Jump to content


Photo

Bolhe in klopi


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45423 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 September 2006 - 04:46 PM

Je vaš ljubljenček že kdaj staknil bolhe? Kako ste jih odpravili?
  • 0

#2 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 28 September 2006 - 04:56 PM

jih je že velikokrat imel (imam psa) od drugih psov. nič, skopala sem ga in je težava rešena.
zaležejo pa tudi kapsule.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#3

  • Guests

Posted 28 September 2006 - 05:10 PM

Jaz svojega skopam z ustreznim šamponom proti bolham, potem sem mu pa zadnjič kupila dva naravna spreja (brez kemikalij, ker je moj kuža precej občutljiv, poleg tega pa pri nas prodajajo neke kemične spreje, ki so v drugih državah EU že prepovedani). Z enim pošpricam njegova ležišča, z drugim pa njega. smile.gif Oba spreja sta na osnovi olja nekega indijskega drevesa, ki odganja tovrstne zajedalce. Odkar uporabljam to kombinacijo, nima več težav z bolhami. thumbup.gif
  • 0

#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45423 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 September 2006 - 05:32 PM

Našo mačketino smo, ko je imele bolhe skopali s šamponom proti bolham in ji jih tako odpravili.
Naš prejšnji muc, ki pa je bil večino časa zunaj pa je imel kakšnega pol leta kar nenehno bolhe. Komaj smo ga skopali in razčesali ni minil teden dni ko jih je že spet imel. Ker ga nismo hoteli prepogosto kopat (kopanje je sovražil) smo mu nabavili ovratnico proti bolham. Kratek čas je sicer pomagala, a potem je kljub ovratnici spet dobil bolhe.
  • 0

#5 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 28 September 2006 - 07:33 PM

z bolhami nismo meli nikoli problema. preventivno pa je psa ali mačko seveda dobro zaščititi. se mi zdi, da psi niti niso tako podvrženi bolham, ker se ne potepajo toliko okoli kot nekatere mačke. tako za psa kot mačko je dobro zaščititi z ampulo, katero se "vlije" za vrat. te ampule so dobre tako v borbi s klopi in bolhami. ne bodo preprečile, da bolhe ali klopi ne bodo šli na žival pač pa bolho sterilizira. razne ovratnice morda delujejo le nekaj časa, niso pa preveč učinkovite. prav tako lahko s spreji pošpricamo živali, da uničimo bolhe, ki se lahko naselijo tudi drugje in ne samo na živali. če hočemo zmagati v borbi proti bolham moramo začeti pri živali in razkužiti prostor, kjer se žival pretežno nahaja, ter cel dom. če ne marate preveč kemije si lahko omislite preventivno naravno borbo z eteričnimi olji, ki jih razredčite z vodo in pošpricate žival. mislim da je pri mačkah proti bolham najboljša ampula in redno kopanje. nad mačkami pač ne moreš met takšnega nadzora kot pri psu wink.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#6 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 September 2006 - 10:14 PM

Te ampule je moj pes zelo slabo prenašal. Približno tako je izgledalo, kot da smo ga drogirali z eno uspavalno tableto... Pri nas je bilo v prvi vrsti tuširanje, ker ko ga zmočiš, pridejo mali zajedalci vsi na nos ki je še edini suh prostor. Od tam naprej potrebujete pa samo še nekoga z močnimi živci biggrin.gif in pa občasno šamponiranje, vendar smo to prakticirali res 4x na leto.
  • 0

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 September 2006 - 10:20 PM

QUOTE(Rianna @ 28. 9. 2006 - 20:33) View Post

tako za psa kot mačko je dobro zaščititi z ampulo, katero se "vlije" za vrat. te ampule so dobre tako v borbi s klopi in bolhami. ne bodo preprečile, da bolhe ali klopi ne bodo šli na žival pač pa bolho sterilizira

No, to ima naša zverina. Kar preventivno. Bolhe je imela pa samo enkrat.



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 29 September 2006 - 05:49 PM

Naši mački se gonijo zunaj in staknejo klope in tudi kako bolho. Najbolj pa se mi zdi, da jim pomagajo ampule, ki se jo da med lopatici.
Sem pa šla enkrat v trgovino za male živali in je bil tam en psiho starček. Mi je kazal neke spreje za bolhe in mi popral pamet.
''Če ima pes, mačka, ptič bolhe, ni dovolj pošprejati samo žival, ampak tudi celo stanovanje: parket, zofo, preproge... tedensko pošprejate (s telim šprejem) vsak dan...''

Jst sm mislila, da bom krepnla od smeha: ''tedensko pošprejate vsak dan...'' slap.gif

Te trgovine se sedaj na veliko izogibam in raje gremo po zdravilca k veterinarju ali v lekarno.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#9 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 09 November 2006 - 09:53 PM

Našima mačkama so pomagale samo ampule. Bolhe sta sicer imeli samo 2x (ne hodita ven), ampak vedno smo jih s težavo odstranili - dokler nismo uporabili ampul.
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#10 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 10 November 2006 - 01:45 PM

Definitivno ampule, sem jih pa enkrat cepila pri veterinarju proti zunanjim in notranjim zajedavcem, ki drži pol leta in je bilo tud fajn.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#11 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 November 2006 - 07:35 PM

Z naše smrkete smo jih spravili s pudrom, oz. nečim takim. Pa pri nekom kjer sem pazila mačke smo jih tud spravile (jaz in mama) stran s pudrom - natrosile po mačkih in lažiščih, ker imele so jih toliko da skoro nisi mogel verjet.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#12 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 07 January 2007 - 11:25 AM

QUOTE(Rianna @ 28. 9. 2006 - 19:33) View Post

prav tako lahko s spreji pošpricamo živali, da uničimo bolhe, ki se lahko naselijo tudi drugje in ne samo na živali. če hočemo zmagati v borbi proti bolham moramo začeti pri živali in razkužiti prostor, kjer se žival pretežno nahaja, ter cel dom.

kako pa naj razkužim cel flet? s čim? katera eterična olja? ratala sm skoraj obsedena s temi bolhami, sam črno piko vidim, pa je že panika. mačkon je seveda tenutno na bolšji terapiji in zaenkrat nima vstopa v hišo, da poskačejo dol.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#13 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 07 January 2007 - 02:44 PM

QUOTE(pinga @ 7. 1. 2007 - 11:25) View Post

kako pa naj razkužim cel flet? s čim? katera eterična olja? ratala sm skoraj obsedena s temi bolhami, sam črno piko vidim, pa je že panika. mačkon je seveda tenutno na bolšji terapiji in zaenkrat nima vstopa v hišo, da poskačejo dol.

težka bo. kot prvo da se znebiš mačka - tak kot si rekla da nima vstopa v hišo. potem pa s spreji pošpricaš tla, tepihe, sedežne, povsod kjer bi se lahko bolhe nahajale. trenutno se spomnim samo šprice bio kill, obstaja pa dost tega kemičnega sranja. seveda boš mogla postopek več krat ponovit, ker se bolhe lahko hitro izognejo smradu. po vsem špricanju pa z enim konkretnim globinskim sesalcem posesaš. maš srečo da bolhe še ne napadajo tebe. jaz sem že to doživela, ko sem prišla k enim na obisk in sem mela po nogah male črne pike bolh, ki so me pile huh.gif za mačka pa je tako najboljša tabletka za bolhe, ki bolho sterilizira da se ne more več razmnoževat in pa redno kopanje.
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#14 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 07 January 2007 - 03:17 PM

ja tudi na seb sm jo že našla, zato smo napovedal vojno. problem je v tem, da mamo male otroke v varstvu in ne vem, če je varno s temi kemičnimi zadevami špricat stvari. mogoče kej bolj naravnega.
dans zvečer se bomo z vodnim globinskim sesanjem spravl na parket in tepihe. upam, da bo delal na parketu, ker mamo kr veliko onih rež, kjer je baje zelo ugodno za bolhe.
enostavno nagravžno.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#15 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 07 January 2007 - 04:19 PM

psico skopajte s primernim šamponom. Povsod kjer se je zadrževala, posebej pa ležišče pa s kakim dobriim sprejem proti bolham. In kupita ampulo.

Najbolje bo vedel veterinar svetovati.

  • 0
IPB Image

#16 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 07 January 2007 - 07:14 PM

sej to je mačkon. če bi bil ps, bi se po moje še dal. vsaj mal lahk nadziraš, kje hodi, tu se pa ne da
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#17 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 07 January 2007 - 07:58 PM

mačji šampon kupit, proti bolham, pa ampule za mačke-simpl. Proti bolham nekak na dva mesca, ko so klopi pa vsak mesec znova izstiskat ampule gor. Kake špranje pa lahko tud z bio-kill om.(tiste zunaj, za noter je verjetno preagresivno).
  • 0
IPB Image

#18 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 January 2007 - 09:24 PM

QUOTE(pinga @ 7. 1. 2007 - 17:17) View Post

ja tudi na seb sm jo že našla, zato smo napovedal vojno. problem je v tem, da mamo male otroke v varstvu in ne vem, če je varno s temi kemičnimi zadevami špricat stvari. mogoče kej bolj naravnega.
dans zvečer se bomo z vodnim globinskim sesanjem spravl na parket in tepihe. upam, da bo delal na parketu, ker mamo kr veliko onih rež, kjer je baje zelo ugodno za bolhe.
enostavno nagravžno.


Tiste reže so zelo ugodne za bolhe... bolj naravnih stvari, ki bi delovale, ni. Še s kemični boš imela polne roke dela. Mi smo si na koncu dobili nek prašek, ki si ga potresel po teh režah in čez 2 uri posesal. Vendar takrat ni bilo priporočljivo hodit v prostor.

  • 0

#19 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 07 January 2007 - 11:27 PM

Naš zajec je tudi imel bolhe. Veterinar je rekel, da so stanovanjske!!! to pomeni, da gostijo na zajcu, potem pa živijo dalje v kakšnem tepihu ali kotu stanovanja. To se mi zdi grozno, da bi imeli v stanovanju bolhe. Vendar zaenkrat nič ne opazimo. Ali se bolhe potem ločijo glede na to ali so samo živalske ali tudi stanovanjske? To je sicer vprašanja za poznavalce, ampak če katera ve mogoče?
  • 0

#20 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 07 January 2007 - 11:47 PM

Osebno sem mnenja, da je to navadna traparija.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users