Jump to content


Photo

Sesalniki


  • Please log in to reply
233 replies to this topic

#1 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2017 - 05:00 PM

S katerimi sesalniki ste zadovoljni? Midva sva pred leti kupila Philipsovega, ta model je še vedno med dražjimi, ampak je čisti polom, med sesanjem mu kar zmanjka moči. Iščeva kvaliteten suhi sesalnik, ki je dovolj močan, da je primeren tudi za sesanje pasjih dlak in bo zdržal več kot 5 let.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 29 September 2017 - 05:33 PM

Vorwerk.
  • 0
Viens, reste ici!

#3 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2017 - 05:55 PM

Niso nama všeč pokončni sesalniki, zdijo se nama nepraktični pa ne bi dala celega premoženja zanj. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 September 2017 - 06:29 PM

Midva imava Henryja, sva ga dobila enkrat od tasce (ki ga ne more prehvalit, ampak ona ima povsod ploscice). Meni se zdi precej okoren (cevi niso teleskopske in je nerodno za shranjevanje in za uporabo, ker ga moras po potrebi vsakic narazen vzet in nazaj skupaj sestavit) pa z dlakami na tekstilijah ima tudi tezave (za na kavc imava zdaj kar eno pregrinjalo, ki ga potem na tleh posesava, kolikor se da, in zloziva do naslednjic).

 

Za dlake so sicer menda fajn vrteci scetinasti nastavki, ampak se nisem ravno poglabljala v sesalce. Ce ne prej, si bova morala nekaj bolj pametnega omislit, ce/ko bova imela otroke, ker imava v pritlicju porozna tla in bi znalo bit zoprno kake polite kasice ven praskat, ker pobrisat itak ne mores fajn s krpo. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2017 - 06:30 PM

Moja mami prisega na Vorwerk. Poleg osnovnih nastavkov za sesanje tal ima še neke posebne nastavke s katerimi se da ful enostavno posesat mačje in pasje dlake iz kavča in ostalih površin. Meni je super, tudi sama razmišljam o nakupu, ker me moj štiri leta star Hoover že pošteno jezi s svojim oslabelim motorčkom in defektno plastiko, ki se je na najbolj pomembnih mestih, kot je npr. gibljiva glava krtače, pričela lomiti. Tako da ja, Hooverja odsvetujem. 

 

Glede oblike so mi osebno bolj pri srcu pokončni sesalniki tipa Vorwerk - se mi zdi, da so pri sesanju tal veliko manj okorni kot tile, ki jih s cevjo vlečeš za sabo.


  • 0

#6 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 29 September 2017 - 06:49 PM

Midva imava gorenje in gre tudi macja dlaka iz predpraznika bp.
  • 0

#7 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2017 - 06:58 PM

Glede oblike so mi osebno bolj pri srcu pokončni sesalniki tipa Vorwerk - se mi zdi, da so pri sesanju tal veliko manj okorni kot tile, ki jih s cevjo vlečeš za sabo.

 

Meni pa ne, pretežki so. Sploh za velike površine in stopnišča se mi zdijo res nepraktični, če nočeš imeti zraven sesanja hiše še fitnesa.

 

Mami je pred kratkim kupila Vivenso globinski vodni sesalec in je bomba. Ko sva ga prvič uporabila, je bila voda skoraj črna, tako da si ga bova vsaj enkrat na mesec sposojala. Če bi dala toliko denarja za sesalnik (ta stane 2k), bi definitivno izbrala tega in ne Vorwerka. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#8 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2017 - 07:05 PM

Midva imava Dysona. Zelo zadovoljna. Je pokončen ampak imaš dodatno izvlečno cev.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#9 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 29 September 2017 - 07:07 PM

Moja sestra je ful zadovoljna z Roombo. 

Za Vorwerka pa jaz nikoli, niti v sanjah ne bi dala toliko, kolikor stanejo. Sem delala v firmi, ki jih prodaja in mene pač ne prepriča. Raje dam manj pa kupim robota, ki ti res prihrani delo. 


  • 0

#10 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2017 - 07:08 PM

Ah, ti robotski sesalniki so vsi po vrsti drek. Za njim lahko posesaš z navadnim, sploh dlake ipd.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#11 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 29 September 2017 - 07:08 PM

Si kakšnega preizkusila?


  • 0

#12 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2017 - 07:10 PM

Nimam namena, slišala sem cel kup konstruktivnih kritik in skoraj nobene pohvale (pa še te so bile od takih, ki ne rabijo nekega heavy-duty sesalnika).

 

Frčica, kateri model točno imata?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#13 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 29 September 2017 - 07:11 PM

Nama je en cheap iz hoferja odlicno sluzil skoraj 2 leti.
  • 0

#14 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2017 - 07:13 PM

Kako pa sta sesala dlake s kavča npr.? Je pa to ful kratka doba, se ne splača.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#15 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 29 September 2017 - 07:24 PM

Midva imava sicer tudi že 5 let enga običnega Philipsa na kolesih, bil je cca dobrih 100 € in je ves čas služil namenu. Res pa je, da nimamo živali in po tleh nobenih tepihov, samo keramiko. Letos do konca leta bi pa rada zamenjala za pokončnega, sem se malo naveličala zdaj tega. 


  • 0

#16 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 29 September 2017 - 07:34 PM

Imava obicajen sesalec od Gorenja. Hoferjev je stal 160 €, ki sva jih dobila nazaj, ker je bil se v garanciji ko je nehal delat. Gorenjev je pa tudi stal enjh 60€.
  • 0

#17 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2017 - 07:42 PM

Ja, saj to. Nemogoce ga je imeti kot edini sesalnik, razen ce nimas zivali in skoraj nic kotov/te ne moti, ce je povrsno posesano.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2017 - 08:00 PM

Meni pa ne, pretežki so. Sploh za velike površine in stopnišča se mi zdijo res nepraktični, če nočeš imeti zraven sesanja hiše še fitnesa.

Mah ne, mamin Vorverk pa res ni težek. Mislim, da morš bit res ful švoh, da ti sesanje z njim predstavlja napor. :lol:

 

 

Kolega tudi ful hvalita Dysona. Ampak imata celo stanovanje v laminatu oz. ploščicah in nimata nobenih živali.


  • 0

#19 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2017 - 08:08 PM

Babici od obeh sta ga imeli pa zdaj na dopustu sva ga imela v apartmaju in se obema zdi tezek in neprakticen. Tla po stanovanju niso problem, midva morava veckrat na teden posesat 250 m2, dva kavca v celoti in stopnisce pa tudi avto pride kdaj na vrsto. S tem da sama se najinega sesalca ne nosim po stopnicah.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#20 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 29 September 2017 - 08:17 PM

A imata stopnice oblecene? Jaz ponavadi vzamem eno malo metlico in smetisno in najprej pometem stopnisce od mansarde pa do pritlicja, potem pa ostalo posesam. Stopnice itak se kdaj cez teden vmes pocistim, ker so bele in se tam najbolj vidijo prah in lasje, ostalo pa pac pocaka do vikenda. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users