Jump to content


Photo

Steklenice za vodo


  • Please log in to reply
361 replies to this topic

#301 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 October 2013 - 10:04 AM

Kako je pa lahko pokrov splesnel:shock: Če je iz plastike... 

 

Pri svojih Contigo flaškah opazim le, da se čez čas nabere na delčku, kjer se pije, malo vodnega kamna (belkaste barve), katerega potem preprosto očistim z malce kisa in vatirano palčko. 

 

Je pa res, da v njih nisem nikoli imela ničesar drugega kot vode... 

 

Čudno mi je, da bi lahko nekaj takšnega splesnelo, razen, če nisi dobro umivala in si več časa puščala, da je stalo umazano?  :wacko:


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#302 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25266 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 22 October 2013 - 12:27 PM

Mislim, da so bolj problem alge kot plesen, ce imas notri samo vodo. jaz jih pac podrgnem stran, kolikor je to pac mogoce (pokrovcek ni najbolj prikladen za to opravilo).


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#303 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22336 posts
  • Gender:Female

Posted 22 October 2013 - 07:53 PM

Ja, meni tudi začne plesnet. Pač mini črne pikice se čez čas naredijo na kakšnih težje dostopnih mestih, recimo med navojem ali v kakih zarezah. Tam probam podrgnit stran z zobotrebcem, kolikor gre. Imam pa Equo. Pri Bobble se mi prej to ni nikoli zgodilo, tudi če je nekaj časa nisem uporabljala in mi je samo stala. Pri tisti se mi je kvečjemu malo vodnega kamna nabralo. Na fantovi flaši se tudi naredijo te pikice.

Imam pa jaz notri samo vodo. Je pa res, da se mi to ne pojavi že po enem dnevu, ampak šele, če je ne umijem več kot en teden, ko je recimo ne uporabljam. Sicer pa jaz flaše ne umivam vsakodnevno, ker se mi je ne da vsak dan drgnit, enkrat ali dvakrat na teden jo. Pa tudi sicer se mi zdi, da se po enem tednu, kaj šele prej, ne bi smela kar neka plesen delat.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#304 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 29 October 2013 - 09:56 PM

Bom kar tu vprašala. V čem pa kaj čaje shranjujete? Jaz iščem kakšno flašo, da bi bila tudi za čaj primerna.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#305 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 29 October 2013 - 10:04 PM

Jaz sem si zdaj kupila tole za čaj, ampak ni neki baš. Koliko časa vam zdrži topel čaj?

 

Mugs.jpg


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#306 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 30 October 2013 - 07:39 AM

tea-infuser_323x322.jpg

 

Jaz imam tole. Je fajn za čaje, ki niso v filtrih, ampak da bi lahko trdila, da bo pijača ful časa ostala vroča, pa ne. Največ 30-45 minut.


  • 0

#307 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82434 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 October 2013 - 02:43 PM

Meni so te všeč, ampak so mi steklene flaše čisto neuporabne za sabo nosit:

 

af1f6c98fde475af87bfc40e870e13e0.jpg


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#308 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25835 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2013 - 09:13 PM

Ja, meni tudi začne plesnet. Pač mini črne pikice se čez čas naredijo na kakšnih težje dostopnih mestih, recimo med navojem ali v kakih zarezah.

Jp. Enako.

Mja, Immortelle, perem redno, včasih tudi dvakrat na dan. :wacko:

Očitno se kljub rednemu umivanju na materialu zadržijo ostanki živila, ki začnejo pleseneti. Predvidevam, da je rešitev vsakodnevno drgnjenje s krtačo, čeprav, kot je že Anouk omenila, so pokrovčki Contigo steklenic neprikladni za tovrstno čiščenje.

Na steklenicah, v katerih prenašam samo vodo, plesni nisem še nikoli opazila.

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#309 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14780 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 October 2013 - 09:35 PM

79994011_H.jpg?identifier=ff9b4d639b2289

 

Jaz imam se vedno svojo boblbe bottle, sem pa sla fantu iskat tole, ker se je nikjer ne da dobit pri nas, tu v Lj so pa imeli samo se 1 stekleno.

Sem pa imela tako isto, ampak plasticno. Cisto solidna, samo popraska se hitro, je taka mehka plastika.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#310 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45412 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 October 2013 - 12:06 AM

Jaz razmišljam, da bi si nabavila Sigg flaško. Imajo ful različnih motivov in velikosti. Je katera imela oz. ima to znamko? Mnenja?

8428.10_1.png8399.20.png8399.30.png

8408.60.png8394.50.png8399.40.png

8401.10.png8436.10_1.png


  • 0

#311 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25835 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2013 - 12:04 PM

Bom kar tu vprašala. V čem pa kaj čaje shranjujete? Jaz iščem kakšno flašo, da bi bila tudi za čaj primerna.


Kaj pa čisto običajna termo steklenica? Kot za na smučanje npr.. : ) Zagotovo zelo dolgo obdrži tekočino toplo.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#312 Bea

Bea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 302 posts
  • Gender:Female
  • Interests:music, animals, travel, books, computers, shopping ;-)

Posted 31 October 2013 - 12:45 PM

@Kalypso: jaz imam pol litrsko Sigg flaško in mi je super za čaj. Vročega obdrži cca 30 min,  čisto pa se mi shladi šele po dobri uri in pol.
 


  • 0

#313 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45412 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 October 2013 - 01:09 PM

:woot: Bea,super. :) Kaj pa čiščenje? Se da lepo očistit? 


  • 0

#314 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 31 October 2013 - 06:27 PM

 

 

 

8436.10_1.png

 

Must have!


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#315 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22336 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2013 - 06:32 PM

Meni so te všeč, ampak so mi steklene flaše čisto neuporabne za sabo nosit:

 

Se strinjam.

 

Glede plesni/alg - ne vem, očitno je to čisto odvisno od flaše. Na Bobble se mi nikoli ni kaj takega zgodilo. Kvečjemu so se zunaj na navoju nabrali ostanki vodnega kamna. Mi pa pri njih gre na živce kupovanje novih filtrov. Sem pa videla, da imajo zdaj v trgovinah tudi litrske Bobble.

 

Sigg so tudi meni všeč, imajo dobre motive, ampak me nekako niso prepričale v nakup. Mogoče pa nekoč. Zanima tudi mene, kako je s čiščenjem. Predvsem zato, ker niso prozorne in ne moreš videt, če se je notri nabrala kakšna nesnaga.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#316 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15047 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 31 October 2013 - 06:50 PM

Meni pa sigg ni bila všeč.

Splesnela mi je, okrog štoflca.

Da ne govorim da se je notri nekaj začelo luščit, pa še v notranjost ne vidiš če si dobro pomil.

Jaz sem že povedala katere flaše so najboljše za pucat in za vodo - če imaš notri seveda samo vodo.


  • 0
 

#317 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 03 November 2013 - 11:31 PM

Moja Sigg se je čisto obtolkla in opraskala in je bila skrajno grda na pogled že po dveh mesecih uporabe. Pa res težko se čisti... 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#318 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 November 2013 - 10:29 PM

Moji dve novi:

 

38_2_clutch_ss_wb_24oz_fern_proto22_x.jp

 

812_2_3813791_x.jpg


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#319 Bea

Bea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 302 posts
  • Gender:Female
  • Interests:music, animals, travel, books, computers, shopping ;-)

Posted 10 November 2013 - 08:21 AM

:woot: Bea,super. :) Kaj pa čiščenje? Se da lepo očistit? 

oprosti, čist sem spregledala :(
Jaz jo čistim z krtačko, drugače pa me mal moti ozek vrat.

 


  • 0

#320 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45412 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 November 2013 - 10:51 AM

Punce, hvala za komentarje!
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users