Jump to content


Photo

Podcast


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#41 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 March 2024 - 10:48 AM

Jaz sem od Šaleharja prebrala knjige in so mi OK za razbibrigo, saj imam rada cinizem in sarkazem; od ostalih nisem in vsaj za enkrat nimam plana. 

Od Aidee (kot tudi na drugih podcastih) pa rada poslušam nekatere goste in so mi pogovori načeloma všeč. Jaz nisem neka poduhovljena in načitana oseba in zame je ta nivo očitno dovolj za sprostit in poslušat med sprehodi. Pač rada poslušam mnenja in poglede drugih (pa če se z njimi strinjam ali ne) in všeč mi je ravno to, da so v sproščenem / prijateljskem vzdušju. 

 

Šaleharja (sploh zdaj jo je trezen :P ) pa še vedno z veseljem vzamem domov na kakšno bolj 1:1 debato. Ostale pa preskočim :)

Ve pa kokr čte  :P


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#42 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2024 - 10:49 AM

Sem ravnokar prebrala clanek, ful dober, kako je na momente smesen, hvala za delitev.
Pahorjeva knjiga se zacne z zlomom, kot je bil zlomljen Zupancic, ki se ni mogel naspati in Selakovic, ki je bil depresiven v hotelu na Tajsekm :D Za crknit no!
  • 0

#43 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2024 - 01:56 PM

Meni tudi podcasti niso nekaj, kjer bi iskala strokovne vsebine in knjižni jezik.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#44 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2024 - 02:02 PM

Kami, ni bilo mišljeno podcenjevalno. Saj tudi jaz poslušam podcaste, kakšni pogovori fajn izpadejo npr. Aidea z dan podjedom, priporočam.
Poslušam pa zadnje čase na yt Žižka na raznih predavanjih. V miselnih skokih, povezovanju in plastičnih ponazoritvah je to dosti bolj zahtevno.
Potem vidiš koliko govorcem in moderatorju se manjka.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#45 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2024 - 06:22 PM

Meni tudi podcasti niso nekaj, kjer bi iskala strokovne vsebine in knjižni jezik.


Se strinjam.
Razen Zupančiča, drugih avtorjev še nisem brala.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#46 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25844 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2024 - 11:02 PM

Jaz se kar podpišem pod Kami, sem tam nekje. Ne mislim, da je npr. Aidea nevemkakšen nivo podcasta, nič hudega, je vseeno zanimivo prisluhniti zbirki misli različnih ljudi. Šalehar mi je sicer ravno v Aidei izpadel res malo preveč ignorantsko.
Se pa nisem lotila omenjenih knjig, me ne vlečejo, vsak drugi ima že svojo knjigo in prehranski dodatek. Odbijajoče.

Na Saro v Underdogu sem pa tudi zadnjič naletela, mi ni bila nikoli blizu, samo jo je bilo vseeno zanimivo poslušati, ene stvari so mi šle do srca.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#47 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 22 April 2024 - 07:37 AM

S sinetom sva skupaj pogledala/poslušala Zasvojeni s telefonom, omrežji in igrami - N1 (n1info.si) in je celo malo uspel slišat, kaj hočejo povedat. 

Ne vem pa, koliko dni bo to sporočilo ostalo v glavi.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#48 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13732 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2024 - 11:03 AM

Tegale sem prejšnji teden poslušala:

Bronja Žakelj, knjiga Belo se pere na devetdeset(zdaj bodo snemali film) in njenem odnosu do žalovanja, smrti, bolezni,ločitve...

Sem se v parih situacijah zelo našla.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users