Jump to content

Photo

Osteopatija

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Neytiri

Neytiri

djevuška kraužlova

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18718 posts

Posted 13 September 2021 - 09:19 PM

Je katera že bila pri osteopatu? To kaj boli? Gledam za tamalo, ki ima spodnjo čeljust močno nazaj pomaknjeno, tamali ima pa glavico na eni strani zaležano. Sicer ju bom na kraniosakralno prijavila, ampak ne vem, če ne bi imela osteopatija večjega učinka..
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#2 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

Head of cudovita.si g33k squad

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 23977 posts
  • Interests:odfukalka =)

Posted 13 September 2021 - 09:35 PM

Mislim, da ni nič boleče. Imam kontakt od Galine Nichuk (ali nekaj podobnega). Ampak vem, da so pri njej čakalne dobe precej dolge...

• 0

#3 Frida

Frida

Izberi si sam

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7859 posts

Posted 13 September 2021 - 09:37 PM

Jaz sem bila in je bila noro dobra izkušnja. Osteopatija ne boli, ker se te zdravnik samo dotika. Jaz ne vem čist točno kako to deluje, ampak osteopat te "očisti" in te nacentrira kot mehanik gumo. Odpre energetske poti, da se telo zdravi. 

V Španiji je bila prijateljica osteopatinja in k njej sem šla zaradi migren. Šla sem samo enkrat, terapija je trajala uro in pol. Najprej je držala v rokah moja stopala, potem medenico in na koncu tilnik. Govorila mi je o stvareh, ki jih je začutila in to so zelo privat stvari, na čustveni ravni. Moj vrat oz. drža že dolgo ni bila naravnost, naravna pozicija mojega vratu je bila vedno malenkost v levo, tudi zaspim spim vedno na levem boku. Ko me je držala za medenico, je rekla, da sem čisto zakrčena in da je vsa energija tam in da se ne premika. Tisti dan sem imela ovulacijo. 

Ko je bilo konec, mi je rekla naj se ne ustrašim morebitne reakcije in da naj sprejmem vsako stvar, ki se bo zgodila. Uro zatem sem se šla stuširat in sem začela krvavet, dobila sem menstruacijo na dan ovulacije in sem krvavela 4 dni nenormalno veliko zame (ponavadi je moje menstruacije konec v treh dneh). Tisto noč nisem mogla ležat na levem boku, dobro sem se počutila samo na desnem boku. Isti večer sem dobila tudi ubijalsko migreno in imela čudne sanje. Migrene se mi sicer še vedno pojavljajo, je pa moj vrat od takrat naravnost, ni več pomaknjen v levo. Mi je tudi povedala, da osteopatija ni za hormonske motnje, tako da sva zaključili. 

Jaz ti priporočam, da greš. Ona je pomagala veliko ljudem, tudi otročkom in je ful zanimiva reč. Upam, da dobiš kakšnega dobrega osteopata, ne vem kako je s tem v Sloveniji. Ta moja je študirala v ZDA, je bila osteopatinja od tesnisačice Navratilove, je res obvladala.

• 0

#4 Neytiri

Neytiri

djevuška kraužlova

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18718 posts

Posted 14 September 2021 - 07:25 AM

Ima katera izkušnje s kranio in osteopatijo? Ker recimo na kranii sem že bila in tudi onadva in se mi zdi, da ucinkuje, ampak mogoce imam predstavo, kot da bi v primeru celjusti ali kaj taksnega osteopatija bolj prijela :D.
  • 0

#5 Neytiri

Neytiri

djevuška kraužlova

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18718 posts

Posted 14 September 2021 - 11:15 AM

Ancka, sem tej tvoji pisala, vidim, da ima najprej medicino zaključeno, kar je najbrž precej zaželjeno :).
  • 0

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users