Jump to content


Photo

J.R.R. Tolkien


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 04 July 2007 - 07:57 AM

A so kakšni Tolkien fani oz. bolj specifično poznavalci in ljubitelji Tolkienove mitologije.
Govorim o knjigah kot so Hobbit, Lord of the Rings trilogija, Silmarilion, Unfinished Tales, The History of Middle Earth, ...

Vprašanja, odgovore, komentarje in druge zanimivosti na karkoli povezano napišite sem!

Cuio nin mellyn!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#2 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2007 - 10:53 AM

Živjo biggrin.gif Jst sm tko nekje srednji fan, prebrala lotra in hobita ene parkrat in enkrat al dvakrat Silmarilion. Se mi zdi da si malo zamudu najbolj aktualen čas biggrin.gif Sicer pa znam pisat v runah in vilinici (no, sm znala kšno leto nazaj) biggrin.gif

Pa lih prejšnji teden sm s fantom še enkrat pogledala vse tri filme skozi (on prvič), in predvčerajšnjim sva bla na izletu, sva se peljala mimo nekega mesta na hribu in on reče: To zgleda kot uni tvoj Mordor! V bistvu je zgledalo kot Minas Tirith, in še to samo zato kr je blo na hribu biggrin.gif Sej nima dosti veze, ampak je blo ful smešno biggrin.gif


Vprašanj in odgovorov pa niti nimam.

Aja, kdaj pride film Hobit?
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#3 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 04 July 2007 - 12:58 PM

Hobbit baje izide 1.12.2009, kot navajajo na IMDB.

Kar se pa tiče vilinice pa res kul. A to pomeni da tudi Sindarin/Quenya jezik kaj obvadaš?

Sicer pa nisem striktno mislil samo vprašanja/odgovore, ampak tudi komentarje in druge zanimivosti.

EDIT:
Ko si že omenila rune. Rune generator
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#4 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2007 - 04:42 PM

Nene, jezika ne nič, samo črke pa lepo po slovensko kej napišem biggrin.gif Nisem tolko obsedena biggrin.gif Mam pa enega kolega, ki je ekstra obseden, en cajt je prepisoval knjige od lotra v vilinico blink.gif

Aha, pozabla sm omenit da obožujem muziko iz filmov biggrin.gif Na jetra mi pa gre, da se Legolasu v filmu vsakih pet minut menja barva oči down.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#5 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 04 July 2007 - 04:50 PM

Sem si kupil eno fajn poceni knjigo: A Tolkien Bestiary

miislim da cca 8 eur v Konzorciju. Lepo vsi akterji pojasnjeni plus slike.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#6 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2007 - 04:54 PM

Kaj je to Konzorcij? (sm sploh prav napisala) hmm.gif
Ma nevem, mene ful pritegne zgodba in samo dogajanje, imena krajev in kšnih stranskih oseb komot zamešam, ampak mi je fenomenalno dodelano in vse.
Jst bi ful prebrala še druge knjige, a kaj, ko jih v knjižnici seveda ni, še od svete trilogije pri nas premorejo samo en al dva izvoda od vsake. rolleyes.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#7 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 04 July 2007 - 05:00 PM

Jaz sem prebral Silmarilion, Hobbit in LOTR trilogijo, vse v angleščini seveda.
Konzorcije je knjigarna v centru Ljubljane.

Za vse kar se tiče Tolkienovega sveta poglej Encyclopedia of Arda!

Jaz že dolgo časa nagledujem LOTR trilogijo v eni knjigi, 50th anniversary edition. Kmalu! biggrin.gif
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#8 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2007 - 05:04 PM

Jst sm vse to prebavla v slovenščini, ker mi v angleščini žal ni na voljo (pa tudi ko sm začela s tem, nisem bla še kos takemu izzivu, zdej bi verjetno že kr šlo). V eni knjigi pa ni šans, sej to se ne da dvignit tongue.gif

A sva tle osamljena bralca fantazije biggrin.gif Bi blo lepo, če bi se še kdo javu pa bi meli mini debato magari


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#9 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 04 July 2007 - 05:21 PM

Hevea, poglej si tole lepoto! (LOTR je VSE v eni knjigi!!!)

IPB Image

IPB Image

Ti dve sta od ene angleške založbe, tale spodaj pa je od ene ameriške (se mi vsaj zdi)

IPB Image
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 July 2007 - 05:39 PM

Jaz sem prebrala Hobbita in Lord of the Rings trilogijo, prvi del trilogije imam tudi v lasti, čeprav mi roko na srce ta trilogija ni tako berljiva, kot sem sprva pričakovala. Sicer občudujem Tolkienov domišljijski svet, dodelan do zadnje finese, da pred nami vstane skoraj resničen. Trilogija mi je kljub temu preveč razvlečeno napisana, zato me ni pritegnila v tolikšni meri, kot sem spočetka pričakovala. Hobbit mi je pa krasen, sem ga ene 5x prebrala, sicer oboje (Hobbita in trilogijo) že kar nekaj let nazaj. Bo treba počasi spet v akcijo, da me ponovno navduši, mogoče mi bo tudi trilogija tokrat bolj všečna.

Filmi so pa krasni, res. Pa drugače ne maram filmov, posnetih po knjigah (ponavadi knjigo razvrednostijo oz. ji delajo krivico), ampak ob ogledu teh filmov sem pa resnično uživala, tudi fotr je nor nanje in imamo vse tri original devedeje.

Nisem pa drugače noben frik, ne znam vilinščine in teh znakov. tongue.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2007 - 06:29 PM

Hsul, to je pa eno fancy pakiranje wub.gif Angleško lepše od ameriškega, surprise surprise

Dilema, sej ko sm jst prvič brala, me tudi ni preveč pritegnilo in za pol stvari sploh nisem vedla, za kaj se gre, je pa res, da sm bla stara okoli 11 biggrin.gif Je pa res, da se ti stvar more dat brat, sploh kšn Silmarilion je lahko na trenutke malo hm, dolgočasen biggrin.gif Ampak je pa potem, ko prebereš in razumeš, ful dobro, ker maš sliko enega realistično prikazanega, pa vendar nadvse domišljijskega sveta in je ful zanimivo.

Jst tudi ne maram filmov, posnetih po knjigah. Če sm že prej prebrala knjigo, me blazno moti vsaka razlika in mi je pol igralcev totalno zgrešenih, ker že mam svojo sliko v glavi, če pa potem berem knjigo, sm pa malo jezna, kr nekako nimam možnosti, da si sama ustvarim vtis.
Se pa strinjam, da so filmi odlični, glede izvedbe me motijo samo nekateri pretirano hollywoodski deli (Legolasovo skejtanje po stopnicah rolleyes.gif ).
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 July 2007 - 06:47 PM

QUOTE(Hevea @ 4. 7. 2007 - 19:29) View Post

Jst tudi ne maram filmov, posnetih po knjigah. Če sm že prej prebrala knjigo, me blazno moti vsaka razlika in mi je pol igralcev totalno zgrešenih, ker že mam svojo sliko v glavi, če pa potem berem knjigo, sm pa malo jezna, kr nekako nimam možnosti, da si sama ustvarim vtis.


Ja, se totalno strinjam.

QUOTE(Hevea @ 4. 7. 2007 - 19:29) View Post

glede izvedbe me motijo samo nekateri pretirano hollywoodski deli (Legolasovo skejtanje po stopnicah rolleyes.gif ).


S tem tudi. laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 July 2007 - 07:20 PM

Prebrala sem Hobbita in LOTR , drugi del imam celo doma, nad Silmarilionom pa sem nekak obupala. Prišla sem tam nekje do 10. poglavja , potem pa se izgubila v poplavi oseb z skoraj enakimi imeni. Tut celotno triologijo mi je ratalo šele drugič prebrat.
Drugač pa vsaka čast Tolkienu kak je vse to v nulo naštudiral.

Vidla tut vse 3 filme, me pa prav zanima kakšna bo igralska zasedba v Hobbitu. Upam da bodi enaki igralci kot pri LOTR.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#14 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2007 - 07:27 PM

Ahh, kje so časi, ko je bil Gospodar Prstanov še dokaj neznana knjiga v Sloveniji... hmm.gif
Takrat je bilo prav super. Večina ljudi, s katerimi sem se srečevala, knjige niso poznali. Zdaj pa že vsak vse ve.

Pa naj še jaz povem, kaj se skriva na mojih policah: wink.gif

- The Lord of the Rings
- The Silmarillion
- Unfinished Tales
- The Silmarillion
- Slimarillion
- Hobit
- Gospodar Prstanov
- Drevo in List

- LOTR 1 DVD
- LOTR 2 DVD
- LOTR 3 DVD

Vsako knjigo prebrala kakih 3-5x, filme pogledala vsakega najmanj 3x. smile.gif

No, pa dovolj o tem...

Verjetno ste pa tudi že vsi slišali za slovensko društvo GIL-GALAD, a ne? Je prav lepo, da imamo tudi pri nas kaj takega. thumbup.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 July 2007 - 07:28 PM

Oooo, Drevo in List sem tudi jaz brala, vem zagotovo, da mi je bila zelo všeč, ampak se vsebine žal ne spomnim več.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#16 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 July 2007 - 09:02 PM

Hsul, pa ne še ti? sad.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#17 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 05 July 2007 - 07:39 AM

Nisem nek hud freak: prebrala trilogijo (2 krat) in Hobita, Silmarillion me še čaka. smile.gif Vse knjige imam tudi doma na polici.

Filme sem gledala vsaj 3 krat (director's cut tudi). Meni so filmi zelo všeč, kakšnih pretirano 'holivudskih' delov nisem niti opazila. smile.gif (mogoče Boromirovo umiranje v prvem delu)

Nekaj časa sem celo prebirala Gil Galad stran, potem pa malo pozabila na vse to. oops.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#18 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 05 July 2007 - 08:16 AM

QUOTE
Hsul, pa ne še ti?


Kaj je Crna? A ne maraš fantazijskih svetov? Samo hard-core reallity?

Nesmrtna, a to imaš dve različni izdaji Silmariliona, v slo in v ang, ali kako?
Se strinjam, dajo je sedaj že ogromno ljudi prebralo knjigo, a to v glavnem LOTR in Hobbita. Silmariliona in pa ostale Tolkinenove spise pa le redki. Pa tudi večina to bere v slovenščini, kar se mi zdi velika napaka. Je pa dokaj zahtevno besedilo (Hobbit niti ne toliko) za brat v ang.

Meni tudi niso všeč nekatere zadeve v filmih. V mislih imam tudi da bi malo naredil Hsul's Cut verzije, samo to pa vzame čas.

Kljub GilGalad društvu pa ne vidim razloga, da ne bi mogli še tukaj o tem debatirat.



  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#19 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 05 July 2007 - 09:48 AM

QUOTE(Hsul @ 5. 7. 2007 - 9:16) View Post

Kaj je Crna? A ne maraš fantazijskih svetov? Samo hard-core reallity?

Nesmrtna, a to imaš dve različni izdaji Silmariliona, v slo in v ang, ali kako?


V bistvu imam 3 različne izdaje, ja - dve angleški in eno slovensko (slovensko sem pozabila napisat na seznam, bom popravila). smile.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#20 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 05 July 2007 - 10:41 AM

Hevea, se strinjam o lepoti angleškega izvoda. Tega tudi nameravam kupit! Definitivno biggrin.gif Evo, že se mi smeji ob misli na to.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users