Jump to content


Photo

Ležišče


  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#1 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 07 August 2007 - 08:18 PM

V kratkem nameravam kupiti novo ležišče in rabim pomoč. Bila sem že prepričana, da bom kupila Dormeo, ampak mi mama ne pusti zaradi negativnih kritik znancev evil.gif . Kakšne so vaše izkušnje z ležišči in katero mi priporočate? Zadnje čase imam hude težave s spanjem - najprej nisem mogla zaspati, razen če nisem športala čez dan do onemoglosti. Zdaj se je to uredilo, a se še vseeno zbudim zaspana in sem cel dan kot megla rolleyes.gif . Iščem srednjetrdo do mehko ležišče, zato bi bila vsaka pomoč dobrodošla smile.gif.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#2 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 07 August 2007 - 08:39 PM

naša dva mata dormeo in ga oba zelo hvalta ,mami ful bolš spi pa tut hrbt je ne boli več...men pa osebno dormeo ni glih ušeč mal pre mehk ,čeprou se lepo prilega sam mi ni glih ..js mam navadn jogi pa je za enkrat uredu smile.gif
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#3 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 01:23 AM

Če si želiš lateks ležišče si poglej od firme Dolar, je v City Parku v Lj. Pred časom sem hotela kupit nov jogi in sem se za njih odločila, je bil tudi najbolj ugoden. Imaš pa seveda različne cenovne razrede(glede na polnilo in število teh različnih pasov), pa tri trdote posameznega jogija. Zelo dobro imajo to, da lahko naredijo pol jogija recimo mehkega in pol trdega, če s fantom nimata istih želja.
Problem pri dormeu pa je baje v tem, da to ni naraven lateks in kakor sem jaz slišala je zelo trd.
Bi ti pa svetovala če slabo spiš da si kupiš tudi anatomski vzglavnik, jaz ga imam od ikee(tak siv je, z vdolbino za ramo) in je super! Pa baje tudi od ikeje jogiji niso slabi.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#4 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 06:51 AM

Jaz imam lateks in sem z njim noro zadovoljna (žal ne vem firme ta trenutek, sumim pa na Dolar). Kupili smo ga v Rutarju. Pazi, da ne kupiš pretankega. Ko smo kupovali ležišča za v Ljubljano, je od brata bivša hotla drugačno ležišče, kot je bilo moje (da ne bi ponavljala za mano)...pa sta vzela malo tanjšega. Kaj se je zgodilo? Po 5 letih je ležišče fuč. Znucano... Zato sta brat in njegova zdajšnja kupila dormeo + nadložek. Sta noro zadovoljna z njim.
  • 0

#5 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 08 August 2007 - 07:54 AM

Midva sva pred pol leta kupila "jogi" od Slovenske postelje in sva navdušena. Zanj (200 x 160 cm) sva dala cca 150.000 sit ampak se mi zdi, da je vreden vsakega tolarja. Lateks so nama odsvetovali, saj je mojemu hitro vroče in se full poti.
Pri celi zadevi pa nama je najbolj všeč, da imava en sam jogi, ampak vsak ima svojo trdoto ležišča (med nama je 50 kg razlike tongue.gif ). Plus tega imava tiste "žepkaste vzmeti" ki se nekako prilagajajo tvojemu telesu. In je full dobro, če se en premetava po postelji, drugi skoraj da ne čuti.

Jaz ne zamenjam za nič na svetu!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#6 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 08:39 AM

Ja...nekaj sem pozabila povedat: če kupuješ lateks, moraš met dvignjeno posteljo - da je postelja vsaj nekaj cm (recimo 2cm) dvignjena od tal. To pač pomeni, da ne smejo vse stranice biti na tleh (tako kot je recimo pri meni - sliko sem popala v "slike vaših sob..."). Lateks mora dihati.

Sicer je tudi mojemu dragemu FUL hitro vroče, ampak zelo lepo shaja na tem mojem ležišču.
  • 0

#7 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 August 2007 - 09:47 AM

Moj bratec ima dormeo, isto oba dedka in babici in ga ful hvalijo. Res pa, da je malce bolj trd od "navadnih" jogijev kakršnega imam jaz, ampak se navadiš.
  • 0

#8 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 09:56 AM

Trdo je zdravo. Poglej Korejce smile.gif Spijo na tleh pa jim ni nič hudega biggrin.gif
  • 0

#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 August 2007 - 09:57 AM

Vodna postelja je baje najboljša. In najdražja.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 11:45 AM

Jaz sem pa slišala da trdo ni zdravo, ker je hrbtenica ukrivljena. Jogi mora tako podpirati hrbtenico in seveda tudi vzglavnik za vrat da je ta ravna oz. raven.

Ja lateks mora dihati tako da ti ne bo treba postelje postiljati. Imajo pa lateks ležišča okoli 10 let živjenske dobe.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#11 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 08 August 2007 - 12:36 PM

Kakšna so pa kaj ležišča s spominsko peno? npr Dormeo memory, Meblo ...
edit: Na spletni strani Slovenska postelja ni napisanih cen. Me zanima okvirna cena za 140*190 (latex).
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#12 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 04:06 PM

QUOTE(sonchika @ 8. 8. 2007 - 10:57) View Post

Vodna postelja je baje najboljša. In najdražja.

Sm slišala, da pa ni, ker so zelo pogosta vnetja ledvic... Kljub gretju... hmm.gif ne vem
  • 0

#13 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 August 2007 - 04:27 PM

Men je bil dormeo zakon, sva ga imela z bivšim v stanovanju in že nekaj meswcev tuhtam, da si ga bom verjetno tudi sama kupila za k sebi. Men je pasalo, ko je bil bolj trd od običajnih ležišč.
  • 0

#14 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 09 August 2007 - 08:45 AM

QUOTE(ananas @ 8. 8. 2007 - 17:06) View Post

Sm slišala, da pa ni, ker so zelo pogosta vnetja ledvic... Kljub gretju... hmm.gif ne vem


Meni ni všeč zato, ker mam že tko al tko probleme z držo, na vodni postelji si pa še tok bolj sključen (pač so ramena lažja od drugih delov hrbta).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#15 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2007 - 04:22 PM

Jst imam ob Mebla en jogi, neka mešanca latexa, vzmeti pa nevem še česa... No zame je mogoče mal premehek... Ampk tistga k imata starša je pa FUL dobr... Ker je mal trši, ampk glih tko, da lepo zaspiš... Imata pa čisti latex...
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#16 patty

patty

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 27 March 2008 - 09:33 AM

A ima kdo izkušnje z vzmetnicami,ki se dobijo zapakirane v rolo?

Sem gledala, da imajo v Hoferju take, stane ena 65€ pa me zanima vaše mnenje.
  • 0

#17 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 27 March 2008 - 11:15 AM

Js mam to s hofra, ker sm rabla samo eno navadno vzmetnico da zdržim do poletja, ker pol itq menjam sobo, pa dimenzije postelje in tako. Pa morm rečt, da glede na to, da je tko pocen pa da je s hofra je za ta denar ful dobra. je malo bolj trda (kar meni popolnoma ustreza) ima zimsko in poletno stran. ko jo kupiš je zvita v rolo in jo pač 3 dni pustiš na miru, da se lepo razvije. zdj jo mam že ene 4 mesce pa je blo na začetku kar težko spat, ker je nism bla navajena, po ene 2tednih pa je super. kako se v daljši dobi obnese nevem, ker jo nimam še tolk dolg.
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 March 2008 - 12:42 PM

Dormeo so tud če jih kupiš zavite v roko. ampak potrebujejo samo par ur, da se spravijo v pravi položaj.
  • 0

#19 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 27 March 2008 - 02:28 PM

Pri nam sta starša zamenjala vzmetnice z enimi s spominsko peno in so super. Ful je dober občutek, ker se lepo prilagodijo telesu in mu dajo ravno pravšnjo oporo med spanjem.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#20 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 27 March 2008 - 05:07 PM

Jaz imam to Dormeo vzmetnico, ki je bila zavita v rolo. Pa moja niti ni potrebovala ure, da se je spravila v normalen položaj ampak ene 15 min. Sicer sem potrebovala nekaj dni, da sem se navadila ker je malo bolj trda, ampak sedaj mi je pa res super smile.gif
  • 0
We must let go to live on.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users