Jump to content


Photo

Likalnik


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#41 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2013 - 09:02 PM

Jaz pa sem v procesu nakupa novega likalnika. Na katere karakteristike moram biti pozorna? Brez katerih funkcij vaših likalnikov vam živeti ni? 

Poleg že naštetih je pomoje fajn tudi, da ima tisti gumb za čiščenje likalnika. Pa da je anti drop, da pač ne kaplja iz njega. Praktično je pomoje tudi, da ima luknje za paro tudi pri konici, da lažje likaš med gumbi srajc, na primer.

V enem letaku sem videla tudi, da so zdaj že tudi taki likalniki, ki imajo neko zaščito proti nastajanju vodnega kamna in lahko noter naliješ kar vodo iz pipe, ni treba imeti destilirane.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#42 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 June 2013 - 12:09 PM

Jaz sem sedaj nabavila tega:

Tefal AQUASPEED FV5330

FV5330_1.jpg

 

 

 

Ostale lastnosti

i_triangle500.gif Moč: 2400 W i_triangle500.gif Spremenljiva para 0 -40 g/min i_triangle500.gif Enkraten parni sunek 160 g/min i_triangle500.gif Vertikalni izpust pare i_triangle500.gif 300 ml rezervoar za vodo i_triangle500.gif Dvojni sistem proti vodnemu kamnu i_triangle500.gif ECO funkcija i_triangle500.gif Sistem proti kapljanju i_triangle500.gif Model: FV 5370

 

 

Zaenkrat je likanje z njim enostavno in za likanje srajc porabim ful malo časa in živcev. Ta ekstra izpust pare je super. Edino kar me moti je, da ima zelo kratek kabel. Sicer pa mislim, da je bil dober nakup.


  • 0

#43

  • Guests

Posted 28 August 2016 - 05:18 PM

Glede na to, da je že par let minilo odkar je tukaj tekla debata o likalnikih, me zanima ali je katera pred kratkim kupovala novega?

 

Jaz zdaj malo brskam po netu in iščem novo likalno postajo, ker mi je pri zdajšnji crknilo tisto za paro. Bom preverila kako je s popravilom, vendar po moje se ne izplača. Sploh ker je likalnik že precej star. Do zdaj sem imela Boschevo likalno postajo in mi je bila ful vredu, razmišljam, da bi kupila skoraj identičnega, le novejšo verzijo. Stare tako ali tako ni več v prodaji.

1179929-0.jpg

 

 

Vendar precej mikaven mi je tudi Phillipsov "easy care elite silence". Ga slučajno ima kdo? Res, da je precej drag (od 290 eur naprej), ampak mi je kar pomembno kakšen je in mi bo (upajmo) služil kar nekaj let. Ta ima optimal temperature nastavitev, torej lahko menjaš vrste blaga in sam prilagodi temperaturo in ga lahko tudi na likalno desko odlagaš. Pa všeč mi je, da je tih, da lahko normalno tv zraven gledam. 

 

philips-glacalo-gc9642-60-parna-stanica_


  • 0

#44 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2016 - 04:14 PM

Se pridružujem vprašanju. Meni je tudi crknil in bo treba počasi novega kupiti. S katerimi ste zadovoljne. A so likalne postaje res toliko boljše oz. v čem so boljše? Se ne spoznam. Se mi pa zdi čez 200 eur že ful za likalnik.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#45 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 August 2016 - 04:18 PM

Jaz imam se vedno zgoraj omenjenega Tefalovega in sem se vedno zadovoljna z njim. Dobro sluzi svojemu namenu.
  • 0

#46 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 August 2016 - 04:30 PM

Midva imava enega cheap Boschovega in nisem hudo zadovoljna, para vcasih sploh ne pride iz luknjic, vcasih pa kar kaplja/tece tekocina ven - no thanks.

 

Sem tudi ze razmisljala, ce bi kupila novega, pa niti ne vem, kje zacet - take stvari mi je nasploh zoprno kupovat, brez da bi jih sprobala. 

 

Felicia, ta Philipsova postaja, ki si jo omenila, se slisi zanimivo, ampak ti priporocam, da si pogledas se kak review video na YT, preden ga nabavis - meni se ni zdel tako blazno tih ... pa ne razumem, kako lahko likalnik samodejno prilagodi temperaturo glede na vrsto tkanine, ki jo likas (me zna kdo razsvetlit?). Ali je fora v cem drugem?


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#47 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 August 2016 - 04:43 PM

^ Tudi meni ni jasno. Pa 300 € za likalnik se mi zdi bizarno.
Midva imava Philipsovega Azur Performer in sva zadovoljna. Likava pa skoraj nic, ker se z malo iznajdljivosti lahko izognes temu in prihranis cas (tudi pri srajcah).
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#48 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 August 2016 - 05:13 PM

Midva isto, edino kaksne lepse hlace in srajce pa res zlikam, ampak tega itak ne nosi vsak dan, tako da se srajc nabere recimo 6 na mesec. Drugo ponavadi samo fajn stresem, ko jih vzamem iz stroja, lepo obesim, zlozim in pospravim. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#49 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2016 - 06:35 PM

Bom pogledala zgoraj omenjena likalnika. Bi pa dala zanj do 100 eur, max 150. Kako pa se izognete likanju srajc? Tega pa res ne znam. :)
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#50 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 August 2016 - 06:44 PM

Midva sva jih vcasih direkt iz pralnega stroja obesila na obesalnik, cunje sva pa itak vedno susila na zraku v kopalnici ... tako da je mogoce se topel zrak in vlaga od tusa pripomoglo k temu, da stvari niso bile blazno zmeckane. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#51 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 August 2016 - 07:38 PM

On veliko nosi srajce in jih vedno napol posuši v sušilcu, potem pa močno strese in obesi na obešalnik ali stol. V bistvu cunj nasploh v sušilcu ne posušiva do konca. Še najbolj se zmečkajo obleke iz debelejšega 100% bombaža, edino to likam. Pa svilo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#52

  • Guests

Posted 29 August 2016 - 08:17 PM

Danes sem imela pri sosedi priložnost testirati Phillipsov likalnik, ta ki je zgoraj na fotki. Noro :) Mi je dala različne vrste blaga od manj do bolj občutljivega in je vse res lepo zlikalo. Pa še eno nagubano bluzo sem imela s sabo, da sem jo na navpičen način s paro zlikala in je bilo ful enostavno, ker je lahek likalnik. Skratka nimam več dilem, bala sem se namreč, da uniči občutljivo blago ali pa da je potrebno ful pritiskati, ker je lahek - vendar ni potrebno. To, da je tih pa tudi drži. Ja, dosti stane. Ampak gre za dolgoletno naložbo, prejšnji Boschev mi je služil 10 let. Ne vem kako je z novejšimi. Prisegam pa na likalne postaje. Ker je voda v kotličku so likalniki lažji in je tudi lažje likati z njimi. 

 

Jaz likam vse: majice, hlače, srajce. Sem že probala na ta način, da ne posušiš do konca, streseš in obesiš, pa je bilo pri meni še vedno mal zmečkano. Se mi zdi, da je z likalnikom vseeno čisto drugo. Pa tudi dokler sva sama ni neke krize s količino cunj. Mogoče bom imela čez čas, ko bova imela družino, drugačno prakso. 


  • 0

#53 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 August 2016 - 08:51 PM

Felicia, kaj pa če imaš oblačilo na obešalniku obešeno in poševno likaš, torej samo s paro, se obnese?

 

Meni je tudi to, da ljudje ne likajo malo čudno. Nikoli nisem tega štekala. :D 

Razen, če potem tak hodiš po svetu, pa se ti zdi ok...?


  • 0
Viens, reste ici!

#54 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 August 2016 - 08:54 PM

Jaz tudi ne, dokler sem še doma živela in smo vse sušili na zraku, potem pa naložili na en kup, od koder so cunje prišle zmečkane kot da bi jih kravi iz riti potegnil. 

Hlač pa res nikoli nisem likala, ne vem, kako se lahko zmečkajo. Razen, če so iz jerseya. :D Kavbojke potem tudi likate, lol?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#55 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 August 2016 - 08:57 PM

Ne, jaz kavbojk ne. :) Pa tut kakih pižam (če niso iz res finega materiala) ne likam, pa brisač tut ne. :) Vse ostalo pa likam (tudi posteljnino!).

 

Je pa res, da mi nimamo sušilca doma, vse se suši na zraku in potem naloži na en kup, enako kot ti opisuješ Jina. Dopuščam možnost, da je pri sušilcu res drugače, pa da je potem res ful manj stvari za likat (sploh kaka posteljnina recimo). Ampak nihče me ne bo prepričal, da fini materiali pridejo iz sušilca popolnoma brez gub. Mene to ful moti, če je kje kaka guba. Neurejeno mi je. :/


  • 0
Viens, reste ici!

#56 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 August 2016 - 09:04 PM

Jaz sem imela predsodek glede sušilca, vedno se mi je zdelo, da oblačilom naredi več škode kot koristi, zdaj pa sem ful vesela, da ga imava, ker ti prihrani res ogromno časa. Kot praviš, fine materiale likam (ampak je debel bombaž še hujši, tega se zlepa ne zlika lepo in takoj se spet zmečka), posteljnine pa pridejo ven res čisto nezmečkane.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#57 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 29 August 2016 - 09:10 PM

Meni je tudi to, da ljudje ne likajo malo čudno. Nikoli nisem tega štekala. :D 
Razen, če potem tak hodiš po svetu, pa se ti zdi ok...?


Ampak to se pomoje bolj zgodi, ko se usedes? Se mi zdi, da je na nekaterih hlacah to kar neizogibno, pa res ne zgleda lepo. :/
  • 0

After all this time?

Always.


#58 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 August 2016 - 09:13 PM

Ma ta iz fotke je cela zmečkana, prav vidi se, da ta jumpsuit ni videl likalnika. :D


  • 0
Viens, reste ici!

#59 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 August 2016 - 09:15 PM

Pa vidi se tudi, da je 100% poliester, fuj. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#60

  • Guests

Posted 29 August 2016 - 09:20 PM

Felicia, kaj pa če imaš oblačilo na obešalniku obešeno in poševno likaš, torej samo s paro, se obnese?

Sem bluzo, ki je spodaj nabrana in jo je zato težko z likalnikom zlikat - moraš napenjati blago. Pri temu sem šla pa samo z navpično obrnjenim likalnikom čez bluzo tako, da sem se malenkost blaga dotikala. Ful lepo se je zlikala in hitro. Je pa res, da je bila ta bluza čisto tenka. Ne vem kako se obnese pri kakšnih debelejših volančkastih zadevah. 

 

Kavbojke potem tudi likate, lol?

Jaz jih. Tiste z ravnim krojem. Edino kar ne likam je spodnje perilo, posteljnina, fantove košarkaške hlače in majice/hlače (trenirke) za doma.  


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users