Jump to content


Photo

Bolečine v križu in hrbtenici


  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#41 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 24 August 2012 - 12:54 PM

Sranje no. Od česa pa to pride, veš slučajno?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#42 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 24 August 2012 - 12:58 PM

tko k heksnšus pač....meni se to zgodi 1-2x letno...v bolj ali manj intenzivni obliki.
  • 0

#43 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 24 August 2012 - 06:35 PM

Tasika, je kje klima pihala po tebi?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#44 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 25 August 2012 - 06:55 AM

Sploh ne. Razmišljam, da sem mogoče imela v torek na šihtu prepih, če je to mogoče krivo. Kr me je naslednji dan potem začelo bolet. :hmm:
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#45 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 25 August 2012 - 09:02 AM

No tako, jaz lahko povem da so moje boležine 95% izginile. Tisto kar se še pojavi sem in tja znam hitro rešit.
Za to da me je nehalo bolet sem sama poskrbela, ker sem bila (in sem še) res vztrajna. Pomaga pa samo telovadba in nič drugega.
Zdaj bp delam v službi, za sedenje pa ne potrebujem nobenih pripomočkov - pravzaprav bi najbolje sedela na barskem lesenem stolčku, ker naslonjala ne rabim, kake hardcore mainetance mašine od stola pa tudi ne.
JUHEJ!
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#46 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14744 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 25 August 2012 - 10:10 AM

:worthy1:

To si dosegla s pilatesom in fiziterapijo&vajami?

Jaz sem šla na terapevtsko masažo hrbta.. 35 minut čistega trpljenja, po njej me je 3 dni tako bolel hrbet, da nisem mogla nič delat, nosit, se sklonit, potem je bilo kak dan, dva ok, nato so se pa spet začele iste bolečine in zategnjenost pojavljat. Tako da se z oktobrom na 1 mesec pilatesa prijavim. On plastičen nastavek za pod rit je torej brez večjega pomena, Sally?

Meni še vedno, ko se nagnem naprej, na stran, ko se postavim z lopaticami nazaj in prsa ven - popoka vsaj ene 5 vretenc, kakorkoli napnem mišice na hrbtu, mi nekaj pokne. Načeloma naj bi to bilo fajn, samo se mi zdi, da si na napačen način pokam in se ne poravna nazaj na pravo mesto, ker mi sproži bolečino kje drugje, nižje ali višje gor po hrbtenici, sploh pri lopaticah.

Se pa res maksimalno trudim držat vzravnano, imam kar dobro utrjene trebušne mišice, tudi na masaži me je vprašal, s kakšnim športom se ukvarjam, da se mi precej pozna na mišicah. Sem pa (baje) imela zamaknjen lok za 2 cm in mi ga je uravnal nazaj. Rekel mi je, da naj bi 1x mesečno k njemu hodila na masažo, ampak.. Je bila kar huda izkušnja, sploh med masažo, ona bolečina potem mi je kar nekako ugajala, težko bi razložila.


Me pa zanima, če je kdaj imela katera po masaži kako reakcijo.. tako, nenavadno? V obliki splošnega počutja, ne fizičnega, ampak duševnega. Ker meni je izgleda da neke blokade odprl ali kaj, ne vem.. Skratka, bilo je precej.. čudno.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#47 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 25 August 2012 - 11:42 AM

Kam pa to hodiš?

Ne sliši se dobro. Drugače dobre trebušne mišice so prej pokazatelj slabih hrbtnih in preveč definiran sixpack sploh ni kul!
To je meni povedal fizioterapevt. Večinoma močno utrjene trebušne kompenzirajo res švohotne hrbtne.

Ne hodi k kakšnemu šarlatanu - razen če je res priznan, ker ti lahko naredi več škode kot koristi (samo dobronameren nasvet :) ). Mene je fizioterapevt ene 3× pokal in premikal - res je pokalo, ampak mi je povedal, da poka vsak. Je pa razlika, koliko sile mora on uporabiti pri tem, da se stvari poravnajo in "popokajo".
Ko sem prvič prišla se je skorajda ulegel name z vso svojo težo - pa ima okrog 100 kg na oko.
Ko sem bila zadnjič ni rabil več nobene sile.

Povedal mi je, da večina športnikov uporablja popolnoma napačne mišice - tudi jaz sem jih in tudi ti jih verjetno. Enako je z mojim sodealvcem - rekreativni gorski tekač, s precej dobrimi rezultati. Trebušne in stregna nabildane, rit in hrbet pa ena sama žalost. Ritne mišice čisto nerazvite, hrbtne tudi...
Z nepravilno tehniko teka si je "naredil več škode kot koristi" - kar se je pokazalo sicer šele po letih športanja.

V glavnem, ti moraš pač, kot vsak s težavami v hrbtenici okrepit mišice medeničnega dna in notranje trebušne mišice.
Teh ponavadi niti ne znamo aktivirati, dokler nam nekdo ne pokaže - jaz jih nisem znala do prve terapije z električnimi impulzi. Šele takrat mi je kristalno postal jasen tisti stavek, ki mi ga non stop trobijo inštruktorji na body tehniki (v bistvu ni pilates, ampak body tehnika :) en miks vsega) "popek na hrbet, stisnite mišice medeničnega dna".

Ko sem začela aktivno delat na teh mišicah - prvič na vadbah, drugič vsak dan doma z vajami ki sem jih dobila pri fizioterapevtu (ampak te vaje ti en K* pomagajo, če ti jih najprej nekdo pravilno ne pokaže, ker sem jih predtem doma delala pač narobe) in začela še kolesarit - s konstantno napetimi ritnimi mišicami, kar je bil svojevrsten proces :D so se začeli kazat rezultati.
Mene namreč po kolesarjenju zelo malo pečejo stegenske in močno pečejo ritne.
Ponavadi kolesarji jamrajo da jih pečejo stegenske za umret, ritne pa sploh ne. To je težava.

Skratka, če strnem. Začetek maja me je začelo boleti in me je bolelo do julija skoz.
Vmes sem se vpisala na body tehniko, ampak sem jo en mesec izvajala narobe.
julija sem začela s terapijami pri fizioterapevtu, imela sem jih 6: 3 z električnimi impulzi + da so mi pokazali vaje in da smo jih naredili skupaj in 3 samo s Fuchsom, ko je manevriral z mano in mi ravnal hrbet (porabljal silo)
Julija sem potem tudi začela pravilno izvajat vadbo na body tehniki (notranje trebušne, popek, mišice medeničnega dna)

In zadnje 14 dni lahko rečem, da me ne boli več skorajda nič. Je pa hitro težava, če neham s telovadbo - se bolečine začnejo pojavljati...Tako da zame je pač konstatno gibanje ključnega pomena.

Zdaj dvakrat tedensko hodim na body tehniko, v jeseni pa planiram dodat enkrat do dvakrat tedensko še plavanje.

:) Če rabiš kakšne informacije, ni problema, z veseljem posredujem.
O tem sem toliko po netu prebrala da je groza :P Sem pravi doktor v malem :D
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#48 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2012 - 08:57 PM

Olivija, pomoje ti bo pilates zelo koristil, jaz bi brez njega kar tanko piskala glede na to, da vse dneve letam za 12 kilogramskim mulcem. : ) Nič me ne boli, se začne pa hrbet oglašati takoj, ko preneham z vadbo. Tako da, ja, pravilna fizična aktivnost :thumbup:
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#49 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 10 April 2013 - 12:12 PM

Torej.

Najprej hvala Fioni za nazaj, ker me je seznanila, zakaj in kaj me boli, ko jamram o bolečinah v riti.

 

Ker me je spet začelo bolet, sem po naključju vtipkala piriformis syndrome v youtube in ker najdeš tam vse, sem našla tudi super raztezne vaje, katere bi rada delila z vami. Zdaj sem jih naredila in lahko rečem, da delujejo na pravo mišico, ker mi pri izvajanju vaj ta del zelo boli in se mi zdi, da je mišica manj zakrčena, pa še prav pašejo mi.

 

Video nekoga, ki je z dvema vrstama vaj odpravil bolečino. Prva mi je posebej fajn, ker res čutim ta živec od riti do palca. To vajo drugače vedno delam po teku ali aerobiki, ampak na tleh in tam čutim samo spodnje mišice, živca in te problematične mišice pa ne... Pri vajah na stolu pa čutim samo živec in to mojo mišico!

 

Video fizioterapevta, kjer opiše vzroke bolečine (spanje...) in kako jih z enostavnimi vajami preprečimo. Spet vaje na stolu (kar je d best, ker lahko delaš med gledanjem filma, delom....) in nekaj vaj na tleh.

 

Res upam, da bom odpravila bolečino s temi preprostimi vajami. Je pa stric v prvem videu rekel, da če neha delati te vaje, da ga začne spet boleti...  :mellow: Torej... Raztegovanje for life! Vseeno bolje kot protibolečinske tablete!

 

Zdaj jih bom redno izvajala (+ termofor na riti in redna hoja) in vam poročam o napredku. 

 

Upam, da bo kateri koristilo, ker jaz sem nekaj časa tavala v temi. Bolečina se mi je potem lani tako povečala, da nisem bila sposobna delati teh vaj in je bila samo še fizioterapija ali injekcija v rit možnost. Na srečo mi je fizioterapija oz. ultrazvok takrat odpravila bolečino. Več kot očitno pa bom morala temu delu več časa posvetiti.


  • 0

#50 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 10 April 2013 - 12:29 PM

Ananas, meni pa prvi video ni pomagal. Me je samo še bolj bolelo in se zaciklalo. Aja v drugi rudni je pomagalo tudi to, da sem vzela nalgesin ko me je zgrabilo, ker zgleda sprosti mišice da niso več v krču. Poskusi.


  • 0
 

#51 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 10 April 2013 - 12:35 PM

Nalgesin sem vzela, pa mi ni pomagal. Zdaj ko sem naredila te vaje je neverjetno, ker mišica ni več v krču. Prva vaj iz videa mi neverjetno paše... Bom pa še videla, kako bo naprej.


  • 0

#52 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 September 2014 - 08:37 AM

Jaz sem full sita tega, da ne znam sedet brez, da bi imela prekrizane noge. Kar je v bistvu full problem, glede na to, da delam za racunalnikom, moja poza pri tem je katastrofalna vsak dan po vec ur. Sej se zavem vsake tolk casa in poravnam noge, ampak potem spet podzavestno prekrizam. Zaradi tega imam po vsej verjetnosti zarotirano medenico (ta problem mi je nazadnje reseval tudi terapevt) in posledicno bolecine v hrbtenici. Full mi je grozno, da ne morem normalno sedet, saj cim imam noge zravnane, me kar nekaj moti in se ne pocutim dobro. V glavnem, rada bi se tega odvadila pa nimam ideje, kako. Ko padem v delo, res vse pocnem podzavestno in se ne morem kontrolirat.

 

Ima se katera podobne tezave ali pa kaksen nasvet, kako se odvadit tega? 


  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#53 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2014 - 08:48 AM

Si poizkusila sedeti na žogi? Ali pa Spinalis?


  • 0

#54 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14744 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 September 2014 - 08:49 AM

Sedis na gimnasticni zogi.

 

Pa na vsake 30 minut se prisilis in vstanes, se pretegnes.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#55 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 September 2014 - 08:53 AM

Na zogi sem sedela kar precej dolgo. Na njej sem bila ze tako "domaca", da sem se zvirala na vse mozne nacine in si s tem naredila vec skode, kot koristi. Takrat so se mi prvic v bistvu zacele pojavljat bolecine zaradi sedenja. Zoga je kul samo, ce res res pravilno sedis, kar pa je spet tezko, ce pades v delo. Spinalisa nisem probala, ampak se mi zdi, da deluje na podoben princip. Imam sicer full kvaliteten stol, sem investirala v to. 


  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#56 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 September 2014 - 09:09 AM

 

 

Pa na vsake 30 minut se prisilis in vstanes, se pretegnes.

 

To poskusam in tudi vstanem vsake tolk. Ce bi hotla vsake 30min, bi pa ze mogla imet alarm, ker vcasih res pozabim na uro med delom. :D

 

Drza se mi je sedaj na stolu sicer ze popravila, ker prej me je bolela tudi leva roka, ker sem se na zogi naslanjala na njo. Zdej so problem "samo" se te moje blesave noge, ki kar nocejo biti v normalnem polozaju.


  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#57 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 03 September 2014 - 12:54 PM

Jaz pametnega nasveta nimam...

Tudi jaz sedim zveriženo, z nogo pod ritjo v službi, prekrižano, itd. pač drugače ne morem sedet 8 ur....:S


  • 0
 

#58 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 September 2014 - 07:31 PM

Jaz vsakič, ko prekrižam noge, začutim neprijeten občutek v križu, ki me spomni, kako me bo še en teden bolel križ, če bom sedela s prekrižanimi nogami. In jih popravim. I tako sto puta. : D Se pa ne morem tako zatopiti v delo, da bi lahko več kot uro nepremično sedela, se mi strga. : ))

Si poskusila z dvigom nog? Kolega ima na tleh pod mizo nagnjeno ploščo, na katero občasno odlaga noge.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#59 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 01 April 2015 - 11:41 AM

Ta teden sem dopoldan večinoma presedela pred računalnikom in posledično me ful boli križ .Tiste, ki v službi dosti sedite, kako rešujete te težave, ali se telo navadi na toliko sedenja?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#60 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 April 2015 - 01:52 PM

Glede na pogostost tvojih tezav s krizem, bi jaz obiskala zdravnika. Bolecine v krizu (sploh pri tvojih letih) se mi ne zdijo normalne, ce ne dvigujes ravno rezkih bremen. Sama sem imela skos sedece delo in zaenkrat nobenih tezav z njim.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users