Jump to content


Photo

katere leče uporabljate?


  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#21 devilka

devilka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 133 posts
  • Location:dolenjska, suha krajna
  • Interests:moj fant:) bordanje, žuranje, shopping&kozmetka

Posted 10 August 2006 - 06:47 AM

najprej en lp!sm nova tle....pa me neki zanima....
a je mela kerakoli z lečami kdaj kakšnekoli probleme.....k js pač zdej razmišlam o nakupu pa to....do zdej sm očala nosila....in mam neki prjatlov, prjatelc, k nosjo in nekateri majo ful probleme.... ermm.gif sicer js sm jih že neki časa mela...sm rekla, pa djmo probat...in ni blo nobenih problemov...
razpište se no, če mi lhk pomagate....
hvala že vnaprej.... wink.gif
  • 0

#22 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 August 2006 - 06:52 AM

Ja, jaz imam probleme. Ker oko ne dobiva dovolj kisika, jih ne morem nositi. Probala sem pa že vse.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#23 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 August 2006 - 07:39 AM

Problemi z lečami ... niti ne
jaz imam izredno suhe oči in če je kakšen veter, mi še dodatno suši ... takrat me malo srbijo in vedno moram imeti s seboj solzice.
Pa izogibam se jim v službi, ker imam poleti skoz klimo prižgano, pa tudi za računalnik jih menda odsvetujejo, ker premalokrat mižiknemo. Pa za več urno branje tudi raje uporabljam očala...
Najbolje da sprobaš in če vidiš, da ti ne ležijo, jih pač ne nosiš. Je pa edino to, da imaš potem dvojni strošek, saj očala moraš še vedno imeti (vsaj jaz).

Drugače pa imam od zadnjega pregleda majhen "dodaten" problem. Namreč od kar so mi izmerili novo dioptrijo, se mi zdi da z lečami ne morem izostrit sliko in ko da moram malo škilit, da dobro vidim. Ni sicer full moteče, ampak ker vem, da je lahko tudi bolje, me vseeno malo moti. Takoj ko pridem iz morja, grem spet na pregled, da vidim, kaj je zdaj s tem ... ali je kaj z lečami narobe, ali so mi narobe ocenili dioptrijo.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#24 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 August 2006 - 12:05 PM

Jaz lahko o lečah povem samo najboljše. Nimam nobenih problemov z njimi. Nosim jih včasih tudi 15 ur na dan. Res super super ! Nikoli nimam problemov da bi me oko ščemelo al pa kaj podobnega. Včasih, ko si jih vstavim v oko, pa se še ne priležejo čisto me malo oko skeli .. potem pa malo pomežikam pa rahlo pomencam pa je vredu. Jaz priporočam leče ! wink.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#25 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 10 August 2006 - 12:16 PM

Bausch & Lomb - Soflens Comfort (edine, ki mi odgovarjajo)
Zeiss tekočina za leče
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#26 Iva

Iva

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 742 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:ples,glasba,filmi,knjige,....

Posted 10 August 2006 - 12:47 PM

Meni so leče tud super stvar!! Ni se mi še zgodlo, da bi oko postalo rdeče ali pa kaj podobnega. Drugače leče nosim kar zelo pogosto. Enkrat se mi je tudi zgodilo, da sem šla spat z lečami ker se sploh nisem zavedala pa tudi ne čutla, da jih imam še vedno vstavljene. Hvala bogu potem zjutraj ni bilo nič narobe čeprav sem se zelo vstrašla.
  • 0

#27 noelle

noelle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 207 posts

Posted 10 August 2006 - 12:50 PM

Leče: Zeissove mesečne mehke
Tekočina: Opti free express

Sem kar zadovoljna, nosim jih zdaj že ene 3 leta, leče me nič ne dražijo, tekočina tut OK. Prej sem imela letne, za katere sem rabila celo goro različnih tekočin, tabletk za odstranjevanje proteinov, jada, jada, jada... Keša je šlo 3much.

Koliko vas pridejo leče cenovno? Jaz jih recimo dobim v paketu za 6 mesecev (torej 6 parov) in dam cca 15.000 sit, če se prav spomnim.

Vam je leče, ki jih nosite, priporočil vaš optik al ste same različne sprobavale in našle tiste, ki vam najbolj ustrezajo?

Aha, pa še to - jaz dobivam diametralno nasprotne info, kako leče nosit. Eni mi pravijo, da je fino, če imaš kak dan na teden samo očala, kao da si oko spočije, okulistka me je pa enkrat totalno nadrla, ko sem ji to povedala, kao da se na ta način vid še slabša, ker oko doživlja šoke, če to počneš, in da naj kar ves časa nosim leče. Kaj so vam rekli?
  • 0

#28 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 August 2006 - 12:53 PM

Meni je optik priporočo. Drugače pa se mi zdi, da nisem očutljiva na oči sploh in bi lahko mela keterekoli mehke leče. Mene (mojo mamo:D) stane to na mesec pa pol 6k.
  • 0
Viens, reste ici!

#29 Iva

Iva

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 742 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:ples,glasba,filmi,knjige,....

Posted 10 August 2006 - 01:41 PM

Men je zdravnik proporočal. Drugače pa, ko sem leče sprobavala sem menjala prvo ker mi ene niso ugajale (so me ribale). Men pa je ravno zdravnik reko, da jih lahko nosim 18 ur na dan. ermm.gif Samo nena ravno upoštevam. biggrin.gif Drugače pa me pride okoli 8k ker ma pri lečah na obeh očeh drugačno dioptrijo in morem kupit dva paketka. V enem paketku pa so tri leče.
  • 0

#30 powerpuff

powerpuff

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 323 posts
  • Location:lj
  • Interests:muska

Posted 10 August 2006 - 02:24 PM

Leče mam Biomedics55, mehke, mesecne ozeroma 3 tednske. So mi te dost bol usec, pr tistih letnih rabs res se tiste tabletke, pa se smotan je, ce se ti kej poskodujejo, te mesecne pa itak zamenjas. Kupm 6 parov za okrog 13k.
Vodo sm mela prej Aosept, pa so jo nehal prodajat, zdej mam pa Alconov Opti free, nimam nbenih problemou, pa se usec mi je, kr ne rabm dodatnih solzic. wink.gif
btw, ve kera, kolk casa po tem, ko odpremo pakungo, naj bi jo ponucal? ermm.gif
  • 0

#31 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 August 2006 - 02:31 PM

QUOTE(noelle)

Aha, pa še to - jaz dobivam diametralno nasprotne info, kako leče nosit. Eni mi pravijo, da je fino, če imaš kak dan na teden samo očala, kao da si oko spočije, okulistka me je pa enkrat totalno nadrla, ko sem ji to povedala, kao da se na ta način vid še slabša, ker oko doživlja šoke, če to počneš, in da naj kar ves časa nosim leče. Kaj so vam rekli?


Tega pa sploh ne razumem ... pa saj itak ne smeš spat z njimi, tako da jim moraš dat prej ven ... kaj potem boš pa slep hodil po stanovanju ...

pa tudi kao naj se ne bi cen dan nosile (vsaj meni je bilo tako rečeno), pa da niso za računalnik, za branje (za karkoli, pri čemer oko naravno ne mižika dovolj in se preveč suši) ... ja kaj vmes naj bom pa brez ali naj svoje oči toliko bolj napenjam, da se ne bom v kaj zaletela ... ermm.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#32 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 10 August 2006 - 03:57 PM

jaz jih nosim že cca.14let, vsak dan od jutra do večera, razen v nedeljo sem ponavadi z očali, pa zvečer pred umivanjem jih vzamem ven pa pač z očali berem
  • 0

#33 Haruka

Haruka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 189 posts

Posted 10 August 2006 - 05:20 PM

meni je tudi moj okulist zatežil, da moram nosit leče bolj pogosto (ker sem mu rekla, da jih poleti praktično ne uporabljam) ampak še vedno ne več kot 8 ur na dan. tko da neki mora bit na tem ampak jst nisem šla spraševat dalje.
če se pa vrnem k temi...mam bausch&lomb softlens (oz softlens toric za levo oko) - zelo zadovoljna
  • 0
There's no turning back when you're chasing the wind...

#34 noelle

noelle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 207 posts

Posted 11 August 2006 - 04:23 PM

QUOTE(Kami)
Tega pa sploh ne razumem ... pa saj itak ne smeš spat z njimi, tako da jim moraš dat prej ven ... kaj potem boš pa slep hodil po stanovanju ...


Ne mislim med spanjem, valda da se jih da takrat ven, ampak ljudje so mi govorili, da naj recimo en dan na teden cel dan leč sploh ne bi dala noter (in imas tisti dan očala).
  • 0

#35 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 11 August 2006 - 07:38 PM

Nosim jih praktično vsak dan že zadnjih 6 let, in to cca 14 ur dnevno. Očala samo, če sem res orng prehlajena.
  • 0

#36 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 12 August 2006 - 01:05 AM

Od učiraj naprej veselo zeissove leče in opti free (al neki takega) tekočina smile.gif glede vtisov pa kasneje, kr mi trnutno ne štima dioptrija pa rabim nove biggrin.gif
  • 0

#37 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 12 August 2006 - 10:10 AM

Jaz pa trenutno uporabljam Johnson&Johnson Acuvue advance 14 dnevne in so mi kar fajn.
Tekočino pa imam trenutno Complete in mi je tud fajn.
Kaplice za očke pa imam neke v taki zeleni flaški, sam mi jih je zmanjkal in ne vem točno kok se imenujejo-so mi pa najboljše od vseh.
  • 0

#38 amikadeja

amikadeja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 271 posts

Posted 12 August 2006 - 10:16 AM

Js pa zadnji mesec in pol uporabljam leče Clear All-day, tekočino pa Happy look.

Zadovoljna...leče so tanjše (ne spomnem se, katere firme sem mela prej), pa jih lahko imam dlje not...brez žuljenja in draženja oči.

PS:sem se spomnila: mela sem Contact day 30 (Carl Zeiss)
  • 0

#39 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 12 August 2006 - 04:43 PM

Men je pa priporočal zmerno nošenje leč, celo pretežno očala.... imam pa problem, ko jih dam ven imam ful rdeče oči.... vmes med nošenjem pa nič - čudno...
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#40 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 12 August 2006 - 05:12 PM

QUOTE(pika)
Jaz pa trenutno uporabljam Johnson&Johnson Acuvue advance 14 dnevne


Ja jz imam tud te, že približno 6 let in zadovoljna, ubistvu sploh ne vem kako je z drugimi, tko da...

QUOTE(pika)
Kaplice za očke pa imam neke v taki zeleni flaški, sam mi jih je zmanjkal in ne vem točno kok se imenujejo-so mi pa najboljše od vseh.


Kakšne kapljice to?

Drugače tekočina, ki jo uporabljam se imenuje Opti Free. Kar se pa tiče nošenja... Večinoma skos leče, razn če sm kdaj doma cel dan pa da vem, da ne bom nikamor šla, potem imam očala. So mi leče 100x boljše od očal, tko bolj svobodno v gibanju se počutim. Jih pa nosim cel dan, včaih tudi po 24 ur, v glavnem dokler ne grem spat.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users