Jump to content


Photo

˝dražja kozmetika˝ vs ˝cenovno ugodnejša˝


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 polony

polony

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 25 February 2006 - 06:19 PM

hej! js mam pa eno vprasanje, za tiste ki kupojete bolj drago kozmetiko CD, Elizabeth Arden, Shiseido, Biotherm,Lancome... katere izdelki so po vašem res občutno kakovostnejši od tisih cenovno bolj ugodnejših... v mislsih imam kreme za obraz, ličila, maskare, pudri, mleko za telo, obraz, toniki,.... js naprimer si ne morem kupit ene običajne kreme v dm... ampak morm vedno posešt po bolj dragih znamkah , pa ne zato ker bi bila presrana ampak ker mi enostavno ne pasejo... imam kar problematicno kozo... prav tako je s pudri in pa maskarami... zanima e a katera uporablja šampone alpa mleko za telo od teh bolj ˝prestižnih˝ znamk in lahko rece da je res občutnejša razlika... ker se mi je pa tu že zgodilo da sem kupila kako drago kremo pa mi je bila blazno zanič.... torej ta tema je odprta v ta namen da pokomentirate kateri izdelki so vredni svojga dnarja in kateri definitivno ne!
  • 0

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 25 February 2006 - 06:26 PM

Jaz težko tle podajam neko ornk mnenje, ker imam zlo malo stvari višjega cenovnega razreda ... Shiseido šminko, Dior puder in Clinique kremo za obraz. Nekaj časa sem uporabljala tudi Biotherm kremo (ki je sestavinsko strahotno povprečna in preplačana).

Lahko rečem samo to, da zares bistvene razlike ne vidim. Diorjev puder je zgolj povprečen, Shiseido šminka mi je pa res 1A, čeprav po drugi strani nikoli nisem kupovala veliko šmink in zelo težko primerjam. Clinique krema mi je tudi fenomenalna, se pa tudi pri cenovno dosti ugodnejši kozmetiki najdejo odlične kreme.

All in all ... verjetno zna bit kozmetika višjega ranga kdaj bolj kakovostna, ni pa to nobeno pravilo, ker se tudi pri prestižnih znamkah najde totalno sranje, ki je večkrat absurdno preplačano. Hecno mi je, da nekateri mislijo, da so cenejše znamke avtomatsko slabše, dražje pa oh in sploh super ... to je navadno slepilo, zavajanje kupca, da bi dražje plačal. Če se človek poglobi v sestavine, lahko kaj hitro ugotovi, da je marsikatera 'prestižna' krema sestavinsko slabša, kot pa kakšna 5X cenejša. Še vedno mislim, da daje glavni čar takšni kozmetiki znano ime in čudovite embalaže ter da so te stvari v prvi vrsti nek statusni simbol.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#3 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 February 2006 - 07:00 PM

.
No, jaz imam nekaj izkušenj s kozmetiko višjega cenovnega ranga.

Pri maskarah sem s Chanelom imela dobre izkušnje, tista za podaljšanje Extracils je res bila dobra (bi pred časom trdila, da je vredna svojega denarja, če je ne bi kasneje izpodrinila MUF All In One, ki stane pol manj - pa še vseeno mislim, da izmed vseh dražjih maskar najbolj upraviči ceno); Diorjeva Ultimeyes tudi izredno dobra (zavidljivo podaljša), s Shiseidovo imam slabše izkušnje - imela sem ono za podaljšanje, z dlačicami - sprva krasno, kasneje (kar se je zgodilo prekmalu) je bila tako gosta z dlačicami, da je bilo jo nemogoče okusno in elegantno nanest.

S Clinique kremo SuperDefense izredno zadovoljna, izredno kvalitetna krema - tukaj se splača dat več denarja, saj enakega (ali boljšega) substituta za nižjo ceno pač trenutno ni. Imam tudi neki kao energijski gel za tuširanje, podn od podna (nepremišljen nakup za skoraj 5k). Kremca All About Eyes čisto povprečna, nič posebnega. Dramatically Different Moisturizing Gel izjemno vlažilen in krasne teksture, moja koža kar sije po njem, ampak spet - ni vreden visoke cene - če si lahko privoščiš, super..... če pa ne, pa te spet ne rabi blazno pečt vest. Imam še tester šminke in senčke - oboje povprečno.

Tudi Chanelovi glossi so dobri.

Kar se pudrov tiče - imam samo neprijetno izkušnjo z Diorjem in fantastično z Lancome (Teint Idole).

Izredno bi pohvalila Diorjev svinčnik za obrvi - Powder Brow Pencil - pudrast, suh, izjemno obstojen, cena cca. 4k povsem upravičena.

Se pa čist strinjam z Dilemo glede primerjave dražje in nižje kozmetike.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#4 polony

polony

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 25 February 2006 - 07:50 PM

ja sj se js tud strinjam z dilemo ampak se zmer pa prov pridejo informacije kaj je vredno svojga dnarja in kaj ne... js sm bla naprimer ful razocarana nad colistarjevim lakom za nohte prozorn 3 v 1 ker se ful luska... zelo razocarna nad bifacil odstranjevalec ocesnega make upa od biotherma , potem nad elizabeth arden curling maskaro , potem ea za celulit z zelenim cajem, potem estee lauder maskara mmagnascopic in pa crn svincnik za oci, potem maska za obraz biotherm d stress, biotherm mleko za telo z marelico,lancom impactive losijon za obraz , lancome puder addaptive,lancaster me razocara vednoo znova se posebej kolekcija Pure ker se krema zacne svaljkat..

pohvalila pa bi Cd maskaro diorshow, puder CD eclat satin,pa tud sencila od isadore so mi fajna! kar se pa krem tice pa se nisem nasla ene k bi rekla to je pa to... mam zelo obcutljivo mesano kozo, tud kak mozoljcek, uporabljala pa sem ze Lancome, Chanel, CD, EA,Lancaster,Biotherm,colistar,clarins,kanebo,kenzoki in pa Shiseido.... tako da imam pocasi ze vsega dovolj!!
  • 0

#5 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 February 2006 - 09:00 PM

Jst s kozmetiko višjega ranga nimam izkušenj, pred časom sem probala samo nekaj od Isadore (mislim da so bili glossi, ja) in bla res prijetno presenečena, kvalitetna znamka! 8)
Sem pa po priporočilu sosšolke še v srednji šole želela kupit Arden (ali je bil CD?) puder (baje ima zelo svetle odtenke), pa sem si premislila. Ne vem, pudra ne nucam pogosto, ker mam zelo lepo kožo in se mi zdi brez veze pol neki pacat še s tem, mam pa fetiš na maskare (pa tud samo bolj cenejše znamke) in glose smile.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#6 *Ar|anchY*

*Ar|anchY*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 532 posts
  • Location:kranj

Posted 26 February 2006 - 01:09 PM

Hmm jst ma zkušnje predvsem z Diorjem in Guerlainom. od diorja mam puder(tist Airflash) s katerim sm zlo zadovoljna, ceprov ga bolj redko uporabljam. Pol mam se maskaro Diorshow-ki je božanska...sm sprobala velik maskar ampak je ta najbolsa do zdej. Pol mam se paket 5 senčk-tut izredno obstojne, fajne barve, dobr pigmentirane res 1A. Mam tut un komplet Diorglam-tle sm se mogoče prehitr odločla za nakup, k ga vbistvu ne rabm ampak je vseen supr.Tko no...z Diorjevimi stvarmi-kar jih mam sm ful ful zadovolna. Zj si bom kupila se eno kremco za nohte. Niso me pa navdušle njihove šminke pa svinčniki za oči. Glosi so pa fajni.
Pr Guerlain-u sm pa nabavla svinčnik za oči-res supr, obstojn, pa ful mehek in dobr se nanese. mam pa se njihovo sminko Kiss kiss ki pa je sploh ne zamenam za nič na svetu. S temi izdelki sm ful zadovolna!
So mi pa zj se vsec pomladanske kolekcije od Diorja in Guerlaina-bo treba spet v nabavo! tongue.gif
  • 0
Posted Image

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2006 - 01:46 PM

*Ar|anchY* on petorček senčk od Diorja ... kterega maš? Jst sm na netu gledala in mi je ful všeč Night Princess, upam, da ga pri nas imajo. Stane pa okoli 10k, ane?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 26 February 2006 - 02:45 PM

Meni se je npr. zgodilo, da sem šla s kolegico probat puder od Diorja, ker je bil njej tako dober pa sem bila sama čisto razočarana nad njem. Bi dala tudi 8 tisoč zanj, če bi me res prevzel.

Imam pa svinčnik za oči od Diorja pa mi je o.k. tudi zdrži ful ful dolgo. Drugače pa sama ne bi dajala po 10 tisoč za sence ali pa 5 tisoč za šminko, ker se pač ne ličim tako pogosto. Le pudram se, senc pa ne uporabljam velikokrat.
  • 0

#9 leprotto

leprotto

    sramežljivec

  • Člani
  • 61 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Car design, avtomobilizem

Posted 26 February 2006 - 02:48 PM

Sama v bistvu ne uporabljam t.i. cenovno ugodnejše kozmetike, ker sem velikokrat opazila, da ko potegnem črto, me na koncu več stane kot npr. Chanel, Dior. Verjamem, da vsak produkt Chanela in podobnih ni najboljši, ampak še vseeno med dražjimi najdem boljše produkte. Stvar je tudi v embalaži, saj pri cenovno "ugodnejši" kozmetiki opažam, da pri oblikovanju emabalaže niso upoštevali niti osnovnih lastnosti embalaže, t.j. varovanje okolja pred vplivi samega produkta v embalaži in obratno (Babylove pena se mi je razlila po kozmetični torbici, MUF senčka pleše po škatlici, da o sami obstojnosti le-te sploh ne zgubljam besed). Ne vem no, ne bom trdila, da so vsi produkti high end kozmetike oh in spoh, ker to še zdaleč ni res, ampak še vedno se več dobrih stvari najde pri kakšnemu Chanelu. Sama uporabljam tonik in kremo od Cliniqua, maskare od Lancoma (ni je boljše) in YSL, v prihodnosti nameravam poskusit tudi Chanela in Diorja, črtala za oči od Chanela (best ever), senčke imam od Chanela in ene od Clarinsa ter od E. Arden, Guerlain in Versace, šminke YSL in Dior, glosi Dior Addict in Kiss ter E.Arden, laki za nohte Dior, ST za obraz in posebej za telo Lancome, blusher Lancome in Orlane, pudri Chanel in Lancome (noben od njih ne pušča madežev na obleki, zanima pa me, kateri pudri puščajo sledi? biggrin.gif ) Se pa najde produkt high end kozmetike, ki pod nobenim pogojem ne upraviči cene. Take so moje izkušnje.
  • 0

#10 Tejka

Tejka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 395 posts

Posted 26 February 2006 - 03:14 PM

jaz uporabljam bolj in bolj high end kozmetiko, ker vidim razliko.

Kar se pudrov tiče, ko enkrat sprobaš višji cenovni razred, ti niti na pamet ne pride, da bi spet uporabljal npr. puder od Nivee smile.gif

imam puder YSL, blusher Collistar in YSL, kremo JUVENA, piling JUVENA in masko JUVENA, svinčnik za obrvi DIOR pa tudi nekaj dekorative (senčk in tega), čeprav večinoma bolj stavim na kvalitetno nego kože kot dekorativo (ni takih razlik).

V kratkem si bom kupila svinčnik (eyeliner) za učke, tko da bo to najbrž CHANEL.
  • 0

#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 February 2006 - 05:05 PM

QUOTE(La*Perla)
Kar se pudrov tiče, ko enkrat sprobaš višji cenovni razred, ti niti na pamet ne pride, da bi spet uporabljal npr. puder od Nivee smile.gif


biggrin.gif:D:wink:
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 *Ar|anchY*

*Ar|anchY*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 532 posts
  • Location:kranj

Posted 26 February 2006 - 05:06 PM

*DiLeMa* jst mam petorček iz zadnje jesenske kolekcije, sm pa ze gledala novo spomladansko kolekcijo ker so nameravam spet kupit en petorček. barve so res lepe, pa kukr sm gledala majo vse odtenke, tut tega k je teb vsec. wink.gif Jst si bom zbrala kaksnega s pastelnimi odtenki, ker mi je poleti in spomladi bolj vsec naraven videz in s tem tut manj močen MU kot jeseni in pozimi.
petorček stane pa v Douglasu, tam sm gledala, 10830 sit. rolleyes.gif 8)
  • 0
Posted Image

#13 soraya

soraya

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 688 posts

Posted 26 February 2006 - 05:19 PM

Ar|anchY, kakšne barvo oči pa imaš? Jaz sem tudi gledela te petorčke na netu in zdaj ne vem, katerega bi izbrala za rjave oči. Všeč so mi: Sweet Illusion, Night Princess and Incognito.
  • 0

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2006 - 06:21 PM

Meni je Night Princess božanski ... je črna in bela senčka, pa še vijolčna, roza in siva ... tak zlo, zlo uporaben je. Čisto vsi odtenki so mi všeč.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 26 February 2006 - 06:23 PM

Jaz uporabljam Collistarjev puder, tekoči in v kamnu. Tekoči za mešano/mastno kožo je prav gnili. V kamnu je ok, sploh za večjo prekrivnost se ga nanaša z mokro gobico in efekt je kar dober. Zelo dober mi je tudi collistarjev eye liner. Dobra je tudi od Art Deco maskara. Pa isadora mi ima odlične zadeve, kar se tiče dekorative. Ampak to je srednji rang.

Od Clinique imam tudi jaz SD, ki sem jo sicer do sedaj uporabila samo 2x. Zaenkrat mi je krema upravičila ceno (hitro se vpije, matira, občutek po nanosu je dober). Aja, pa mild tonik, ki ga bom sigurno kupla še 1x, ko mi ga zmanjka.

Prej sem uporabljala Decleor, meni osebno ful fajn. Pa Thalgo - povprečen. Pa Matis, tudi povprečen.

Pohvalit še morem od Elizabeth Arden barvico za oči. Tak dobre barvice nisem še nikoli uporabljala. Obstojnost, nanos, vse 1A. Medtem ko pa maskara je čisto povprečna.

Sama kupujem od višjega ranga negovalno kozmetiko, ker se mi zdi bolj pomembna od dekorative. Pa dober puder, maskara ter barvica, pač stvari ki jih uporabljaš res vsak dan in jih tudi maš dolgo. Tu se mi zdi brezveze šparat.
  • 0

#16 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 February 2006 - 06:39 PM

.
Aja, jaz sem čisto pozabila - imam od Collistarja eye liner in je super, imam ga že ene 4 leta, pa je še čisto okej biggrin.gif, medtem ko pudri mi pa nikakor ne odgovarjajo - pretemni odtenki, pa tudi sicer mi niso všeč - preveč kremasti vsi povprek, mastni.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#17 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 26 February 2006 - 06:47 PM

4 leta že uporabljaš enega?! Kak, meni ga po dobrem pol leta zmajnkuje ermm.gif Kar se pa tiče pudrov, pa se ne bi mogla bolj strinjat.
  • 0

#18 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 February 2006 - 06:50 PM

.
Dejansko bo res 4 leta, ja! Na začetku ene 2 leti sem ga pogosto uporabljala. Potem pa skoraj 2 leti ne, sem prešla na črno senčko. Zdaj ga pa spet tu pa tam. Mene tudi čudi..... v glavnem, nikakor ga noče zmanjkat in tudi posuši se ne, pa je pokrovček celo malo strt in se ga celo ne da ornk zapret. Hm?! biggrin.gif


.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#19 *Ar|anchY*

*Ar|anchY*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 532 posts
  • Location:kranj

Posted 26 February 2006 - 08:48 PM

*soraya* tut jst mam rjave oči wink.gif
  • 0
Posted Image

#20 soraya

soraya

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 688 posts

Posted 26 February 2006 - 09:21 PM

Ar|anchY, kateri pastelni petorček je pa na tvoji listi želja? smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users