Jump to content


Photo

Peeling obraza


  • Please log in to reply
446 replies to this topic

#341 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 04 February 2021 - 03:32 PM

Zelo občasno.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#342 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 04 February 2021 - 03:55 PM

Ok hvala : ) Se pa najbrž sme tudi tam čistiti z njo?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#343 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 04 February 2021 - 08:34 PM

Mislim, da je, samo po vratu bi jaz bolj redko.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#344 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 04 February 2021 - 08:50 PM

Razumem. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#345 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2021 - 01:56 PM

Saj teh ščetk je veliko, se dobijo tudi pod 40, pod 30 €. Na kambuy.net sem našla eno, potem je Eggo, Siesta beauty...

 

Jaz sem pa ravno včeraj šla nekaj kupit v en salon in me je šefica tam rekla, da si lahko doma naredim piling za obraz tako, da v gel za čiščenje vmešam malo sode bikarbone in sladkorja. Sem jo vprašala, da a ni soda neprimerna? Pa mi je rekla, da moja koža rabi nekaj bolj grobega in da občasen piling s sodo ne bo naredil nobene škode. Tako da so mnenja očitno različna. :D


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#346 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2021 - 02:18 PM

Z mehanskega vidika je soda ok. Z vidika vpliva na pH pa ne
  • 0

#347 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2021 - 02:27 PM

^^
Makes sense. Čeprav, če sem prav razumela debato na prejšnji strani, se odsvetuje vsak mehanski peeling obraza. Očitno to ni več “in”. : )

Marmelada, sem videla, ne upam kar na slepo izbrati. Morda se pozanimam za ono od Peteršilj.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#348 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 05 February 2021 - 07:19 PM

Meni se zdi, da s kislinami in retinoidi dosežem boljšo teksturo, tako da mehanskih pilingov ne uporabljam. In ja, večina skin gurujev jih odsvetuje, jaz pa mislim, da je super, da delujemo po principu kaj paše naši koži. Verjamem, da lahko nekomu tudi mehanski pilingi ustrezajo in da bo nekomu drugemu ta krtačka brezvezna :)

 

Meni silkn krtačka naredi res gladko kožo. Všeč mi je, ker ima več stopenj moči in pa vsakih 30 sekund te opozori, da se premakneš na drugo mesto, cel program traja dve minuti, Jaz si program razdelim na 4 mesta: brada, obe ličnici in čelo. Prav mi pride tudi poleti, ko prekinem z uporabo kislin in jih nekako nadomestim s krtačko in mogoče bolje odstranim filtre sončnih krem. Tako si vsaj govorim :D

Planet, žal ti ne znam svetovati glede nakupa oz. kje bi jo lahko naročila. Vem da je imela tixibeauty tudi kodo za popust.


  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#349 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2021 - 12:35 AM

Tudi meni je občutek na koži bolj všeč po kislinah kot pa po mehanske pilingu. Sploh Paula's choice AHA mi je bil super.

Razmišljam, če bi ob priliki naročila The Ordinary 30% AHA + 2% BHA Peeling solution. A ga je katera že imela? Malo se samo bojim, če je to premočno. Ampak saj če bi bilo, najbrž ne bi kar tako prodajali. :D
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#350 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2021 - 10:39 AM

Meni je ta od TO super. Je mocan, ampak na zacetku ne pudtis 10 minut na kozi. Po tem imam res gladko kozi, enakomernega tena. Jaz uporabim max 1x tedensko. Poleti pa ne uporabljam. Pa ne vem, ali lahko?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#351 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2021 - 11:37 AM

Tudi mene zanima, kako je poleti s tem. Jaz ponavadi s kislinami poleti čisto prekinem, samo občasno, ko je bilo slabo vreme, sem zvečer uporabila kak aha ali BHA gel. Ampak pomoje bi se vseeno lahko uporabilo, če res dosledno uporabljaš tudi uv zaščito.

Ok, hvala, bom naročila ob priliki.
Če bi bila katera za skupno naročilo, bi se pridružila, ker jaz ne bi naročila dovolj za zastonj poštnino.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#352 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2021 - 11:52 AM

Jaz bi tudi od TO naročila par stvari
  • 0

#353 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2021 - 12:07 PM

Peteršilj, štekam ja. Ta Silkn je pa po naših spletnih straneh povsod razprodan.

Marmelada, jaz poleti prekinem s kislinami, ker nisem tako dosledna pri uporabi zaščite pred soncem (uporabljam že redno, ampak ne v ADP količinah).

Jaz bi Hylamide od TO, če vam bo manjkalo za poštnino. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#354 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82470 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 February 2021 - 01:42 PM

Planet, Hylamide je locena Deciemova znamka. :) Drugace je pa zastonj postnina nad 25 €, sicer pa 4,9, tako da ne vem, koliko se splaca preposiljat.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#355 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 February 2021 - 02:00 PM

Ja, teh 25€ takoj nanese, če pa vam malo zmanjka do tam, pa lahko vzamete še tole vlažilno kremo https://theordinary....ha-30ml?redir=1.

Ful lahka, kvalitetna, vedno prav pride.


  • 0

#356 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2021 - 02:25 PM

Ta krema je res super. Imam ze leta.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#357 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2021 - 02:32 PM

Kako pa je zdaj z davkom zaradi brexita? Je made in UK?
  • 0

#358 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 February 2021 - 02:37 PM

Vse okej, lahko normalno narocas, ker posiljajo iz EU.
  • 0

#359 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2021 - 04:08 PM

O, kul! Z enimi barefoot čevlji sem imela ful srečo, da sem pred novim letom uredila (dvoje so mi poslali ločeno) in bi drugače imela precej stroška z davkom. Niso pa "maden in UK", da bi bili upravičeni do tax free...
  • 0

#360 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2021 - 04:30 PM

Vem, da je nad 25 zastonj poštnina, ja. Ampak tisto dvoje, kar bi jaz imela, stane skupaj 13 eur in mi je brezveze pol naroča še ne vem kaj vse zraven samo zaradi zastonj poštnine, po drugi strani se mi pa zdi 5 eur poštnine za 13 eur izdelkov veliko. :D

To vlažilno kremo sem nekaj časa tudi jaz uporabljala, zdaj pa imam druge favorite.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users