Jump to content


Photo

Mastni lasje


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#1 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 25 July 2005 - 06:38 PM

Hej!!!!

Mam ful mastne lase zato si jih moram umivati vsak dan. Pa to ni samo pretiravanje ampak res.Vem da to ni zdravo sam nimam druge izbire......ampak poskušam število pranj na teden omejiti kolk se le da.Trenutno uporabljam šampon Foltene bi pa rabla še kao dodatno sredstvo npr. masko al pa kaj podobnega za mastne lase.A pozna katera kak preparat la pa kaj kar bi mi pomagalo?Sem slišala da obstaja nek zdravnik ki se ukvarja s takimi in podobnimi problemi lasišča pa me zanima ali morem iti prej k osebni zdravnici?V bistvu sploh ne vem na koga se naj obrnem.Ma katera kake izkušnje?

Ines
  • 0

#2 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 25 July 2005 - 07:47 PM

V teh vročih dneh je mastenje las kar pogosta nadloga. Zaradi vročine se potimo, seveda tudi v lasišče, lojnice na glavi pospešeno izločajo loj in posledica je masten las. Predlagam umivanje z blagimi šamponi in mogoče občasno kakšne hranilne maske za lase.
Saj bo kmalu jesen in hladneje pa bo tudi potenja in posledično mastnih las manj.
Prijetno poletje!

LPJ
  • 0

#3 TejaF

TejaF

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:glasba

Posted 26 July 2005 - 09:52 AM

Tudi sama imam masten lase...Drugi dan po pranju se mi malo že vidi, tretji dan pa obvezno pranje! Zdaj sem začela uporabljat johnson&johnson otroški šampon. danes je 4 dan, pa imam lase takšne, kot da bi bil drugi dan! Full pomaga, vsaj meni no! po šamponiranju pa še mal balzama proti lomljenju las, ampak samo konice oziroma tam kjer ni stika z lasiščem. Prav navdušena sem. Pa še ta blag šampon bo super na morju, ko si bom bolj pogosto prala!

LP
  • 0
...:::Najtežje je gledati nekoga, ki ga ljubiš, vendar ljubi drugega:::....

#4 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 26 July 2005 - 05:23 PM

men so pa najboljš Garniel fructis šamponi pa še ful jih je različnih tko da komot najdeš enga zase;)
  • 0

#5 MARELICA

MARELICA

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 186 posts
  • Location:LJUBLJANA
  • Interests:SODOBNA TEHNOLOGIJA, DELO Z LJUDMI...

Posted 27 July 2005 - 05:44 PM

Jaz uporabljam jabolčni šampon od oriflama in meni zelo pomaga. Je zelo nežen. Samo enkrat si operem in je se pravi ne spiram dvakrat. Umijem se 2x na teden pa imam zelo mastne lase. sad.gif
  • 0

#6 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 01 August 2005 - 12:51 PM

Hvala za vse vaše nasvete.
Jadranka: "Predlagam umivanje z blagimi šamponi in mogoče občasno kakšne hranilne maske za lase."
Kaj poznaš kakšno dobro hranilno masko. Po možnosti kaj naravnega?Kaj kar ne otežuje las?
  • 0

#7 MARELICA

MARELICA

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 186 posts
  • Location:LJUBLJANA
  • Interests:SODOBNA TEHNOLOGIJA, DELO Z LJUDMI...

Posted 02 August 2005 - 06:38 AM

Imam zelo dobro masko od Kerastase za mastne lase, pri Oriflamu (vsaj nisem je zasledila) je nimajo. Prej sem imela pa Londo. To kupiš pri frizerju Lassana. laugh.gif laugh.gif
  • 0

#8 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 02 August 2005 - 07:44 AM

Jest pa uporabljam en čisto navaden brezov šampon, pa na vsake toliko si privoščim maske za lase iz karitejevega masla (L'occitane)

Perem si 1-2 na teden, pomaga...
  • 0

#9 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 02 August 2005 - 11:20 AM

URŠKA tudi jaz uporablam brezov šampon. Ful mi diši pa še pomaga! Super je!
  • 0
Viens, reste ici!

#10 barbara01

barbara01

    sramežljivec

  • Člani
  • 51 posts
  • Interests:vse

Posted 02 August 2005 - 01:05 PM

jaz uporabljam tega od pantena za normalne lase. čeprav sem na začetku imela enake probleme kot ti. namernoma sem začela zmanjševati doze umivanja in mi je uspelo. zdaj si jih umivam samo 2 krat na teden. nič ni mastno več
  • 0

#11 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 02 August 2005 - 06:47 PM

Jst sm tut včasih si vsak dan prala lase.. Potli sm jih pa začela umivat čedalje bolj poredko-zdej sm na tem, da si jih umijem vsakih 4 dni, nameravam pa prit do tega da si jih samo 1x tednsko perem..

Nekak se lasje navadjo: oziroma lasišče se privadi na čas umivanja- če si jih vsak dan umivaš se na to navadi, če si jih umiješ vsakih 4 dni pa se tudi privadi.. Hm-ne gre mi tole razlaganje glih od rok biggrin.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#12 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 04 August 2005 - 07:48 PM

Sama v teh poletnih mesecih pogosto uporabim kakšno masko za po sončenju (kupim kar v DM), se mi zdi kar v redu, sicer pa pogosto uporabim masko od Keune. Sem pa zadnjič dobila tester maske za lase od kolekcije Collistar in se mi je zdela tudi kar v redu.

lpj
  • 0

#13 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 07 August 2005 - 06:31 PM

Simonchy se popolnoma strinjam s tvojo izjavo da se lasje navadijo na to kako pogosto jih umivaš. Med vikendi in počitnicami.....ko pač nikamor ne grem ko sem doma....si las ne umivam. Poskušam jih čim manj že nasplošno, samo lase težko privadim na umivanje vsaki drugi dan kaj šele na bolj redko. Tak da to kaj mi svetuješ poskušam in bom še poskušala. Jaz upam da se bo stanje kaj izboljšalo čeprav gre zlo zlo zlo počasi. Sam pa poskušam najt še kaj, kar bo bolj hitro učinkovalo, ker se mi zaradi vsakodnevnega umivanja lasje vedno bolj uničujejo. Zato sem se tud obrnila po nasvet na vse vas v tem forumu.

Kaj poznate kako naravno metodo proti mastnosti las......se vam ful hvaležna da ste mi svetovale različne maske sam jaz bi rada kaj kar si lahko sama nardim doma. Če ma kaka kakšen nasvet za kakšno masko al pa karkoli kar bi po vaših izkušnjah pomagalo bi vam bla zlo hvaležna.
  • 0

#14 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 08 August 2005 - 05:41 PM

Tle je nek link, k je napisano ime maske za mastne lase, če ti bo kej pomagalo..
http://www.kremca.ne...ex_imunal.shtml


Sam glede las nekak sama ne verjamem v maske pa šampone... Se mi zdi, da je lase še najtežje ukrotit. Kot sm že rekla, ti najbolj priporočam postopno redkejše umivanje-res da traja, ampk v kratkem času boš bol težko omilila "mastenje" las.
Pr men je biu problem, k sm si pogosto umivala lase+da sm si jih sušila s fenom:katastrofa je bla res: ampk sm se postrigla, pa mal bol pazila na laske, pa redkejše umivanje pa je blo.
Hm, mal zabluzila s teme, ups oops.gif

BAJE pretirano pa pogosto česanje las tut poveča to "maščenje" (večkrat na dan po dalj časa, kot sm to počela jst biggrin.gif )
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#15 Chobits_

Chobits_

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts

Posted 09 August 2005 - 10:53 AM

Hm se strinjam. Pogosto cesanje pa tudi dotikanje, igranje oops.gif z lasmi jih naredi veliko hitreje mastne ... no vsaj v mojem primeru, zato obicajno ko si jih umijem, jih pustim cisto pri miru.... laugh.gif

Drugace imam sama tudi tezave z mastnimi lasmi - umivam jih strogo samo 2x na teden, uporabljam Eucerin, ki je dokaj blag in se kar pomaga. Kar pa se tice mask - nekje sem prebrala tole:

"Ce imas tezave z mastnimi lasmi, pomaga spiranje s cajem iz lipovih cvetov (pest posusenih cvetov prelij z 0,25 l vrele vode, nato ohladi in precedi)..."
"Trik za preprecevanje mastenje las je dodati olje. Zakaj? ker bo slednje dalo misliti lasiscu, da proizvede ze dovolj olja in s tem se bo stanje poboljasalo. Dodajte 12 kapljic jojobe na lasisce, pustite stati 30 minut in nato obvezno operite s samponom"

Sicer ne vem koliko to pomaga, sama tega nisem poskusala.

Se en nasvet: ko si samponiras lasisce, se izogibaj mocnemu drgnjenju ker to se pospesuje delovanje lojnic. Izogibaj se tudi fenom in s tem segrevanju lasisca. smile.gif
  • 0

#16 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 09 August 2005 - 08:16 PM

Priporočam ti da si zbereš kakšen kvaliteten šampon ki ne suši lase,saj s tem draži lasišče ki pa se potem še bolj masti in pa definitivno bi bilo dobro nabavit kakšno vlažilno masko da se stanje malo uravnovesi!
  • 0

#17 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 20 August 2005 - 06:45 PM

Velikokrat sem že kje prebrala da je za mastne lase dobra kopriva ( v šamponih, balzamih ). Nekatere na tem forumu ste mi priporočle otroške šampone. Sicer sem sama že poskusla uporablat otroški šampon, pa mi ni kaj preveč pomagalo, mislim blo je kot pri vsakem drugem šamponu ko sem ga do zdaj uporablala. Sem se pa odločla da bi mogoče zopet poskusla z otroškim šamponom pa bo mogoče kaj pomagalo glede na to da zdaj bolj pazim na lase kot sem včasih. Sem pa v dilemi ker ne vem kaj naj poskusim......šampon iz koprive ali otroški šampon?! Svetujte prosim.
  • 0

#18 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 04 November 2005 - 09:25 PM

ne vem kam napisat, zato bom kar sm:

zakaj se uporablja čičerikino olje? videla sem, da ga prodajajo med izdelki zase ermm.gif
  • 0

#19 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 November 2005 - 10:50 PM

QUOTE(Princeska)
ne vem kam napisat, zato bom kar sm:

zakaj se uporablja čičerikino olje? videla sem, da ga prodajajo med izdelki zase ermm.gif

a čičerikino in čičkovo ni isto? ermm.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#20 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 04 November 2005 - 10:52 PM

QUOTE(rea)
QUOTE(Princeska)
ne vem kam napisat, zato bom kar sm:

zakaj se uporablja čičerikino olje? videla sem, da ga prodajajo med izdelki zase ermm.gif

a čičerikino in čičkovo ni isto? ermm.gif


ooops, ja čičkovo sm misnla... sploh ne vem od kje mi čičerikino, hehe oops.gif laugh.gif
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users