čez celotno površino). Iskat jo greva šele v ponedeljek, se odločava še za eno manjšo, ki bi jo dala za vrata, samo s poličkami). Stane okrog 360€ se mi zdi. Mislim, da bo šlo veliko stvari notri in da bo vse skupaj pregledno in urejeno.

Frčica, hvala za nasvet glede sestavljanja, bova pazila. wink.gif
  • 0

#50 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2009 - 11:48 AM


V Ikeji sem kupla eno stensko omarco za v wc, zdej pa smo neki spremenil, u glavnem nism čist ziher, da jo bova lahko uporabla. Mam pa še zapakirano in račun še mam. A jo lahko zamenjam za kej druzga?
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#51 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 18 April 2009 - 11:49 AM

Da, v roku enega meseca. Če pa si kupovala s kartico Ikea family, imaš čas 3 mesece, da vrneš.
  • 0

#52 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2009 - 11:53 AM


A sam en mesec al kaj, si zihr?
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#53 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 April 2009 - 01:07 PM

Ne, mislim, da je brez Ikea kartice 2 meseca, z njo je pa rok vračila neomejen. Sicer pa vse piše tudi na spletni strani.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#54 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2009 - 01:32 PM

Hvala obema. wink.gif

EDIT: sem našla zdej na njihovi strani, 2 mesca je rok menjave.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#55 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 20 April 2009 - 02:14 PM

Aja, pol so pa spremenili. No še tok boljš.
  • 0

#56 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 14 June 2009 - 11:16 AM

Tisti/tiste, ki ste v Ikei nakupovali večje zadeve (omare, miza itd.) katera varianta s prevozom se najbolj splača?
Sicer nimam pojma o nemščini, samo kolikor sem uspela prevest pride nad 30kg (v to kategorijo itak padeš, če kupiš kaj večjega) 125€? je to prav, ali obstaja kakšen Ikea family popust? Če naročiš preko interneta, pa je nad 1000 zastonj?

Ali kako ste tiste ki ste naročala večje stvari, zadeve spravile domov?


  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#57 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 14 June 2009 - 04:18 PM

Jaz sem najela kombi, pride za en dan okol 50€(seveda zamolčiš da greš v tujino wink.gif ) plus bencin kar zate ne bi smelo biti veliko ker si iz štajerske pa seveda vinjeta, ki pride 7,50€. Mislim, da se vseeno splača, pa najdi še koga ki bi šel da si delite stroške. Fant naj pa vozi sleep.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#58 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 14 June 2009 - 05:11 PM

QUOTE(Frčica @ 14. 6. 2009 - 17:18)  

Fant naj pa vozi sleep.gif

laugh.gif Ne veš kok zelo se strinjam s tem!
Bom se pozanimala s tem kombijem, mislim, da poznamo celo enga ko ga ima, in bi naju peljal.

Hvala Frčica!
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#59 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 June 2009 - 05:53 PM

vse večje zadeve sem naročila po netu - ti pripeljejo na želen naslov in znosijo gor, je pa pri naročilu nad 1000€ zastonj. smo ravno v fazi drugega večjega naročila. je pa prej fajn, da si greš zadeve v živo v trgovino pogledat, da dobiš boljšo predstavo, kako kej zares zgleda v prostoru.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#60 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 14 June 2009 - 06:39 PM

Lepo, da sem ti bila v pomoč, Eli.

Je pa res fajn videt reči v živo. Pa včlani se v ikea family, ker če bodo kake napake ali pokodbe ti zamenjajo tudi po več kot 2 mesecih.

  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users