Jump to content


Photo

Pralni praški, mehčalci & ostala čistila


  • Please log in to reply
370 replies to this topic

#41 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 August 2007 - 11:06 AM

Pa fajn jih je prat narobe obrnjene. Mama to zadnjih nekaj mesecev prakticira in morm rečt, da se kar malo pozna pri tistih temnih oblačilih, ki so pogosto v uporabi.
  • 0

#42 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 09 August 2007 - 11:10 AM

A kdo pozna kakšen naraven mehčalec brez umetnih dišav? Brez mehčalca se mi zdijo cunje nekam grozno trde :S, navadnega mehčalca pa ne morem uporabljati zaradi alergije oz. občutljive kože.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#43 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 August 2007 - 05:30 PM

Uporabi kis in eterična olja. Žlico kisa, ne več.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#44

  • Guests

Posted 09 August 2007 - 07:25 PM

QUOTE(Izgubljena @ 9. 8. 2007 - 12:10) View Post

A kdo pozna kakšen naraven mehčalec brez umetnih dišav? Brez mehčalca se mi zdijo cunje nekam grozno trde :S, navadnega mehčalca pa ne morem uporabljati zaradi alergije oz. občutljive kože.


V Kalčku malo pošnofaj, imajo naravne mehčalce brez umetnih dišav.

  • 0

#45 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 09 August 2007 - 08:33 PM

ok, hvala smile.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#46 stella*

stella*

    sramežljivec

  • Člani
  • 93 posts

Posted 10 August 2007 - 08:34 PM

Jaz pa uporabljam froscheve tekoče praške in ne dodajam nobenega mehčalca zaradi alergije, pa so cunce čist vredu.
  • 0

#47 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 15 May 2008 - 06:07 AM

Ojla!

jaz naravnost obožujem črno belo kose perila. Zdaj včasih je na eni majici prevladuje bela barva, včasih pa črna.
Problem nastane pri pranju. Žal se vedno po parih pranjih bela začne nekako spreminjati v sivo.

Kako in s čim vi rešujete ta problem? Jaz imam res od precej dragih zadev pa do čisto poceni, pa rezultat je po kakšnem mesecu vedno enak - črno siv izdelek. Ker je prisotna črna barva, vedno perem na 30°C.

Ima kdo kakšen nasvet?
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#48 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 May 2008 - 06:38 AM

Ni rešitve. Če pereš s praškom za temne stvari, bo bela vedno postala siva. Če pa pereš s praškom za belo, bo pa začela temna bledeti, ker imajo praški za belo v sebi belila.

  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#49 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 15 May 2008 - 08:04 AM

Kami, kaj pa če bi uporabila LOVILEC BARV? V originalu je to Colur Catcher, gre se pa za take majhne bele krpice (rdeča embalaža), ki jih daš v stroj skupaj s pranjem, pa lovijo barve (recimo če daš ene nove kavbojke pa spuščajo barvo bi se ponekod to lahko prijelo na belo barvo, tukaj se pa prime ta barva na to belo krpico). Plus da ima ta zadevo še eno prednost, barve ne zbledijo tako hitro, so sijoče in lepe.

Trust me - sem pralni freak, imam tko enih 50 strvai za prat doma. butl.gif

Dobi se ga v Šparu za okoli 3 evre.

IPB Image
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#50 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2008 - 08:16 AM

Ja, ta Colour Catcher tudi jaz priporočam! Super stvarca! biggrin.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#51 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 15 May 2008 - 09:01 AM

ma zlate ste ...
takoj danes letim tole kupit!!!!!
Sicer prvič slišim, ampak samo da pomaga. Ker sem res že sita te kvazi bele-sive barve!

Kinky ... pa daš npr. samo en listek na pranje, tudi če je več barv (jaz naprimer skupaj perem temno perilo - sem pa spadajo črno-pisane, modro-pisane, rdeče-pisane ...) ali moram vsako barvo dat posebej prat.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#52 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 15 May 2008 - 09:14 AM

Kami, ti še povem, da imam še ene lističe, ampak te dajem v boben ko perem samo belo perilo. Nad to zadevo me je navdušila Kinky starejša (moja mati ha ha), in je celo naredila poiskus. V bel boben je dala na 90 stopinj prat cunje, ter zraven priložila še nagnjusno živo zeleno nogavico, in perilo je prišlo ven BELO, krpica pa ZELENA. idea.gif

Prepisujem z embalaže: Vstavite en listič pri polovičnem ali 2 pri normalnem polnenju. Učinkovitost je zagotovljena pri vseh vrstah tkanin in pri vseh temperaturah.

Jaz uporabim ponavadi enega, ker nikoli ne perem veliko cunj (perem pač posebej), če pa boš naložila poln stroj, pa lahko daš dva. smile.gif Pa vse barve skupaj perem, no tko, malo sem dvoumno napisala:

- posebej perem ČRNO
- belo
- ostalo pisano vse skupaj (tudi če so različne barve, recimo dam v stroj tudi mornarsko majčko, pa vijola hlače, pa ta listek noter) wink.gif

Fajn pranje ti želim. wink.gif

Poglej tukaj (za belo perilo je v beli embalaži): KLIK
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#53 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2008 - 09:25 AM

Jaz nimam skoraj nič belega (razen kakšne brisače), tako da perem samo na dva načina:
črno in temno posebej
vse ostalo (belo, barvno) posebej - a s tem listkom.

In listek ponavadi pride ven ves obarvan, bele brisače so še vedno bele (čeprav se perejo z barvnimi cunjami).

V glavnem... stvar res deluje in mi zelo zelo olajša pranje perila.

Jaz včasih, ko se mi zdi, da perilo ne bo puščalo kake barve, dam celo polovico listka noter, pa ravno tako ok deluje. smile.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#54 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 15 May 2008 - 09:32 AM

Sliši se res fenomenalno in sploh ne morem verjet, da tole ni bolj reklamirano - razširjeno!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#55 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 15 May 2008 - 09:33 AM

Zato imaš pa ta super forum. biggrin.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#56 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 May 2008 - 11:22 AM

Mi to že ful dolgo uporabljamo, imamo pa krpice za pisano oz. barvno perilo, krpice za belo perilo in tiste v črni embalaži, za kavbojke in črne cote. Vse je enkratno in res pridejo krpice pri barvnih oblačilih ven ful obarvane. It works! tongue.gif Zdej je mami kupila še to 2v1, ki je ob enem lovilec barve in odstranjevalec madežev - to pa niso lističi, ampak vrečke iz istega materiala, notr so pa neka zrnca dodana.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#57

  • Guests

Posted 15 May 2008 - 11:45 AM

Jaz tudi ne morem verjet, da se tole nič ne reklamira. Hvala forum. A prodajajo v vseh Šparih tole, ali samo v tavelikih mestih?
  • 0

#58 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 May 2008 - 11:52 AM

Jaz to vedno kupim v DM, pa zdi se mi, da imajo tudi v Tušu, ampak nisem 100%.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#59

  • Guests

Posted 15 May 2008 - 11:58 AM

Hvala Dilema. Bom pogledala v našem DM-u. Čeprav pri nas prodajalke pojma nimajo ravno, kaj sploh prodajajo tam.
  • 0

#60 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2008 - 11:59 AM

V DMu imajo vedno veliko izbiro teh listkov - sem ravno gledala listke, ki odstranijo sivino iz belega spodnjega perila. smile.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users