Jump to content


Photo

Puder v prahu


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 swetika

swetika

    sramežljivec

  • Člani
  • 78 posts

Posted 30 October 2004 - 07:17 PM

Kateri puder v prahu uporabljate?
Kakšna je cena?
Kako izgleda?

Vs eškatle od pudrov v prhu so grozno velike..pozna kera kaki puder v prahu ki ima bolj priročno emabalažo?

S čem ga nanašate?katera znamka?
Kolk stane? Kje ste to kupile:)

ok to bo vse:)
  • 0

#2 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 30 October 2004 - 07:42 PM

Živjo..
Jaz nimam rada na obrazu težke fasade, zato puder v prahu uporabljam le kot končni del ličenja, da se kasneje čez dan ne svetim in da fiksira tekoči puder. Uporabljam puder v prahu od Oriflame in tega lahko nanašaš samo s čopičem drugače ne gre..čopič namočim v prah in ga v večji količini dam na čelo, lica brado..nato pa potem s čopičem dobesedno pometam po obrazu... laugh.gif laugh.gif nevem kako drugače opisat..
Škatla je res velika, sam tko je...drugače pa obstajajo pudri v kamnu, ki so v manjši embalaži...
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#3 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 November 2004 - 07:55 AM

Hej

puder v prahu je načeloma veliko boljši fiksator tekoče podage kot pa puder v kamnu, je pa res da je pakiran v velikih, pogosto nerodnih embalažah, ki se težko zapirajo ali pa raztresejo.
Lahko uporabiš tudi puder v kamnu. Osebno uporabljam puder v prahu translucent od IsaDore. Nanašam ga z bogatim in velikim čopičem. Čopič namočim v pudernico, ga spiham ali pa zabrišem na roki in šele s tako zabrisanim čopičem fiksiram obraz.

LP N
  • 0

#4 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 02 November 2004 - 07:06 PM

Puder v prahu se strese na roko in potem podrsa z blazinico ter nanese na obraz, da vse skupaj zafiksira. Ne priporočam s čopičem, ker ni toliko obstojno kot z blazinico. Naredi tak lep mat prosojen izgled, da svilnat videz. Jaz uporabljam od Artistry; aja, pa v vsakem primeru se splača odšteti zanj nekoliko več, ker ga boš imela za 1-2 leti.
  • 0

#5 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 02 November 2004 - 07:11 PM

ne bi vedla rolleyes.gif k ne maram met pudra na ubrazu pa ga ne upurablam 8)
  • 0

#6 swetika

swetika

    sramežljivec

  • Člani
  • 78 posts

Posted 02 November 2004 - 08:28 PM

ica katero blazinico uporabljas?
  • 0

#7 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 02 November 2004 - 10:45 PM

Od Kryolana in od Nica Baggia-----to sta profiesionalni.
  • 0

#8 swetika

swetika

    sramežljivec

  • Člani
  • 78 posts

Posted 02 November 2004 - 11:02 PM

kje pa to kupiš?
  • 0

#9 Nana28

Nana28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Maldivi

Posted 02 November 2004 - 11:20 PM

no mene pa zanima kaksna je razlika med pudrom v prahu in pudrom v kamnu?Kaj je bolje uporabiti da se ne svetis prevec in da ti kozo prevec ne izsusi?
  • 0
Vsak dan je nekaj posebnega zato uzivajmo zivljenje...

#10 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 03 November 2004 - 03:51 PM

Puder v kamnu nanašaš z gobico in je nekje boljši fiksator, kot pa puder v praku, kajti puder v prahu nanašaš z čopičem in s tem ne moreš nanest večjo količino pudra....
Mogoče se boš kljub vseemu svetla al po enem al po drugem....priporočam ti..da imaš gobico vednop s seboj in ko se začneš svetit, se samo potapkaš....
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#11 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 03 November 2004 - 04:51 PM

Puder v prahu je treba nanest z blazinico in ne s čopičem, pa se potem nič ne svetiš. Pri meni make up zdrži 14 ur brez sprememb.
  • 0

#12 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 03 November 2004 - 05:35 PM

QUOTE(ica)
Puder v prahu je treba nanest z blazinico in ne s čopičem, pa se potem nič ne svetiš. Pri meni make up zdrži 14 ur brez sprememb.


jaz sem imela v mislih puder, ki je prav prah......malo nerodno je nanašanje le tega z blazinico?????
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena

#13 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 November 2004 - 10:01 PM

Hej,

puder v prahu je boljši fiksator kot puder v kamnu, namreč puder v kamnu vsebuje tudi maščobe, ki jih puder v prahu ne. Večina se nas raje odloča za nakup pudra v kamnu, ker je nanos enostavnejši, je cenejši in lahko prenosljiv. Pri obeh je zelo pomemben nanos.


LP N
  • 0

#14 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 04 November 2004 - 06:22 PM

QUOTE
Puder v prahu se strese na roko in potem podrsa z blazinico ter nanese na obraz, da vse skupaj zafiksira. Ne priporočam s čopičem, ker ni toliko obstojno kot z blazinico.

  • 0

#15 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 04 October 2007 - 11:56 AM

Zanima me, če mi lahko katera svetuje pred nakupom pudra v prahu. Potrebovala bi takega, ki zanesljivo matira, kože pa ne izsuši in je brez olj. Pripravljena sem odšteti tudi malce več denarja, samo da bo puder res kvaliteten. Do zdaj sem uporabljala kompaktni puder Kanebo total finish, pa bi rada prešla na kaj drugega. Pozna katera kakšnega res dobrega?
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#16 babsi

babsi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 105 posts

Posted 04 October 2007 - 12:17 PM

QUOTE(fabulous @ 4. 10. 2007 - 12:56) View Post

Zanima me, če mi lahko katera svetuje pred nakupom pudra v prahu. Potrebovala bi takega, ki zanesljivo matira, kože pa ne izsuši in je brez olj. Pripravljena sem odšteti tudi malce več denarja, samo da bo puder res kvaliteten. Do zdaj sem uporabljala kompaktni puder Kanebo total finish, pa bi rada prešla na kaj drugega. Pozna katera kakšnega res dobrega?

Živjo, puder v prahu (fixing) - zelo dober je od AD transparenten, nanaša se z vatko (tisto ploščato),
pomočiš v prah, podrgneš ob drugo roko in tapkaš po celem obrazu.
Puder v kamnu je za hitre popravke T-cone.
Fixing se pa nanaša na puder, nato ostalo ličenje, če je nanašen pravilno in natanšno zdrži cel dan.
Omenjeni je super! (vizažistka).
  • 0

#17 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 04 October 2007 - 01:38 PM

O, hvala! Veš mogoče koliko stane?
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#18 babsi

babsi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 105 posts

Posted 04 October 2007 - 03:02 PM

QUOTE(fabulous @ 4. 10. 2007 - 14:38) View Post

O, hvala! Veš mogoče koliko stane?

Žal cene ne poznam, vendar ni visoka. Res pa ga imaš za zelo veliko časa. Rok uporabe je tudi kar dolg.
  • 0

#19 Hikoki

Hikoki

    Na hitro si nekaj zmisli

  • Člani
  • Pip
  • 181 posts

Posted 04 October 2007 - 06:55 PM

Stane okrog 12 evrov, če se ne motim, samo polnilo pa 7 evrov.
  • 0
Amen desu

#20 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 05 October 2007 - 07:54 AM

To pa ni dosti, če je res tako super. Hvala za informacijo.
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users