Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2075 replies to this topic

#1401 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 12 June 2020 - 03:15 PM

Ja, v Ameriki imajo Avene Retrinal Professional, ki je baje isto, kot pri nas Ystheal. Imajo več različnih, najmočnejši je mislim da 0,1 % in je tudi kar precej drag, 70 dolarjev.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1402 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 12 June 2020 - 06:49 PM

Ok. Tako že zdaj delam, da menjujem en dan npr vitamin C, drug dan BHA. Bom torej nekaj od Avene in AHA. Me pa mika tudi tista The Ordinary rdeča zadeva z AHA in BHA.

Matilda, ti ki si v zdravstvenih vodah, a misliš, da izdelkov s kislinami in retinoli ni pametno uporabljat, če imaš zdravila, ki znižujejo imunski sistem, je kakšna povezava? Ponekod sem zasledila, da se je zaradi takih zdravil npr bolje izogibat soncu za vsak slučaj, ne vem pa, kako je s kozmetiko.

 

Marmelada, na splošno ni kakšne odsvetovane uporabe aktivnih sestavin v kozmetičnih izdelkih. Izjema so mogoče retinoidi v času nosečnosti, ker se ne da izključiti potencialne teratogenosti. Gre pa tu bolj kot ne za površinske učinke, kozmetični izdelek prodira v globlje plasti le če je koža poškodovana.

Imunomodulatorna zdravila znajo na splošno vplivati na stanje kože kot posledica sistemskega delovanja. Retinoidi in pa kisline so rahlo odsvetovani za uporabo v poletnih časih, ko se intenzivno nastavljamo soncu. Če že, obvezno z visoko UV zaščito!

Jaz bi se na tvojem mestu ob poljubni negi malo bolj opazovala. Če ugotoviš, da se ti je kožna bariera poškodovala, da imaš suho, pordelo kožo ... Bi najprej sanirala tole pred ukvarjanjem z anti-aging učinkom. Taka koža je veliko bolj podvržena infekcijam, če pa jemlješ še zdravila za zaviranje imunskega sistema, kar odvzema telesu možnost lastnega boja proti patogenom, lahko pride do precej neugodnih stanj.


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#1403 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 12 June 2020 - 07:43 PM

V Ameriki Avene ni drazji, ker je boljsi, ampak ker ga poskusajo siliti kot regulirano salonsko nego. Triacneal tudi stane 60$, v Franciji pa ne vem...13? In ima 0.1.

https://www.aveneusa...moothing-lotion
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1404 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 13 June 2020 - 07:43 AM

Hvala za tole Izgubljena! :) Ne saj s tole Ani age nego z Avene bom počakala do jeseni, kisline pa tudi sicer poleti dam bolj na stran. Bom bolj na serumu z vitaminom C, pa enega polžje ga še imam za porabit. :D
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1405 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 13 June 2020 - 09:42 AM

To bo kar super izbira. Vitamin C je idealna nega za poletje, možnost za kakšne negativne učinke pa je minimalna.


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#1406 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 21 June 2020 - 09:54 AM

Jaz zdaj uporabljam kake pol leta vitamin C s hialuronsko in je zdaj že res opazna razlika, tok sem vesela da sem to našla...
Tudi BF je komentirala, da je opazna razlika.

Najbolj se vidi okrog oči, kjer imam precej bolj popeglano kožo tako kar se tiče gubic kot tudi enakomerne polti, zelo so zbledele tudi sončne pegice (sploh na nosu), katere sem pridelala čez puberteto, ko nisem poznala pomena uporabe sončne kreme
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#1407 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 June 2020 - 10:13 AM

Kerega pa mas?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1408 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 21 June 2020 - 07:39 PM

Najprej sem imela od Derma E ampak sem šele pri tem videla opazne rezultate

screenshot20200621-20371.png

Ali je smiselno poleg tega uporabljati še tetraforce za gube?
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#1409 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 June 2020 - 09:06 PM

To je dejansko kot serum ali kako? Meni ravno zmankuje snail essence pa bi potrebovala kaj novega.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1410 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2020 - 09:39 AM

Čakaj, katerega imaš, z vitaminom C ali tega na sliki s Q10?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1411 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 23 June 2020 - 06:56 PM

Eh sploh nisem vidla da je drugačen napis na embalaži, ta je pravi ja vitamin C s hialuronsko

screenshot20200623-19552.png
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#1412 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2020 - 08:21 PM

Vidim, da so novi hit na IG prehranska dopolnila od mexeda. Čeprav sem vedno skeptična do brezglave uporabe dodatkov, me pa le matra firbec, ker toliko hvalijo:-) Je pa v zadnjem času zraslo kup slovenskih podjetij, ki proizvajajo (anti-age) kozmetiko, razmišljam da bi v prihodnje čimveč podpirala domači trg.


Nisem zasledila, a si potem kupila? Vidim, da zdaj res vse to reklamirajo in hvalijo na polno. :D
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1413 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2020 - 09:26 PM

Ja, testiram zdaj 5. dan. Itak imam občutek, da moraš vsaj 2 škatlici porabit do vidnih rezultatov, ena je pa cca 16 EUR.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1414 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2020 - 11:28 PM

Katero imaš, hialuron ali ceramide? Ja, oboje je samo za 20 dni ena škatla. Hialuron je pa še dražji, cca 19 eur. In če hočeš, da učinek traja, bi moral itak veš čas jemat.
Poročaj, če boš tudi ti tako navdušena. :D
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1415 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 24 June 2020 - 07:27 AM

Ceramide samo. Jaz sem to za "eksperiment" nabavila, sicer moje mnenje o prehranskih dopolnilih že poznate...kar je možno, naj se dobi iz hrane!
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1416 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2020 - 06:54 PM

Barbarina kako si zadovoljna s Tetraforce?

 

Meni je zaenkrat bolj tako - tako. Mu bom seveda še dala čas, ampak me ni navdušil in ga nič ne dela boljšega od ostalih, ki sem jih preizkusila. Pa okrog nosu in po bradi mi maši pore, mogoče zaradi šipkovega, ki ga vsebuje. Sicer šipkovo olje dobro prenašam, ampak v Tetraforce pa to olje res po ribah smrdi, na splošno sem opazila, da če šipkovo olje ni tako kvalitetno ima bolj ribji vonj. Pa v bistvu je fajn fora, da je Tetraforce že oranžen in tako dejansko ne moreš sledit kdaj oksidira. Sem kar prepričana, da nakupa ne bom ponovila. Mi je pa fajn embalaža na pumpico, to bom verjetno obdržala. :)

 

Pa CeraVe PM sem tudi končno poskusila in mi je krasna. Sicer sem pričakovala nekaj bolj mastnega in hranilnega je pa v bistvu zelo lahka krema, meni konsistenca že skoraj na serum meji. Bo verjetno kar stalnica na polici. :) Pozimi bo pa treba še kaj dodati.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#1417 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 July 2020 - 07:21 PM

Moj nic ne smrdi po ribah, v bistvu ima prav prijeten vonj. Pa roko dam v ogenj, da nobena izmed sestavin ni nekvalitetna.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1418 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 06 July 2020 - 07:37 PM

Emily, enako, me ni navdušil zaenkrat. Ne opazim nobene razlike še. Ne zaznam pa nobenega vonja.
  • 0

#1419 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2020 - 07:38 PM

Jina kako si lahko tako prepričana? Ne provociram, ampak resno sprašujem. :)

 

Ne vem mogoče mene preveč na tisto Iherbovo poceni šipkovo olje spomni, vonj ima res identičen. Ali sem jaz zdaj res neko staro zalogo dobila. 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#1420 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 July 2020 - 08:01 PM

Ker poznam ustanoviteljico znamke in vem, da ne sklepa kompromisov. :)
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users