Jump to content


Photo

Menstruacija


  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#21 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 June 2004 - 04:06 PM

QUOTE(dora)
Tampon se da ven, potem pa spet nazaj al kako??? Tega sicer nisem vedela, zanimivo. Bom naslednji mesec poskusila to ;)


Hej,

ne,ne... vzameš ven, opraviš "malo potrebo" in vržeš stran...vzameš novega.... oops.gif in tako z dneva v dan, s potrebe v potrebo wink.gif

LP N
  • 0

#22 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 28 June 2004 - 05:25 PM

QUOTE(Nadi)
vzameš novega....

Se prej ga pa malo v jogurt namocis IPB Image

twisted.gif
  • 0

#23 Sasmo

Sasmo

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 06 July 2004 - 01:37 PM

Ej Sajk wink.gif , zdaj me boš pa večno s tem jogurtom kaznoval cry.gif . Jaz sem samo napisala kar je svetovala sama ginekologinja, če si si prebral njen odgovor na linku, ki sem ga napisala. A je ta quote boljši:Tampon naj služi le kot sredstvo s katerim nanesemo jogurt na sluznico nožnice, uporabite lahko tudi prst.

LP Sasha
  • 0

#24 mucka

mucka

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts
  • Location:Bled
  • Interests:Tuji jeziki, narava, moda itd.

Posted 12 August 2004 - 11:10 AM

Ja, jest mam tut kr boleco menstro.. oops.gif Pa jest tut kr pogosto uporablam tampone pa bi rekla gunm k jih boli sam to: mene je na zacetku tut ful bolel sam se scasoma navadis. Je pa tudi vse odvisno od tega ce si tampon pravilno vstavila notr. Ne vem pa tocno kere tampone mam, pomoje always al neki tacga.
veliko srece z njimi! wink.gif
  • 0
*mucka*

#25 freya

freya

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 20 August 2004 - 03:06 PM

mi lahko katera od vas pomaga? ermm.gif
4 dni nazaj sem uporabila tampon (ob comfort). brez težav sem ga vstavila in svojo nalogo je opravil, kot je treba.
včeraj in danes, ko sem spet poskušala vstaviti tampon, pa me je bolelo in nikakor ga nisem spravila 'noter'.
zakaj se mi to dogaja? poskusila sem s tamponi ob comfort silk touch in viriana comfort. oboje sem pred tem že uporabila brez težav.
stara sem malo več kot 15 let, menstruacijo pa imam pribl. tri četrt leta.

hvala vam za pomoč in lp.
  • 0

#26 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 16 August 2006 - 06:07 PM

Kje se pa da kupt te tablete proti bolečinam. Pa ne pr ginekologinji ker še nism bla pa za enkrat še nočm it (ni potrebe biggrin.gif )

Pa približn kok stanejo ermm.gif:
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#27 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 August 2006 - 06:32 PM

Pri šibkih menstrualnih bolečinah je priporočljivo razgibavanje oziroma zmerna telovadba, pri močnih bolečinah pa se svetuje počivanje, torej zleknit se na posteljo ali kavč s termoforjem v naročju, če ne pomaga, pa še kakšna tableta ... meni in moji sestri zelo pomaga Nalgesin (dobiš brez recepta v vsaki lekarni).

Freya, ne vem kaj bi to bilo. Pred štirimi dnevi je šlo, danes pa ne več ... mogoče zato, ker je menstruacija zelo, zelo šibka in spodaj nisi več dovolj ... pač mokra. biggrin.gif Pusti zdej tampone in poskusi spet naslednjo menstruacijo, sigurno bo šlo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 August 2006 - 09:08 PM

Freyin post je star 2 leti. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 August 2006 - 09:13 PM

QUOTE(sonchika)
Freyin post je star 2 leti. smile.gif


Jao, sploh nisem opazla. Upam, da so v tem času njene težave ponehale. biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 August 2006 - 10:05 AM

zadnič, ko me je bolelo za popi**it, mi je fant priporočil erazon - to je sicer zdravilo za revmatizem (majo dobro založeno domačo lekrano wink.gif) in mi je full pomagalo. nikoli me še ni tko bolelo, prej je bil dost kak nalgesin (pa še to samo v primeru, da sem resnično napol crknjena ležala na postli in že jokala od besa, ker me je tok bolelo) - zadnjič sem pa mislila, da me bo konec. in mi je res pomagala ta kapsula. se mi pa zdi, da se dobi izključno na recept - svetujem posvetovanje z osebnim zdravnikom. ali pa malo poguglajte. wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#31 devilka

devilka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 133 posts
  • Location:dolenjska, suha krajna
  • Interests:moj fant:) bordanje, žuranje, shopping&kozmetka

Posted 17 August 2006 - 10:20 AM

js mam tud fulll močne bolečine.....sm mela tud že tok močne, de sm zarad tega padala u nezavest, skori vsak mesc....pa sm jemala že naprosyn(fullll pomaga), zdej mam ene tablete k mi jih prnese prjatlca vsakič ko gre v argentino...te pa najbl pomagajo....res, sm bla že na vseh mogočih antibiotikih, pa se mi zdi de mi tele dvoje najbl pomagajo....prejšn mesc sm uzela pa KT...prvič, že zaradi tega, de mi je mal prestavl, k sm bla glih na morju....me tud ni nč bolel....tk, da zdele enkat sm naročena pr ginekologinji pa d mi jih predpiše.....
  • 0

#32 veselasmrketa

veselasmrketa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 168 posts

Posted 24 August 2006 - 02:58 PM

jaz mam tud ene velike probleme s to svojo menstro,pa me ta prva dva dneva tako boli da sam držanje vzglavnika na trebuhu in nalgesin pomagata,prvi dan pa sploh ne dam tampona noter,raje počakam na drugi dan in si ga dam pol noter,pa tole me še skrbi k sem stara 21 let pa nisem še nikol bla pri ginekologu,a mi lahko kdo pove kako je tam ko greš prvič na pregled,sem od zore dobila neko pismo za pregled rakavih celic
  • 0

#33 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 24 August 2006 - 04:52 PM

Men so tabletke rešile vse probleme. Pred tem sem mela: neredne, IZREDNO boleče, močne, različno trajajoče.

Tabletke (Diane35) so vse to uredile. Natančno (skoraj do ure) vem, kdaj bom "bolna", bolečin sploh ni več, menstruacije so zmerno močne in trajajo vedno isto. Pa še koža se mi je zrihtala do te mere, da skoraj nimam več aken. Drugače sem bila "živa rana" sad.gif

Kar se bolečin tiče mi je najbolj pomagal Nalgesin (pač če hudo boli vzameš 2) al pa Brufen (sam ta je zelo zelo močan). Pa seveda gretje s termoforjem, masaža pod močnim curkom s toplo vodo, polaganje rok na jajčnike (skleneš palca in kazalca v obliko trikotnika in položiš roke na spodnji del trebuha).

Moja mami pravi, da je šla vedno pospravljat, ko jo je bolel trebuh in ji je to pomagalo - seveda, ker gibanje in s tem povečana cirkulacija segrejeta telo.

Kar se pa obiska pri ginekologu tiče - ni noben bavbav. Pa ni važno kolk si stara - na pregled je treba it čimprej. Nikol ne veš, kaj se "čara tam not" :!:
  • 0

#34 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 28 August 2006 - 05:20 PM

Kolk pred menstro se lahk izgovarjamo na PMS, če smo tečne? biggrin.gif

Ker jst opažam zadnja dva meseca (prej sploh nism bla pozorna na to), da sm grozna ene 5 dni, preden dobim menstro.. rolleyes.gif
  • 0

#35

  • Guests

Posted 28 August 2006 - 05:22 PM

Najbolj sem tečna in jokava 3-4 dni preden jo dobim. biggrin.gif Po mojem tudi 5 dni prej lahko PMS mirno uporabiš za izgovor. biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#36 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 August 2006 - 05:23 PM

QUOTE(_M_)
Kolk pred menstro se lahk izgovarjamo na PMS, če smo tečne? biggrin.gif

Ker jst opažam zadnja dva meseca (prej sploh nism bla pozorna na to), da sm grozna ene 5 dni, preden dobim menstro.. rolleyes.gif


jaz sem pošastna vsaj teden dni prej, ob tistem prvem opozorilnem zbodljaju v rodilih. biggrin.gif tko, da mam pms en teden, menstro kakih 4-5 dni in to počas nanese, da sem neprebavljia glih pol mesca. bogi moji bližnji! twisted.gif biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#37 veselasmrketa

veselasmrketa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 168 posts

Posted 28 August 2006 - 07:31 PM

smile.gif tud jaz sem sitna ko mam menstro,ampak tiste ta krvave dni sem zelo zelo grozna,pol k je ni več sem pa čist vredu
  • 0

#38 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 28 August 2006 - 07:34 PM

Jst sm 1 teden pred menstro prov grozna,v službi in doma prov vejo gdaj je ta teden in pol me raj na miru pustijo, pa ful sm čustvena, za vsako stvar se zjokam pa vse me prizadane, groza res
  • 0
Posted Image

#39 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 August 2006 - 07:44 PM

QUOTE(veselasmrketa)
smile.gif tud jaz sem sitna ko mam menstro,ampak tiste ta krvave dni sem zelo zelo grozna,pol k je ni več sem pa čist vredu


jaz sem kak drugi krvavi dan že v redu (jasno, takrat se mi že veselo seksa - no, to se mi tut med pms, pa se lahko zgodi, da sem kak dan med pms celo v redu volje, hehe), ko me neha trgat bolečina v rodilih, pred menstro sem pa smotana ko sam satan. biggrin.gif zadirčna, preobčutljiva, še sama sebi večinoma odveč.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#40 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 07 September 2006 - 03:34 PM

še ene par uporabnih info glede pmsjev wink.gif

Ste vedeli, da obstaja več tipov predmenstrualnega sindroma? Nekatere napade slaba volja, druge bi svoje skrbi najraje utopile v alkoholu. Obstaja nekaj načinov, ki čisto spodobno in preprosto rešujejo nastalo situacijo.
IPB Image
Vas pesti nihanje razpoloženja, utrujenost, slaba volje in napetost?
Zelo učinkovite so dihalne vaje, ki jih izvajajte vsaj dvakrat dnevno. Čisto možno je, da imate premalo kisika v krvi. Kako jih izvajajte? Sedite, se naslonite rahlo nazaj in dihajte počasi, tako da boste imeli občutek, da je trebuh napolnjen z zrakom, nato izdihnite skozi usta. Dovolj kisika boste dobili tudi s sprehodom. Še bolje pa je, če se ukvarjate z jogo ali drugo intenzivno vadbo vsaj 20 minut po 3 do 4-tedensko. Vmes se izogibajte stimulantom, kot so čokolada, sladkor in kofein. Če nič od naštetega ne pomaga, se s svojim zdravnikom posvetujte glede antidepresantov. Ti so priporočljivi med drugo polovico ciklusa.

Vas pesti depresija, jok, nezanimanje za stvari, ki jih sicer radi počnete, osamljenost?
Še vedno vztrajamo pri intenzivni vadbi (aerobika, tek, hoja v hribe) vsaj 30 minut dnevno. Tovrstna vadba pospeši sproščanje endorfinov (hormoni dobrega počutja) in ohranja telo in duha sveža in čila. Druga stvar, na katero je dobro paziti v teh dneh, je prehrana. Svojemu zajtrku lahko dodate nekaj proteinov. Ti dvignejo sladkor v krvi in vas z njim oskrbijo za dlje časa. Priporočljiva je hrana, ki je bogata s triosinom, snovjo, ki dviguje raven hormona sreče, seratonina. Snov boste našli v nemastnem jogurtu, mandljih, piščancu, puranu in grahu. Pa še nekaj: če vas pestijo takšni simptomi - roke stran od alkohola! Z njim boste depresivno stanje samo še poslabšali.

Vas pestijo intenzivna želja po določeni hrani in alkoholu, nespečnost in vzkipljivost?
Takrat je najbolje, če pojeste šest majhnih obrokov dnevno. Izogibajte se sladkorju. Raje si privoščite dobro porcijo proteinov. Jejte počasi in res vztrajajte pri majhnih porcijah. Alkoholu se, seveda, odpovejte. Preden greste v posteljo, dan zaključite z meditacijo ali drugimi pomirjevalnimi vajami. Dovolj bo že samo svečka z vašim najljubšim vonjem ali knjiga z lepimi mislimi.

Vas pestijo slaba prebava, diareja, krči, utrujenost in vrtoglavica?
Proti slabi prebavi bosta pomagala dva čajčka: kamilični in ingverjev. Zelo dobro je, da že za zajtrk pojeste veliko vlaknin in čez dan spijete veliko vode. Hrana, bogata s kalijem in magnezijem, prežene utrujenost (obe sestavini vsebuje črni fižol). In - ne boste verjeli - spet boste morali ostati brez alkohola in močno začinjene hrane. Če so krči zelo hudi, potem prosite ginekologa, da vam predpiše kakšne protibolečinske tablete, recimo ibuprofen.

Vas pestijo napenjanje, zadrževanje vode, občutljive prsi, glavoboli in bolečine v hrbtu?
Ob takšnih težavah boste morale zavreči vse slane stvari (predvsem že pripravljene juhe, čipsi …). Diuretiki bodo bolj priporočljivi za vaše stanje. Super diuretiki so beluši in zelena. Ob takšni hrani bo prijala tudi intenzivna vadba, pri kateri boste izločili veliko soli in vode.

vir: siol
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users