Jump to content


Photo

Francoščina


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 June 2006 - 11:44 AM

Punce, rabim vašo pomoč.

Torej, jeseni grem na gimnazijo in sem se odločla z adrugi tuji jezik - Francoščino. Malo me je začela panika grabit, ker od vseh poslušam, kak je Francoščina težek jezik, da je res ful težko pa to .. res sem v dvomih.

No torej, kake izkušnje imate ve z Fransoščino ? Se vam zdi težek jezik ? Al čisto normaln se za naučit.

Zavedam se, da noben jezik ni lahek v take pomeni besede .. ampak jaz se bojim, da bo Fransoščina prezahtevna za mene .. ermm.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#2 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 18 June 2006 - 12:00 PM

jst se je v srednji šoli nisem nikoli učila in letos sm je mela na faxu-začetna stopnja...meni sploh ni bil težek jezik...na začetku so mi reklu da si lahko pomagam z italjanščino in španščino, kaj je meni sam škodovalo, ker sm ful mešala....no u glavnem ni težek jezik, in itak v 4 letih gimnazije ti ne bo panike, ker se boste postopoma učili...ne skrbet...
je pa super da si vzela francoščino, kajti to je drugi uradni jezik EU laugh.gif
  • 0

#3 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 18 June 2006 - 12:08 PM

Moja frendica ki se je letos začela učit francoščino, je rekla, da je njej bla lahka, sicer ne tko kt npr. angleščina, sam, da ji pa kar gre tko.

Pol ena druga frendica, ki je pa mela v OŠ, kot drugi tuj jezik francoščino je pa rekla, da je ful za*ebana, baje je ful glagolov se za učit itd.

Drgač se bom pa tud js drug let učila francosk pa me ne skrbi tolk, ker mi je pač jezik full všeč in se bom že mal pomatrala. biggrin.gif
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#4 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30913 posts
  • Location:Primorska

Posted 18 June 2006 - 12:43 PM

Pomoje, če si malo nadarjena za jezike, ti ni noben preveč težak - jaz nisem imela z angleščino v OŠ nobenih težav, vedno 5, potem v gimnaziji sem se učila še nemščino & italijanščino brez problema, sicer sem it. čisto pozabila, na faksu pa sem študirala še ruščino.
Tolk se poznam, da vem, da so jeziki moja dobra stran in me ne bi bilo strah učiti se še kakega novega.
  • 0

#5 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 June 2006 - 12:46 PM

No meni pa jeziki ne ležijo nekaj ful. Mah ja .. bom pustila kr Francoščino pa je to to .. bomo vidli ...
  • 0
Viens, reste ici!

#6 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 18 June 2006 - 01:47 PM

jz sm imala fra 2 leti v gim, ker sem jezikovni oddelek in je bil to moj 3. jezik (poleg ang in špa). ampak se v teh 2h letih nisem naučila 0. men je zlo težek jezik, sploh zato ker sm tut jz mešala s špa.pa mel smo eno staro, zateženo prfokso in smo se učil sam dialoge s knjige na pamet. mel smo pa tut asistentko iz francije, pa jo ni noben 0 razumu. tko da je moja fra bl slaba rolleyes.gif ne bi se jo nikol več učila, mogoče zarad slabih izkušenj s prfokso al pa zato k mi ni navem kako všeč. pa še špa grem študirat, to dvoje pa preveč mešam...salut!
  • 0

#7 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23631 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 18 June 2006 - 02:54 PM

Jaz sem svoj čas delala s francoskimi firmami in sem se enkrat odločila, da se jo grem malo naučit ... vsaj osnovo.

Lahko reče, da so mi germanski jeziki vedno kar precej ležali (nikoli nisem imela nobenih problemov z njimi), francoščina me je pa precej na realna tla spravila.

Poleg tega da imaš ogromno enih pravil s še več izjemami, je sama izgovorava jezika precej težka, saj naše glasilke niso navajene izgovarjat zvokov (glasov) ki jih imajo francoske besede.

Jaz bi ti priporočila, da se odločiš za kateri koli drugi romanski jezik (italjanščina ali še bolje španščina). Je pa res, da če si vstrajen se da vse naučit ... le meni se ni dalo s tem toliko ukvarjat.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#8 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 June 2006 - 03:34 PM

ermm.gif Khm .. ko smo že pri španščini .. kak pa kaj to ? Se vam zdi lažje.. ?
  • 0
Viens, reste ici!

#9 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 18 June 2006 - 03:45 PM

španščina je ful lažja.nimaš kakšne posebno težke izgovorjave. samo slovnica je kar težka ker je res velik časov
  • 0

#10 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 June 2006 - 03:48 PM

Mene pa izgovorjava pri Francoščini ne skrbi, ker si ne zapletem jezika. Mene je bolj slovnice strah.
  • 0
Viens, reste ici!

#11 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 20 June 2006 - 11:12 AM

jst sem imela v gimnaziji 4 leta francoščino in nisem nek hud talent za jezike. tk ti bom rekla: izgovorjava je v začetku težka, potem se pa mal navadeš in ni več tak problem. slovnica: glagoli se spregajo, samostalniki se ne skalnjajo. glagoli znajo bit mal problematični, ker je dost izjem. pol maš še zaimke, ki sm jih jst sovražila. ampak se da naučit! če ti je všeč potem vztrajej. men je žov, da sem tok pozabla in me ful ful mika vzet drug let lektorat na faxu. ---> a kera dela oz. je delala lektorat na francoščini? izkušnje... prosim! biggrin.gif
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 June 2006 - 11:35 AM

Kaj imaš pa na voljo? Jaz sem izbrala italijanščino in mi sploh ni žal. Ker je zelo lahek jezik.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 June 2006 - 12:24 PM

Na voljo:

francoščina

španščina

nemščina ( niti pooood razno !!!! mad.gif )


Odločla sem se za frenč.
  • 0
Viens, reste ici!

#14 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 20 June 2006 - 12:54 PM

gud desižn!!!! biggrin.gif vztrajej, ker je božanski jezik wink.gif
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#15 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 20 June 2006 - 03:21 PM

jz bom šla tud na gimnaziji na jezikovno smer, pomoje vzela nemščino, pa čeprov me francoščina mika ermm.gif biggrin.gif
  • 0

#16 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30913 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 June 2006 - 03:38 PM

Pa kaj, to, da se učiš dva tuja jezika, pomeni že jezikovno gimnazijo blink.gif ?
Jaz sem se učila 3 že sam na navadni gimnaziji - dva že redno po urniku (ang., ne), italijanščino pa še izbirno izmed nekaj predmetov, namesto računalništva ali neke umetnosti rolleyes.gif
  • 0

#17 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 20 June 2006 - 03:45 PM

QUOTE(MLadoLetNa)
jz bom šla tud na gimnaziji na jezikovno smer, pomoje vzela nemščino, pa čeprov me francoščina mika ermm.gif biggrin.gif


Zakaj bi vzela nemščino, če te bolj mika francoščina??? blink.gif sam ne rečt, da z nemščino več dosežeš, ker je to en bul šit! sorry... pozanam ene par folka, ki so nemščino vzel kao, da je ''bolj uporabna in z njo lohk v svetu več dosežeš''! my ass!!! pol so se pa 4 leta matral z njo in preklinal vse možne stvari! ermm.gif brez veze!

uf, MLadoLetNa, to ni letel zdj direkt nate, da ne boš mislna in zamerla! wink.gif
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#18 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 June 2006 - 04:05 PM

QUOTE(MLadoLetNa)
jz bom šla tud na gimnaziji na jezikovno smer, pomoje vzela nemščino, pa čeprov me francoščina mika ermm.gif biggrin.gif

Ne uzet nemščine. Jst sem se tok zajeb** k sm jo uzela. Ponavad sem bila zmeri ful dobra u jezikih, angleščino sem delala čisto po posluhu.
In moja mati mi reče da je nemščina zelo koristna in da jo maram uzet, poleg španščine. In sem se ceu let matrala, pa k inštrukcijam hodila in sem kumi za 3 skupi spravla. U celem letu se nisem nobene stvari tok učila kot deutche, pa mam tm daleč najslabše ocene.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#19 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 20 June 2006 - 04:12 PM

men je mogoče tud zarad tega bol nemo uzet kokr jo moja ljuba sestrca več kot obvlada, dve let pred diplomo jo je nehala študerat, ne zato da bi ji bla tok težka, sam ji to ni blo to da bi delala u zvezi s tem neki, pa zdej tud u nemčiji živi in more fajn znt sevede.In fajn bi mi blo ko bi mi lahko pomagala, za francoščino pa samo nštrukcije pridjo u poštev, in zakaj nebi izkoristla pomoč doma če jo bom lahko mela, mislm od koristnosti je pa itak tko da sta francoščina pa nemščina prbližn enak uporabni ne ? biggrin.gif
  • 0

#20 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30913 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 June 2006 - 04:28 PM

Jaz sem se z nemščino prvič srečala tud šele v 1. letniku gimnazije, najprej čist zgrožena, kako bom jest to kdaj znala in razumela, pol sm jo pa vedno imela 4.
Mal več se je blo že treba učit, kot anglo, sam tud se mi ni zdel neki groznega.
Men gre ful velik "v uho" - ko stvar slišim, si jo zapomnim, mal več je le pravil glede slovnice.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users