Jump to content


Photo

problemi z lasmi


  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1 inez

inez

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 25 February 2005 - 07:14 PM

Imam precej problematične lase in si nikakor ne morem oblikovati pričeske kot bi si želela. Želela bi imeti nekoliko dalše lase, a ko mi malo zrastejo se mi konice sučejo navzven. Želela bi imeti gledko posušene, pa mi to nikakor ne uspe. Zanima me če se dobi kakšna pena ali sprej, da bi si jih lažje posušila in da mi konice ne bi več štrlele navzven.
Hvala za odgovore!
  • 0

#2 ANSAF

ANSAF

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 25 February 2005 - 07:41 PM

pocakaj da ti malo bolj zrastejo.... potem pa si jih fenaj, ali pa uporabi likalnik za lase, da jih vsaj malo zgladis...isti problem sem imela jaz.
  • 0

#3 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 25 February 2005 - 07:54 PM

jas tudi imam taki problem in potem vedno ko mi lasje zrastejo ''morem'' nosit čop če niam zlikanih vedno pa tui niam cajta da bi si jih likala sao si pa želim dolge lase zato mam rajši čop oops.gif cry.gif smile.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 25 February 2005 - 10:45 PM

Jau punce jaz imam isti problem in mi prav načenja živce. rolleyes.gif

Nekaj let sem imela zelo kratko frizuro, potem pa sem se odločila da želim spet imeti daljše lase in sem jih pustila rast. Sedaj imam lase dolge približno do ram (malo več) in se mi zaradi takšne čudne dolžine grozno vihajo in svedrajo (čeprav imam drugače po naravi čisto ravne).

Tko da si pogosto vzamem čas in si jih zlikam, vendar pa imam zaradi tega kar malo slabo vest, ker se likalnik segreje na 200 stopinj in mi lase dobesedno spraži kar je pa za moje lase groooozen šok, ker si jih itak že 6 let enkrat mesečno barvam na blond in je že to prava lasna mučnja.

Tko da ne vem kaj naj naredim ... kadar si jih sfenam imam zaradi zelo gostih las frizuro kot grivo in se sploh ven ne vidim, kadar si jih likam, pa kar čutim kako mi lasje 'trpijo'. rolleyes.gif
  • 0

#5 inez

inez

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 26 February 2005 - 10:49 AM

Tudi sama sem že razmišljala o likalniku za lase, a mi ga je frizerka odsvetovala za redno uporabo, ker baje zelo uničiš lase zato ga nisem kupila. Lase si vedno sušim navznoter, vendar so zjutraj ponovno obrnjeni navzven, če pa nosim čop situacijo če poslabšam saj na mesto kjer jih spnem potlej ko si jih razpustim še bolj štrlijo. Baje bi naj obstajale neke pene, da imaš bolj gladke lase, vendar ne vem katere so?
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 February 2005 - 05:08 PM

Pri likalnikih je bolje, da imajo keramično ploščo in ne aluminijasto. Ne uničijo toliko las. Keramično ima Babliss ali Baybliss ali nekaj podobnega.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2005 - 06:57 PM

Samo da te malo popravim sonchika ... keramično ploščo imajo BABYLISS in tega uporabljam tudi sama in sem precej zadovoljna.

Še bolj pa sem bila zadovoljna z ravnalnikom, ki sem ga kupila na TV prodaji in je bil znamke JML (John Mills Limited) in je bil prav tako keramičen ter je res izvrstno in zelo hitro zravnal lase ampak se mi je po samo treh mesecih uporabe brez razloga pokvaril ... ahh to pa je zanesljivost TV prodaj ... rolleyes.gif
  • 0

#8 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 27 February 2005 - 08:58 AM

Jaz se pa likalnika tako bojim...ko mi frizerka lika lase, moram imet obvezno zaprte oči biggrin.gif . Imam pa rada zlikane lase.

Jaz pa imam težavo, ker imam zelo suhe konice in mastno lasišče. Kaj lahko naredim, da ne bo tako?

Tan
  • 0

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 February 2005 - 10:30 AM

Uporabljaj šampon posebej namenjen mastnemu lasišču in suhim konicam, obstajajo prav take 'verzije' šamponov. Pa na konice si lahko daš potem kakšen preparat, ki zlepi konice in jih ščiti pred izsušitvijo. Ti preparati se dajo na že suhe lase oz. konice v majhni količini, pa fajn pomagajo. Jaz sem uporabljala enega, pa ne vem več katere znamke je bil, je bil pa v mali prozorni flaški s pumpico, tekstura je pa taka kot en prozoren žele.

Aja pa vedno si ful speri glavo ko si jo šamponiraš, raznih balzamov pa nikoli ne nanašaj na lasišče oz. čisto na korenine las ampak samo po dolžini las in na konice. Pa baje pomaga, če si lase vedno spiraš samo s hladno vodo in ne z vročo, ker vroča voda še spodbuja delovanje lojnic.
  • 0

#10 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 27 February 2005 - 02:21 PM

QUOTE(DiLeMa)


lase dolge približno do ram (malo več) in se mi zaradi takšne čudne dolžine grozno vihajo in svedrajo (čeprav imam drugače po naravi čisto ravne).


imam čist isto težavo kot ti smo meni likanje ne gre najboljše od rok oops.gif
zato imam ponavadi čop oops.gif
aja pa včasih se mi lasje (to je bilo ko sem mela daljše) odspodaj zvalovijo in postanejo krepasti ve katera zakai?
jas mislim da zato ker sem mela tak uničene nisem pa 100% oops.gif
smile.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 February 2005 - 08:44 AM

Ja sej moji so tudi krepasti od pogostega barvanja in ravnanja z likalnikom in me je prav groza ko pomislim, kakšne lase sem imela, ko sem bila mlajša ... dolge do riti pa ful svilnate ... kje so zdej taki lasje?! :angry3:

Sej se jim poskušam malo odkupit z redno nego, uporabljam res vse kar mi pride pod roke ... balzame, maske, neke preparate za pošpricat ... svašta! Samo hvaležna sem lahko, da imam še vedno tako goste lase ker če pogledam kako jih mučim, se ne bi čudila, če bi bila napol plešasta. rolleyes.gif
  • 0

#12 Tami

Tami

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Veeeeliko ......

Posted 01 March 2005 - 11:04 AM

Punce glavo gor. Jaz uporabljam likalnik že eno leto, pa nimam nič uničenih las.
Res pa je, da sem ga kupila kar v salonu v Ljubljani in je profesionalen keramičen, cena je bla pa tud huda- 22.000,00 SIT.

lP
TAMI
  • 0

#13 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 01 March 2005 - 09:49 PM

Zdaj so na tržišču Remingtonovi likalniki za lase. Frizerka mi je rekla, da so super in ne uničijo las.
Za suhe konice pa je dober Klasov silikonski gel.

LP J
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users