Jump to content


Photo

Poroka - obleke, frizure, čevlji...


  • Please log in to reply
1368 replies to this topic

#1341 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 01 May 2019 - 08:47 AM

Pri nas je pogosto tako, da so vsi vabljeni na vse, ampak se itak ne gre drenjat stotine ljudi v cerkev, zato gre na cerkveni obred vecinoma samo ozji krog (1. in 2. koleno, odvisno koliko so si ljudje blizu z mladoporocenci oziroma druzino), ostali pa se pridruzijo na civilnem delu in zabavi. Nisem se nikoli slisala, da bi bil kdo povabljen samo na cerkveni del, potem pa ne na zabavo.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#1342 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 01 May 2019 - 09:14 AM

Jaz sem bila pa na eni poroki, kjer so bili vsi vabljeni na cerkveni obred (ampak je bila manjša poroka) potem pa naprej na kosilo samo 10 ljudi. Je bilo precej zamorjeno vse skupaj, mislim da smo na koncu bili vsi razočarani, ampak je nevesta pač tako želela. Je bilo res samo tako, da smo pojedli in šli in konec.

Sem sicer za manjše poroke in da ni velikega pompa, ampak to je bilo pa spet preveč v ekstrem zamorjenosti za moj okus pa res so bili vsi vidno razočarani (od tistih, ki niso šli na pojedino do nas, ki smo šli). 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#1343 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 01 May 2019 - 04:09 PM

Midva sva bila enkrat vabljena na civilno poroko na večerjo pa ne, ker sta imela bi rekla okrog 150 ljudi na civilnem delu na večerjo so pa šli samo bližnji (brez sodelavcev, kolegov ipd) in nama je bilo čisto ok, ker smo se takrat šele dobro spoznali.

Sva dala temu primerno bolj skromno darilo, mislim da brez denarja samo čestitko, podkvico za srečo in ključavnico z vgraviranima njunima imenoma in datumom poroke
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#1344 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 May 2019 - 10:36 AM

Tole sem imela sicer nagledano, ampak se ne bi izslo zaradi trebuha (ce ne prej, ziher po vecerji :D):

 

8d8c3bb99bdf7f81d6f9b3a013208ece.jpg

(Ted Baker)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1345 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 10 May 2019 - 12:02 PM

^Lepa. Kje si jo pa najdla. Na njegovi spletni strani je ni.


  • 0

#1346 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 May 2019 - 12:09 PM

Ena tu jo je prodajala naprej - mislim, da je ze par sezon od tega, kar je ven prisla, pa v crni naj bi jo takrat tudi imeli. Spredaj je V-izrez z vsito zadrgo, tako da lahko reguliras dekolte:

 

3b8d59e072a9f217596de0e54a0bec4c.jpg

 

1cefc9eeb581faf4e52deaf9f565e590.jpg#

 

bf66af8b170abd9490499c1ec4f01deb.jpg


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1347 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 12 May 2019 - 11:18 AM

^Ful lepa.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1348 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2019 - 06:51 AM

Pri nas je pogosto tako, da so vsi vabljeni na vse, ampak se itak ne gre drenjat stotine ljudi v cerkev, zato gre na cerkveni obred vecinoma samo ozji krog (1. in 2. koleno, odvisno koliko so si ljudje blizu z mladoporocenci oziroma druzino), ostali pa se pridruzijo na civilnem delu in zabavi. Nisem se nikoli slisala, da bi bil kdo povabljen samo na cerkveni del, potem pa ne na zabavo.



Letos sem na 2 poroki šla tako in pomoje je kar običajno to (vsaj na Gorenjskem :D ). Na podobno foro sva že bila povabljena na eno, na katero nisva šla. V bistvu se mi ne zdi nič takega, sploh če si z mladoporočencema nisi ful blizu. Edino glede darila je malo tko, praznih rok ne moreš prit, včeraj sva recimo dala lepo zapakiranih 50€, na junijski poroki sem pa dala manjši poročni okvir za sliko v vrednosti 20€ in dala zavit.
Jaz bi v teoriji tudi tako naredila - na civilno povabila več ljudi, na večerjo/party pa res samo najbližjo družino in prijatelje.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1349 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 25 August 2019 - 09:12 AM

Zakaj pa? Meni se zdi to tako, da povabiš tako, da dobiš več daril, zapraviti pa za njih ne rabiš nič oz. par €, če se tam kaj postreže. Prav po gorenjsko, res. Haha
  • 0

#1350 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 25 August 2019 - 09:53 AM

Jaz tudi ne vem, zakaj bi na svojo poroko vabila ljudi, ki mi niso tako blizu, da bi jih potem odslovila...
  • 0

#1351 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2019 - 10:07 AM

Meni bi se tudi prav upiralo it na tako poroko, se mi zdi ze skoraj zaljivo. Ce ze, mi je bolj logicno, da se odlocis za intimen obred nekje na samem ali v krogu najblizjih in potem naknadno povabis ostale.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1352 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2019 - 10:30 AM

Sem enakega mnenja kot Jina in M
  • 0

#1353 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 August 2019 - 10:42 AM

Ja, ampak včasih je to tudi nek kompromis, da ne gledaš potem vsepovsod dolgih nosov (sosedov, čudnih stricev, teti v znj-tem kolenu) - mogoče niti ne od njih, ampak od tistih bližnjih sorodnikov, ki vztrajajo pri tem, da se jih povabi, drugače boš nad družino priklical večno sramoto in morda še kakšno prekletstvo :P Eno so želje in načrti, drugo pa potem, kaj je izvedljivo brez finančne katastrofe in/ali živčnih vojn. Kdo pa sigurno povabi tudi zaradi kuvert, ja, definitivno. Za tist stisk roke in pol minute dobrih želja in firbcanje poročne obleke le hitro pokasiras 50eur :P
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1354 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2019 - 10:47 AM

Zakaj pa? Meni se zdi to tako, da povabiš tako, da dobiš več daril, zapraviti pa za njih ne rabiš nič oz. par €, če se tam kaj postreže. Prav po gorenjsko, res. Haha


Saj poročiš se menda ne zaradi daril ali...? Meni pa res ni nič takega, da nisem povabljena na party, če si nismo zelo blizu. Pomojem tudi ne pričakujejo, da boš zato ne vem kaj nosil za darilo ali pač.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1355 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 25 August 2019 - 11:00 AM

Meni je to čisto mimo. Res izgleda, da vabiš zaradi daril. Ma res ne razumem, zakaj bi bil kdorkoli užaljen, ker ni povabljen kot sorodnik. Če se ne vidiš pogosto, zakaj bi moral viset na poroki zgolj zato, ker si v krvnem sorodstvu. Pa kaj, če povabiš eno teto, druge pa ne... Mi imamo zdaj tak primer v družini. Sestra je na poroko vabla vse tete, strice in bratrance, ker se to po mnenju moje mame spodobi, potem pa se teden dni kasneje poroči še ena od sestričen, ki nas ni povabla, druge tete recimo pa je. Meni se je zdeli strašno zabavno, kako je mami bila presenečena, ko je to slišala :)
  • 0

#1356 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 August 2019 - 11:18 AM

Pri nas je šlo takrat na nož okrog tega, da niso bili vsi R-jevi sorodniki v isti liniji povabljeni. To, da sem jaz od svojih manj kot petino povabila, ni šlo pa nikomur v nos.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1357 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 25 August 2019 - 01:33 PM

Saj poročiš se menda ne zaradi daril ali...? Meni pa res ni nič takega, da nisem povabljena na party, če si nismo zelo blizu. Pomojem tudi ne pričakujejo, da boš zato ne vem kaj nosil za darilo ali pač.


Ja ne vem, zakaj se tako poročajo, men je to čudno. Povabiš ali pa ne, ne nekaj vmes, ker si nisi blizu. Ne vem, kaj pričakujejo, praznih rok pa verjetno nihče ne pride.
  • 0

#1358 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2019 - 04:13 PM

Tako kot se ne poročiš zaradi daril, se tudi ne zato, da bi tvoja poroka ugajala drugim.

Dvomim, da pari, ki goste povabilo samo na obred, ne pomislijo na to, da se bodo na ta način izognili stroškom s povabljenimi. Potem je edino fer, da se odpovejo darilom pa še tega ne upoštevajo vsi, ker kakšno malenkost se pa le spodobi prinest.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1359 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2019 - 04:44 PM

Konkretno na teh dveh porokah, sem si z ženinoma v preteklosti bila precej blizu, zadnja leta pa se nismo več veliko videli/slišali, pa se mi je vseeno zdelo lepo, da so me povabili, četudi samo na obred. Saj gre v obe smeri, tudi kot gost ne prideš na poroko zato, da se boš najedel in napil na tuj račun.
Če bi se pa kdo počutil kot gost zato užaljenega, pa itak ni dolžan sploh prit.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1360 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 26 August 2019 - 05:32 AM

Tako se je porocila moja kolegica iz otroskih dni...ful verni itd itn, na cerkvenem delu je bila cerkev nabita, ker so v tem krogu zelo v ospredju. To je bilo 10 let nezaj. Tisti, ki smo bili na cerkvenem delu nismo kupili in prinesli nicesar in to se nikomur ni zdelo cudno. Tudi pogostitve ni imela tam nobene.
Sem pa z Gorenjske :D
  • 0
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users