Jump to content


Photo

Ebay


  • This topic is locked This topic is locked
177 replies to this topic

#1 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 22 January 2006 - 02:29 PM

Poznate Ebay??Je mogoce katera kupovala kaksne obleke prek tega??mene zanima kako to poteka??


napisite tudi svoja mnenja... biggrin.gif
  • 0

#2 miss @

miss @

    sramežljivec

  • Člani
  • 28 posts
  • Location:w njegovem srchu
  • Interests:muska, šminkanje

Posted 22 January 2006 - 02:36 PM

obleke ne ampk ene zvočnike pa to...... am to je fotr kupu pa ti plačaš poštnino pa je ful bed k pride iz drugih držav in je ful velka poštnina pa zmer te je strah če bo use ql tk da ne priporočam lih
  • 0
school is pratice 4 the future
and pratice makes you perfect
but nobody`s perfect
so why the practice?

#3 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 22 January 2006 - 03:48 PM

js sm ze kr neki stvari preko ebay kupla in delno je cist za nc!delno sm se skregala in enkrat mi pa kr niso poslal,sam dnar so pa vzel.sm pa kr tel. na neti iskala in vse druzine s tem prijimkom klicala.seveda sm une pol dobila in je bla cist nervozna! biggrin.gif mal sm ji grozila,bla,bla,pol sm pa naenkrat ful hitr dobila! biggrin.gif biggrin.gif
=> treba se je ze mal spoznat in postnino zraven racunat.vcasih se ze zared postnine ne splaca vec,kr pol dobis ze za skor isto ceno v trgovini,-in to novo.
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2006 - 03:49 PM

Jaz imam in slabe in dobre izkušnje. V večini pa ne zaušam najbolj. Kupujem edino izdelke, ki se jih pri nas ne dobi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 22 January 2006 - 04:13 PM

kako je pa s cenami??ker neki sem sama gledala...samo ne vem a je v funtih al eurotih,dolarjih??kako se to zracuna koliko pride...
mene pa se najbolj zanima...kako sploh to poteka ce zelis ti neki kupit iz ebaya...recimo,da zelim kupiti mikico?? rolleyes.gif
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2006 - 04:15 PM

Vedno je zraven cene tudi valuta. Preveri. Kupiš tako, da licitiraš (vneseš najvišjo ceno, ki si jo pripravljen plačati).
Če si najvišji ponudnik, je izdelek tvoj in ga moraš plačati po ceni, ki je zadnja dosežena. Zraven plačaš še poštnino in če naročaš izdelke izven EU še carino.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 22 January 2006 - 04:33 PM

tole je pa kr zapleteno... oops.gif laugh.gif laugh.gif ....a si soncika kupovala obleke prek ebaya??
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2006 - 05:02 PM

Ne, oblek pa res ne. smile.gif Kupila sem neke stvari za firmo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 22 January 2006 - 07:04 PM

je mogoce katera punca kupovala kaksno mikico prek ebaya??ker ce ima katera izkusnje s tem..naj napise sem...smile.gif
  • 0

#10 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 22 January 2006 - 07:12 PM

ja,eno sm kupla. vredi je,samo mal kratka ...
  • 0

#11 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 22 January 2006 - 07:23 PM

QUOTE(pinkystar)
ja,eno sm kupla. vredi je,samo mal kratka ...


daj mi prosim povej kako je to potekalo??...prosim...ker meni je kaksna stavr vsec,pa se mi zdi popolnoma nemogoce da bi jo dobila...prosim napisi tocno kako se naredi...smile.gif

hvala ti!aja,pa na ebayu sem ze registrirana:)..tako da tle ni treba kaj veliko pisat:)
  • 0

#12 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 22 January 2006 - 07:32 PM

smile.gif ok:
ce ti je neki vsec moras napisat kolk bi max. placala za mikico.potem ti potrdi,da si,recimo rekla max. 2500 sit.
zadna minuta odloci,ce si ti se kr na 1. mestu potencijalnih kupcev.ce si,potem moras prodajalca kontaktirat preko email in on ti posle podatke,kam moras denar nakazat.
ko bo on mel denar na banki,bo on komi odposlal robo.garancije ni,kr je privatno.aja,nakazat mores pa ceno za mikico in postnino!!!kok je,ce ti v slovenijo poslejo ne vem,v nemciji so normalne postnine."mal vec" garancije mas,ce si pustis zavrovan paket poslat.sam drazi je...
hmmm,se kej? lp
  • 0

#13 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 22 January 2006 - 07:37 PM

QUOTE(pinkystar)
smile.gif ok:
ce ti je neki vsec moras napisat kolk bi max. placala za mikico.potem ti potrdi,da si,recimo rekla max. 2500 sit.
zadna minuta odloci,ce si ti se kr na 1. mestu potencijalnih kupcev.ce si,potem moras prodajalca kontaktirat preko email in on ti posle podatke,kam moras denar nakazat.
ko bo on mel denar na banki,bo on komi odposlal robo.garancije ni,kr je privatno.aja,nakazat mores pa ceno za mikico in postnino!!!kok je,ce ti v slovenijo poslejo ne vem,v nemciji so normalne postnine.\"mal vec\" garancije mas,ce si pustis zavrovan paket poslat.sam drazi je...
hmmm,se kej? lp


aha dobro opisano,zdej me pa zanima se kako je s cenami??koliko je to v nasem denarju...da bom vedela?tarife oziroma valute??
  • 0

#14 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 22 January 2006 - 07:47 PM

eeeem,mislis postnino?
v nemciji pride za mikice do max. 4,10 euro => krat 240 sit = 984 sit.
ce kupis na nemskem ebay bo zihr drazi,kr more v tujino placat.ponavad je tko,ce v tujino poslejo si kr ene cene zmislujejo,kr kdo se ne spozna bo enostaven placu,s tem mislim,da bo zihr vec,kakor redna cena pri posti.
na katerem ebay pa si?avstrija?nemcija?
ce hoces lahko pogledam pri nemski posti,kolk pride paket za tujino...?
  • 0

#15 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 22 January 2006 - 08:04 PM

sm glih pogledala kok je postnina v nemciji za tujino: normaln,do 2 kg pride 8,60 euro =2064sit
dodatno se s avijonom pa pride +4,30 = 12,90 euro =3096sit.
ni glih mal,ha?
  • 0

#16 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 22 January 2006 - 09:42 PM

QUOTE(pinkystar)
eeeem,mislis postnino?
v nemciji pride za mikice do max. 4,10 euro => krat 240 sit = 984 sit.
ce kupis na nemskem ebay bo zihr drazi,kr more v tujino placat.ponavad je tko,ce v tujino poslejo si kr ene cene zmislujejo,kr kdo se ne spozna bo enostaven placu,s tem mislim,da bo zihr vec,kakor redna cena pri posti.
na katerem ebay pa si?avstrija?nemcija?
ce hoces lahko pogledam pri nemski posti,kolk pride paket za tujino...?


a vec ebayov obstaja???jaz sem se mi zdi da na ameriskem... oops.gif oops.gif oooppps!bom se jutri se vclanila na nemski ebay...pa ti porocam,ker bom verjetno rabila se tvojo pomoc...smile.gif
  • 0

#17 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 22 January 2006 - 10:00 PM

ok,ni problema!! smile.gif
  • 0

#18 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 23 January 2006 - 09:12 AM

no zdej sem se vclanila...in ne vem kako kupovati-tudi tisto ceno sem ze postavila...ampak zdej pa sploh ne vem kje lahko to kupim oziroma a me oni obvestijo ce lahko kupim ali to storim ze kar na ebayu???sploh ne vem oops.gif oops.gif oops.gif sem cist zmedena...jojjj!

lp,urska
  • 0

#19 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 23 January 2006 - 10:09 AM

na desni stran mislim da ti pise kolk dolg ta "akcija" se gre.
drgac pa sam natipkaj kolk bi placala,pol potrdi,potem pa moras cakat.
komi ko bo to konc in ce bos ti dobila,kr najvec placas,se moras javit in ga vprasat za podatke.poglej se enkrat,in ce ti ne slo,se pac se enkrat javi,ok? smile.gif lp
  • 0

#20 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 January 2006 - 12:36 PM

QUOTE(ursi)
no zdej sem se vclanila...in ne vem kako kupovati-tudi tisto ceno sem ze postavila...ampak zdej pa sploh ne vem kje lahko to kupim oziroma a me oni obvestijo ce lahko kupim ali to storim ze kar na ebayu???sploh ne vem oops.gif oops.gif oops.gif sem cist zmedena...jojjj!

lp,urska

A si sploh lahko včlanila?? A ti ne morajo poslati kode na dom?
Poišči izdelek, poglej kakšna je cena in kako dolgo še traja avkcija in kupuj. Izi pizi. prej pa nujno preveri, ali pošiljajo v SLO, kupuj na evropskih ebayih in ne na ameriškem, ker boš potem plačala carino.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users