Jump to content


Krema/serum - FAIR & LOVELY Ayurvedic Fairness Cream


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 05 September 2006 - 10:50 PM

Tole kremo sm kupla v tujini, eno sebi in eno mami, obe po 25ml in mi je neskoncno zal, da nism kupla vecjih in vec pakung. Tale krema je... enostavno povedano..cudez! Svetlo roza barve je in take svilnate teksture, dejansko drugacne kot vecina krem, disi pa...krasno! Po enih rozah, mocen vonj, ampak super. Fantu sicer ni vsec, js pa sama sebe skoz ovohavam ko jo mam gor smile.gif
Ko jo namazes na obraz je sprva ful cuden obcutek. Namazat jo gre se ok, pol je pa kr naenkrat, tk ko da bi se ti dobesedno vsrkala v kozo, ko hoces se nardit kak poteg po obrazu se ti ustavijo prsti..prav "rodo" je (ce veste kaj pomeni..tk kot je naprimer fejst nemastno meso "rodo"). Po kake 10 minutah tega obcutka ni vec in se koza nardi fejst mehka, svilena, skratka cudovita. Za najboljsi efekr priporocajo nanos 2x na dan pa pise se, da bo v 6 tednih koza ful lepsa. No, ko sm jo uporabljala tri dni, je blo ze vidno izboljsanje, manj nepravilnosti, lepsi ten.. po dveh tednih uporabe pa ko da bi mi uniclo vse kar je blo slabega na kozi. Koza dejansko sije!! Pa ne da bi se svetla, kot je to pri mastni kozi, ker krema tut matira, ampak dejansko sije, zari. Na zalost sem po dveh tednih kremo pozabla na koroskem in se mi je zdaj po tednu oziroma dveh neuporabe spet zacelo delat sranje na obrazu, ker je tut nism uporabljala se sest tednov, kolkor je pac najmanj za doer rezultat. Je pa krema popolnoma naravna, nima nic umetnega noter, ker je ayurvedska (ayurveda je tradicionalna indijska medicina, ki temelji na zeliscnih pripravkih...), sestavin na zalost ne morem napisat in dat ocenit, ker so napisane po indijsko in noben ne bo vedel, kaj kaj pomeni. smile.gif
Krema naj bi mehcala, obnavljala in pomlajevala kozo, ko scitila pred uv zarki, preprecevala nastajanje temnih lis zaradi zunanjih vplivov in skratka kozo "ozivila". Brala sem nekaj, da se v Egiptu pa tut v Indiji zenske pritozujejo, ker krema s tem, da daje enakomeren ten, kozo tut malo posvetli. Tam so pa po naravi temnejsi in pravijo da je vse skupaj rasisticno, da delajo zdaj se ideal temne zenske v belo. kakorkoli..zame, ki sem bele barve je krema fantasticno odkritje, ki ga bom kupla spet takoj ko ga bom kje nasla. Prodajajo jo sicer tudi po internetu, ampak se mi zdi malo neumno placevat po 2 jurja za tubico plus postnino, ce sem jo jaz kupila za 140 tolarjev.
Se opravicujem za tale cel spis, ampak se mi zdi nefer dat tej kremi 5 pik od petih, ce sem tudi nekaterim drugim izdelkom, ki niso niti priblizno podobni temu, dala 5 pik. Zatorej obsirnejsa pohvala. smile.gif

Kaj naj recem, 5/5, seveda!

IPB Image
  • 0

#2 rona

rona

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 149 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 September 2006 - 08:08 AM

Na podlagi Izabeline ocene si nisem mogla pomagat in sem tole kremo naročila. Sicer jo uporabljam šele tri dni, ampak so že po treh dneh rezulatati osupljivi... točno taki kot jih je opisala Izabela. Diši pa tako lepo, cvetlično, da jaz kaj takega še nisem vonjala smile.gif
Krema je res poceni, saj stane 4x 50 ml manj kot 5.000 SIT z poštnino vred.
Priporočam thumbup.gif
  • 0

#3 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2007 - 10:09 PM

3 kolegice smo (po izabelinem postu) preko sošolca in ebaya naročile tole kremo. Prišla je po dveh (?) tednih v hm... zanimivem stanju. Poslali so nam jo direkt s Tajske, zavita je bla v tajski časopis in kos blaga oblepljenega s širokim celotejpom. Na paketu je bla nalepka "carinsko pregledano" vse 3 tube, pa so zgledala že odprte in stisnjene. smile.gif Sošolec se je fajn razburjal in vsi so se čudili pakiranju.

S poštnino vred je prišlo 5,40€ na kremo


Sedaj pa k bistvu:
Kremo uporabljam šele 4 dni. Koža dobiva enakomeren ten, mozoljev je manj (čeprav sem v predfeštnem obdobju in bi mogli poganjat kot zmešani). Tudi na nosu od sošolke je opazna razlika tongue.gif (več bo pa sama povedala) Imam pa občutek, da mi krema rahlo bledi obraz, kar mi ne paše preveč. Koža je mehka, ni ne suha, ne mastna. Ko kremo nanesem je sprva na koži res tak bremzajoč občutek (rodo?), po nekaj minutah pa je že gladka.
Žal smo naročili zgolj 25ml, tako da razmišljam, da bi si zrihtala viso za paypal biggrin.gif

Kremo bom ocenla, ko jo bom uporabljala dlje časa ... tongue.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#4 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 03 February 2007 - 07:16 PM

Juhej!

Tudi jst sm sedaj uporabnica tele kreme in me razveseljuje! Opazno je izjemno izboljšanje (na nosu biggrin.gif - dosti manj ogrcev in nos je normalne barve! in ne sveti se več tolko!) na sploh po celem obrazu. Koža sicer ni še lepa, ampak prej ej bla katastrofalna. Zdej se ten izenačuje, mozolji izginjajo, koža bledi (kar mi je všeč, kr sm naravno blond in imam dokaj roza koži, tko da bi bla rada bolj bleda).
Krema lepo diši po vrtnicah in je svetleče roza barve. Razmazat jo je treba karseda hitro, ker se takoj vpije. Potem postane vse skupaj zelo rodo (krema mi je razjasnila pomen besede), koža pa postane mehka, gladka in dišeča. Pakunga je mnogo premajhna biggrin.gif

Skratka, navdušenje in definitiven ponovni nakup!

Je pa res, da je bil paket karseda neugleden, režali smo se še sto let biggrin.gif)
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#5 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 17 February 2007 - 07:25 PM

Prva tuba te ajurvedske kreme, ki sem jo kupila, je bila poskusna (25 g). Sedaj jo uporabljam že 4 teden in mislim, da je za menoj dovolj dolga poskusna doba ter da je čas za prve ugotovitve.

1. Krema mi je na začetku zelo dišala, sedaj mi diši malo manj, a še vedno ni moteče smrdeča. biggrin.gif

2. Porabi se je malo, še posebno, če imaš kožo malo vlažno (sama prej uporabim tonik). Kot je opisala že Izabela, se krema zelo hitro vpije (kot da bi poniknila kar v trenutku).

3. Krema izredno dobro matira mojo mešano kožo. Po nanosu je koža nekaj časa suha, po kake pol ure pa dobi tisti pravi občutek navlaženosti in nahranjenosti. Tekočega pudra ne morem uporabljat, ker se s kremo ne marata (delati se začnejo luskice), kožo pa potapkam s pudrom v prahu, kar odlično deluje cel dan (nič se ne svetim, koža pa ni preveč suha).

4. Ten kože se je izenačil, saj lahko grem ven brez pudra in se to niti ne opazi; izjema je predel nosu, kjer se mi je koža pred kakim tednom malce lupila... a mislim da je to le del procesa čiščenja, ker gre na bolje.

5. Nič zategovanja, nič mastenja kože - kar se mi zdi nenavadno in čudovito obenem.

6. O kakem hudem posvetljevalnem učinku ne morem govoriti, ker se že tako precej bledolična. Je pa koža gladkejša, lepša na pogled, prijetnejša na dotik.

Mene in mojo sestro je prepričala, tako da sva si obe naročili 50 g kremici, ki bosta zadostovali za naslednjih par mesecev.

5/5
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#6 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 February 2007 - 09:14 PM

Tudi jaz sem lastnica te kremice, po zaslugi Nihride. smile.gif

Uporabljam jo od sobote (torej 6 dni) in mislim, da so prvi rezultati že vidni (ostalo dopišem kasneje).

Krema ima izredno močen vonj, ki meni zelo zelo ustreza. Razmaže se izredno fajn, po strukturi je zelo prijetna in potem ko se razmažeš se zgodi čudež - koža kr vsrka kremo v sebe. Jaz česa takega še nisem občutla. Nastane tak "rodi" občutek. Čez nekaj trenutkov pa ta občutek izgine in ostane samo svilnata koža. Mehka na otip in res fuul močno diši. Vonj pa se kar nekaj časa tudi ohrani na koži (nekaj ur).

Krema je popolnoma neuporabna podlaga za puder (to je mogoče edini mali minus). Jaz si sploh ne morem predstavljat, da bi si puder dala preko, težko razložim ampak če boste probale boste razumele. Jaz si jo mažem zvečer, pred spanjem, zjutraj pa imam še vedno Garnier Total Fresh, ki prijateljuje s pudrom.

Glede učinkov na koži - mozoljev že prej nisem imela in jih tudi po uporabi te kreme nimam, kar se pa tiče ogrcev, pa se je zgodil kr en mali čudež - kremica je ogrce dobesedno potisnila ven. Čuje se ful nemogoče ampak je res. Nos samo malo stisnem in ogrci kar skačejo ven. Po 6 dneh uporabe jih imam 50% manj !

Koža je dobila lepši ten in res bi šla brez pudra kamorkoli (no razen na nos bi si ga dala malo biggrin.gif ) ! Glede posvetlitve ne morem še nič rečt, jaz nisem še nič posebnega opazla, opazla pa sem, da so mi skoraj dokončno zginle brazgotinice, ki so ostale od mozoljev.

Pa še nekaj - odkar se mažem s to kremo, je moja koža dosti dosti manj mastna in posledica tega je, da nanašam puder še bolj na tanko kot prej in puder (uporablam Mat nekaj biggrin.gif od essence) mi ostane DOBESEDNO celi dan. Sem nardila test, sem se namazala z njim ob 6 zjutraj in sem ga imela na sebi do 1h zjutraj (drugi dan) in je bil skoraj nedotaknjen. No, kaj hočem povedat je, da je koža dosti manj mastna in posledice tega so prej navedene.

Meni je krema kar en velik čudež in ko mi je zmanjka (čeprav morem tukaj omenit, da se je porabi fuul fuul malo, ker se fajn razmaže) bom Nihrido spet gnjavla (ampak sumim, da jo bom mela za vsaj pol leta ! ).

Ocena - 5 !
  • 0
Viens, reste ici!

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 April 2007 - 10:41 AM


Uporabljam kremo že toliko časa, da lahko podam tehtno oceno.
Kot prvo, me je navdušil res zelo lepi vonj, cvetlični, kar precej močan (in posledično za marsikoga že kar malo vsiljiv).
Krema je bolj namenjena mešani in mastni koži, vendar tudi na mojo k suhosti nagnjeno zelo lepo paše, sploh, ker mi zadnje čase ne odgovarjajo težke in hranljive kreme. Jaz kakšnih napredkov v smislu čiščenja kože nisem opazila, ker ni kaj za počistiti. Mi pa naredi kožo zelo lepo, svileno mehko na otip, gladko, kožo dobesedno retušira in tudi jaz sem opazila napredek v smislu izenačitve tena. O učinku beljenja ne morem govoriti, nisem nič opazila, tudi mislim, da ga ni... vsaj ne v kakšni omembe vredni jakosti. Krema je svilene konsistence, rjavo-roza barve, zelo mazljiva, še hitreje vpijajoča - zato je treba kar hitro z razmazovanjem. Ker, ko se enkrat začne vpijat, roke na obrazu kar začnejo "bremzat". Ne pusti popolnoma nobenega filma, zgolj gladko in napeto kožo. Meni je naravnost fantastična izbira za prihajajoče tople mesece. Porabi se je nekje srednje veliko, jaz jo uporabljam tudi za vrat. Spfja nima (kar mi spet odgovarja), ima pa bojda nekakšne naravne sestavine, ki ščitijo pred sončnimi žarki - kako solidna je tale zaščita, ne vem. Embalaža je tuba.
V Sloveniji se je ne dobi, zgolj v tujini oz. preko spleta, v različnih pakiranjih (25ml, 50ml), cene nihajo od ponudnika do ponudnika, jaz sem za svojo 50g odštela okoli 10 eur.


Ocena: 5
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 June 2007 - 01:30 PM

Po taki evforiji tukaj glede te kreme, sem si jo kar mogla tudi sama nabavit biggrin.gif .
Gre za kremo, ki je pomoje, namenjena mastni ali mešani koži, za suho je premalo. Tako da meni v tem smislu kar ustreza, ni čisto nič mastna, nič lepljivega filinga ne pusti na obrazu, nič se ne svetiš, nič pocasta, torej idealna tudi za tiste ki od kreme želijo malo matiranja. Nanaša se jo lepo, kar gladko, vendar samo na začetku, ko prvič potegneš na obrazu, saj se krema neverjetno hitro upije (res s svetlobno hitrostjo) zato jo je treba hitro razmazat, ker se po par sekundah pojavi kar nekakšen "brenzajoč občutek".
Naj bi obljubljala posvetlitev kože, če sem jaz prav razumela (fairness) vendar tega ne pričakovati, pa saj je še boljše tako, vsaj meni ki sem že naravno dosti bela, in kreme niti nisem nabavila zaradi tega. Je zanimive, nedoločljive bež/rjavkasto/rozkaste barve, dozira se jo lepo, meni rahlo smešno, kot kakšno gosto zobno pasto, hehe. Vonj pa je precej oster in mi osebno ne odgovarja preveč. Embalaža, tuba, ki se jo lahko postavi tudi na glavo, pokrovček ovalen, ki se lepo zapira.

Ocena: 4
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#9 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 21 January 2008 - 05:30 PM

No, sama se dala tej kremi dve možnosti, ker me je prvič precej razočarala, potem pa sem kupila malo pakungo še enkrat. No, tudi tokrat me je pustila čisto ravnodušno. Kakšnega vidnega izboljšanja na koži sploh nisem videla, posvetlitve tudi ne, kar si itak nisem želela, ker sem že tako precej bleda.
Krema se sicer lepo razmaže, ampak skoraj malce prehitro vpije, zato jo moraš res hitro razmazat, ker potem res dobiš na obrazu tak čuden, "bremzajoč filing, kot je rekla tudi Sarah. Vonj mi ni ravno všeč, ampak se da preživeti. Je pa res namenjena mešani/mastni koži, ker ni mastna, meni je skoraj premalo pa imam mešano kožo, včasih bolj mastno po čelu, tako da res ni primerna za suh tip kože.
Kreme sigurno ne bom več kupila, jo pa bom porabila vrjetno porabila do konca.

3
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users