Jump to content


Photo

Mačja hrana


  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#81 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 29 September 2010 - 07:11 PM

Naša mačka trenutno jesta hrano iz DMa Dein Bestes. Neke bolj naravne brikete in paštete, ki so pakirane po 6 skupaj, različnih vrst. Je kar poceni in zgleda kvalitetno. Paštete imajo večinoma meso, dodane kakšne minerale in pri eni vrsti mislim, da je tudi zelenjava. Nič barvil, konzervansov in sladkorja. Briketi ravno tako in še procent OH je v primerjavi s kakšnimi drugimi nižji. Če je pač sila kupimo kaj tudi v merkatorju, ker so ostale trgovine malo dlje.
Dobita tudi meso, ribe, konzervirano tuno, sir in ob kakšnih praznovanjih tudi košček peciva/torte.

Na začetku sta jedla Sanabelle brikete za mladiče, probala sta tudi že Nutragold, kot odrasla pa večinoma Nutrience - pri tem so pa bli konzervansi. Od ˝mesne˝ hrane pa večinoma Animonda Vom Feinstein paštete in Carny konzerve.
Nista preveč zbirčna, edino Carny-a sta se vidno naveličala.
  • 0

#82 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28979 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 September 2010 - 07:13 PM

u, na to, da ma DM tut hrano za životinje sem pa čist pozabla, bom šla poledat, mogoče jo bo pa jedu.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#83 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2010 - 01:11 PM

Jaz sem bila danes na sejmu Narava in zdravje in sem za mojo muco kupila eno bio organsko hrano in to brikete (k nobenih ne je) in je ful navalila! Mogoče pa samo ne mara okusa s piščancem. ermm.gif Ovco (od Trainerja) je mal rajš jedla, tole ribo pa ful, upam da ji bo všeč. Za sprobat je.
IPB Image
Pa še ni tok drago, 3, 50€ za 400g thumbup.gif (je recimo tista holistična od Almo Nature 5€).
Visoka prebavljivost, visoka sprejemljivost pri vseh pasmah mačk, ne vsebuje mesa iz farmske reje, brez pesticidov in sredstev za zaščito med skladiščenjem, brez GSO, ne vsebuje umetnih arom, brez kemičnih konzervansov, brez kemičnih barvil in dodatkov arome, brez pšenice in soje za boljšo prebavo in manj alergij.

Manjša vsebnost magnezija za zaščito ledvic.

www.defu.de Slovenski dobavitelj je Ariana Pro-S d. o. o., Letališka cesta 33, 1000 Ljubljana, Naročila sprejemajo na: 031/ 655 937 in narocila@arianapro-s.si
Spletna stran je v izdelavi, Brezplačna promocijska dostava po SLO.
  • 0

#84 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14788 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 10 October 2010 - 09:35 AM

Uu, to bi pa sprobala! Samo pokličeš, naročiš in ti pripeljejo? Kewl!
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#85 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3448 posts
  • Gender:Male

Posted 10 October 2010 - 09:53 AM

Naš zaradi problema izpadanja dlak (je alergik, čisto po meni smile.gif ) je zgolj posebno hrano royal canina, ki se dobi zgolj pri veterinarju in nima vsebnosti žitaric in piščanca. Baje naj bi to bili največji alergeni pri mačkah. Dlaka oz koža se mu je popravila, sedaj pa znova opažam, da se mu dlaka lomi in odpada. Zgleda, da mu ne smemo res nič surovega mesa dat zraven.
  • 0

#86 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 06 December 2011 - 07:53 PM

Jaz sem ji pa zdaj za foro vzela tole od DM-a, drugače ima skos Trainer ali Almo Nature. Mi zgleda sicer fajn (brez barvil, konzervansov in sladkorja), samo vsebnost mesa se mi zdi malo nizka (lososa je 6%, piščanca pa 22%), čeprav nima ful ostale navlake, neke žitarice pa to (ni sicer nobenega pepela, je pa škrob huh.gif ).

http://dm-drogeriema...d_truthahn.html

http://dm-drogeriema...l_und_reis.html

http://dm-drogeriema...s_und_reis.html

Vzela sem ji še tole (poslastica s Q10 in cinkom):
http://dm-drogeriema...es_schnurr.html
Tako je navalila, da je vse prevrnila. laugh.gif
  • 0

#87 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45435 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 October 2012 - 01:25 PM

Mačje lastnice... koliko kaj pojejo vaše muce? Jaz sem navajena na gromozanske porcije, ki jih poje gospa Biba, pa ne vem koliko odmerit malima dvema. Po njuni lakoti ne morm sodit, ker če bi jo upoštevala bi zmazali vola. :lol:
  • 0

#88 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25715 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2012 - 01:30 PM

Ponavadi kar piše na vrečki - zadaj je tabela, kjer piše, koliko hrane naj bi dobila mačka, glede na njeno trenutno težo.
  • 0

#89 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 08 October 2012 - 01:35 PM

Koliko sta pa stari?
Naša Miša je bila stara naprimer slabo leto ko je prišla k nam in je takrat pojedla približno pol vrečkice in malo briketov na dan. Pa mleko.
  • 0
Viens, reste ici!

#90 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 October 2012 - 01:41 PM

Ponavadi kar piše na vrečki - zadaj je tabela, kjer piše, koliko hrane naj bi dobila mačka, glede na njeno trenutno težo.


Tako nekako ja, edino pazi ker to velja edino v primeru da ji dajaš zgolj brikete in nič druge, mokre hrane.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#91 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45435 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 October 2012 - 02:26 PM

Ana 8 tednov.
U, pa res piše. :) Ampak zgleda, da bom mogla preštudirat količine, ker ju poskušam hranit čim bolj raznoliko: brikete, vrečkico, mačje mleko, danes sta pa recimo ker sem za kosilo kuhala meso, dobili še vsaka svoj košček surove govedine.
  • 0

#92 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 14 November 2012 - 06:13 PM

Moji pa Almo Nature neki ne sede več. Ful kaka po njihovih briketih (mokra je v redu), res, tak nrdi k da je 30 kilski pes. :cry: :lol: In še smrdiii, res ful. Ponavadi ne vem, al je šla lulat al kakat, zdele je pa obsedeno stanje. In še pije ogromno (to moram opazovat, da niso ledvice!). Ji bom zamenjala. Mi je pa čudno, ker je kar od naenkrat. AN je že prej imela, ker sem menjavala s Trainerjem. Trainer se še najbolj obnese zaradi kepic dlake.
  • 0

#93 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 14 November 2012 - 08:48 PM

premeščeno v "Pasja hrana".
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#94 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45435 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 October 2013 - 03:55 PM

Nadaljujem pogovor iz čveka: 

 

Moji hranim z raznoliko hrano. Ko nama pripravljam meso, dobi vsaka svojo surovo porcijo. Kupujem jima mačje mleko, ribe in drobovino. Poleg tega ju hranim z briketi in mokro hrano. Ne kupujem samo tiste hrane, ki velja za kvalitetno, ampak mešano. Enkrat dobita Whiskas, drugič Almo Nature, tretjič Royal Canin, četrtič Lidlovo Coshido. Ko imam pri roki še riž (itak ga med kuhanjem ne solim) ali kakšno zelenjavo, jima v mokro hrano vmešam kak list zelene solate, kuhan korenček, krompir ipd. Sem ugotovila, da če jima futram samo eno firmo, po par obrokih nehata jest, kakršenkoli okus in firma sta že. 

 

Sta se pa že od malega odvadili prosjačit pod mizo, ker sva jo preprosto ignorirala in sta ugotovili, da nima smisla prosit. 


  • 0

#95 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15086 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 08 October 2013 - 07:26 PM

Minnie se pa sploh ne naveliča, niti je ne izuči. Ko kuham mi skoz teži pod nogami, ko kdo odpre hladilnik vsakič laufa tja, pa ne dobi skoradja nikoli nič. Mogoče bi morala res bit striktna in ji nikoli nič dati.

Sicer je pa itak skoz za mano :P Tudi ko grem v kopalnico sedi na tleh in čaka da grem ven lol.

Jaz sem ji do zdaj vedno dajala Royal Canin in nimam namena zamenjat, dokler bo jedla.


  • 0
 

#96 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45435 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 October 2013 - 04:15 PM

Naš zaradi problema izpadanja dlak (je alergik, čisto po meni smile.gif ) je zgolj posebno hrano royal canina, ki se dobi zgolj pri veterinarju in nima vsebnosti žitaric in piščanca. Baje naj bi to bili največji alergeni pri mačkah. Dlaka oz koža se mu je popravila, sedaj pa znova opažam, da se mu dlaka lomi in odpada. Zgleda, da mu ne smemo res nič surovega mesa dat zraven.

Bellini, katera je ta posebna Royal Canin hrana? A je samo v obliki briketov ali je tud v obliki mokre hrane?


  • 0

#97 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14788 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 16 October 2013 - 04:47 PM

Mi kupujemo se vedno to:

 

187028756.jpg

 

Naj bi bila pa tale tudi vredu

 

IMG_7368.jpg


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#98 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45435 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 October 2013 - 04:50 PM

Hvala Olivija! 


  • 0

#99 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15086 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 02 April 2014 - 12:37 PM

Ne ne naveliča se.

Ima pa čudne prehranjevalne vzorce. Poje po 10 briketov na obrok, recimo da v celem dnevu pospravi skledico, če je sreča.

Do zdaj je jedla samo dvojne brikete, Royal canin za sterilizirane ima zdaj, royal canin za mladiče je imela prej. Ne more bit razvajena, ker drugega ne dobi in pač to poje :D

Čeprav glede nato kako mjavka vsakič ko ji naštimujem sklepam, da so ji všeč. Bom ji pa v kratkem kupila kakšne priboljške...

 

Drugače je pa prebrisana veš, kaj vse nama je že naredila...zadnjič je splezala na pult, kjer sem pustila skledico, ko sem jedla kosmiče in jogurt. Skledico je tako polizala, da sem mislila da je že pomita O-o pa mi je tako jratalo jasno 1+1 ko sem videla gobček :D

 

Naz ačetku je redno sunila hrano. Je bla pri fantu ko je jedel na kavču, se pogovarjava in vmes ko ni gledal mu je ukradla kruh recimo.

 

Zdemolirala je celofan vrečko s piškoti in pojedla ene dva...

 

Zdaj je mal bolj mir (tok tok tok), sam res da jaz ji dam skuto pa mogoče sir, to take male koščke ko že res tako teži da ni za zdržat.

Ker ko jo nagonim iz kuhinje pa je v 5 sekundah nazaj, tudi če to ponavljam v nedogled. Spomin zlate ribice pač :closedeyes:


  • 0
 

#100 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45435 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 April 2014 - 01:24 PM

Blagor tebi, da se ne naveliča. Jaz moram obvezno imet doma vsaj 2 različni vrsti mokre hrane + 2 vrsti briketov, da malce preklapljama. Če dobita npr. Almo Nature 2 obroka zapored, pri drugem obroku že vihata smrčke. Za popestritev, ko je na najinem jedilniku kakšno meso, dobita tudi oni svojo porcijo surovega mesa (kuhanega ne marata), občasno jima kupima tudi drobovino, ribo ali tuno v naravnem soku. 

 

Problem je tudi v tem, da imata radi različne stvari in potem se zgodi, da kakšno znamko ena ful je, druga pa samo zaviha smrček. Potem ima Živa tudi rada hrano v želeju, medtem ko ima Lili rada bolj kot ne samo mokro hrano v omakah. Mačjih paštet ne mara nobena izmed njiju. Lili ima tudi rada kruh, medtem ko je Živa vsa nesrečna, če ji ponudiš kruh. Rada pa je sir, medtem ko ga Lila niti povoha ne.

 

Hrane nista še v življenju ukradli. Živa je le pila vodo in enkrat kapučino iz mojega kozarca, ki sem ga pustila na mizi v dnevni sobi, na katero imata dostop, tako da je bila krivda bolj na moji strani kot na njeni. Nista tatici kot je tvoja Minnie, hehe. :D :D

 

Prosjačenja pod mizo sva ju odvadila, ko sta bili majhni.  Sta pa razvajeni. Zelo razvajeni mački. :oops: 

 

SpoiledCat.png

slika je simbolična. :lol:

 

 


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users