Jump to content


Photo

KANA-naravna barva za lase


  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#61 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 15 February 2009 - 11:41 AM

narastek se vidi, ampak je bolj zakrit oz. se lepše zlije z naravno barvo las.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#62

  • Guests

Posted 15 February 2009 - 12:08 PM

A tale brezbarvna kana bi bila ok? hmm.gif
  • 0

#63 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 February 2009 - 12:08 PM

Ja, narastek se vidi, ker je kana izjemno obstojna (sploh potem ko se ene 3x pobarvaš) in pri tem definitivno poseka vse kemične barve, pa tudi leska ne izgubi nič.
Meni se konice po enem mesecu še vedno krasno rdeče svetijo, če bi se barvala s kemično barvo, bi ble do zdej zihr že čist obšlesane. Je pa narastek veliko manj brutalen kot pri umetnih barvah ...

Nila, glede prozorne kane pa ne vem kako je. Verjetno že ni švoh, sklepam da je namesto lawsonie inermis zmleta kakšna druga, sorodna rastlina, ki lase neguje, jih pa ne obarva.
Ta od Logone je kul, sem jo tudi sama enkrat uporabila in mi je bil efekt všeč - bolj volumnasti, polni lasje.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#64

  • Guests

Posted 15 February 2009 - 12:12 PM

O, super, hvala Dilema, verjetno si bom kar to kupila. smile.gif

Sem pa našla tole zdaj na netu:

Brezbarvna kana

Za regeneracijo in sijaj las, ne da bi se menjala lasem tudi niansa, se uporablja brezbarvno nevtralno kano v obliki maske. To je posebna vrsta kane, ki ne vsebuje pigmenta, vsebuje pa vse druge lastnosti kane.

Brezbarvno oz. nevtralno kano se pridobiva od druge rastline kot barvno. Rastlina se imenuje cassia obovata, njeni listi pa vsebujejo bogato mešanico aktivnih sestavin, med katerimi je največ saponina in tanina, ki odstranjuje tudi prhljaj in blaži prekomerno luščenje povrhnjice na koži lasišča.

Maska brezbarvne kane se pripravlja na isti način kot maska barvne. Če so lasje zelo suhi, je dobro zmesi pred nanašanjem dodati tudi 2-3 žlice mandljevega ali olivnega olja in vse skupaj dobro premešati. Na laseh ostane 60-70 minut, izpira se z mlačno vodo, po ispiranju pa umije lase z blagim šamponom.

  • 0

#65 FlowerPower

FlowerPower

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 285 posts

Posted 15 February 2009 - 12:17 PM

Eno vprašanje za tiste, ki ste že uporabile Lushevo kano - a obstajata samo dva oddtenka (en malo bolo bolj rdečkast in dokaj temno rjav)?
Sicer sem nekaj brala o dodajanju limone in drugih začimb za spremenitev oddtenka, ampak preprosto ne vem koliko bi bilo potrebno česa dodat za želeno barvo ?!? Kr na slepo pa tudi nebi nekaj zmešala in se s tem pobarvala, potem bi bla pa barva woot.gif ... Sta mi pa obe Lush-evi kani malo pretemni ali preveč rdeči (za moje srednje blond oz. zelo svetlo rjave lase).
Ali katera ve kako bi prijela "Caca Rouge" od Lush-a na takšne lase? Bi bila približno takšna kot barva ploščica?

Kakšna ideja kaj naj dam na lase? hmm.gif Any idea? Kaj pa Logonina kana v pahu, a je ta kaj boljša? Katera druga?

Hvala vsem za predloge in ideje! wink.gif

  • 0

#66 freak

freak

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1552 posts

Posted 15 February 2009 - 12:36 PM

Izgubljena in DiLeMa hvala za info. Mi je frizerka nazadnje rekla, da se prelivi, ki jih kupiš v trgovini spirajo, tisti, ki ji imajo v salonih pa ne. Pa me je zanimalo kako se obnese kana.
  • 0
''I have a great imaginary world, but sometimes I need things to happen for real.'' (A.M.)

#67 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 February 2009 - 12:55 PM

QUOTE(FlowerPower @ 15. 2. 2009 - 12:17) View Post

Eno vprašanje za tiste, ki ste že uporabile Lushevo kano - a obstajata samo dva oddtenka (en malo bolo bolj rdečkast in dokaj temno rjav)?


Obstajajo štirje odtenki - črn, rjav, kostanjev in živo rdeč. Tle sem pisala o tem:

http://www3.cudovita...hair-henna.html

Na barvo ploščic se nikar ne zanašaj. Ne znam pa ti povedat, kako bi prišla caca rouge na tvojih lase. Pomoje bi jim dodala rdeče/oranžen odblesk, odvisno od časa delovanja.
Če boš pustila delovat vsaj 6 ur in imela lase pokrite s prozorno folijo, bo odtenek bolj bogato rdeč, če pa boš pustila delovat kratek čas, bo bolj oranžkasto.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#68 FlowerPower

FlowerPower

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 285 posts

Posted 18 February 2009 - 05:56 PM

Če katero zanima - link do (brezplačne) knižice o kani in barvanju z njo... KLIK wink.gif
  • 0

#69 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 19 February 2009 - 03:43 AM

Dilema a se ti kej spomnš ( jz se ne joj ) za kero blond kano sm te jz sprašvala- lushovo al logonino?
Al pa če vsj veš v keri temi je blo, sm iskala pa mi nč ni jasn, k sm misla, da je blo kle :/

Drgač sm šla jz dans blond logonino gledat ( in zmešano in tisto v prahu ) pa pride barva ven temnejša kot je moja že sedaj, tko da ne bi blo logike vzet tega a ne.
A lah sploh kako naravno mal posvetlim lae, matr.

No enivej, mogoče sva pa za lushevo govorile? Uf, ... šele zdj prebrala da obstajajo pr lushu sam 4 odtenki in med njimi ni blond kane, očitno sva res za logono se menle
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#70 FlowerPower

FlowerPower

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 285 posts

Posted 19 February 2009 - 09:05 AM

Hmmmmn...
Sicer nevem kaj sta se videve menle, amapk pomje ni bla Lushe-va kana, ker ma Lush 4 oddtenke in od teh nobeden ni blond sad.gif.. Logona pa ma blond tak v prahu kot v kremi/v tubi, ampak sem nekaj brala, da se kr precej pritožujejo nad učinkom une v tubi (da slab prime - če ma ker izkušnje naj pove;) ).
Drugač pa boš pomoje s kano težko posvetlila lase, kr kolko jaz vem kana in ostale naravne barve lahko las le potemnijo ali mu dodajo lesk v tvojem oddtenk. Lahko pa mogoče probaš blond kano in jo zmešaš s kamiličnim čajem ali čem podobnim, kar naj bi posvetlilo oddtenek... - Ask another one ;) ...
Pa velik sreče!
  • 0

#71 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 19 February 2009 - 05:14 PM

Jp, res je.
Tud prodajalka mi je pol rekla iskreno, da pač je brezveze. Pa sj itak pravm, da tista barva k nej bi pol pršla ven barvana od kane, bi bla temnejša od mojga lasu zdj in je brez veze, ker ja, nč mi ne bi posvetlil, še temnejši bi bli a ne.
Če pa že grem na temno, grem na lepo temno in bol primerno temno barvo, ne pa neko driskasto zenfasto
Pa hvala dragač fuul
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#72 FlowerPower

FlowerPower

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 285 posts

Posted 20 February 2009 - 06:46 PM

ermm.gif ermm.gif meni je pa mami glih dans prinesla Logovnino kano v kremi... sm ji mal nazaj razlagala, kolk bi se z njo pobarvala, pa je rekla, da me bo mal razvajala, kr itak rabim dve in mi bo ona eno kupla... drugac ful lepo, a ne smile.gif, sam jaz sm si vmes premislla in sm se hotla s čim drugim pobarvat, kr nism najboljših recenzij o tej barvi prebrala... Res nevem kaj naj hmm.gif ....Pomoje jo bom vseen dala gor, bo pa drugič kaj druga!!
  • 0

#73 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 February 2009 - 07:06 PM

Katero pa ti je kupila? Mislim, kateri odtenek?

Zdej ko jo imaš, jo kar uporabi. Samo pusti jo delovat dlje časa kot piše, da se bo kej poznalo, ker te kane v kremi baje dost slabo primejo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#74 FlowerPower

FlowerPower

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 285 posts

Posted 20 February 2009 - 07:41 PM

Kupla mi je Indian summer, js pa si bom Nugat brown in ju zmešala, kr ta brown naj bi baje kr dost temna prišla. Tak da pričakujem nekaj srednje rjavega z bakreno-rdečkastim pridihom (I WISH)...
Bom poročala kaj pride vn! ;)
  • 0

#75 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 01 March 2009 - 05:41 PM

Dilemč, daj mi nekaj povej biggrin.gif
Nekaj časa že študiram na tole kano ampak se nekako ne spravim da bi se ppobarvala z njo.Skratka, zanima me, če bi mi kana sploh prijela na barvane lase?
Svoje naravne imam temno blond, barvam se na temno rjavo, trenutno imam nekje pol centimeterski narastek(ne vidi se tolk uglaunem), in če bi se pobarvala z kostanjevo rjavo kano kakšna farba bi mi prišla, pač kaj misliš?(a dam še sliko če bi ti kaj pomagalo od naravne barve?)

  • 0

#76 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 March 2009 - 06:09 PM

Kana čist lepo prime na barvane lase, to sploh nima nobene veze. Točno kak odtenek bi prišel, pa ne vem. Meni vedno lepo pobarva, izgleda barva krasno prelivajoča, ne toliko monotona.

Je pa tko, da dlje ko jo pustiš učinkovat, lepši in bolj bogat je odtenek. Minimum za Lushevo kano je 6 ur, jaz bi jo glede na tvoj svetli narastek pustila še dlje, kakšnih 8 - pač čez cel dan jo imaš gor.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#77 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 01 March 2009 - 06:40 PM

Okej, hvala biggrin.gif

Če bi si pa z Caca brun pobarvala(mi izgleda precej temna barva), misliš da bi mi prišla črno rjava, glede na to da imam temno osnovo trenutno? biggrin.gif
  • 0

#78 FlowerPower

FlowerPower

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 285 posts

Posted 01 March 2009 - 07:58 PM

Hey,
jaz sm se pobarvala z uno Logonino (na temno blond lase) in morm rečt, da je prišla ven Fenomenalna barva! thumbup.gif
res sem bla nenormalno zadovoljna, točna taka kot sm hotla (mi je tolk žal, da nism takoj slikala, kr je bla res lepa barva - taka srednje rjava, z malo rdečkasto-oranžkastega odtenka pod svetobo, živahna...)... Ampak je blo veselja konc po 3 pranjih sad.gif . Tolk se mi spira, da sm ze skoraj blond nazaj, no malo se še oranzno svetim, tak da se morm NUJNO na novo pobarvat...
Vrjetno pa ti neboš imela takih težav, kr kolkr razumem, nimaš tolk svetlih las, oz. barve ne boš tolk spremenila...
Wish you luck ;)!

  • 0

#79 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 March 2009 - 08:03 PM

FlowerPower, sej js že skos pravim, da Logonine kane v kremi niso obstojne.
Jih je mama uporabljala in so se skos nenormalno spirale, tako da je po dveh ali treh barvanjih obupala.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#80 FlowerPower

FlowerPower

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 285 posts

Posted 02 March 2009 - 07:09 PM

Jap, sej vem,... sam sm vseen probala, če sm že barvo mela doma...Morm hitro do Lush-a prit ;)!.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users