Jump to content


Photo

˝dražja kozmetika˝ vs ˝cenovno ugodnejša˝


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 *Ar|anchY*

*Ar|anchY*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 532 posts
  • Location:kranj

Posted 27 February 2006 - 07:33 PM

*soraya* vsi so na listi wink.gif hehe, sm bla v trgovini pa verjams d se sploh nism mogla odločt?prevec jih je in prevec je lepiiih laugh.gif
mava pa drgac podobn okus...mam enak izbor kot ti-ce sm ze mogla izbirat wink.gif
  • 0
Posted Image

#22 soraya

soraya

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 688 posts

Posted 27 February 2006 - 10:34 PM

*Ar|anchY* jaz moram iti te sencke še v živo pogledat. Meni so itak senčke od Diorja najboljše. Zelo kvalitetne. Zadnjič sem si kupila tudi enojno senčko od Clarinsa, ki je tudi zelo zanimiva, lepo mazljiva, obstojna in jo sedaj uvršačm takoj za Diorjevim wink.gif
  • 0

#23 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22356 posts
  • Gender:Female

Posted 28 February 2006 - 04:43 PM

Jaz ne uporabljam kozmetike višjega cenovnega razreda. Se strinjam s tem, kar je Dilema na začetku rekla. Ne zdi se mi smiselno kupovat kake maskare za 6000 sit, kreme za 15000 itd, če se najdejo ravno tako solidne ali po sestavinah celo boljše reči po dosti nižjih cenah. Edino kar sem si nameravala v bodoče kupit od cenovno višjega razreda, je krema SD od Clinique, ampak sem izvedela za ravno tako super kremo od Artistry, ki je je več notri in dosti manj stane, tako da bo kar tista padla. Sploh pa nimam denarja, za ga takole metat stran za ne vem kako kozmetiko, pa tudi bogatega očija in mamice nimam, ki bi mi dajali denar za take stvari.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#24 incy

incy

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 11 May 2006 - 10:47 PM

jst dam pa samo za 2 stvari malo več keša,ker mi je pri 2eh stvareh to pomembno in jih skos uporablam..recimo za maskaro k jo mam od max factor, pa puder k je ud niveje,drugač za lake za nohte pa šminke in glose se mi pa zdi brezveze dat tolk keša k so mi npr.od essence in miss sporty čist ql,pa itak k si večkrat kupm različne odtenke,k mi je ql d mam več barv,pa se ne morm upret nakupu,pa še ugodno je.
  • 0

#25 andrea

andrea

    sramežljivec

  • Člani
  • 61 posts

Posted 17 May 2006 - 04:00 PM

jaz sem bila zelo razočarana nad maskaro estee lauder magnaskopic, potem pa sem sprobala lancome hypnose, pa je super
Je katera že sprobala dekorativo od Helene Rubinstein? Meni je oblika ful všeč, pa me zanima, če je tudi dobra?
  • 0
Carpe diem!

#26 Haruka

Haruka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 189 posts

Posted 17 May 2006 - 06:12 PM

pred kratkim mi je zmanjkalo hypnose maskare in ker sem bla totalno brez dnarja, sem kupla lash architect, ki mi je bla prej sicer ful v redu, ampak ko sem enkrat probala hypnose...no zdej sem nesrečna in razmišljam, da bi prišparala za zamenjavo

po drugi strani sem pa dobila en ysl puder za darilo pa mi sploh ni v redu, tekstura mi je taka čudna in se moraš prou potrudit, da ga lepo razmažeš - rezultat je sicer v redu in traja ampak se namatraš!
  • 0
There's no turning back when you're chasing the wind...

#27 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 May 2006 - 09:14 AM

Sama odštejem samo za maskaro več denarja, samo mi ni žal, ker zaenkrat še nisem našla kakšne cenejše maskare, ki bi se lahko s to primerjala k jo imam zdaj (YSL), vsaj po mojem okusu.
Kar se pa ostali kozmetičnih izdelkov tiče pa ne dam ravno veliko denarja, mogoče kasneje, ko ga bom imela kaj več biggrin.gif
  • 0

#28 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 May 2006 - 10:24 PM

QUOTE(Haruka)
pred kratkim mi je zmanjkalo hypnose maskare in ker sem bla totalno brez dnarja, sem kupla lash architect, ki mi je bla prej sicer ful v redu, ampak ko sem enkrat probala hypnose...no zdej sem nesrečna in razmišljam, da bi prišparala za zamenjavo

po drugi strani sem pa dobila en ysl puder za darilo pa mi sploh ni v redu, tekstura mi je taka čudna in se moraš prou potrudit, da ga lepo razmažeš - rezultat je sicer v redu in traja ampak se namatraš!

Kje si dobila Lash Architect? Ko sem jo jaz iskala je sploh ni bilo več na prodajnih poličkah, pa mi je to najljubša maskara.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#29 ilafa

ilafa

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts
  • Location:Kranj

Posted 18 June 2006 - 04:16 PM

Edino MAC, pa še ta ni high-end po ceni, temveč bolj po kvaliteti.
  • 0

#30 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 June 2006 - 06:35 AM

Z MACom se pa kar strinjam. To je trenutno edina cenovno draga kozmetika, za katero sem pripravljena odšteti nekoliko več denarja.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#31 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 June 2006 - 01:29 PM

.
Škoda, da se je ne da dobit pri nas po trgovinah. ermm.gif




.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#32 evian

evian

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 05 June 2008 - 01:20 AM

meni se zdi Biotherm kozmetika čisto vredu pa čisto nič ni preplačana, ker ponuja res vrsto kvalitetnih izdelkov. naj stvar mi je aqusource superserum za vlaženje kože. thumbup.gif
  • 0

#33 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 June 2008 - 11:39 AM

QUOTE(evian @ 5. 6. 2008 - 2:20) View Post

meni se zdi Biotherm kozmetika čisto vredu pa čisto nič ni preplačana, ker ponuja res vrsto kvalitetnih izdelkov. naj stvar mi je aqusource superserum za vlaženje kože. thumbup.gif

jaz sem videla v Gloss Ekspress reklamo, da si lahko v Muellerju zdaj za 10€ kupiš mini količine te Aquasource linije - si bom šla kupit, da sprobam.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#34 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 June 2008 - 11:52 AM

Oh seveda, v Mullerju. Jaz se bom nekoč zabrisala skoz balkon. Ta Aquasorce zadeva je meni fenomenalna, naredi prečudovit feeling na koži.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#35 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 June 2008 - 11:55 AM

QUOTE(DiLeMa @ 5. 6. 2008 - 12:52) View Post

Oh seveda, v Mullerju. Jaz se bom nekoč zabrisala skoz balkon. Ta Aquasorce zadeva je meni fenomenalna, naredi prečudovit feeling na koži.

ej, a ti kupim pa pošljem? smile.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#36 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 June 2008 - 11:59 AM

ZS is the answer. tongue.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#37 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 05 June 2008 - 01:06 PM

js sm dobila za darilo tole kolekcijo:
IPB Image
naj povem, da so embalaže ZELO majhne. kremica je noter recimo v velikosti naprstnika. sej bi pogledla ml pa jo mam v lj. je že prazna, ampak je tako res srčkana pa ne vem, mogoče bo kaj kdaj za not dat - kašna senčka ali kaj podobnega... embalaža na splošno zelo kvalitetna - trda. vonj - neizrazit, nič posebno lepega. kolagen lifting gel - zelo dober, sem ga uporabila nekakjkrat potem pa podarila babici, ki ga pa kr pridno rabi. ji že more dgovarjat, drugače se njej ne ljubi teh reči uporabljat. sama porabila mleko - bzv - niti mejkapa ne odstrani dobro. za mojo kožo so mleka itak tako tako... potem tonik - ok, ampak meni precej namastil kožo, da se je naravna maščoba precej bolj izločala, ni pa mi mašilo por. čez tonik za mojo kožo ni bilo potrebno dat ničesar. kremica pa je imela ful učinek takoj - koža je kar zažarela, tudi barva kože se mi zdi da je postala bolj živahna. v redu nahranjena, ne maši por. sem jo dala babici potem, ker nimam tako suhe kože da bi kremo v bistvu potrebovala pa jo je v trenutku porabila smile.gif. najboljša stvar od tega - collagen lifting gel. je pa mislim, da cela kolekcija bila zgrešena zame, saj je namenjena suhi in gubasti koži. jaz imam pa mastno/mešano in negubasto smile.gif.

imela sm še Creamy Cleansing Foam:
IPB Image
to pa je bilo svetovno. je bila tubica sicer zelo mala, ampak glede na to da se porabi recimo za mezinčkov noht količine za eno umivanje (kar je res malo malo) se cela tuba ful počasi rabi. notri ima tudi drobna zrnca za piling. meni zrnca kot taka niso bila nič posebnega. ustvari se zelo bogata pena, zato je bolje dat zelo malo pa bo še vedno dovolj. ko si obraz splakneš ima uni občutek kot če bi si umili z navadnim milom. res tista čistost brez kakšnih čudnih dodatkov. potem pa res čudež. ker do tu ni vse skupaj prav nič posebnega. ko si obraz brišeš z brisačko, mogoče rahlo vlažno še bolje, se na mehek in nežen način odstranijo čisto VSE odmrle celice na koži. ne hecam se - jih je videt. to je najboljši pa sploh edini piling, ki sem ga sploh kdaj dosegla na svoji koži. tudi če uporabiš kak piling z zrnci npr. potem ko je koža suha še vedno opaziš suho ali odmrlo kožo, ki se ni očistila do konca. tukaj pa ne. koža ko jo odpilingiraš do konca, kar tudi nekaj časa traja, če se ti tako hitro obnavlja koža kot meni oops.gif, je koža ful mehka, gladka, žareča in lepše barve. tudi ko gre čez puder se vidi, da je koža drugačna in nežnejša na videz in dotik!

za ostale: priporočam ga močni koži, taki debeli, ki se dovolj masti in ki ni suha ali zelo občutljiva, nežna tanka. priporočam tudi za tiste, ki vam noben piling ne da res pravega efekta - da bi res vse celice lahko odstranil. kar se tiče cene, ne vem, ampak mislim, da glede na porabljeno količino je sigurno vredno. pa mislim, da ni za uporabo vsak dan 2x - jaz bi rekla da na 2-3 dni je nekje optimalno, da res odstraniš vse celice in koža zadiha kot treba. jaz sem bila res zadovoljna!

kašno drugo reč pa težko ocenim. od res prestične kozmetike sem imela enkrat eno emulzijo za telo, za pred solarijem, ki je res nekaj let nazaj stala bivših 20tisoč sit - to je bil najdražji nakup. pa sem bila zadovoljna. drugače priznam, jaz imam rada drago kozmetiko. meni se zdi da so tudi npr. produkti za lase iz frizerskih salonov prestižna kozmetika... tako da... je res, da pomenijo nek stausni simbol in če bi mela več denarja, bi se afnala s tem.

moja babi uporablja dekorativno v tem visokem rangu. pa mi pogosto ni nič posebnega. recimo maskare so čist bzv - imam Revlonovo pa mi je boljša kot kašne njene firme...

nekaj sem sigurna, da je povezav med ceno - kvaliteto - firmo. po mojem mnenju večina punc tukaj uporablja večinoma kozmetiko nekega srednjega cenovnega razreda in kvaliteta je temu tudi primerna. kakšna cenena kozmetika pa je res zanič. jo tudi nekaj imam. sploh če kaj zastonj dobim. in SE pozna razlika. odvisno tudi od zahtevnosti kože, las, okusa...


  • 0

#38 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 05 June 2008 - 01:24 PM

pohvalit morem še tiste tamale senčke od ArtDeco. meni so zelo prisrcu. lepe barve - lepo se mešajo na veki z drugimi senčkami, da dobiš lep preliv. majhna embalaža in počasi se rabi.

ful zadovoljna se pa tudi s senčko Loreal Platinum kolekcija. ne vem, če še obstaja. imam žal samo eno barvo pa jo največ uporabljam in jo mešam z vsemi možnimi barvami. to je recimo super zadeva iz srednjega ranga.
IPB Image
  • 0

#39

  • Guests

Posted 05 June 2008 - 02:44 PM

QUOTE(sonchika @ 19. 6. 2006 - 7:35) View Post

Z MACom se pa kar strinjam. To je trenutno edina cenovno draga kozmetika, za katero sem pripravljena odšteti nekoliko več denarja.



Enako. Pa še to ne bom senčk kupovala, ker so mineralne prav tako obstojne in pigmentirane. Itak se pa zelo ugodno dobijo sampli pigmentov.
Ne kupujem dragih izdelkov. Kot prvo, jih pri nas v "rdečih revirjih" ni za dobit, v Ljubljano pa ne hodim veliko. Kot drugo, se mi zdi škoda dat denarja za eno stvar, če jih lahko več dobim za ta znesek. Jaz predvsem kupujem dekorativo, kjer ni tolikšne razlike v kvaliteti.
Edino puder pa maskaro imam namen dražje kupovat...pa spet ne tako drago, no. Sicer razmišljam o mineralnih zadevah (pudri pa to), kar spet ni velik finančni zalogaj, ker so dokaj ugodne te zadeve na netu. Pa še pašejo mi na kožo. Tako da bom najbrž samo za maskare malo več denarja odštela.
Za linerje imam pa itak gel, s katerim lahko iz vsake senčke naredim liner...pa še ful obstojen je. Pa MAC fludiline, s katerim se itak ne morejo primerjat navadni EL.

  • 0

#40 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16927 posts
  • Gender:Female

Posted 05 June 2008 - 03:33 PM


Za dekorativo dam zelo malo, ker se mi ne vsak dan packati z vsemogočim... dovolj sta mi Avonov puder in maskara.
Za negovalno kozmetiko za obraz sem pripravljena za kvaliteto odšteti več.
Nasplošno kozmetike ne kupujem pogosto, ko pa jo, takrat dam mal več.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users