Jump to content


Photo

Suha koža


  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#81 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 22 November 2017 - 12:21 PM

Meni je lani od kolega mama, ki dela kot sestra na dermatologiji svetovala naj poskusim z Bepanderm, ki je proti razdraženi in srbeči koži. Prosi za tester v lekarni, da vidiš kako se bo obnesla. Ali pa od Balee losijon z ureo, je mami naredil čudeže, ko je imela od suhe kože že prav lišaje po rokah. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#82 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2017 - 03:13 PM

Meni pozimi suho kožo/srbečico še najbolj omili zgoraj večkrat omenjena krema za telo LRP Lipkar Baume AP+, na srbeča mesta dodatno nanesem Bepanthol lotion.
Masla in aloe vera gel se mi ne zdijo primerna za te namene, vsaj pri meni ne delujejo. Mi je pa všeč jojobino olje, lepo se vpije in nahrani.
Poleg tega zelo pazim, da se tuširam minimalno časa in z neprevročo vodo.
Gel za tuširanje pa morda preizkusiš tistega oljnega lekarniškega, ki ga je Fluffy uporabljala, trenutno se ne spomnim imena (bom poskusila izbrskati).

Za kremo punce priporočajo tudi Gariner Oil beauty extra dry (pobrskaj po zadnjih dveh straneh). Nimam izkušenj.

Urea kot sestavina pa tudi na mojih rokah dela čudeže, stalnica že leta.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#83 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82177 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 November 2017 - 04:56 PM

Jaz sem se po letošnjem dopustu lupila kot kača, sploh po nogah. Pomagalo mi je predvsem redno suho krtačenje in body butterji (za najbolj učinkovite so se izkazali Alverde in Afrodita jojoba & karite).

Od krem in lotionov je pa LRP res super.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#84 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 24 November 2017 - 07:00 AM

Jaz lahko svoj režim predlagam za suho kožo, jaz si redno delam piling iz soli in kokosovega olja pod tušem, in to pač menjam z LRP lipikar. Torej en dan piling po celem telesu, drugi dan se namažem z Lipikar po tuširanju in to izmenično...

Rezultati so, vsaj za mene super, saj nimam suhe kože. Ker meni se drugače suha koža pojavi povsod, samo po hrbtu ne. Še na trebuhu puščam luske, ko dam majico dol....


  • 0
 

#85 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 November 2017 - 07:45 AM

Hvala, punce, bom LRP in kokosovo olje kupila. Piling delam redno, 1-2x na teden, bom pojačala dozo :D. Zaenkrat imam še enga kupljenega, sicer ga naredim sama iz sladkorja in kokosovega olja. Pa eno malo embalažo nečesa z ureo, da vidim, če deluje. Jaz lupim se ne, me pa tok srbi od gležnjev do kolen, da bi se na živo spraskala in pol une črtice tko grdo zgledajo, hb za debele žabe, lol. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#86 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 December 2017 - 08:49 PM

Meni pa so se zdaj ko je malo bolj mrzlo naredili lišaji po nadlahteh. Mislim, samo še tega mi je bilo treba. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#87 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 December 2017 - 09:07 PM

Jaz sem pa na iHerb zraven za poskusit naročila tole kremo, pa sem precej skeptična bila, ampak sem zdaj po parih dneh rabe kar navdušena. 

Pozimi imam tudi jaz luskice tu in tam po telesu (kljub pilingu) pa mi nobena krema zares ne pomaga. No, tale mi... :) 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#88 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 07 January 2018 - 11:25 AM

Moram poskusit kupit LRP za po porodu, ker mi Palmers ne odgovarja vec.
  • 0

#89 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 14 January 2018 - 10:07 PM

Sem kupila v lekarni v akciji in je res super.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users