Jump to content


Photo

NARAVNA KOZMETIKA


  • Please log in to reply
814 replies to this topic

#61

  • Guests

Posted 02 December 2006 - 11:05 PM

No, danes sem gledala oddajo o naravni kozmetiki in sem izvedela, da če na dan v povprečju uporabimo 9 kozmetičnih izdelkov (milo, šampon, zobna pasta, kreme, ličila itd. ... se kar nabere), pridemo v stik z več kot 200 kemikalijami. blink.gif Tu se potem tudi postavi vprašanje, kako te različne kemikalije med seboj reagirajo in kakšen je njihov vpliv na organizem. Koža je naš največji organ (kot naša druga usta), tako da naj ne bi nanašali na telo snovi, ki so nevarne, če bi jih zaužili skozi usta.

Gostja je poudarila škodljivost parabenov (hormonski motilci), PEG-ov in parafinuma liquiduma.

Nekateri strokovnjaki trdijo, da je treba kožo ponoči pustiti, da se obnovi po naravni poti (med spanjem) in da je zato ni dobro obremenjevati s kremami.

Omenjene so bile tudi zobne paste, ki naj bi (nekatere) vsebovale tudi pesticide in jih lahko najdemo na naših policah (o tem sem že enkrat pisala v eni drugi temi, ampak mogoče ni odveč, če znova omenim).

Če želite brezplačne vzorčke kozmetike dr. Hauschka, pišite na e-naslov info@nutex.si (ne vem, koliko imajo teh vzorčkov na razpolago, če koga zanima, naj povpraša). wink.gif



  • 0

#62 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 December 2006 - 05:57 PM

Če se ponoči ne bi mazala s kremo bi se mi do jutra trikrat oluščila od suhosti, sploh ker v sobi nimam centralne in je mrzlo kot pes.

Je pa vprašanje, koliko te "kemikalije" med seboj reagirajo, ker se itak vse hitro vpije, ni da se npr tonik obdi na obrazu in se ob stiku s kremo spremeni v kemijsko bombo, ker najprej itak počakaš da se vpije. Pa tudi sestavine se mi zdi da so bolj ali manj skoro povsod "iste" (vlažilci, kaj bolj hranilnega, aok, konzervansi itd), pa ne vidim problema mešat teh proizvodov med sabo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#63

  • Guests

Posted 03 December 2006 - 07:11 PM

Ja, zapisala si, da se itak vse hitro vpije. Kam pa? V organizem, v naše telo. Ne izpuhti kar v zrak. Ko je pa enkrat "noter", se pa verjetno meša med seboj, ker telesne tekočine (kri, limfa) ves čas krožijo po telesu. Nekatere kemikalije se nikoli ne izločijo in ostajajo v naših tkivih. Predvsem PEG-i povzročajo še večjo prepustnost kože za kemikalije in ostale - tudi koristne - snovi, posledično pa tudi za druge potencialno škodljive snovi iz okolja (npr. onesnažen zrak ipd).

Da ne bo pomote - nisem noben stokovnjak in ne mislim soliti pameti, samo oddaja mi je pač dala misliti, pa tudi na internetu precej berem o tem in zdaj naglas razmišljam. smile.gif Sicer je pa zadeva precej logična, a ni? Akcija - reakcija. biggrin.gif
  • 0

#64 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 December 2006 - 08:12 PM

Ciljala sem bolj na vse tiste "dobre" sestavine, sama se večinoma izogibam PEGom.
Pa tudi ni čisto res, da te stvari samo krožijo po krvi gor pa dol, dvomim da jih veliko pride do krvnega obtoka, ker je namen kreme da se vpije v povrhnjico, da preide v celice in jim pomaga pri varovanju kože pred zunanjimi vplivi, hkrati pa morajo biti te celice tudi prepustne, da se iz njih lahko izločijo odpadne snovi. Naravnega delovanja celic krema, oz. izdelek namenjen negi kože, ne sme motit, poanta je le da jim dovaja tisto kar potrebujejo.
Mislim da ne pride ravno do mešanja, ker procesi v celicah potekajo zelo hitro (ziher si kdaj videla deljenja celic po tvju?) in te snovi hitro predelajo.
Hotela sem reč, da dvomim da snovi iz različnih izdelkov različno reagirajo; npr če pogledaš neke izdelke za obraz - namenjene istemu tipu kože - vsi vsebujejo bolj ali manj iste vlažilce, "hranilce, zgoščevalce itd. razlikujejo se bolja ali manj po izvlečkih in pa konzervansih (tu se lahko najdejo PEGi), dvomim da reakcije med temi pripeljejo do "katastrofe", bi bilo pa drugače če bi si po toniku na obraz nanesla npr kremo s kislinami za odstranjevanje trde kože na petah.
Je pa zaradi raznih dvomljivih snovi v kozmetiki vse bolj "popularna" naravna kozmetika, oz. vsaj deloma naravna.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#65

  • Guests

Posted 03 December 2006 - 10:45 PM

Ja, to že, seveda se mnoge snovi izločijo iz celic, ampak ne pa vse. Pa povrhnjica je tudi prepredena s kapilarami, kar pomeni, da snovi - hočeš nočeš - prehajo v krvni obtok. Saj pravim, nisem strokovnjakinja. Ampak na splošno mi že od nekdaj bolj ustrezajo čim bolj naravne zadeve in me včasih moti vsa ta poplava kemije in skopa izbira bolj naravnih izdelkov (pa še precej dragi so nekateri). Mislim pa, da če poslušaš sebe in svoje telo, lahko najbolje ugotoviš, kaj ti ustreza. Nobeno pretiravanje ni priporočljivo, zato se mi zdi, da tudi s kemijo ni pametno pretiravati. Vsak se pa seveda odloča po svoje. wink.gif
  • 0

#66 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 December 2006 - 09:47 AM

Tudi jaz zadnje čase poskušam izbirati čedalje bolj naravne snovi. Ziher je ziher.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#67 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 04 December 2006 - 10:38 AM

Če pogledamo iz drugačnega stališča o tem da kreme kožo negujejo in bla bla potem lahko tudi obrnemo in povemo da s tem ko jo negujejo jo tudi obremenjujejo,ker so to umetne snovi s katerimi se mora koža tudi boriti,saj je živ organ,ki ve sama poskrbeti za nego-z maščobo, ki jo izloča.Ker pa pač nekatere kože ne izločajo dovolj maščobe jo dodaš-npr olivno olje,mandljevo olje,svetlinovo,orehovo-veliko jih je in vsa so zelo aok(vsaj večina) in 100% boljše vplivajo na kožo,pa ne samo iz vidika ker so naravna ampak ker so podobna naši maščobi.
Pa še nekaj o suhi koži:prejšno zimo sem sama imela tako zelo suho kožo da sem v dveh tednih ali še manj ponucla cel body butter pa mi še ni bilo dovolj...kopala sem se v oljnih kopelih ker drugače sem misla znoreti od neznosnega občutka in sedaj odkar uporabljam oz sem začela vsaj pretežno(za telo) uporabljati naravno kozmetiko ne duha ne sluha o suhi koži-tudi po tuširanju ne rabim ničesar-nič od nič skratka in mam čist mehko in gladko kožo.O tem da se koža prilagodi in sama začne boriti če ji odvzameš to kar očitno itak ne rabi je res.če se sama ne bi prepričala bi itak dalje trdila svoje.
Še tretjič in zadnjič.gube itak niso odvisne od krem ampak od izpostavljanja sončnim žarkom-zato aok in podobne fore(naravni se pomoje še nekoliko izkoristijo,umetno pa bog ve)in treba jih je konzumirati ker radikalne reakcije potekajo verižno-torej od znotraj je boljše in bolj učinkovati dajati kot neko malenkost od zunaj...nevem,ni mi poante uporabljati kemijo če vem da je že dovolj strupov ki jih dam vase,da bi še nepotrebne dajala nase.Sicer pa-naravna kozmetika je prijetnejša za uporabo,lepše diši in vsekakor boljše negue kožo...jaz sem 100 % za thumbup.gif
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#68 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 December 2006 - 12:32 PM

Meni bi bila olja trenutno pretežka za obraz, prejšnje leto, ko sem imela neke težave z suho kožo okoli oči, mi pa niti olivno olje ni pomagalo.

Zdaj imam težave le še z izjemno suho kožo po nogah - na piščali sem nonstop luskasta, praskam se (da ne rečem kako lepo se mi to včasih pozna rolleyes.gif), pa suho kožo imam tudi na zadnji strani stegen (bizarno wink.gif). Poskusila sem že z olji pa mi ful ne nahranijo kože, še najbolj se obnesejo body butterji (pa še to kakor kdaj).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#69 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 December 2006 - 01:59 PM

Probaj si omisliti vlažilec zraka. Od kar ga imam doma, je stanje kože bistveno boljše. Pred 2 letoma sem se mazala z oljem in mi je bilo premalo, zdaj imam pa čisto normalno kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#70 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 December 2006 - 05:40 PM

Hmmm, glede na to, da radiatorja v sobi nimam vklopljenega, v dnevni pa ravno tooliko da je, ne vem, če je vzrok v suhosti zraka. Samo večkrat se moram namazat z butterjem, to je edino kar mi preostane.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#71 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 December 2006 - 07:50 PM

Preveri vlažnost v sobi.
Sicer pa ti ne preostane kaj drugega kot mastne kreme.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#72 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 December 2006 - 08:44 PM

Kako naj pa preverim vlažnost v sobi?

Pa resno OT smo že oops.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#73 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 December 2006 - 07:38 AM

S higrometrom.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#74 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 05 December 2006 - 01:50 PM

Črna kar se tiče tega da to olje ne nahrani kože oz navlaži-meni tudi ni ampak moraš dat na vlažno kožo al pa mokro-ni ga bolšega vlažilca od tega.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#75 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 07 January 2007 - 09:14 PM

Spet sem brskala in izbrskala-www.avita-katalog.com
Ima certifikat za naravno kozmetiko!
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#76 čenča

čenča

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 January 2007 - 10:21 PM

Mene pa zanima, katere sestavine se uporabljajo namesto konzervansov v naravni kozmetiki. Na splošno vsebujejo veliko alkohola-katere so druge alternative?
Pa še nekaj, kateri certifikati res kaj veljajo za naravno kozmetiko?
  • 0

#77

  • Guests

Posted 07 January 2007 - 11:10 PM

Mislim, da so relevantni certifkati BDIH, EKO in DEMETER (slednji ne vem, če je za kozmetiko, morda je le za prehrambene izdelke).
  • 0

#78 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 08 January 2007 - 10:53 AM

mislim da maš prav nila,drugače jaz gledam bolj bdih drugega ne pogledam smile.gif ,mislim da je ta odločilen.
Xanath gum se uporablja kot naravni paraben ali je pa to za zgoščanje... hmm.gif ,hidroksid neki je velikokrat noter(nevem točno kako se imenuje) in pa eterična olja zelo dobro varujejo izdelek prd bakterijami.
www.lavera.co.uk-na tej strani je veliko naravnih sestavin in njihov pomen!!
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#79 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13734 posts
  • Gender:Female

Posted 09 January 2007 - 11:48 AM

ne vem če pišem ravno v pravo temo, ampak...
Včeraj sem bila v lekarni v grazu in najdla eno naravno kozmetiko. Gre za mila in šampone pa olja in kakor sem gledala sestavine vse zelo naravno. temu primerne so seveda tudi cene....
Stran je pa: www.seifensieder.at
Zadnjič sem pa bila v celovcu v lekarni in najdla body butterje od firme Plantana. So iz karitejevega masla in olivnega olja. Stanejo 10 evrov in ga je 500 ml. Mislim da so tudi precej naravni.
http://www.plantana.de/de/shop/
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#80 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 09 January 2007 - 12:24 PM

Ohohoho to pa res ni naravno,cel kup parabenov je noter...
Govorim pa za plantano,da ne bo pomote.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users