Jump to content


Photo

Krema za roke


  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#61 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 January 2007 - 11:13 PM

Hvala za info! smile.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#62

  • Guests

Posted 13 January 2007 - 11:36 PM

QUOTE(Frčica @ 12. 1. 2007 - 17:25) View Post

Ja lahko ti napišem sestavine če te zanima- notri je salicilna kislina in betametason(podobno kortikozonu-kortikoid-če se kej spoznaš)



S tem se ne smes vec kot 2 do 3 tedne mazat (vsaj s kerokoli obliko kortikoidov). Ful tanjsa kozo in ce predolgo mazes se potem ne obnavlja vec.- Js sm dve leti nazaj v Romuniji staknila neko sranje na kozo in mi je dezurni dohter v Sloveniji dal neki podobnega in rekel naj kar mazem s tem, pa se je pol moja osebna zdravnica kr zgrozila, ces da ne smem tk dolgo mazat in da naj neham uporabljat. Samo informativno.. Je pa babici dala sama farmacevtka (js mislim da ji niti ne bi smela) tut tako kremo in ji nc ni zravn povedla sam da naj se maze. js nobenmu vec ne zaupam. Se mui zdi da vsak neki drugega govori pa noben prav ne ve. mad.gif

  • 0

#63 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2007 - 11:47 PM

Sem mu povedala, hvala za info. Tud jaz ne vem komu verjet....
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#64 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 14 January 2007 - 11:08 AM

jaz pa trenutno uporabljam šelrjevo calendula kremo za roke, prej sem pa arniko, in sta mi obe zelo všeč.
le arnika je manj mastna, se zato hitreje vpije, in je s tem tudi bolj priročna. smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#65 shayla

shayla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 14 January 2007 - 05:17 PM

QUOTE(Jenna @ 12. 1. 2007 - 15:24) View Post

Moje roke so res boge. Se prav smilim sama sebi, ko so v totalni krizi. Enkrat na faksu sem sošolcu popackala en test... pridem na faks noter, dam rokavice dol in mi je dobesedno začela kri kapljat iz členkov njemu na faks. Me je samo preplašeno gledal. No, meni Smitten bolj malo pomaga... če so roke sicer že bolj kot ne ok, je vredu, sicer pa ni.
No, jaz grem tak v torek (spet mad.gif ) k doktorci, pa jo bom malo pretipala glede te žaube. Najbrž je zelo podobna Diprogenti.


joj,vem kok je to zoprno sad.gif
...jz sm mela podobne probleme,men se je koža po dlaneh lupila pozimi dol,da sm mela nekje čist v živo,do krvi olupljeno...povrhnjice kr ni blo, brez pretiravanje sm zgledala dobesedno k en opečenc....
na srečo zdj zadne 2 leti nimam več tko hudo,se je kr samo od sebe popravlo...

sam mam pa na rokah res ful tanko kožco,že k si perm glavo,mam roke tako nagubane,kot da bi se tri ure namakala v bazenu down.gif

pa prej mi ni nobena krema pomagala, noben zvarek iz lekarne,nič,mela sm skoz rokavice kaj pa mi je druzga preostalo.

sam zoprno je blo,kr me je recimo v šoli peklo ko sm držala kuli...katastrofa... evil.gif
  • 0
...Before you meet the handsome prince, you have to kiss a lot of toads...

#66 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 January 2007 - 07:52 PM

Jaz sem ugotovila zaradi česa do tega pride. Pred časom sem bila v študentskem domu. In ko sem bila na WCju in si umila roke, nisem nikoli imela s sabo brisače za brisanje rok. In tako sem potem prehodila cel hodnik z mokrimi rokami. Rezultat - čisto sf** koža. Zdaj teh težav nimam več. Kljub temu, da delam z beljenim papirjem, kot belilo pa, kot vemo, se uporablja klor. Roke imam še vedno zelo suhe, ampak se da rešiti s hranilno kremo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#67 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 28 January 2007 - 02:49 PM

Ob Sonchikini ugotovitvi sem začela razmišljat, kako sem si jaz v domu umivala roke, ali sem za vsako umivanje vzela brisačo, pa se ne spomnim.

Drugače sem pa dolgo časa imela kremo za roke Necesse. Prinesel mi jo je fant, z njo se mažejo medicinske sestre, dobi se jo v lekarnah in jaz sem bila ful zadovoljna, pa še medicinska je bila. Na tubi celo piše, da je MILD DOCUMENTED, QUALITY&SAFETY.
No, potem pa so me po nanosu kreme začeli členki rahlo srbeti in postajali so rdeči. Brezveze, pa še paraffinum liquidum ima na 2. mestu.
Mi je pa frizerka dala tester tubico od Afrodite s karitejevim maslom in glicerinom. In se zelo navdušena. je sicer mastna, ampak roke so pa nenormalno gladke, tudi v teh hladnih dneh. Samo sestavin ni napisanih.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#68 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 28 January 2007 - 02:59 PM

Tole Afroditino imam pa jaz doma, sicer je je še čisto malo, ampak je res dobra,

evo ti sestavin:
aqua, paraffinum liquidum, glycerin, cetyl alcohol, stearyl alcohol, isopropyl myristate, olea europaea,
dimethicone, isopropyl palmitate, ceteareth-12, cetareth-20, butyrospermum parkii, prunus dulcis, glycine soja, triticum vulgare, citrus dulcis...
  • 0

#69 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 29 January 2007 - 03:43 PM

O hvala, _M_, pa spet je sestavina nafta verymad.gif .

  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#70 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 January 2007 - 04:52 PM

js priporocam schellerjevo calendula kremo, ful dobra kremca, ob majhni kolicini se hitro vpije, ob veliki mas bele roke, lepo disi, roke nahrani in jih pusti gladke in voljne, ni prevec draga, kokr se spomnem, obstaja v mini izvedbi za v torbico (cca 1 €) pa 75 ml za doma. 1a 1a 1a, super za zimske dni in izsusene hrapave roke
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#71 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 January 2007 - 05:00 PM

Jaz sem si omislila obe. Calendula mi ne deluje najbolj fajn, ker se mi roke lepijo po njej. Arnika mi je pa občutno premalo mastna. Je pa ognjič dobra za ponoči.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#72 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 29 January 2007 - 06:44 PM

Calendula (mogoče tudi una druga) je akciji v DM. Dobiš 2 za 1,25 €
meni je ful v redu. mogoče malo preveč lepljiva, ampak to mi daje občutek, da deluje smile.gif nekaterim ful smrdi, meni pa diši in si stalno vohljam roke po njej... se grem namazat tongue.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#73 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 January 2007 - 06:46 PM

QUOTE(sonchika @ 29. 1. 2007 - 17:00) View Post

Jaz sem si omislila obe. Calendula mi ne deluje najbolj fajn, ker se mi roke lepijo po njej. Arnika mi je pa občutno premalo mastna. Je pa ognjič dobra za ponoči.


arniko mam tud, ampak je premal hranljiva za zdej. za polet bo pa super smile.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#74 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 29 January 2007 - 06:59 PM

jaz mam tudi obe in sedaj malo izmenjujem. če se mi ravno kam mudi ali nimam časa za daljše upijanje, uporabim arniko, sicer pa calendulo .. nimam ekstra suhih rok in mi je arnika skoraj čisto dovolj smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#75 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 29 January 2007 - 07:05 PM

Kortikoidi trajno tanjšajo kožo,ne samo da jo oluščijo ampak se več ne obnovi če jo uporabljaš več časa kot je priporočljivo.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#76 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 29 January 2007 - 07:07 PM

kaj so kortikoidi ?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#77 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 29 January 2007 - 07:30 PM

mladoletna: a si mislna kortikosteroide? hmm.gif k pol obstajajo še glukokortikoidi pa mineralokortikoidi. to so v bistvu hormoni skorje nadledvične žleze sestavljeni iz holesterola.
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#78 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 29 January 2007 - 08:10 PM

kopirala sem it tega, kar je napisala bluberry, ker ne razumem smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#79 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 30 January 2007 - 01:32 PM

Jst mam tud čist suhe roke, in pol se še do krvi spraskam. huh.gif Neki časa sta mi bli Dove pa Neutrogena u redu, sam zdej mi ne pomagata čist nič. Kera krema bi bla dobra za zlo suha kožo, pa da ni neki parfumirana al pa karkoli, da bi mi še bolj razdražl kožo in bi me vse skup sam še bolj peklo? rolleyes.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#80 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 30 January 2007 - 01:57 PM

probaj s calendulo od shellerja.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users