Jump to content


Photo

Ali je videz pri izbiri živali pomemben?


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 October 2008 - 12:11 PM

Ker se je tema Iščem Garfielda razvila v povsem drugo smer poste povezane z njo prestavljam v posebno temo.
LP
Kalypso



Pa a je res pomembno kak kožuh ima muca? Sej drugače se vse muce odzivajo na podoben način, vsaka muca bi te vzljubila in na vsako se navežeš, ne glede na barvo kožuščka wink.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#2 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25705 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2008 - 12:20 PM

to je res...vendar če je možnost izbire....

Tudi meni so bolj všeč oranžni, kot pa recimo črno beli. S tem ne mislim, da so mi črno beli grdi, ampak niso tako lepi, kot oranžni smile.gif
  • 0

#3 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 October 2008 - 12:51 PM

Zdi se mi krivično, da je skoraj nemogoče oddati črno muco, ker še vedno vlada nek stereotip da so muce s tem kožuščkom nekako povezane s temnimi silami. Pa potem ljudje govorijo da jim niso všeč ker so črne kot podgane rolleyes.gif . Mačka je zame mačka, ne glede na kožuh.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#4 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25705 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2008 - 12:56 PM

Ja ok...stereotipi so meni tudi bedni. Pač moje mnenje - če imaš možnost izbire, izbereš tisto, kar ti je bolj všeč. Če možnosti izbire ni, vzameš ponujeno smile.gif
  • 0

#5 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14783 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 06 October 2008 - 04:01 PM

Crna, vsak, ki ima rad živali, jo bo sprejel, tud če ma črn kožuh. Mislim, pa kake vraže no, kot da smo v 17em stoletju. Tisti, ki imajo take predsodke si morjo najprej temeljito pošlihtat v glvi in šele nato študirat da bi imeli hišnega ljubljenca in jih sploh ne jemi kot kredibilne za primerjavo, no. Ni zdej eksotika ena neodgovorna neumnica, ki bi si želela svojo lastno verzijo garfielda iz risanke, kar tako, ker se ji pač zdi, da bi ga imela. Želi si mačkona, pač. In če sta v leglu en bel maček pa en oranžen, bo pa oranžnega vzela, ker se ji bolj dopade, jebiga, oni beli bo pa fasal enga drugega presrečnega lastnika malega/ali pa že odraslega mačkona. Malo si preveč.. ne vem, moralna, ali kako naj to rečem. Sej ne naročuje oranžnga mačka po naročilu, sprašuje, če je kakšen za oddajo, ker je mačkov, črnih, belih, tigrastih, puhastih konec koncev ja toliko.. hvalabogu, da bo enega vzela k sebi, ne pa da se jo kritizira ali sploh komentira, kako da to ni prav wink.gif
Pa no offense.

  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#6 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 October 2008 - 04:26 PM

Pa sej tud jaz razumem da če bo hotla vzet oranžnega, bo najverjetneje res vzela oranžnega. Samo sem namignila da ni vse v kožuhu in če ima denimo njen sosed lih leglo sivih muckov, bi ji na njenem mestu svetovala naj vzame kar tistega sivega. (pri tem naj opomnim da ne vem, a ima soseda z mački, ali ne, oz. da sem si to slednje pač izmislila, da razložim kaj mislim).

Tisto o črnih mačkih je pa res. Sem se pogovarjala z ljudmi iz zavetišč in z raznoraznimi prostovoljci, ki oddajajo mačke, pa so vsi rekla da ravno črnih mačk največ ostane, oz. da se jih izredno težko odda. Očitno nek prežitek še obstaja med ljudmi, oz. vsaj nekje v podzavesti, saj javno tega nihče ne bo priznal (konec koncev tudi ropar ne bo priznal da je ropal).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#7 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14783 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 06 October 2008 - 04:34 PM

Butli, kar ne morem verjet. down.gif . Men so črne mačke tako lepe, ponavadi imajo zeleno rjave učke in izgledajo res hude. Soseda ima črno mačkonko in ima take velike, proseče učke zmeri, tok bolj do izraza pridejo, mene je od nekdaj spominjala na risane like iz risanke Mumini. smile.gif

Jaz bi tako rada posvojila še kakšnega mačkona, pa mislim, da liu tega ne bi prenesla najbolje. Najbrž bi se ful tepla, na koncu bi pa nam zamerila in pobegnila. Tako je to naše mače, ja. Totalno ljubosumna.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 October 2008 - 10:07 PM

QUOTE(crna @ 6. 10. 2008 - 13:51) View Post

Mačka je zame mačka, ne glede na kožuh.

Valda, sej človek je tud človek, ne glede kak je. To pa še ne pomeni, da ti morajo bit vsi ljudje vizuelno všeč. Meni se zdi to pretiravanje, češ da so vse živali prelepe. Niso in pika. Tudi živali izgledajo različno in imajo različne značaje, tako da ti ena žival ustreza bolj kot druga. Meni oni mali pudlji niso všeč, pa tistih malih belih miši nikdar ne bi imela, pa tudi ko bom imela mačko, bom valda izbrala tako, ki mi bo najbolj všeč. To, da bi vzljubila vsako, čisto verjamem (tudi pudlja bi zihr, ker imam pač zelo rada živali), ampak če imam izbiro, bom izbrala sebi najbolj všečno žival. Ne vem, zakaj je tle treba moralizirat. Kar pa se tiče črnih mačk in vraževerja - to pač mislijo budale, bog jim pomagaj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#9 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 07 October 2008 - 12:32 AM

I like black cats smile.gif hehe, jaz sem tudi hotela imeti najprej oranžnega muca ( celo ime sem že izbrala-Henrik) wink.gif , pol sem pa videla oglas da oddajajo muce tu blizu mene in sem vedela, da nimajo oranžnih, pa sem jih šla vseeno "samo" pogledat in domov privlekla črno smrkljo z velikimi očmi in ušesi biggrin.gif
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#10 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 October 2008 - 06:10 PM

Ne sori Dilema se pa tle ne strinjam. Meni so vse mačke všeč, ne glede na kožuh in dolžino dlake. Ker lih to kar mi je pri mačkah všeč je ta njihov karakter, po eni strani seveda podoben, po drugi pa ima vsaka ene svoje značilnosti.
Pa tudi pri ostalih ljubljenčkih nisem nikoli razmišljala o zunanjosti, tudi denimo pri psih, ki so precej bolj raznovrstni.

In me po eni strani ful žalosti, da bi ljudje radi imeli neke posebne ljubljenčke (sploh kake dolgodlake mačka, al pa mačke z redkejšimi variantami kožuha), s katerimi se (magari navidezno) lahko pohvalijo, ali si pa mislijo, češ ta pa res je rariteta, medtem ko pa običan progast maček nikomur ni "na vrhu spiska". Se s tem, da eno žival imaš zaradi izgleda, ne strinjam, pa mi je vseeno kolkor pravi folk da jim ne gre toliko za izgled, ker pri velikih primerih to preprosto ni res (denimo ko folk misli da ima mačka na sliki dolgo dlako, ko jo vidijo v živo so pa razočarani ker je nima).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 October 2008 - 11:07 PM


Jaz skos pravim, da ako bi mela kdaj kakšnega mačkonarja (od nekdaj so mi to ene izmed najbolj zanimivih živali), bi ziher šla v zavetišče (če ga ne bi prej kje pobrala na cesti/smetnjaku/kjerkoli že pač, kjer si ne zasluži, da je) in izbrala najbolj zanemarjenega, morda tudi invalidnega in kao "grdega". Ker bi bilo za tega najmanj možnosti, da ga kdo drugi vzame. Jaz bi ga takoj in bi ga mela strašno rada!

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17772 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 10 October 2008 - 08:16 AM

QUOTE(crna @ 6. 10. 2008 - 13:51) View Post

skoraj nemogoče oddati črno muco


Ena moja punca je imela črno muco z belo piko na vratu. Klicali smo jo Bijou. Pa na antro terenu in izkopavanjih v Panami se je k meni v sobo naselil mlad čisto črn muc. Bil je nadvse eleganten. Ko sem šel spat, je skočil na pojstlo in dremuckal. Črn jaguar je itak najboljša mačka.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#13 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2008 - 10:07 AM

QUOTE(Errol @ 10. 10. 2008 - 9:16) View Post


Ena moja punca je imela črno muco z belo piko na vratu. Klicali smo jo Bijou. Pa na antro terenu in izkopavanjih v Panami se je k meni v sobo naselil mlad čisto črn muc. Bil je nadvse eleganten. Ko sem šel spat, je skočil na pojstlo in dremuckal. Črn jaguar je itak najboljša mačka.




jaz sem pa mnenja, da je zelen, v posebni british racing green barvi! tongue.gif


  • 0

#14 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17772 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 10 October 2008 - 12:57 PM

QUOTE(-supergirl- @ 10. 10. 2008 - 11:07) View Post

british racing green barvi! tongue.gif


V mislih sem imel kajpak divjo žival, ne avto. tongue.gif

  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#15 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 13 October 2008 - 09:15 PM

QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 10. 10. 2008 - 0:07) View Post

Jaz skos pravim, da ako bi mela kdaj kakšnega mačkonarja (od nekdaj so mi to ene izmed najbolj zanimivih živali), bi ziher šla v zavetišče (če ga ne bi prej kje pobrala na cesti/smetnjaku/kjerkoli že pač, kjer si ne zasluži, da je) in izbrala najbolj zanemarjenega, morda tudi invalidnega in kao "grdega". Ker bi bilo za tega najmanj možnosti, da ga kdo drugi vzame. Jaz bi ga takoj in bi ga mela strašno rada!


Neki tacga mogoče?

IPB Image

IPB Image

IPB Image


  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#16 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 October 2008 - 09:18 PM

2jka je btw kitajski goli pes in ne mačka. Sedi, cvek wink.gif .


Zgledajo pa vsi kot Gollum familija ermm.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 October 2008 - 09:21 PM



Tudi lahko, zakaj pa ne. sleep.gif
Gollum familija IPB Image


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 13 October 2008 - 09:30 PM

QUOTE(crna @ 13. 10. 2008 - 22:18) View Post

2jka je btw kitajski goli pes in ne mačka. Sedi, cvek wink.gif .


A res? No, sem najdla pod cats, tako da ne vem... očitno so zamešali. Meni so vsi 3 posrečeni.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 October 2008 - 09:33 PM

Jao, jaz sem tudi frik na malo posebne živalske primerke. Ne da bi prav iskala razne anomalije, ampak če so, me ne motijo in so mi celo všeč, ker daju živali nek 'karakter'. Tale goli pes na drugi sliki je za popizdit posrečen, kak dolgi in zguban jezik ima. thumbup.gif Pa nasploh se ne bi branila nobenega psa/mačka/zajca ne glede na videz, pa če bi mu manjkal rep/uhelj/par zob al whatever, me ne bi to niti pikico odbilo, pomoje bi ga imela zato še rajši (čeprav itak bi oboževala vsako žival ne glede na izgled). Tudi jaz bi v zavetišču vzela sabo največjega revčka, sej to je glih poanta vsega skupaj, se mi zdi. Mi je pa pri živali veeeeliko bolj kot videz pomembna neka energija, ki jo začutim. Tako kot z ljudmi, se tudi z nekaterimi živalmi razumeš bolje kot z drugimi in ti je en pes nekako bolj simpatičen kot drugi, pa ne na ravni videza, ampak ... ne vem, težko razložim. Mogoče me kdo razume, kaj hočem povedat.

QUOTE(crna @ 9. 10. 2008 - 19:10) View Post

Ne sori Dilema se pa tle ne strinjam. Meni so vse mačke všeč, ne glede na kožuh in dolžino dlake. Ker lih to kar mi je pri mačkah všeč je ta njihov karakter, po eni strani seveda podoben, po drugi pa ima vsaka ene svoje značilnosti.
Pa tudi pri ostalih ljubljenčkih nisem nikoli razmišljala o zunanjosti, tudi denimo pri psih, ki so precej bolj raznovrstni.

In me po eni strani ful žalosti, da bi ljudje radi imeli neke posebne ljubljenčke (sploh kake dolgodlake mačka, al pa mačke z redkejšimi variantami kožuha), s katerimi se (magari navidezno) lahko pohvalijo, ali si pa mislijo, češ ta pa res je rariteta, medtem ko pa običan progast maček nikomur ni "na vrhu spiska". Se s tem, da eno žival imaš zaradi izgleda, ne strinjam, pa mi je vseeno kolkor pravi folk da jim ne gre toliko za izgled, ker pri velikih primerih to preprosto ni res (denimo ko folk misli da ima mačka na sliki dolgo dlako, ko jo vidijo v živo so pa razočarani ker je nima).


Saj tudi meni ni prav grd noben maček/pes. Zagotovo bi vsakega vzljubila, to pa še ne pomeni, da mi niso eni vizuelno bolj všeč kot drugi. Imam svoj okus, ki se ne preneha, ko je govora o živalih. To je tako kot pri mamah in otrocih - lahko je nek otrok ne ravno posrečen, pa bo za mamo najlepši na svetu, ker ga ima rada in je njen. Tako bi tudi jaz imela rada vsako žival ne glede na videz, še vedno pa lahko zdej rečen, da so mi zlati prinašalci veliko bolj všeč kot pudlji. Bite me.

Sej tudi pri ljudeh gledamo na videz, zakaj hudiča je pri živalih drugače? A nimajo videza, sestojijo zgolj iz karakterja?
Ne vem, če že nekateri jemljete živali po pomembnosti tako kot ljudi (predpostavljam), zakaj potem ne enaka obravnava obojih?
Človek ti je lahko po izgledu grd, žival ti pa ne sme bit, ker pol si plehek?
Ohh, come ooooooon!! To, da imajo nekateri določeno žival zgolj zato, da se lahko z njo važijo in hvalijo, je pa že nekaj ČISTO drugega in o tem sploh ne govorimo.
Mi smo debato naslonili na Exotico in njeno željo, da bi imela oranžnega mačka, pa tle močno dvomim, da to želi zato, da se bo lahko ven metala pred sodelavci.

Jaz verjamem, da bi ona imela rada vsakega mačka (kot tudi jaz, ker sem velik ljubitelj živali), ampak če pa ima možnost izbire in jo kje čaka tudi oranžni muc, ki potrebuje oskrbo in pozornost, zakaj si potem ne bi izpolnila želje in vzela tistega? Jaz bi storila čisto enako in se zato ne počutim niti malo plehko.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 October 2008 - 09:38 PM

QUOTE(DiLeMa @ 13. 10. 2008 - 22:33) View Post
Človek ti je lahko po izgledu grd, žival ti pa ne sme bit, ker pol si plehek?


Ja. sleep.gif
Jaz na živali gledam popolnoma drugače, kot na ljudi.
Živali so tako nedolžne, ranljive, brez slabih namenov. Ne posedujejo lastnosti, kot jih lahko poseduje (in tudi izredno neguje) zgolj človek: sovraštvo, hudobija, izprijenost ... predvsem pa imajo ljudje brezmejno domišljijo, kako mučiti in izkoriščati šibkejše od sebe - tj. živali. In ker vem, da so ljudje večinoma gnili, mi ni problem rečt, da je kdo grd. Za žival pa zelo težko to rečem. No, nekako tako bi jaz ubesedila svoja čustva oz. gledanje na to.



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users