Jump to content


Photo

glivice in vnetja


  • Please log in to reply
254 replies to this topic

#221 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 February 2014 - 12:13 PM

Moji fleki so bili svetlo rdeči, različnih velikosti s suho povrhnjico in srbeli so. Začeli pa so se na trebuhu, se razširili v dimlje in ob rebrih do nadlaketi.


  • 0

#222 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 14 February 2014 - 12:17 PM

Hja, nekaj podobnega tare tudi mene.

 

No, vam poročam naslednji teden, kaj mi je predpisala zdravnica. ;) (bom pa šla sama po šampon, poleti pa presna hrana, pa da vidimo)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#223 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2014 - 02:39 PM

Ne vem, če je o tem bilo že kaj napisanega, pa bom vseeno delila, če bo kateri kaj pomagalo:

 

Že več let nisem imela nobenih težav "tam spodaj", pred časom pa se mi je pojavilo rahlo vnetje (kvasovke).

In sem se odločila, da sprobam česen, po tem postopku:

 

http://www.midwifery...cles/garlic.asp

 

In zadeva res deluje! Če ujameš vnetje še čisto na začetku, ga čez noč dejansko uniči in zjutraj ni več sledi o njem.

Malo okusa po česnu sem imela v ustih, ampak ni bilo hudega.

 

Tako da priporočam. ;)

 

Ps. jaz sem česen samo olupila in malo napikala z zobotrebcem. Nekateri viri navajajo, da ni priporočljivo, da se ga prereže napol, ker baje zelo peče, če takšna količina pride naenkrat v stik s sluznico. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#224 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 February 2014 - 02:59 PM

Ma ni šanse, da si česen v luliko potisnem. Halo :D.


  • 0
Viens, reste ici!

#225 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2014 - 03:03 PM

Jaz si tudi ne bi upala. Bi se bala, da ga ne bi več ven dobila. :D


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#226 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2014 - 03:14 PM

:lol1:

 

Raje česen, kot tiste umetne vaginalete... Pred veliko leti, ko so se mi vnetja ponavljala (in nisem vedela za metodo s česnom) mi je ginekologinja predpisala neke globule iz gela. Takšne bolečine nisem nikoli v življenju občutila, kot takrat. Kot da bi me žgalo od znotraj s kislino, ognjem... ne da se opisati, v glavnem. Sem se jokala in tresla zraven, tako hudo je bilo.

Česen je pa naravna stvar. Ne vem, zakaj tolikšno ogorčenje? Saj je samo česen, halo?! :lol:

 

Piše, da lahko čez česen z iglo napelješ nit, da ga potem lažje ven dobiš, če te skrbi. Jaz nisem imela težav, je zjutraj sam ven padel na wcju. :)

 

Tudi kakšnega vonja ni, po tem, ko ga odstraniš. Se pač oprhaš in je to to. Meni je pomagalo. Jaz res raje to, kot neke kemične zvarke. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#227 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 20 February 2014 - 03:37 PM

Jst bom pa verjetno tole s česnom poskusila danes,  ker sem speet vnetje staknila,  pa active gel ne pomaga zadosti,  canestena pa ne mislim uporabit.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#228 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 February 2014 - 04:00 PM

Mladoletna, zamenjaj ginekologa. 

Če ti Canesten in vaginalete in ne vem kaj vse si že probala ne pomaga, ti tudi česen ne bo.

Najbrž boš potrebovala notranjo terapijo proti kandidi, urejeno prehrano, bombažne vložke etc. Pa kake tablete, ki jih oralno poješ, Diflazon mogoče.


  • 0
Viens, reste ici!

#229 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 21 February 2014 - 12:50 PM

Res jo moram zamenjati ncimprej,  ne vem pa,  kam iti.

Da porocam,  da se to s cesnom ni dobro koncalo :D. Sem ga ene 15x prespikala in je ze samo na zunanjem delu takooooo peklo,  da sem skoraj umrla. Potem si ga samo se nekaj casu tam drzala in vrgla stran. Morda poskusim danes se z neprespikanim. Zadnja sansa :D.

Je pa boljse,  ampak to je verjetno posledica tudi gela in lactogyn tablet in danes sem se tinkturo rozge pila,  ki naj bi bila proti glivicam.

 

Drugace pa ne nosim sinteticnega perila oz zelo zelo redko,  pa ne nosim tangic in ponavadi uporabljam Vir bombazne vlozke.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#230 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2014 - 12:54 PM

^ boga. :( Česnova metoda se najbolj obnese, ko se ti vsa stvar šele začne (pri prvih znakih, ko še ni vse tako zelo razdraženo). Mene npr. ni nič peklo in mi je res preprečilo in pozdravilo vnetje. Čeprav sem ravno prej govorila s kolegico, ki česen uporabi tudi, ko ima že precej veliko vnetje, samo si ga pa res minimalno oz. skoraj nič ne našpika, pa pravi, da ji vedno takoj odleže (srbenje, pekoč občutek izgineta). Izgleda, da je res čisto odvisno od primera do primera. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#231 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 21 February 2014 - 12:56 PM

Jst nimm skoraj nikoli takega vnetja,  da bi me srbelo ali peklo,  samo seksat ne morem,  ker me boli ob prodiranju. Ce ne bi imela fanta,  me vbistvu ne bi tako zelo motilo :D


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#232 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2014 - 12:59 PM

Kolegica je pohvalila tudi tole - KLIK

Pravi, da so zraven neke šumeče tablete, ampak da si ona kar sama pripravi - nekaj kapljic olja čajevca zmeša z vodo. To ponavlja večkrat na dan, vmes uporabi česen in tudi MultiGyn Actigel. Pa se ji baje hitro pozdravi. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#233 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2014 - 01:00 PM

Jst nimm skoraj nikoli takega vnetja,  da bi me srbelo ali peklo,  samo seksat ne morem,  ker me boli ob prodiranju. Ce ne bi imela fanta,  me vbistvu ne bi tako zelo motilo :D

 

A si poskusila uporabiti TA gel pred seksom? 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#234 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82181 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 February 2014 - 05:27 PM

Ce so vnetja tako pogosta, je treba ubrati en nacin preventive in ne zdravljenja (pogosto je vzrok prehrana - kandida) pa zdraviti bi se moral tudi fant.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#235 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 21 February 2014 - 05:52 PM

Se strinjam z Jino.
Plus tega pa moras to vzet zelo resno, ker lahko tako pogosta vnetja vodijo tudi v hujse probleme.
  • 0
Viens, reste ici!

#236 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2014 - 06:55 PM

Se strinjam.


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#237 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 22 February 2014 - 02:41 PM

V kaj pa lahko to vodi? :/
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#238 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 February 2014 - 02:45 PM

Tudi neplodnost. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#239 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 22 February 2014 - 02:59 PM

Moram zdaj res it k eni, ki me bo vzela resno pri tem, ker mi bo drugace vse dol padlo, v kolikor bi bila spet taka kot dosedanja. Samo ne vem, kam it. Sem v domzalah zaenkrat in mi je fajn, ker je blizu. V zdju mislim, da delata se dve, ampak imam filing, da nista nic boljsi..
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#240 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 22 February 2014 - 03:27 PM

Smotano je, ker če na netu iščeš za dobro ginekologinjo, se itak vse oglašajo v času nosečnosti in po njej in mi te njihove ocene ne pomenijo kaj dosti. Med drugim so tam na biba leze prporočile mojo, ki npr. res ni vredu. No, potem nekje nižje jo je sicer ena skritizirala, pa vseeno.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users