Jump to content


Photo

KORISTNI NASVETI in OPAZKE ZA NAŠE ZDRAVO ŽIVLJENJE


  • Please log in to reply
1085 replies to this topic

#81 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 January 2007 - 12:58 AM

QUOTE(Dragica @ 3. 1. 2007 - 17:56) View Post

To pa ni res, kaj če npr. za kosilo ješ meso in zelenjavo, zraven pa piješ sveže stisnjen pomarančni sok!!! Veš kaj ti to nardi, vse se ti u želodcu skisa!!!


Ja,dragica jz sm pač tko že full dostkrat prebrala!Da se pač 100%sokovi oz naravni ali pač zeliščni čaji štejejo pod hrano in se jih med jedjo lahko uživa! smile.gif

Po stari budistični filozofiji yinga in yanga zeleni čaj prištevajo med hrano z yin delovanjem, kar pomeni, da organizem ohlaja. http://www.inmark.si/vogal/17
Za sokove kot hrano pa ne najdm nč na netu,sm v revijah brala(ala viva in tko,ne lih kej ala anja,lisa tongue.gif )
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#82 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 04 January 2007 - 09:07 AM

pomoje je pa finta,kak vsak sam naredi in skombinira,res če boš jel čevape,full čebule zraven ne bo dobro,če boš zraven pomarnačni sok pil.
če pa ješ zdravo prehrano,ki ni premočna za želodec,pa itq da paše sok zraven.Malo soka, ne zdaj cel liter.
Sam naj se nebi pilo pri jedi.To je pa že druga zgodba.
  • 0

#83 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 04 January 2007 - 10:00 AM

QUOTE(rea @ 4. 1. 2007 - 0:58) View Post

Ja,dragica jz sm pač tko že full dostkrat prebrala!Da se pač 100%sokovi oz naravni ali pač zeliščni čaji štejejo pod hrano in se jih med jedjo lahko uživa! smile.gif


Ja Rea pa ja menda ne misliš, da je vse kar prebereš res?? rolleyes.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#84 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 04 January 2007 - 10:20 AM

QUOTE
Veš kaj ti to nardi, vse se ti u želodcu skisa!!!


Kako pa ti to veš?
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#85 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 04 January 2007 - 10:57 AM

QUOTE(sade @ 3. 1. 2007 - 11:52) View Post

glih zadnjič sem pri zobozdravniku brala eno brošuro in je pisalo, da če dlesni krvavijo pri ščetkanju, to pomeni, da so vnete. in je treba ščetkat naprej, samo je problem, ker ljudje ne ščetkajo zob pravilno. je treba pravilno in redno zobe umivat, pa krvavenje preneha. pisalo je, da je bolj koristno eno pravilno ščetkanje, kot pa tri nepravilna.


Ja verjtn je to problem...ker si res premalo časa vzamem za to, kljub temu da si jih redno umivam. rolleyes.gif
  • 0

#86 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 04 January 2007 - 11:07 AM

QUOTE(Hsul @ 4. 1. 2007 - 10:20) View Post

Kako pa ti to veš?


Mislim, da ni treba bit strokovnjak, da veš, da meso in pomaranče ne grejo skupaj!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#87 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 04 January 2007 - 11:20 AM

Aja??? Nisem vedel, da je to splošno znano. Zakaj pa je tako?
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#88 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 04 January 2007 - 11:25 AM

Zakaj pa ptice letijo??

Hsul, če pa tebi paše pomaranča zraven zrezka pol pa kr!! smile.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#89 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 04 January 2007 - 11:34 AM

Aja, ti si mislila po okusu? Sorry, nisem te tako razumel.
Mene sicer pomaranča zraven mesa ne moti, prakticiram po glih ne, ker imam raje vino zraven.


PS.
Ptice letijo po zraku, ker z mahanjem kril ustvarjajo vzgon.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#90 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 04 January 2007 - 11:38 AM

biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#91 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 04 January 2007 - 11:57 AM

QUOTE(besweety_inside @ 3. 1. 2007 - 22:29) View Post


+ zanima me če kdo pije kvas za lepo kožo?


Ne, kvasa ravno ne, mi vseeno ne diši tole prakticiranje, sem pa kupila pivski kvas v kapsulah - prehransko dopolnilo. No in na embalaži piše, da je tudi za poškodovane lase in lase brez sijaja. Mogoče bo tudi proti prhljaju pomagal, o rezultatih še ne morem poročat, sem samo enkrat vzela kapsulo.
Čeprav ne vem, koliko vsa ta prehranska dopolnila pomagajo.

Še eno vprašanje: uporabljati maslo ali margarino? Baje, da je margarina bolj škodljiva (zakaj, ne znam razložiti, nekaj glede nasičenih maščobah je bilo govora), včasih so pa govorili ravno obratno.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#92 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 04 January 2007 - 12:02 PM

Skoraj vse margarine imajo hidrogenirane maščobe noter. te naj bi bile škodljive.

Toda tudi nenasičene maščobne kisline so lahko nevarne za človekovo zdravje.
To so tako imenovane transnenasičene maščobne kisline, ki nastanejo s trdenjem rastlinskih olj (delno hidrogenacijo) pri proizvodnji margarine ali rastlinske masti in pri cvrenju živil, kjer pride do segrevanja nad 120°C. Margarina lahko vsebuje tudi do 50 odstotkov transnenasičenih maščobnih kislin.


Vir: http://med.over.net/...o_skodljive.php
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#93 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 04 January 2007 - 12:08 PM

Jaz jem samo maslo,mi je veliko bolj fino,margarina je baje sam strup.Zato je ne kupujem.

KVAS
Glede kvasa naj povem da sm ga neki časa celo zjutraj pila.Z vodo pomešanega.In sem mela res lepo kožoTud v želodcu mi je blo full ok,včasih mi kruli:).Sam pol sm nekje slišala,da pa to ni glih ok,kvas pit,sj normalno vsak ma svoje mnenje,vedno bo nekdo za in nekdo proti..Sem pa prebrala v eni knjigi da je full fajn namazat kvasov izvleček zjutraj na kruh in to pojest.Kaj pa je to kvasov izvleček ,a ni to isto kot kvas?
skratka s kvasom mam dobre izkušnje,razen malo gadn je:)Imam pa sedaj čist vredu kožo,zato se mi ga zenkrat ne lušta.
PS: mora biti PIVSKI Kvas baje,a Fala kvas ni ok?

POST
Lah bi še kaj o postenju rekli...A se kaj postite,polna luna in to?V eni knjigi ki jo berem o Jogi pravijo,da bi se naj postilo od enkrat do dvakrat na tedn,s tem da to ni čist brez ghrane,sadje,in zelenjavo lah ješ,mlečni riž,to sploh ni teško ermm.gif ,čaje lah piješ,sokove,sam ne skos,po ppeti uri kak riž,vmes pa sadje.
  • 0

#94 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 04 January 2007 - 01:27 PM

QUOTE(Regratova Lučka @ 3. 1. 2007 - 21:41) View Post

Kaj pa čiščenje jezika?
Mamina zobarca je rekla, da je to ful pomembno in je šla mami takoj strgalko za jezik kupit. Pa meni tudi. Ampak včasih jo kar pozabim uporabit. Med zobmi si pa skos nitkam. A kdo uporablja strgalko?


ja js mam, nujno rabim. ker se mi obloge na jeziku ful nabirajo in mam lepo bel jezik down.gif Edin konico mam pa totalno ranirano od aparata in hrane. Občutljiv jezik mam.
  • 0
IPB Image

#95 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 January 2007 - 01:47 PM

Joj dragica si stroga,no.Lej jz pač vrjamm temu,ja.Pač člouk vrjame oz. rd vrjame nekomu k je to napisal v na strokovnem področju.Čeprav je bolj zagovarjal,da se ne pije,ampak če se pa že,potem pa naj posegamo po...
Vrjamm tud temu da se nej ne bi pilo med jedjo in tega tud ne počnem,samo ko pa jem tko k je besweety_inside rekla,kaj zdravega,(če jem recimo brokoli pa korenček bom spila kaj takega,ja)potem če se mi že res zalušta pa če sm full žejna popijem zeleni čaj.(čeprav ravno zeleni čaj naj se ne bi pil med jedjo zaradi njegovega učinka,ker potem nima večtistih zdravilnih lastnosti,ampak to je že druga zgodba)
Drgač se pa tud jz tega izogibam kot hudič križa,pa še ko človk enkrat proba oz. začne s tem,da ne pije med jedjo,res ugotovi,da sploh nisi žejen ko ješ,res!Kr probite kdaj,tisti ko pijete,čist tko iz firbca!

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#96 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 04 January 2007 - 01:50 PM

Pa da ne omenjam dejstva, da večina ljudi rabi pit med jedjo, ker jejo preslano hrano.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#97 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 04 January 2007 - 01:54 PM

Pa ne Rea jst sploh nisem stroga, sam res sem mislila bolj na to, če ješ kako bolj težko hrano, pa si pol zraven stisneš pomarančni sok!! To se mi res ne zdi, da skup paše!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#98 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 04 January 2007 - 02:14 PM

QUOTE(Hsul @ 4. 1. 2007 - 13:50) View Post

Pa da ne omenjam dejstva, da večina ljudi rabi pit med jedjo, ker jejo preslano hrano.

Aha.
Zato nerada hodim ven jest, ker ne vem kaj so dali v hrano. Pa ne v smislu kaj čudnega, samo rada vem koliko solijo, če dajo česa preveč itd....
In zmeraj odklonim tisti kozarec vode, ki ga vsiljujejo. Iz več razlogov... Nisem navajena pit med obrokom(razen tisti deci, ki včasih hudo zapaše laugh.gif ), sploh pa ne slabe pijače. Sok je presladek (včasih kupimo kak liter jabolčnega, in še to zmeraj redčim na 1/3), voda iz pipe me prav tako odvrača.
Doma pa že popazim, da solim raje manj in potem naknadno z zeliščno, če je treba. Če sem iskrena, navadne kuhinjske soli sploh ne uporabljam.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#99 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 04 January 2007 - 02:55 PM

Madona je tale tema zalaufala!! Vsi smo polni koristnih nasvetov laugh.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#100 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 04 January 2007 - 02:57 PM

lol
Men je tema zakon zard tega kr lah napišeš sem kaj ti pride na pamet, ne rabiš iskat kam pa to spada,pa ono,pa še uporabne stvari so, se bomo kaj novega naučili en od drugega:)
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users