Jump to content


Photo

Pudri


  • Please log in to reply
3354 replies to this topic

#81 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22340 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2005 - 12:37 AM

Nič, zgleda da bom mogla kar v trgovino it, pa upat, da mi do kaka prodajalka znala pokazat kakega v redu smile.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#82 srčica

srčica

    sramežljivec

  • Člani
  • 27 posts

Posted 30 August 2005 - 11:49 AM

Marmelada, kaj pa revlon Colorstay (je nekomedogen, ne maši por in ima UV zaščito) ali pa Everfresh Maybelline wink.gif
  • 0

#83 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 August 2005 - 12:01 PM

QUOTE(DiLeMa)
Mene pa zanima, če ima katera kakšne izkušnje z VICHY pudri. Zdele glih kruzam po njihovi spletni strani, pa me je premamil puder Aéra Teint Fluide Mat Ultra-Tenue Anti-Trace.

Za mat videz kože in za obleko brez madežev - zasnovana tako, da ne pušča madežev na obleki, hkrati pa kožo vlaži.


IPB Image

A je ktera tole že kej sprobala? Pa zanima me okvirna cena ...


A mi lahko katera še za tale puder pove, če je komedogen ali ne? oops.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#84 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22340 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2005 - 06:05 PM

Srčica, a tale od Maybelline je tudi nekomadogen in z uv zaščito?

A to sta tekoča pudra al v kamnu? Ker me bolj mika v kamnu.

Tudi mene zanima, če je ta od Vichy nekomadogen, pa če ima kako zaščito? V koliko odtenkih ga imajo? Se ti sveti koža, ko ga daš gor?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#85 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 August 2005 - 06:08 PM

QUOTE(Marmelada)
Tudi mene zanima, če je ta od Vichy nekomadogen, pa če ima kako zaščito? V koliko odtenkih ga imajo? Se ti sveti koža, ko ga daš gor?


Imajo ga mislim da v treh ali štirih odtenkih. Baje ima UVA in UVB zaščito, vsaj kolikor je meni znano ... mogoče se motim. Bi pa rekla, da se koža po nanosu ne sveti, glede na to da je matirajoč in se baje tudi super vpije.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#86 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 August 2005 - 06:10 PM

QUOTE(srčica)
Marmelada, kaj pa revlon Colorstay (je nekomedogen, ne maši por in ima UV zaščito) ali pa Everfresh Maybelline wink.gif


Colorstay je bil tudi meni super puder, pa še odtenki so sprejemljivi v primerjavi z nekaterimi drugimi pudri.
  • 0

#87 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 30 August 2005 - 06:21 PM

Puder od Vichy-ja Aéra Teint Fluide Mat Ultra je še skos moj absolutni zmagovalec (čeprav zdaj malo uporabljam tega, malo pa od Diorja - tudi mat) - koža se ti prav nič ne sveti (je res matirajoč), pa tako fino je mazljiv in skratka..... krasen, no - glede prekrivnosti težko kaj rečem, ker si ga naflockam minimalno.....
Imajo ga v štirih odtenkih, jaz imam najsvetlejšega - 12 opal, SPF 10. Cena je cca. 3k.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#88 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 30 August 2005 - 07:28 PM

QUOTE(Jenna)
Puder od Vichy-ja Aéra Teint Fluide Mat Ultra je še skos moj absolutni zmagovalec (čeprav zdaj malo uporabljam tega, malo pa od Diorja - tudi mat) - koža se ti prav nič ne sveti (je res matirajoč), pa tako fino je mazljiv in skratka..... krasen, no - glede prekrivnosti težko kaj rečem, ker si ga naflockam minimalno.....
Imajo ga v štirih odtenkih, jaz imam najsvetlejšega - 12 opal, SPF 10. Cena je cca. 3k.

meni je tudi svetovni . jaz imam 46 honey. ampak se spomnim še recimo 5 let nazaj niso imel 'mat pudrov,a ne?
aja,pa jenna,a majo tudi z višjim spf-jem?
recimo,da bi želela tega kot ga imava midve,jaz svojo številko,ti svojo,ampak z višjim faktorjem?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#89 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 August 2005 - 10:32 AM

Ok, da še jst napišem mnenje o tem Vichy-jevem pudru ... danes sem ga dobila po pošti (hvala La*Perla wink.gif ) in sem ga pred kako urco sprobala.

Zaenkrat lahko rečem, da lepo prikriva, je zlo fino mazljiv in se hitro vpije, naredi pa tudi fajn mehek filing na koži in dobro matira.

Edino embalaža mi je totalno out, ker je ful vlka luknja, iz katere teče ta puder ... moraš ful pazit.

A že ktera ve kej glede komedogenosti?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#90 sammy

sammy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 228 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 August 2005 - 11:01 AM

DiLeMa, ali lahko napišeš sestavine? Tudi mene zanima ta puder smile.gif
  • 0

#91 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 August 2005 - 12:03 PM

Evo, sestavine Vichy-jevega matirajočega pudra (bi potem tudi prosila če jih lahko katera prekomentira):

CYCLOPENTASILOXANE, AQUA, GLYCERIN, ISODODECANE, ALCOHOL DENAT, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, ALUMINIUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, CETYL DIMETHICONE COPOLYOL, HEXYL LAURATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, OCTYL METHOXYCINNAMATE, GLYCINE SOJA, ARGININE PCA, TOCOPHEROL, DIPHENYL DIMETHICONE, CELLULOSE GUM, METHYLPARABEN, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, MAGNESIUM SULFATE, PHENOXYETHANOL, TRISTEARIN, ACETYLATED GLYCOL STEARATE, ACRYLATES COPOLYMER, BUTYLPARABEN, ALUMINIUM HYDROXIDE, PARFUM

Joj, sem se napisala! biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#92 sammy

sammy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 228 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 August 2005 - 12:39 PM

Alkohol na 5. mestu, nobene UV zaščite, mene je minilo cry.gif
  • 0

#93 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 31 August 2005 - 12:42 PM

QUOTE(DiLeMa)


Edino embalaža mi je totalno out, ker je ful vlka luknja, iz katere teče ta puder ... moraš ful pazit.


hej dilema-jz si pudr nanesm tko,da poberm s prstkom(popivnam)kar pokrovček,na katerem je vedno full pudra!
kako pa ti sicer nardiš,da te moti ta luknja....?(a si ga na dlan zliješ?). Ker,če bi nardila tko,da daš prst na luknjo in pudr mal na glavo obrneš(da ti na prstu ostane) tud ne bi smel bit problem!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#94 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 August 2005 - 12:44 PM

QUOTE(sammy)
Alkohol na 5. mestu, nobene UV zaščite, mene je minilo cry.gif


Na pudru piše SPF 10 ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#95 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 August 2005 - 12:48 PM

QUOTE(rea)
hej dilema-jz si pudr nanesm tko,da poberm s prstkom(popivnam)kar pokrovček,na katerem je vedno full pudra!
kako pa ti sicer nardiš,da te moti ta luknja....?(a si ga na dlan zliješ?). Ker,če bi nardila tko,da daš prst na luknjo in pudr mal na glavo obrneš(da ti na prstu ostane) tud ne bi smel bit problem!


Hvala za nasvet, Rea. Ja jst tko nardim da s prstom pokrijem to luknjo pa da se pol mal na blazinici prsta puder pozna ... je tko kr v redu.

Čeprav se mi še vedno zdi to ful ponesrečena embalaža za puder, na 'pipco' bi blo dost bolj praktično, pa še počasneje bi se sušil.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#96 sammy

sammy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 228 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 August 2005 - 01:16 PM

QUOTE(DiLeMa)
QUOTE(sammy)
Alkohol na 5. mestu, nobene UV zaščite, mene je minilo cry.gif


Na pudru piše SPF 10 ...


Ni nobene UVA zaščite. Važne so sestavine, ne kaj piše na embalaži! wink.gif
  • 0

#97 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22340 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2005 - 02:18 PM

No zdej vem, da tega ni za kupit smile.gif

Kaj pa un od Max factor, al Maybelline, se ne spomnim več...mislim da je bil Wonderfinish? ermm.gif V glavnem en ki ga pretreseš in ima notr neke praškaste delce in matira kožo. Je ta v redu, nekomadogen, kaka uv zaščita?

Še vedno ne vem za tistega Colorstay od Revlona in pa Maybelline Everfresh...sta tekoča?

Za puder v kamnu od Collistar, v neki rumeni embalaži sem dobila priporočilo, da je fajn. Je mogoče probala katera?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#98 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 31 August 2005 - 04:17 PM

QUOTE(rea)

aja,pa jenna,a majo tudi z višjim spf-jem?
recimo,da bi želela tega kot ga imava midve,jaz svojo številko,ti svojo,ampak z višjim faktorjem?

Ej, to pa ne vem. IPB Image
Sem pa nekje zasledila, da je ena pisala (DiLeMa?!) o vonju po kemiji pri Vichy izdelkih - meni je to tudi blazno všeč (vonjev po kokosih, vaniliji, bananah, češnjah, marelicah sem se preobjedla oz. mi nikoli (pri kremcah) niso bli všeč).
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#99 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 31 August 2005 - 05:04 PM

po kemiji!?
meni prav diši
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#100 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 August 2005 - 06:21 PM

QUOTE(Jenna)
Sem pa nekje zasledila, da je ena pisala (DiLeMa?!) o vonju po kemiji pri Vichy izdelkih


It wasn't me! biggrin.gif Men ta Vichy matirajoč puder dejansko blazno diši ... ful mi ma prijeten vonj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users