Jump to content


Photo

Dohodnina 2005


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 HENTAI

HENTAI

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 124 posts

Posted 27 February 2006 - 10:44 AM

No še en mesec je do oddaje dohodnine in zmeda je že kar zajetna.
Novi obrazci so pri tem seveda dodali svoje.

Zanima me, če ste že kaj gledali napoved, ali jo boste sami izpolnjevali in kam se ponavadi obrnete po informacije?

LP
  • 0
I never hated a man enough to give him his diamonds back. - Zsa Zsa Gabor

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 February 2006 - 10:46 AM

Ja, jaz sem že potegnila z neta DZSjev program za izračun dohodnine. Sicer pa tako nimam kaj preveč za izpolniti, ker sem študentka.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30871 posts
  • Location:Primorska

Posted 27 February 2006 - 10:48 AM

Jst o tem pa res nimam pojma, vem samo, da letos jo moram prvič sama tudi oddat (študentka) in da se lahko celo nadejam povračila tistega zneska, ki so nam ga v prvih petih mesecih lanskega leta odtegovali od zaslužka preko ŠS.
Ampak to ima pr nas fotr čez.
  • 0

#4 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 27 February 2006 - 12:30 PM

Jaz sem jo zase že izpolnila, men se ne zdi ne vem kakšen bav, bav. Sedaj jo moram še za fanta in brata.
  • 0

#5 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 28 February 2006 - 12:23 AM

QUOTE(Verja)
Jaz sem jo zase že izpolnila, men se ne zdi ne vem kakšen bav, bav. Sedaj jo moram še za fanta in brata.


....isto jaz.
  • 0

#6 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23600 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 28 February 2006 - 09:43 AM

moje ni težko ... plače, regres

Bolj problem je oče ... prodaja delnic, najem stanovanja, S.P. ... to bo pa potrebno malo bolj natančno pogledat
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#7 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 28 February 2006 - 10:18 AM

QUOTE(Kami)
moje ni težko ... plače, regres

Bolj problem je oče ... prodaja delnic, najem stanovanja, S.P. ... to bo pa potrebno malo bolj natančno pogledat


To je malo bolj težko, vendar, če dobro prebereš gre.
  • 0

#8 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 February 2006 - 04:24 PM

Kaj šudentje moramo to tudi oddat?? ermm.gif Ker sem sicer dobila od študenta dokument o lanskem zaslužku, obrazca za dohodnino pa nisem dobila.
  • 0

#9 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29030 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 February 2006 - 04:32 PM

QUOTE(Kalypso)
Kaj šudentje moramo to tudi oddat?? ermm.gif Ker sem sicer dobila od študenta dokument o lanskem zaslužku, obrazca za dohodnino pa nisem dobila.


ta obrazec, kolko si zaslužila na šs daj mamiki, da bo dala med olajšave, če seveda nisi presegla zneska, ki je predpisan, do katerega se ne oddaja napoved.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 February 2006 - 05:27 PM

[quote=Špela][quote=Kalypso]Kaj šudentje moramo to tudi oddat?? ermm.gif Ker sem sicer dobila od študenta dokument o lanskem zaslužku, obrazca za dohodnino pa nisem dobila.[/quote]

ta obrazec, kolko si zaslužila na šs daj mamiki, da bo dala med olajšave, če seveda nisi presegla zneska, ki je predpisan, do katerega se ne oddaja napoved. oops.gif oops.gif Nisem presegla. Še zdaleč ne. ;) biggrin.gif hvala. biggrin.gif
  • 0

#11 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 05 March 2006 - 05:30 PM

Hey, mene pa neki zanima. Glede dividend...Nanese mi jih okoli 2000 sit, pa me zanima, ali moram zdej zato izpolnit obrazec za dohodnino? Ali to mami kam vpiše, tako kot moj prihodek preko ŠS?
  • 0
IPB Image

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 March 2006 - 05:47 PM

Če delaš preko študenta, moraš oddati napoved. Pa saj ni težko. Napišeš tisti dve cifri in je.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 05 March 2006 - 06:15 PM

aja? js sm lan začela delat avgusta, pa še prej je blo par nakazil in mi niso nč trgal. a v tem primeru morm tut izpolnt? drugač sm tut prejšnja leta dost delala prek študenta pa še nikol nism oddala dohodnine.
  • 0

#14 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30871 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 March 2006 - 07:27 PM

Jst sm lani delala še preko študenta in zaslužila dober miljon.
po pošti sem dobila obrazec za napoved na svoje ime in ga tud izpolnila.
Baje da ga moramo študentje zase izpolnit, ja.

Če niste dobile svojega obrazca pa vas verjetno lahko starši uveljavljajo kot vzdrževane družinske člane.
  • 0

#15 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 March 2006 - 07:37 PM

Letos morajo vsi študentje, ki so delali preko študenta, oddati napoved.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#16 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 06 March 2006 - 07:08 PM

QUOTE
Davčno napoved bodo morali oddati vsi dijaki in študenti, ki bodo prejemali obdavčljive prihodke, med katere sodijo tudi prihodki študentskih servisov. Dohodninske napovedi pa sicer ni treba vložiti posamezniku, čigar obdavčljivi dohodki (vključno z dohodki preko prek študentskih servisov) ne bodo presegli zneska splošne olajšave v vrednosti 564.400,00 tolarjev. Po novem zakonu jo bo prvič potrebno oddati marca 2006 za leto 2005. Če študent oziroma dijak ne bo oddal dohodninske napovedi, pa je z delom prek študentskega servisa presegel znesek olajšave, bo v davčnem prestopku in ga lahko doleti plačilo kazni v vrednosti 50 tisoč tolarjev (če zamudi datum) oziroma od 100 do 300 tisoč tolarjev, če napovedi ne vloži.


Torej ni potrebno vsakemu študentu oddati dohodninske napovedi. Samo tistim, ki so prejeli obdavčene dohodke oz. tistim, ki so presegli splošno olajšavo.
  • 0
IPB Image

#17

  • Guests

Posted 06 March 2006 - 07:13 PM

Ni treba oddati napovedi vsem, ki so delali prek studenta, ampak samo tistim, ki so jim trgali stran akontacijo, oziroma se tistim ni treba, sam ce je ne bojo ne bojo dobli akontacije nazaj. Drugac pa ce ne presezes cenzusa ne rabis, razen ce mas zravn se kake druge stvari..delnice, avtorske honorarje...
  • 0

#18 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 06 March 2006 - 07:14 PM

QUOTE(izabela)
Ni treba oddati napovedi vsem, ki so delali prek studenta, ampak samo tistim, ki so jim trgali stran akontacijo, oziroma se tistim ni treba, sam ce je ne bojo ne bojo dobli akontacije nazaj. Drugac pa ce ne presezes cenzusa ne rabis, razen ce mas zravn se kake druge stvari..delnice, avtorske honorarje...


Aha, torej moram oddati, ker mam dividende. Ali ne, glede na to, da sem vzdrževani član?
  • 0
IPB Image




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users