Jump to content


Photo

Fitnes naprave za domačo rabo


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 27 January 2009 - 06:43 PM

Živjo!
Sem sicer zapazila temo za Leg Magic, vendar bi v tej temi spravila na kup kar celoten spekter vseh raznih fitnes/telovadnih naprav za domačo rabo.
Torej, kar si želim, je to, da opišete napravo oz. naprave, ki jih imate doma, po možnosti nalimate še slikico, ter nato napišete zraven še rezultate vadbe na dotični napravi, ter seveda koliko časa na njej vadite.

Torej, doma imam Orbitrek, katerega slike verjetno ni potrebno limati, saj ga vse poznamo, na njem vadim vsak dan 1 uro in sem z rezltati zelo zadovoljna, sem shujšala, je pa res, da se mi ne zdi neke blazne učvrstitve mišic- pa saj če se ne motim, naprava niti ni namenjena čvrstitvi. Nekaj napredka pri učvrstitvi seveda je, ampak si bom verjetno kupila še nekaj, namenjeno prav temu. Mi je pa všeč, ker sem z vadbo na Orbitreku pridobila tudi na kondiciji.

Imamo pa doma še Ab Rocket.
Super je, vsak dan na njem naredim 200 trebušnjakov, in moram reči, da mišice seveda delajo (saj tudi pri navadnih trebušnjakih), vendar je daleč najboljša stvar pri tej napravi to, da daje oporo hrbtenici in me posledično ne boli hrbet oz. križ, kar me prej pri trebušnjakih vedno je. Posledično imam tudi veliko več zanosa in veselja do delanja samih trebušnjakov.
Še slikca:
IPB Image

Me pa zanima nakup tegale steperja in me zanima, če ga katera slučajno ima, ter izkušnje. Ali pa kateri drug steper. Ker, kot sem že omenila, si želim učvrstiti noge, prav tako rit.
  • 0

#2 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 January 2009 - 06:50 PM

Zdaj bom pa malo zloben: 200 že ni pravih. Pa saj - sem bil jaz isti. Če se prav delajo, zelo, zelo hitro začne fino *pečt*.
Nima smisla pretiravat ... dve vaji po 4 serije, pa to ok, 2x tedensko.

Še trik, zakaj pekoča bolečina - nimaš cel čas ravnega hrbta, pač pa na koncu lepo izdihnrš zrak in greš hkrati bližje kolenom (ki jih sicer cel čas gledaš).

Verjetno te bo pri cifri 15 imenitno peklo.
  • 0

#3 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 27 January 2009 - 06:56 PM

Naredim jih 4x po 50. In ja, me peče, vendar šele po drugi rundi. A je možno, da to zato, ker imam že tako kar precej trebušne mišice natrenirane?
  • 0

#4 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 January 2009 - 07:03 PM

Teoretično vsekakor, dvomim pa, da je to razlog. Verjetnejši se mi zdi, da je una reč bolj gugalnica. Gotovo nekaj mišice delajo, ampak imaš tam očitno hrbet fiksen, kar pomeni, da ne moreš na koncu "zategnit", ravno zaradi tega pa mišice "precej hitro" pečejo. Že cifra 50 je precej divja za eno serijo. smile.gif

Je škoda časa - trening za ta del lahko opraviš v dobrih 10min in imaš mir. Saj verjetno nimaš želje, da bi visela s kake veje kot opica in se stalno dvigovala, ali zakaj potrebuješ toliko vaje za trebušne mišice? wink.gif
Raje kardio po treningu, da znižaš odstotek maščobe v telesu, s tem bodo tudi trebušne mišice vidnejše.
  • 0

#5 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 27 January 2009 - 07:15 PM

QUOTE(sajk @ 27. 1. 2009 - 19:03) View Post

Raje kardio po treningu, da znižaš odstotek maščobe v telesu, s tem bodo tudi trebušne mišice vidnejše.

Kaj točno, torej?

Sicer pa, kar se tiče mišic riti in nog, a je steper dobra varjanta za krepitev?

  • 0

#6 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 January 2009 - 07:40 PM

Če s krepitvijo misliš na fizično moč, potem ne, če pa kondicijo nasploh in vzdržljivost, pa ja.

Moč se povečuje z vajami, kjer uspeš narediti največ 10-12 ponovitev. No, nekaj malega se mišica s tem vseeno krepi, ampak če bi želela s počepom dvignit večji maso (ne vem sicer, zakaj bi kot dekle to želela), potem steper ne bo prava pot, te bodo pa z uporabo tega manj bolele noge, če boš tekala po stopnicah. biggrin.gif
  • 0

#7 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 27 January 2009 - 07:47 PM

Ne ne, nimam namena postat Popaj biggrin.gif .
Sicer pa, meni je čisto zadosti, da pridobim na kondiciji, da bo šlo bl u izi po štengah smile.gif . Pa fino bi bilo, da bi bila rit za odtenek manj mlahava (joj, kako se to grozno sliši biggrin.gif . Saj je nimam do kolen, ampak rada bi, da bi bila malce bolj trda).
  • 0

#8 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15463 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2009 - 12:54 PM


Tole mam doma:

Za trebušne mam, pa kolo

IPB Image

IPB Image

Steper za nordijsko hojo in un, ko gre levo pa desno, ne sam gor pa dol biggrin.gif

IPB ImageIPB Image

+ še ogromno različnih uteži, torej veliko stvari in premalo volje.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#9 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 28 January 2009 - 02:24 PM

U doma imamo pravo malo zakladnico naprav biggrin.gif
  • Orbitrek
  • Sobno kolo
  • Ergometer
  • Tisto hecmo napravo k je kot tek na smučeh
  • 3 pare majhnih uteži
  • 3 pare večjih uteži
  • Kolebnice, gumice, žoge za pilates, žoge za gimnastiko...

Aktivna sem večinoma samo js, včasih kej tamau smile.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#10 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 28 January 2009 - 02:28 PM

Kaj je ergometer?
  • 0

#11 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 28 January 2009 - 02:42 PM

Tole je čisto novi ergometer (uradno je indoor rower - ergometer je v žargonu), jaz imam malo strejšega biggrin.gif
Celotna razlaga ergometra
IPB Image
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users