Jump to content


Photo

Napitnine


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#21 matej29

matej29

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 267 posts
  • Location:okolica cela
  • Interests:zelo veliko

Posted 16 March 2006 - 04:10 PM

ma odvisn kje pa kdaj!!
pa zaka!
  • 0
Ne zamudi priložnosti tega dne, saj se ne bodo nikoli več ponovile!

#22 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 16 March 2006 - 05:08 PM

tolar na tolar = palača biggrin.gif
  • 0

#23 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 16 March 2006 - 07:36 PM

Včasih pustim napitnino, ja, ampak več kot 2 SIT ne. biggrin.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#24 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 16 March 2006 - 07:50 PM

Odvisno od počutja. Ko sem delala v gostilni, sem začela drugače gledat na to. Če mi je kdo pustil tudi 10 sit, se mi je blazno lepo zdelo. Taka lepa gesta, ko sploh ni pomembno kakšna je vsota. Zdaj sicer ne puščam nekih napitnin, ker si kot študentka niti ne morem privoščit. Sem pa tudi jaz navajena od staršev, da se napitnina daje v vrednosti 10% od zneska.
  • 0

#25 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 16 March 2006 - 08:11 PM

če je postrežba prijazna al pa zlo lušn natakar wink.gif pol pustim tiste kovančke, pov trgovini tut občasno

se bo pa z evri to definitivno nehal , k se mi ne bo dal preračunavat kolk bom pustila
če so pa zateženi pa čakam da bi vrnejo do zadnga tolarja
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#26 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 16 March 2006 - 08:22 PM

V trgovini VČASIH pustim do 10 sit (une tamale), če že ne plačam s kartico.
V lokalih in restavracijah pa je odvisno od postrežbe in prijaznosti, ponavadi pa pustim/zaokrožim na 100 sit.
  • 0

#27 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 16 March 2006 - 09:05 PM

Jaz v trgovinah (z oblekami) ne puščam napitnin...tudi ponavadi so trgovke ful neprijazne.
V barih pa kakor kdaj. Redkokdaj pustim puncam, ker so večina res arogantne in tečne, kot da so zaradi mene tam, če pa so prijazne pa rade volje pustim nekje do 100 sit. Dostikrat pa dam napitnino natakarjem, ki me ponavadi še nasmejejo in so priazni in če mi nekdo že polepša dan, mu dam v zahvalo napitnino.... (kar pa ne pomeni, da so vsi natakarji prijazni).
  • 0

#28 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 16 March 2006 - 11:40 PM

QUOTE(hudička)


se bo pa z evri to definitivno nehal , k se mi ne bo dal preračunavat kolk bom pustila


oh ja, i agree. Tole z evri bo pravo čudo, vsaj na začetku ene par mesecev.
Tolk kovancev s sabo vlačit, groza ermm.gif
  • 0

#29 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 17 March 2006 - 07:39 AM

jaz večinoma pustim kakšnih par tolarov, ker sem alergična na drobiž, v primeru dobre postrežbe, prijaznosti, to vidiš takoj. če pa mi ni všeč pa hočem vse nazaj do zadnjega tolarja twisted.gif da mi kdo reče če mi lahko ostane dolžan no way. to je samo izkoriščanje, naj gre menjat twisted.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#30 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 17 March 2006 - 07:43 AM

ja ko bodo evri pa bo druga pesmica.. vrjetno ne bom pustila kar 1€ natakarju biggrin.gif si bo treba omislit kaj takega za tale drobiž ermm.gif
IPB Image
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#31 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 March 2006 - 07:18 PM

danes sem na pošti pustila vsega skup 150 sit drobiža, ker me je ženska na okencu totalno živcirala, in sem se htela čimprej pobrat stran.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#32 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 17 March 2006 - 11:42 PM

To pa ni bilo vzgojno, bodo videli, da se to splača ...
  • 0

#33 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 17 March 2006 - 11:57 PM

[quote=Špela]danes sem na pošti pustila vsega skup 150 sit drobiža, ker me je ženska na okencu totalno živcirala, in sem se htela čimprej pobrat stran.

tej bi šele mogla vse pobrat
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#34 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 September 2016 - 01:42 PM

Obujam prastaro temo... so se vaše navade glede dajanja napitnine kaj spremenile v tem desetletju od zadnjega posta? :)

 

Jaz v kolikor sem zadovoljna s postrežbo vedno pustim napitnino. Višina napitnine je odvisna od višine računa in seveda tega ali je postrežba znatno izstopala od povprečja. 


  • 0

#35 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25271 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 September 2016 - 02:21 PM

Tukaj napitnine niso ravno v navadi, ponavadi znesek zaokrozim navzgor, ce sem bila zelo zadovoljna s postrezbo (ustrezljivostjo in odnosom nasploh) in hrano, sicer pa ne. Sem se enkrat jezila na fanta, ko sva se na poti v Slo ustavila za jest in sva vprasala, ce bi nama lahko po vecerji naredili se kaj za sladico, in so rekli, da lahko narociva ocvrt ananas z nekimi mandlji in se necem, kar je bilo pac na meniju, da bodo prilagodili, noben problem. Na koncu sva pa dobila vsak 2 tanka koluta ananasa iz kompota, ki so ju pomocili v zmes moke in vode in ocvrli, brez cesarkoli zraven ... in je bilo tocno tako ogabno, kot se bere, stalo je pa nekih 10 EUR (evro ali dva manj so nama racunali za 7 dl navadne usteklenicene vode, ki sva jo spila ob neki povprecni glavni jedi - rizem in rezancih z zelenjavo v omaki, pa nisva bila v fancy restavraciji, v neki mainstream azijski pac). In sem prosila za racun, tacas ko sem skocila na WC, potem pa je do moje vrnitve fant vse skupaj ze poravnal (iz moje denarnice, ker je svojo pozabil v avtu) - pac ok. In na poti ven nama se 2x recejo hvala in fanta malo postrani pogledam, ces, kaj je to, ker so naju prej precej manj smirglali ... in je rekel, da je znesek na racunu pac zaokrozil navzgor do okrogle desetice, torej slabih 10EUR napitnine. Sem bila kar malo penasta okrog ust, ko sva sla ven - malo zaradi precenjene vode in tiste obupne sladice, ki mi je oblezala v zelodcu, kolikor sem je pac pojedla, malo pa zaradi fanta, ki je vcasih "radodaren" brez razloga. Mi pa ni problem pustiti napitnine tam, kjer vidim, da so se res potrudili z inovativnostjo in naredili za naju kaj cisto "off the menu", brez pol muke ali prepricevanja, kjer sva res dobro, raznoliko in dovolj jedla - pac zahvala za trud in vzpodbuda za naprej.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#36 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 14 September 2016 - 03:27 PM

^^Haha. tko je mene skoraj kap zadela, ko sva šla za moj bday s fantom na večerjo in je bil noro prijazen natakar, pa medtem ko sva jedla je mimo prišel moj mali bratranček, skočil vame in mi pred celo restavracijo čestital haha, pa je natakar takoj prišel zraven in vprašal, če mam rojstni dan. Potem mi je prinesel neko ful dobro vino na njihov račun in je bilo ful nice. Na koncu sem fantu rekla, da mora nujno pustit napitnino, pa je isto pustil skoraj 10e, haha. Meni se to zdi FUL, on se je pa v SF navadil, da zraven pusti 10-20%, kar hitro nanese. Saj mi ni žal, ker je bilo vse res na nivoju, ampak se mi zdijo take napitnine malo too much. :D

 

Jaz načeloma skoraj vedno puščam baker, pa velikokrat zaokrožim navzgor za (par) deset centov. Pa mojemu frizerju vedno pustim 2-5e več, ker ga tok cenim in ne vem, kaj bi brez njega. :lol: Ni mi težko pustit za nekaj, kar je res dobro narejeno pa da vem, da me ne obirajo.


  • 0

After all this time?

Always.


#37 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16167 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 September 2016 - 03:48 PM

Tudi jaz načeloma vedno pustim napitnino, če sem bila zadovoljna s postrežbo in storitvijo. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#38 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 September 2016 - 04:01 PM

Jaz v restavracijah/barih pustim napitnino, če sem zadovoljna s postrežbo.

Kozmetičarki pustim vedno napitnino (1 ali 2eur), enako frizerju. Ampak hodim vedno v isti salon in sem vedno ful zadovoljna.


  • 0
Viens, reste ici!

#39 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25847 posts
  • Gender:Female

Posted 15 September 2016 - 12:43 AM

^^
+1.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#40 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 15 September 2016 - 10:30 AM

Jaz tudi vedno puščam napitnine, itak ne hodim ne k frizerju, ne h kozmetičarki, kadar pa tu pa tam kej zunaj spijem pa vedno pustim kak evro.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users