Jump to content


Photo

Twilight (Somrak)


  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#1 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 12 December 2008 - 04:15 PM

Poslušam...Od kakšnih kolegic,predvsem pa preko spleta, da je zgoraj omenjen film - ampak mogoče niti ne toliko film kot knjige - postal pravi fenomen zaradi glavnega lika, Edwarda Cullena.

Zanima me a je to katera že prebrala?
Sama si mam namen kupit vse knjige v izvirniku, da vidim kaj je na tem.

Aja fenomen pa knjige zato,ker so vse ženske ponorele za likom vampirja - Edwardom Cullenom.

Wikipedia: http://en.wikipedia....wilight_(novel)

Trailer:http://www.youtube.com/watch?v=k1GbukZnl1Y
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#2 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 12 December 2008 - 04:20 PM

Jaz imam vse štiri, prebrala. Napisano je že fajn, samo za moje pojme so liki malo preveč stereotipni, plus konec me je razočaral (zadnja knjiga mi je nasploh malo manj navdušujoča).
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#3 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 12 December 2008 - 04:29 PM

Ok,plis ne razkrit konca,če ne ne bom imela veselja prebrat vse knjige biggrin.gif
Če že mislte spoljerlje se it,pište z belo al nečim nevidnim biggrin.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#4 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 12 December 2008 - 04:33 PM

Ne, ne, saj ne bom nič povedala biggrin.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#5 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14788 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 12 December 2008 - 04:37 PM

Oo, hevea, ti tudi?? biggrin.gif

Vaaa, men je blo res fenomenalno za brat, mam tud zadnje tri knjige doma (prvo iščem v angleščini v mehki vezavi, upam, da mi jo pob prnese) mmm, men so ble tri knjige fajn, razendruge (ali tretje, sej se ne spomnim več hmm.gif ) in upam, da hitro dobim klak kvalitetn torrent za film. Igralec mi ni všeč, nasploh mi ni igralska zasedba nič ujemajoča z liki, ki jih mam jst v glavi. No, mogoče si sploh ne bom ogledala filma, navsezadnje sestro bolj zanima kot mene.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#6 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 12 December 2008 - 05:39 PM

QUOTE(Hevea @ 12. 12. 2008 - 16:20)  

Jaz imam vse štiri, prebrala. Napisano je že fajn, samo za moje pojme so liki malo preveč stereotipni, plus konec me je razočaral (zadnja knjiga mi je nasploh malo manj navdušujoča).



Pa res ne vem čemu taka norija. huh.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#7 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 12 December 2008 - 05:43 PM

Jaz tud ne. Ko odprem youtube mi padajo ven nasveti, kako svoje tipe spremenit v lik glavnega modela,
po slovenskih forumih tipi odpirajo teme da se bojijo da jih bodo punce pustile zarad lika,ker bodo ugotovile da doma nimajo tega,kar so prebrale v knjigi...

Ampak to lahko nardil samo ena nezrela 15 letnica.

biggrin.gif

Da majo pa v Ameriki te probleme se pa ne čudim,ker tam so itak neumni sleep.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#8 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14788 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 12 December 2008 - 05:48 PM

Zato.. mene je kr vase potegnila, ko sem jo brala. Sej nihče ne pravi, da se gre za nevemkakšne globoke literarne dosežke. Meni je nadvse všeč, da je tolk obsežna zbirka, res je veliko za prebrat. S čistim užitkom. Neki drugačnega je, ker se kr naprej izmika, čeprav pol proti koncu res že prav veš, da bo neki narobe/drugače šlo. Bila bi bolj efektivna, če ne bi bil konec tako pravljično hepiendovsko napisan. overall mi je pa res prisrčna zbirka, najbrž se pa kaki klasiki bolj al majn ne bojo strinjali.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#9 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16933 posts
  • Gender:Female

Posted 12 December 2008 - 05:51 PM


Verjetno bom kak del zbirke za domače branj prebrala (v angleščini seveda). smile.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45435 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 December 2008 - 05:53 PM

Jaz prvič slišim za ta fenomen. Za film pa sem slišala komaj prejšnji tedn, ko sem bila v kinu. Knjig ne poznam.
  • 0

#11 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 12 December 2008 - 06:05 PM

QUOTE(Sally @ 12. 12. 2008 - 17:43)  

po slovenskih forumih tipi odpirajo teme da se bojijo da jih bodo punce pustile zarad lika,ker bodo ugotovile da doma nimajo tega,kar so prebrale v knjigi...


biggrin.gif

Ma svašta, no. Meni je prijetno branje, se strinjam, je fajn brat, pa noter te potegne, poistovetiš se malo z Bello.

IPB Image
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#12 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14788 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 12 December 2008 - 06:18 PM

QUOTE(Kinky @ 12. 12. 2008 - 18:05)  

poistovetiš se malo z Bello.



Točno to!!

Tip je pa ful grd. sleep.gif

  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#13 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 12 December 2008 - 06:27 PM

^Ne pa ni. sleep.gif Zdej sm šele pri drugem delu te sage. Berm kr v izvirniku,ker je itak boljše za brat. Pa mene že dolg nobena knjiga ni tok potegnila not kot ta.
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#14 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 12 December 2008 - 06:37 PM

Ja kako drugače pa? Ali je prevedeno sploh? blink.gif v HR vem, da je.

Meni ni grd, mi ni pa nič posebnega, čeprav bomo videli kako bo v filmu, če me bo očaral in bom tudi svojega fanta želela spremeniti vanj. Zaenkrat se to še ni zgodilo, hi hi. wink1.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#15 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 12 December 2008 - 07:21 PM

Prva dva dela sta.
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#16 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 12 December 2008 - 07:58 PM

Sem gledala trailer pa se mi ni zdelo nič posebnega. Knjig ne mislim prebrati, ker me že ta nekakšna evforija odbija. Mogoče bom film pogledala. Isto je bilo z DaVincijevo šifro, sem tudi samo film pogledala.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#17 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 13 December 2008 - 10:32 PM

Jaz nameravam knjigo kupit čim bom prebrala Vesno Milek.
Me res zanima, kak bo smile.gif .
  • 0
Viens, reste ici!

#18 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 14 December 2008 - 09:33 AM

Jaz sem na strani 50.
Zaenkrat nič posebnega biggrin.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#19 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 16 December 2008 - 07:42 AM

Na 180....Včeri sem jo komaj odložila blink.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#20 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 16 December 2008 - 08:05 AM

QUOTE(Asha @ 12. 12. 2008 - 19:58)  

Sem gledala trailer pa se mi ni zdelo nič posebnega. Knjig ne mislim prebrati, ker me že ta nekakšna evforija odbija. Mogoče bom film pogledala. Isto je bilo z DaVincijevo šifro, sem tudi samo film pogledala.


Mah trailer je še zanimiv, ampak film ni. Je bol dolgočasn, knjige pa nisn prebrala.
  • 0





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users