Jump to content


Photo

Kreme za obraz z ZF


  • Please log in to reply
949 replies to this topic

#441 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15068 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 April 2018 - 12:25 PM

A je spf 30 dovolj?
Jaz imam trenutno eucerin sun fluid 50 spf.

Moram narociti novo. Mogoce bi poskusila derma e.
  • 0
 

#442 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 April 2018 - 12:36 PM

Je dovolj, razlika med 30 in 50 je zanemarljiva.

 

Poročaj, če boš kupila Derma E. Jaz bi tudi probala eno z izključno mineralnimi filtri. Problem je edino, ker nikoli nisem napudrana in bom (še bolj) bela. 

Kemični UVB filter naj bi bil hormonski motilec.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#443 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 April 2018 - 01:26 PM

Jaz tudi iščem neki novega, ta Rich Aqua Biore, ki jo imam zdej, mi je preveč oz zdaj še gre, poleti mi bo pa preveč. Navadna Aqua Biore mi je bila lani okej, ampak me fuul moti vonj po alkoholu, pa tudi faktor bi ene 30 raje za vsak dan, za na plažo etc pa bom imela še naprej Biore 50.

 

Tako da zdaj mene nekaj zanima, recimo te kreme ki imajo SPF 30, je to zanesljiva zaščita ali ni? In če ni, zakaj ni? Mi ve morda katera povedat, če imajo oboje - UVA in UVB filtre? Oglašujejo jih kot "zanesljivo UV zaščito tudi z UVA filtri". Če je to res, bi jaz to uporabljala kot vlažilno, ker sta mi obe ful všeč, in hkrati kot zaščito, sploh v ne-poletnih mesecih. Kaj pravite? :)

 

Clinique mi je isto zelo všeč in me isto zanima glede zaščite.

 

slowage-products.jpg

 

(SPF 25)

Water, Homosalate, Oxtocrylene, Glycerin, Ethylhexyl salicylate, Bifida Ferment Lysate, Silica, Alcohol Denat., Butyl methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Styrene/Acrylates Copolymer, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Tocopherol, Synthetic Wax, PEG-8 Laurate, CI 14700 /Red 4, Stearic ACid, Dicaprylyl Carbonate, Stearyl Alcohol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Triethanolamine, Myristic ACid, Myristyl Alcohol, Sodium Benzoate, Palmitic ACid, Phenoxyehtanol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Ascorbyl Glucoside, Disodium EDTA, Capyloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Scutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis Root Extract (antioxidant, anti-irritant), T-Butyl Alcohol,

 

(SPF30)

Aqua / Water Octocrylene Glycerin Homosalate Ethylhexyl Salicylate Bifida Ferment Lysate Alcohol Denat. Butyl Methoxydibenzoylmethane Dimethicone Sucrose Tristearate Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate Silica Tocopherol Isopropyl Lauroyl Sarcosinate Synthetic Wax Polysorbate 61 Cetyl Alcohol HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer CI 17200 / Red 33 CI 77891 / Titanium Dioxide CI 77491, CI 77492, CI 77499 / Iron Oxides Stearic Acid Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer Dimethiconol Triethanolamine Parfum / Fragrance Sodium Stearoyl Glutamate Sodium Polyacrylate Sodium Hyaluronate Myristic Acid Sodium Benzoate Palmitic Acid Phenoxyethanol Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/Steareth-25 Methacrylate Crosspolymer Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate Ascorbyl Glucoside Disodium EDTA Dipotassium Glycyrrhizate Capryloyl Salicylic Acid Caprylyl Glycol Scutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis Root Extract Menthoxypropanediol T-Butyl Alcohol Poly C10-30 Alkyl Acrylate Poly C10-30 Alkyl Acrylate.

 

 

clq_7KE6_402x464.png

 

(prva različica ima SPF20 druga (slika) pa kao 25)

water\aqua\eau • butyloctyl salicylate • glycerin • polyester-8 • polysorbate 60 • dimethicone • butylene glycol • cetyl alcohol • sorbitan stearate • tridecyl stearate • peg-100 stearate • trehalose • sigesbeckia orientalis (st. paul's wort) extract • hordeum vulgare (barley) extract\extrait d'orge • triticum vulgare (wheat) germ extract • arabidopsis thaliana extract • laminaria saccharina extract • plankton extract • algae extract • sea whip extract • lactobacillus ferment • micrococcus lysate • ergothioneine • caffeine • lecithin • sodium hyaluronate • pentylene glycol • tridecyl trimellitate • dipentaerythrityl hexacaprylate/hexacaprate • tocopheryl acetate • ethylhexylglycerin • squalane • cetyl palmitate • acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer • sorbitan palmitate • sorbitan olivate • polyethylene • sodium benzoate • ethylene/va copolymer • tetrahexyldecyl ascorbate • dimethiconol • sodium polyacrylate • sodium hydroxide • pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate • disodium edta • phenoxyethanol • chlorphenesin

 

Ingredients-Clinique-Superdefense-3.jpg


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#444 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 April 2018 - 02:55 PM

Vichy ima UVA in UVB, ampak je meni preveč parfumirana. Tebi je všeč ta v lončku? Jaz sem ta vikend porabila tester in se mi zdi precej težka in tudi vpije se ne takoj. Primerna je za normalno in suho kožo, za mešano ali mestno pa sploh ne.

Nočna mi je pa kr neki, kot nek gost lepljiv gel pa še barva je čudna. Vichy mi sploh ni všeč.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#445 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 22 April 2018 - 03:14 PM

Kako je pa Niveina?
  • 0

#446 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 April 2018 - 03:19 PM

Kot krema je v redu, ampak je zaščita prenizka pa tudi ne vem, koliko je zanesljiva. Samo na enem blogu sem prebrala, da ima UVA in UVB filtre, nikjer drugje. Niti je ne oglašujejo tako.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#447 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15068 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 April 2018 - 04:19 PM

Jaz jo najbrz bom,ravno zato, ker nocem kemicnih filtrov. Zato pa tudi iscem oz sprasujem ce je mineralni puder primeren za cez to kremo?

Zdaj imam to: https://www.lekarnar...-za-obraz-zf-50
  • 0
 

#448 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15068 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 April 2018 - 04:20 PM

Pa se to, mogoce katera ve katere kreme za otroke so kul, s spf? Nas je danes ze rdec. Pa se iz vrtca so dobili obvestilo naj jih vsak dan namazemo.
  • 0
 

#449 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15068 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 April 2018 - 04:28 PM

Sem malo pogledala, pa je izgleda euceriniva iz iste linijje kot jo imam sama za obraz kar super ocenjena za otroke, mineralni filtri in spf 30, tako da bom kar to vzela.

https://www.lekarnar...za-otroke-zf-30
  • 0
 

#450 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 April 2018 - 04:41 PM

Naroci tisto za telo, ker jo je enkrat vec, sestavine in cena pa iste kot pri tisti za obraz.
https://www.iherb.co...-oz-113-g/56973
Primerna je tudi za otroke pa kot podlaga za mineralni puder se verjetno tudi obnese.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#451 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 22 April 2018 - 07:42 PM

Jaz sem ravno dobila tole Missho. 

 

missha-all-around-safe-b.jpg


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#452 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15068 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 April 2018 - 07:56 PM

Porocaj!
Jina hvala. Derma e jutri narocim.
  • 0
 

#453 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 April 2018 - 01:44 PM

V lekarnah so do 26.4. za 20 % znižani vsi SPF-ji.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#454 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 April 2018 - 06:43 PM

Tebi je všeč ta v lončku?

 

Ja, obe sta mi dobri, ampak mi je serum boljši.

Nočne pa še nisem sprobala, imam doma tester.

 

Čakam tester od Mineral 89, mi ful obeta in jo bom skoraj ziher nabavila.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#455 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 April 2018 - 07:24 PM

Zanimivo, meni se je res zdela tezka in skoraj sigurna sem, da mi je masila pore.
Mineral 89 je pa precenjena voda s hialuronsko v lepi embalazi. :D
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#456 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 April 2018 - 07:40 PM

Vem, ampak jaz nekaj takega rabim, vse ostalo mi je preveč. :D Ima pa ful dobre reviewe. Sem razmisljala tudi o TO hialuronski, ampak jo moras z necim zaklenit, zato zame ni.

 

Meni je bila Vichy (obe) dobra tudi kot MU primer, tako da bi jo uporabljala v vse namene: vlaženje zjutraj, SPF in primer. V bistvu iščem nekaj takega, da rabim čimmanj produktov.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#457 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 April 2018 - 08:29 PM

Enako, jaz sem tudi za letos iskala tako. Sem narocila Cosrx Aloe Vera, ki naj bi bila za normalno-mesano kozo dovolj vlazilna in upam, da mi bo OK.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#458 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 23 April 2018 - 08:41 PM

Meni ja bla tale Cosrx super, mogoce za poleti ze skoraj malenkost prevec. Po prvem vtisu mi je ta Missha kar vsec, nekoliko lazja kot Cosrx in bo zato najbrz boljse za poletje.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#459 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 April 2018 - 08:48 PM

Ta Corsx je primerljiva/težja/lažja od Biore Aqua?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#460 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82471 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 April 2018 - 09:09 PM

Tezja, lazjo od Aqua Rich Watery Essence ze tezko najdes. Jaz sem iskala drugo ze zato, da se mi ne bo svaljkala pod Derma E C-vitamin serumom.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users